Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciscenje tulcev
[attachment=3759]

Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
S palčko za ušesa moraš očistiti samo majhen del tulcev, tiste PPU, pobrane na strelišču, ki so bili že n-krat ustreljeni, tako da čiščenje med gledanjem filma ne traja prav dolgo. Glede na to, da nekatere moj način zabava, bi jih rad spomnil, da se z reloadingom ukvarjamo tudi taki, ki živimo v bloku. Tako moramo uporabljati metode, ki so čim manj v napoto ostalim uporabnikom gospodinjstva. Glede na to, da se ne ukvarjam z dinamiko, se opisan način pri meni obnese in obenem ne sesuva družinskega proračuna.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
Evo medij za v tumbler, dodaš pa še žlico polirne paste za avto!

Tumbler je zakon! Kakšna voda, pa kislina, pa... Narediš samo pizdarijo!

Priponke Male slike

...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Polnim na lee pro 1000...postopek gre takole...
tulce poberem še prej jih kupim občasno 20e za jurja nato jih pretresem v plastični gajbici
da ven padejo kamenči, prah, zemlja, mk tulci,9x 21 ostane in jih spotoma izločim na preši [prav tako vidim če je v kakšnem pri polnjenju količina smodnika višja pomeni da je notri še neki kamen,trdo blato, zemlja ali zanimivo pajčevina in spodaj pajek, ki je tulec ki leži na tleh dalj časa izbrav za rojstvo očitno... in ga izločim] tako očiščene tulce povaljam po tapisonu ki je blago našprican z wd 40  tulci gredo direkt v prešo, kjer pa imam sledeči postopek: en pritisk ročice en požirek kave, naslednji pritisk ročke požirek piva, spet pritisk in sledi en poteg cigarete, in spet ročica pogled na tv... tako ponavljam postopek, čas hitro mine nabojev zmeri dovolj v napoto nisem proračun ne trpi ukvarjam se pa z dinamiko  in vsem ostalim...rastresen smodnik sesalcam že 20let...
Aja najbolj obožujem tulce ki potemnijo samo morajo žal ležati čez zimo dve zunaj na zemlji in so redki jih imam prov za gledat neki malega...

Priponke Male slike

Odgovori
Kolika citronke na 1 L. vode? In vroča ali hladna voda? LP
Odgovori
kot smo že pred časom diskutirali, steljo za hrčke je treba dat najprej v tumbler, potem pa med hrčke, drugače se ti zna malo zapacati po tulcih...
Odgovori
Ameriški recepti se vrtijo okoli ene do dveh žlic citronske na liter vrele vode.

LP, Marko
Odgovori
Ni prav nič koplicirano ali packarija, pa traja tudi ne dolgo.

http://www.strelec.si/forum/thread-4822-...l#pid37604

Kot je že Sandi povedal, če hočeš da se sveti bolj kota novi, nazadne še polirat v tumbler.

Večino tega početja pa je itak le za oko.. Tulec naj bil le toliko čist, da se ga da normalno polniti, pa da ne poškoduje matric..  :/
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
(22-01-2016, 15:55)toni123 Napisal: Kolika citronke na 1 L. vode? In vroča ali hladna voda? LP

(22-01-2016, 16:15)Rombon Napisal: Ameriški recepti se vrtijo okoli ene do dveh žlic citronske na liter vrele vode.

LP, Marko

Ja, 2 cajni zlicki citronske kisline na 1L vrele vode. Baje lahko tudi vec ampak nima nobenega mocnejsega efekta, tulcev pa tudi ne unici ce das vec.
Odgovori
Vsak ima svoj način za čiščenje moj postopek je pa: pištolske tulce najprej operem v topli vodi z dodatkom detergenta in malo kisa nato jih sperem, stresem na rešeto ( veliko leseno...Ribnica) dobro pretresem in dam sušit poleti na sonce pozimi pečica nato suhi grejo na izbijanje netilke, od znotraj jih očistim z ščetko, z grobo vato pa ležišče netilke nato jih žena vsak večer ( 50-100) spolira z neko polirno pasto in volneno krpo, da se svetijo k....s.. malo povalja v grobi krpi rahlo pošpricani z WD 40 ter jih po 100 kom vakumsko pakira tako pripravljeni čakajo na združitev z LOSOVO lepotico.

LP
Odgovori
Družinski biznis ni kaj.
Odgovori
Ta del z ženo se dobro sliši, če vprežemo še mulce bi zadeva kr špilala ne...sam se bojim da je tale procedura omejena na preciznjaka s količinami do 1000 letno ker drugače mislim da žena del pride predrago oz. dražje kot nova fabrška municija....
Odgovori
Po mojem izračunu imaš prav. :)
Odgovori
Po mojem izračunu se žena obrne v 2-3 letih, otroci nikoli.
Odgovori
dam sem vrelo vodo, pa žlico citronke not... mal pomešal ( se tud opeko)... pretresel ... odlil.. vrgel v UZ ... za 10min ( kar z to toplo vodo)   pol pa čisto vodo in cet... spral ... čisti... večina ...
Odgovori
Jaz moje 9x19 še vedno perem v pralnem stroju ( cca 3,5kg naenkrat + pol šalčke persila ). Je pa res, da mi žena noče povedat, kateri program bi bil najboljši za medenino.
Odgovori
če bo komu pomagalo do sterilnih tulcev... 
jst sem se dolgo zafrkaval s slabimi rezultati UZ čistilca v krajših časih čiščenja, ker imam strahove da bi dolgo namakanje v citronki škodovalo medenini, pa sem moral najprej pogruntati, kje v čistilcu je zvočnik oz kje je najboljši rezultat čiščenja. in pri hišnem modelu emmi-ja se je to izkazalo in kar se lepo vidi da je to na sredini, kjer je krog v mreži in krog v podnu rezervoarja.
nadalje sem ugotovil da mi voda na max nič ne pomaga ampak poslabša učinek čiščenja, zato imam vode na polovici maximuma rezervoarja. bolje je tudi da je voda topla.
nadalje sem ugotovil da priloženo čistilo na osnovi tenzidov zelo poslabša učinek čiščenja, zato uporabljam samo citronko.
nadalje sem ugotovil da več mase (= več tulcev) pomeni slabše čiščenje (v določenem času).

zato sedaj na sredino mrežice zložim tulce normalno pokonci, segreto vode dam do polovice in so tulci zaliti samo polovično, dodam citronko eno veliko žlico (tu je še treba videti če je manjša količina dovolj, večja se mi zdi da nima boljšega učinka) in pražim 20'. potem tulce prevrnem in jim še malo vratove sčistim za kake 2'. primero vsaj za kakih 3-4 pranja. prostor netilke in notranjost so sterilni.
je pa pri 25 tulcih 223rem s takšnim režimom že mejna sterilnost, se že pojavlja kakšna malce umazana notranjost pa flash hole je kakšen mičkeno črn. tko da za kakšnih 17 kom 223rem tulcev in 15-20' da sigurno sterilne spodnje dele tulca.

izgleda pa tudi da različne tulce različno opere; z lapuo imam največ težav, čeprav test ni realen, ker uporabljam drug smodnik in netilko kot pri geco in s&b...
Odgovori
17 tulcev hitreje očistiš na roke kot s tvojo proceduro. Brez zamere. Eek
Odgovori
...ampak ne do skoraj sterilnega 2c ...

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori

Še par podatkov za samograditelje, motor 250W, 1400 obratov na minuto. Magnet fi 20 (supermagnete.de) 4 kos. Iglice 0,3x5 mm (obvezno iz magnetnega nerjavečega jekla), 120g je dovolj za cca. 1,8 kg tulcev in 5 litrov vode in malo praška za posodo. Cena narejene naprave je cca 480 eur, v samogradnji pod 100 eur. Če misli kdo naročati iglice naj pove.

http://www.lavabossoli-lem.com/

in seveda malo bolj polni denarja ga že imajo

Motor za samogradnjo z regulacijo:
lp Melly
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)