Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanfoglio stock 3
Omenjeno pištolo uporabljam sam,ima ustreljenih 4500 nabojev[novega nobenega] večino teh na tekmovanju ali na resnem treningu tako da lahko o njej kaj povem ka vidim da se že rabljene iščejo pod prodam.Za pištolo sem plačal natanko 890e dokupil sem še dva okvirja ki sta stala 58e,svetlečo muho mi je Boško podaril stane 30e.Kaj reči o tem FIATU.Ja je ok vendar o nakupu odloča sreča,moja naprimir ni imela optimalno upasano cev tako da so bili zadetki 20cm nisko levo in že si pred problemom saj ne moreš mirka enostavno dvignit območje vijaka in navoja je majhno.No to sem nekako uredil.Pištola je zaenkrat 100% delujoča zastoja ni tudi če je naboj slabo povnjen ona še zmerom naredi cikel.Opazil sem tudi da so istrelki hitrejši kot iz običajnih cevi,in to občutno ipsc faktor se z isto polnitvijo poveča za 5.Ob svoji teži in dolžini prijazna za streljat prvi strel ki mora biti sprožen z dvojnim delovanjem čist ok[nikar menjat uzmeti pod kladivem] ker potem ne užiga net.reset petelina ok prav tako dabl tap hiter kot upaš precizna tolk ko strelec ročaj mogoče pregrob vsaj dokler se ga ne navadiš rezervni deli na raspolago tudi hitro dobavljivi menjav nisem še ničesar na okvirje sem si nalepu original gumaste podne in to je to.Bi reku da za tovarniško kategorijo ena boljših pištol,mogoče za začetnika al pa za nekoga ki mu je važno kolk stane celo predobra.In še neki moja ima ležišče naboja normalne dolžine tako da so tudi naboji lahko normalni tudi čez 29mm požira.Skratka mit o tesnem in kratkem ležišču pri tem modelu ne velja.Pištola ima potencijal je pa tako da je v IPSC pomembno samo eno,ko jo dvigneš mora ustreliti in končati ko je vaje konec. PRIPOROČAM JE OK [img]{SMILIES_PATH}/eusa_shhh.gif[/img]

Attached files [Image: 1794_f5ef12f57c117595e56f9829eaf5a4bf.jpg]
Odgovori
Zdravo, mogoče še imaš tega stock3? Bi ga bilo možno stehtati s praznim nabojnikom? Iščem nekaj kar bi ustrezalo vsem osnovnim kategorijam (tovarniški IPSC, IDPA SSP...). Na prospektu piše sicer 1200g, vendar sem na nekaterih tujih forumih zasledil različne teže, tako da sem sedaj malo zbegan.
Si mogoče uporabljal tudi Stock2; je bila kakšna razlika? Sam sem zadnjič streljal s Stock3 in mi je bil super, Stock2 pa še nisem preizkusil. Je pa precej dražji od trojke...
Odgovori
Stock 2 je pravi "race car", če si lahko privoščiš tisto razliko ni kaj za razmišljat. Je lepše balansiran razlike o hitrostih pa skor ni, ker Stock 3 ima zdaj drugačno cev kot od jabolka, je navadna zdaj noter in ne več semi poligonal kot je bila sprva in je še vedno pri ostalih tekmovalnih modelih. Sicer ne boš ne z eno ali drugo streljal IDPA, ker so obe pretežke pa Stock 2 še ima za povrh bull cev. Moraš pa pri nakupu teh dveh tanfogliev še računati na menjavo muhe in če hočeš res dober paket, bo potrebno še proženje zamenjat. Cena za Stock 3 160eur in Stock 2 140eur. Sem ustrelil s Stock 2 25.000 in če bom še moral kdaj kupit pištolo je to sigurno moj prvi izbor....
Odgovori
prazna 1175, s praznim nabojnikom 1285.
Odgovori
U, ste pa hitri z odgovorom. Skratka pretezka za IDPA :(
Ce ze primerjamo; kako je pa z Limited Pro? Spada v production, cena enaka kot stock2?
Odgovori
Limited pro je dovoljen za production, vendar brez veze to je odrezan stock3 tako, da rajši stock 2 kot pravi Maks, vendar sem sam mnenja, da to ne potrebuješ kajti to je res pravi bolid, ki ga znajo iskoristit špica strelci z vsaj Maksovim znanjem, lahko mi verjameš, da bo trojka več kot dovolj v njen prid ti pa še povem, moja je sedaj na 18 tisoč strelih brez loma in brez zastoja, samo v mojem društvu jih mamo pet na IPSCju jih dela še enkrat toliko in prav vse delajo in so uporabniki z njimi zadovoljni, krepko pa vodi VILI z ustreljenimi preko 40 tisoč streli in ugrajenim kitom, najdeš pa ga na tretjem mestu ipsc ja za leto 2013 takoj za MAKSOM, torej a res rabiš race car ali delovnega konja s katerim se boš nauču IPSCja in posledično vsega ostalega...
Odgovori
Ce si dovolim se malo vrtati; primerjava trojke s shadow?
Odgovori
Tu bo pa Jabolko spet omenil stare feltne od Škode! :))
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Češke feltne so že super, samo lomijo se bolj rade kot konkurenca....
Odgovori
Koliko pa je cena nove stock 3?
Odgovori
Okrog 900.
Odgovori
> turist said:
> Tu bo pa Jabolko spet omenil stare feltne od Škode! :))

Sej, Tanfoglio uporablja pa isto stare feltne za materijal, samo da so od puntota pa od pande... :D Shadow je odlična zadeva,,kako ne bi bla saj je namensko delana za ipsc in jo uporablja ogromno strelcev tudi vrhunskih, je pa Maks že podal pravilni odgovor, hitr se kaj zlomi... slide stop, uzmeti, zatiči, nič katastrofalnega samo moraš imet rezervne dele krat 3 in je...stare polomljene pa ne proč metat ker se za đabe zamenjajo.
Odgovori
(07-01-2014, 23:38)Krgolob Napisal: Ce si dovolim se malo vrtati; primerjava trojke s shadow?

Bi prosim še kdo delil kakšno mnenje glede tega?
Odgovori
Ena od ugotovitev ki je za dinamiko zelo pomembna...stock 3 ima na pram sadovki milejši odsun in to občutno ...kako sem prišel do tega spoznanja...ko treniramo je zmeri v uporabi eno in drugo z istimi naboji, ustreliš naboj dva z eno in drugo pištolo in sem bil presenečen potem sem to isto dal ne vem koliko strelcem in čist vsak ki ima le malo občutka in ne navija za določen model mi je podal isto oceno.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)