Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vprasanje za 357
Saj tudi s papirji ne smeš hodit okoli bloka in kar naokol z orožjem ravno to ti pravim.... nekdo bo rekel da nisi namenjen v avto in na strelišče (v teoriji ne v praksi ker v praksi tega ne bo)... ne vidim point te debate ker če misliš vmes uporabljat in okol nosit orožje oziroma it na tekmo, strelišče itd boš tako kot vesten lastnik orožja zahteval potrdilo na UE... če pa ne planiraš boš pač domov nesel in če te bodo vmes ustavli boš povedal zakaj nimaš in sem prepričan da ne bo sankcij... se pa strinjam... vpisati bi morali takoj ker niti ne vidim razloga zakaj ne bi mogli parkrat potipkat in zadeva takoj rešena... toliko do mene na to temo...
Odgovori
Jaz zahtevam potrdilo, ker mi ne vpiše takoj.
Se mi je zgodilo, da sem prinesl nov kos vpisat, pa mi je referent vzel OL, v soboto tekma, OLja pa po pošti od nikoder.
Brez listine (za tisto kar sem imel že vpisano in sem nesel na tekmo) na tekmo hodit... tam pa je že bolj realna možnost, da te kakšen modri ustavi.
lp Melly
Odgovori
(08-12-2015, 10:25)dani_79 Napisal: Saj tudi s papirji ne smeš hodit okoli bloka in kar naokol z orožjem ravno to ti pravim.... 

Res? Mi lahko poveš kje to piše? Govoriva o prenašanju orožja, ne o orožju za pasom pripravljenem za uporabo ampak orožje v torbi.

Kot vesten lastnik orožja boš seveda zahteval potrdilo, se pa vse preveč dogaja (sploh začetnikom), da slepo verjamejo uradnikom in če se le-ta ne spomni dati potrdila je hitro lahko problem.

Seveda je verjetnost za kaj takega zelo majhna, tako kot je majhna verjetnost da bo nek sosed, ki živi 1km stran od strelišča poškodovan pa vseeno obstaja in na to verjetnost so se obesili v primeru strelišč in bi zdaj vse prepovedali, ker verjetnost obstaja. :)

Si pa totalno zgrešil bistvo. Hotel sem opozoriti na dejstvo, da marsikje uradniki na UE silijo strelce v prekršek s tem ko jih pošljejo domov brez papirjev. Si predstavljaš naslov na 24ur: "V hišni preiskavi najdeno 6 kosov strelnega orožja, večje število nabojnikov in streliva za manjšo vojaško enoto, lastnik pa za najdeno ni imel ustreznih dovoljenj"
Odgovori
... pa saj je vendar čisto preprosto ...

... če hočeš vpisati kos v kategoriji, ki jo že poseduješ, ti ga vpišejo brez problema ...

... če pa še nimaš nič iz te kategorije, pa itak ne rabiš OL ali DP s seboj ... ker boš moral pač opraviti posebni del za rokovanje ... do takrat pa ti velja dovoljenje za nabavo in potrdilo (katerega ti izda referent - pa ni treba prositi zanj, se bo že sam spomnil, da je v nasprotnem primeru v prekršku), da si orožje na UE prijavil v zakonsko predpisanem času (8 dni od nakupa) ... vpis pač sledi kasneje, ko imaš vse urejeno ...

lp upor500
Odgovori
(07-12-2015, 13:25)red_mamba Napisal: k vem da se drzi crke zakona  Papers

zakon pravi, da je prenasanje orozje dovoljeno lastniku samo od doma do strelisca in nazaj
po mojem mnenju potem prenasanje orozja na UE, da se vpise v OL, striktno po crki zakona ni dovoljeno oz.
ce bi naletel na koga k ma slab dan bi ti lahko zagrenil zivot.

recimo v nasi UE ce zeli referent preverit stevilke in mu slika ni dovolj gremo v avto kos pogledat.
na UE pa ga ne smes nest. Vcasih pocakam pri varnostniku na vhodi in pride referent do njega ppreverit
potem pa ga odnesem nazaj v avto in dokoncama papirologijo

strokovna mnenja?

Kje piše, da lahko prenašaš orožje samo od doma do strelišča in nazaj? V Zorotu je navedeno:
"8. člen
Nošenje in prenos orožja
Nošenje orožja po tem zakonu pomeni, da ima posameznik orožje, pripravljeno za uporabo, pri sebi.
Za nošenje orožja po tem zakonu se ne šteje, če ima posameznik orožje pri sebi v svojih stanovanjskih prostorih, oziroma znotraj svojih ograjenih nepremičnin, če ni s tem zakonom drugače določeno.
Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.
Posameznik sme nositi orožje, če ima pri sebi orožni list, oziroma ga sme prenašati, če ima pri sebi ustrezno drugo orožno listino in listino o istovetnosti, ki jo je izdal državni organ in je opremljena s fotografijo.
Kdor nosi ali prenaša orožje, mora na zahtevo policista pokazati orožno listino, ki upravičuje nošenje oziroma posest orožja."

Kot je razvidno, zakon govori o upravičenih razlogih, ki pa so seveda prenos orožja na strelišče, na UE, k puškarju,.... na tekmo,.....
Odgovori
Predlagam, da ne iščemo težav tam, kjer jih ni.

Sicer pa pravilnik za izvajanje ZORO določa v 9. členu sledeče:
Imetnik dovoljenja za nabavo orožja ob nabavi orožja izroči prodajalcu to dovoljenje, ki mu služi kot dokazilo o prodaji orožja. Prodajalec sme izročiti orožje posamezniku, ko mu ta predloži javno listino s fotografijo, ki jo je izdal državni organ, podatke iz listine o istovetnosti pa mora primerjati s podatki iz dovoljenja o nabavi orožja. Če imetnik tega dovoljenja ne izkoristi, ga mora s prilogo v osmih dneh po prenehanju njegove veljavnosti vrniti pristojnemu organu.
Priloga k izdanemu dovoljenju za nabavo orožja iz prve alinee prvega odstavka 6. člena in 8. člena tega pravilnika vsebuje obrazec potrdila o prodaji oziroma odsvojitvi orožja in obrazec vloge za registracijo orožja ter izdajo orožne listine oziroma vpis orožja v orožno listino. Potrdilo o prodaji oziroma odsvojitvi orožja izpolni prodajalec oziroma odsvojitelj (šesti odstavek 40. in prvi odstavek 42. člena zakona) in izpolnjenega vrne kupcu ob predaji orožja. Potrdilo služi kupcu kot dokazilo o pravici do posesti in prenosu orožja do registracije orožja ter je sestavni del vloge za registracijo orožja in izdajo orožne listine oziroma vpisa orožja v orožno listino.

Torej, s čokolado z lešniki na UE, pa bo tudi takoj vpisano v orožno listino...
šala
Odgovori
Res je.
Vpis je še najmanjši problem.
Jaz se držim tistega starega reka: lepa beseda, lepo mesto najde.
Odgovori
No, zdaj naj pa pove še 357, konec koncev je bilo vprašanje naslovljeno nanj.
Odgovori
357 ne sodeluje več na forumu menda
Odgovori
Nikjer ne pise v zakon, da ti je dovoljeno v Pisarno nest orozje.
Moras ga prinest na vpogled v UE. Prinest nekomu nekaj na vpogled je zlo ohlapno napisano ;)
In ker ima varnostnik na UE stolcek znotraj UE kljub temu vsakokrat prinesem orozje na vpogled na UE ko ga grem registrirat, kljub temu da pride referent dol do varnostnika.

Tko je pac na nasi UE, jebat ga sad.

Sicer po zakonu nisi dolzan nikomur kazat papairjev razen policistu, ce ti rece za njih.
A kljub temu se mi zdi, da bi moral vsak vprasat varnostnika ce ga UE ima ali lahko nese kos referentu vpisat.

Konec koncev so varnostniki tam, da zagotavljajo varnost v stavbi. In ce bi bil jaz na njihovem mestu bi tudi
raje vedel za taksne situacije kot pa da mi nekdo "sverca" orozje po stavbi brez moje vednosti.

hvala vsem za odgovore

kar se mene tice, lahko moderator zaklene temo
Odgovori
Referent ti je dolžan takoj,ko prineseš orožje na vpogled vpisat v OL.Tako kot si dolžan takoj plačati upravno takso se morajo tudi referenti držati pravil in opraviti svoje delo korektno..lp
Odgovori
Referent že vpiše, ampak če ni podpisnika... potem lahko čakaš na UE, da podpisnik pride, ali pa pustiš OL tam in prideš kasneje, drug dan...
Odgovori
(09-12-2015, 17:48)sandiruger Napisal: Referent ti je dolžan takoj,ko prineseš orožje na vpogled vpisat v OL.Tako kot si dolžan takoj plačati upravno takso se morajo tudi referenti držati pravil in opraviti svoje delo korektno..lp

... in ko ti predložiš vse tisto, kar si dolžan ... 

... saj je tudi meni kakšna stvar "smešna", ampak ...

lp upor500
Odgovori
(09-12-2015, 17:52)JRC Napisal: Referent že vpiše, ampak če ni podpisnika... potem lahko čakaš na UE, da podpisnik pride, ali pa pustiš OL tam in prideš kasneje, drug dan...

Referent preveri številke, žige, upiše, podpiše in udari žig...referent osebno Doh kos orožja lastnik  prinese do referenta nima on nikamor za hodit, karkoli je drugače ni ok vse skupi traja dve tri minute  in nehajte ste slabši kot mali otroci... Wall
Odgovori
(09-12-2015, 17:21)red_mamba Napisal: Nikjer ne pise v zakon, da ti je dovoljeno v Pisarno nest orozje.
Moras ga prinest na vpogled v UE. Prinest nekomu nekaj na vpogled je zlo ohlapno napisano ;)
In ker ima varnostnik na UE stolcek znotraj UE kljub temu vsakokrat prinesem orozje na vpogled na UE ko ga grem registrirat, kljub temu da pride referent dol do varnostnika.

Tko je pac na nasi UE, jebat ga sad.

Sicer po zakonu nisi dolzan nikomur kazat papairjev razen policistu, ce ti rece za njih.
A kljub temu se mi zdi, da bi moral vsak vprasat varnostnika ce ga UE ima ali lahko nese kos referentu vpisat.

Konec koncev so varnostniki tam, da zagotavljajo varnost v stavbi. In ce bi bil jaz na njihovem mestu bi tudi
raje vedel za taksne situacije kot pa da mi nekdo "sverca" orozje po stavbi brez moje vednosti.

hvala vsem za odgovore

kar se mene tice, lahko moderator zaklene temo

bolj pametno kot zaklenit temo bi bilo brisat ta tvoj prispevek...oziroma skropucalo ,odgovori v stilu SE MI ZDI ne sodijo sem se ti ne zdi Sick
Odgovori
Jabolko: ne vem, pri meni je referent vse uredil, ampak spis mora podpisati pa podpisnik in brez podpisnika ni orozne listine.
Odgovori
(09-12-2015, 21:05)JRC Napisal: Jabolko: ne vem, pri meni je referent vse uredil, ampak spis mora podpisati pa podpisnik in brez podpisnika ni orozne listine.

Kaj hočeš povedat, 30 in več let sem po ue in zmeri gre tako kot sem opisal, dve tri minute in grem z upisanim kosom v ol domov par krat me je prosu če lahko grem na kavo za 10 - 15 minut ker je res imel polno dela kao ampak je blo koj kot je reku ne vem o kakem spisu in podpisniku je govora razloži nam prosim ... Question
Odgovori
(08-12-2015, 09:00)Bobo Napisal:
(07-12-2015, 17:47)dani_79 Napisal: Ni ravno tako. Če je plavi tak kot nekateri na žalost so se hitro znajdeš še v drugem postopku. - in koliko takih postopkov poznaš da so se zaključili s kakšno sankcijo?

Ti bom odgovoril nazaj z vprašanjem: Kolikokrat si pred UE videl gospoda v plavem? Sploh pa kolikokrat te je ustavil?

Ni pa rečeno, da se ne more zgoditi. :)

Ko sem vpisoval zadnji kos sta bila pred UE dva gospoda v plavem. Mimo njiju sem šel z 1,5m dolgim kovčkom in kopijo nabavnega dovoljenja direkt čez cesto 20m stran od prehoda za pešce. Niso me ustavl, OL sem dobil čez 4 dni po pošti.
Odgovori
Bogaboječi uradniki al pa njihov šef ,ki se  delajo bogove al pa enostavno ne poznajo zadev. Enostavno in v času 10-15min.  greš lepo z vpisnim kosim v zeleno knjižico in novim kosom veselo proti domu. Taako bi moralo biti vse povsod.
Odgovori
Jabolko: hočem povedati samo to, da ni povsod enako.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)