Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] VABILO NA OTVORITEV LIGE- REX-Zero - 1 2016 Mlake pri Vipavi
#21
(21-02-2016, 20:13)jabolko Napisal: čisto konkurenčna kje pa in po čem to sklepaš.... Question

Ocena narejena s strani revije Visier.
Tekst sicer v nemškem jeziku, če ti dela nemščina težave uporabi google translate

Za natančnost dobila 47 od 50 možnih točk.
Grupa iz vpetja 35mm na 25 metrov.
Za primerjavo beretta 92fs dobila 38 tock in grupo 64mm, cz-75 sp-01 phantom 35 tock in grupa 72mm, glock g17 gen4 39 tock grupa 62mm.
Pa še kakšna primerjava bi se našla.

https://www.all4shooters.com/de/Shooting...st-in-9mm/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori
#22
Ja super ane rex dela kar 100% boljše grupe kot trije proizvajaci ki si jih naštel in ki izdelujejo pištole od pamtiveka...kako so lahko zadeve enostavne sam ti ne bom verjel niti temu testu ki je očitno prirejen z preveliko razliko. Rex ni preciznakarska pištola niti ni temu namenjena verjamem da je primerljiva z ostalimi nikakor pa ne more biti enkrat boljša, bolj pomembno bi bilo videt koliko zdrži brez okvare oziroma kaj se z njo dogaja z uporabo  v ta namen pa bi proizvajalec lahko dal neki pištol aktivnim ipsc strelcem ki bi jo ko bo odobrena uporabljali na resnih tekmah in bi se koj videlo kaj in kako [no nič bat se to ne bo zgodilo] Hrvati so to naredili že pred leti sedaj pa jim ni več potrebno ker so postali špica...
Odgovori
#23
(21-02-2016, 21:56)jabolko Napisal: Ja super ane rex dela kar 100% boljše grupe kot trije proizvajaci ki si jih naštel in ki izdelujejo pištole od pamtiveka...kako so lahko zadeve enostavne sam ti ne bom verjel niti temu testu ki je očitno prirejen z preveliko razliko. Rex ni preciznakarska pištola niti ni temu namenjena verjamem da je primerljiva z ostalimi nikakor pa ne more biti enkrat boljša, bolj pomembno bi bilo videt koliko zdrži brez okvare oziroma kaj se z njo dogaja z uporabo  v ta namen pa bi proizvajalec lahko dal neki pištol aktivnim ipsc strelcem ki bi jo ko bo odobrena uporabljali na resnih tekmah in bi se koj videlo kaj in kako [no nič bat se to ne bo zgodilo] Hrvati so to naredili že pred leti sedaj pa jim ni več potrebno ker so postali špica...

To se pa popolnoma strinjam. Ni za pretravat o preciznosti .Jasno,da nima kaj iskat proti preciznim. Če pa jo primerjaš s tistimi , ki jih dobiš cenovnem rangu do 1000EUR, recimo Glock ,CZ , Bereta...je pa zelo OK. In tudi to drži ,da bomo šele čez kako leto dve in po 5000 iztreljenih kosih videli ali ne bo začelo kaj razpadati in šklopotati. SIG dela svoj 226 že ohoho let in je svoje otroške težavice imel priliko ničkolikokrat popraviti. Očitno pa REX ne more biti slab , če so njihove prodajne številke cca 10000 kosov samo v USA. V Sloveniji jih pa zaenkrat niso prodali še niti 100 kosov. Zdaj je verjetno tudi jasno zakaj ne delajo nekakšne super akcije za popularizacijo. Kar fantje naredijo tukaj je res čisto iz ljubiteljstva.
Odgovori
#24
misliš neljubiteljstva?
Odgovori
#25
Ko ravno primerjate Rex-a in 226x. Razmerje v ceni je 1 proti 4+. Informacija iz prve roke. Sam sem kupil nov Sig sauer P210 super target 6 col cena 2.400,00 eur. Po 40 strelih je zaribal, šele puškar ga je uspel razdret. Zamenjal sem ga za starejši letnik 226 x6 in ta dela še danes. Kolega je kupil nov 226x5 popolnoma ista zgodba zaribal po par strelih. Prodajalec ga je poslal v Nemčijo na servis, čakanje dva meseca. Toliko o teh otroških težavicah, ki so jih odpravili. Da ne bo pripomb, oba sta bila namazana.
Če se odločate za Sig kupite starejši letnik, takrat je še bila kvaliteta.
Najbolj pa sem bil zadovoljen z CZ sport 2 tako cenovno kot delovanje. Odlična je tudi CZ 75 TS z izposojeno sem odlično ustrelil na precizni tekmi, pa čeprav ima krajšo cev, streljal sem z PPU municijo 115gr, tudi ta je pol cenejša od 226x.
To vzemite kot informacije in ne podlago za pljuvanje. Lp Sitar
Odgovori
#26
Pištolica je OK in jaz sem ustrelil na 15m res lepo grupo, čeprav jo nisem držal v roki še nikoli prej. Ne razumem pa čisto Arexa, zakaj ne da nekaj teh pištol na torture test strelcem? Bodo poznavalci Santa Barbare povedali kaj o ozadju te skrivnostne odločitve...
Odgovori
#27
Barbapapa, verjetno, da o tem nisi seznanjen, na Ligi Rex-zero1 imaš možnost drugja pa ne vem. lp
Odgovori
#28
(22-02-2016, 16:58)Barbapapa Napisal: Pištolica je OK in jaz sem ustrelil na 15m res lepo grupo, čeprav jo nisem držal v roki še nikoli prej. Ne razumem pa čisto Arexa, zakaj ne da nekaj teh pištol na torture test strelcem? Bodo poznavalci Santa Barbare povedali kaj o ozadju te skrivnostne odločitve...

Kako veš da niso dali? Mogoče ne v Sloveniji (pa tudi tu jo ima strela), lahko pa da so dali komu v tujini. Itak je slovenski trg tako majhen, da če daš sem nekaj pištol na test je to samo strošek, ker jih tako ali tako ne boš prodal toliko da pokriješ ta strošek. Oni, tako kot vsak slovenski proizvajalec, ciljajo na tuji trg. Sicer nimam podatka če so dali kaj na test, sem pa prepričan da so.
Odgovori
#29
(24-02-2016, 10:57)Bobo Napisal:
(22-02-2016, 16:58)Barbapapa Napisal: Pištolica je OK in jaz sem ustrelil na 15m res lepo grupo, čeprav jo nisem držal v roki še nikoli prej. Ne razumem pa čisto Arexa, zakaj ne da nekaj teh pištol na torture test strelcem? Bodo poznavalci Santa Barbare povedali kaj o ozadju te skrivnostne odločitve...

Kako veš da niso dali? Mogoče ne v Sloveniji (pa tudi tu jo ima strela), lahko pa da so dali komu v tujini. Itak je slovenski trg tako majhen, da če daš sem nekaj pištol na test je to samo strošek, ker jih tako ali tako ne boš prodal toliko da pokriješ ta strošek. Oni, tako kot vsak slovenski proizvajalec, ciljajo na tuji trg. Sicer nimam podatka če so dali kaj na test, sem pa prepričan da so.

Strošek? Mislim, da je pri takšni naložbi in projektu, kot je izdelava in proizvodnja pištole, nekaj kosov itak pljunek v morje glede na ostale stroške. Slovenija seveda ni ciljan trg za prodajo, ampak bi lahko bil testno igrišče, da se odpravijo male napake. Take "korigirane" kose pa potem pošlješ na ciljane trge, kjer jih s pomočjo donacij (da ne bo pomote) preizkusijo in ocenijo ljudje, ki jim tamkajšna populacija verjame. Hrvati so naredili prav to (nekdo ve, kako se tej stvari streže) in se jim je obrestovalo.

Je pa to moje osebno mnenje in ne bom solil nikomur pameti. Ponavadi pa so taka podjetja (AREX), ki so v družinski domeni, obremenjena s specifičnim pogledom na celotno zadevo in malce miselno ukalupljena. Glavno vodilo jim je kvaliteta izdelka in ne promocija. Celo svojo kariero sem že v marketingu in sem videl že mnogo podobnih primerov - včasih je potrebno gledati malo širše.
Odgovori
#30
Pri pobiranju državnega denarja jih ukalupljanje ne moti hahahah
Odgovori
#31
Jaz pa pravim, hvala Bogu, da sploh še kdo kaj razvija, proizvaja.... saj je šla skoraj vsa industrija v 3pm.
Praktično kompletna strojegradnja, ki je včasih zaposlovala par 10.000 ljudi... se je zreducirala na nekaj manjših ali malo večjih "garažnih" podjetij.
Ravno mala in srednja (družinska) podjetja so lahko gibalo razvoja, napredka ... ne pa državna uprava pravnikov, sociologov in politologov... in trgovin, ki preprodajajo bolj ali manj kitajsko robo (in zelenjavo iz Padove)  Doh

Vsekakor tudi raje vidim, da dobijo državna ali evropska sredstva takšne firme, kot pa, da jih pobirajo neke "potemkinove vasi", imenovane razvojno-raziskovalni projekti za "istraživanje ruda i gubljenje vremena" samo zato, ker so jim (spet posvečene) agencije spisale ne vem kakšen razvojni program. Na papirju.

Malo sem se "spucal", se opravičujem. 
Ne poznam lastnikov AREX, z Rexom sem ustrelil ene 20 nabojev (ima ga sovaščan) in vsekakor Rexu želim, da se obstane in uspe na trgu.
Odgovori
#32
(24-02-2016, 11:21)Barbapapa Napisal: Strošek? Mislim, da je pri takšni naložbi in projektu, kot je izdelava in proizvodnja pištole, nekaj kosov itak pljunek v morje glede na ostale stroške. Slovenija seveda ni ciljan trg za prodajo, ampak bi lahko bil testno igrišče, da se odpravijo male napake. Take "korigirane" kose pa potem pošlješ na ciljane trge, kjer jih s pomočjo donacij (da ne bo pomote) preizkusijo in ocenijo ljudje, ki jim tamkajšna populacija verjame. Hrvati so naredili prav to (nekdo ve, kako se tej stvari streže) in se jim je obrestovalo.

Je pa to moje osebno mnenje in ne bom solil nikomur pameti. Ponavadi pa so taka podjetja (AREX), ki so v družinski domeni, obremenjena s specifičnim pogledom na celotno zadevo in malce miselno ukalupljena. Glavno vodilo jim je kvaliteta izdelka in ne promocija. Celo svojo kariero sem že v marketingu in sem videl že mnogo podobnih primerov - včasih je potrebno gledati malo širše.

Saj to so naredili. Edino napako so naredili ker so najprej naredili predstavitev, šele potem so odpravljali napake. :)

Drugače pa je strošek, verjemi. Ravno zaradi količine vloženega denarja ne rabiš potem še nepotrebnih stroškov.
Odgovori
#33
(24-02-2016, 11:36)dani_79 Napisal: Pri pobiranju državnega denarja jih ukalupljanje ne moti hahahah

Po tvoji izredno strokovni izjavi sodim, da si seznanjen, koliko država donira firmam, ki ustvarjajo v tej državi dodano vrednost,  pa bi te prosil, če to lahko navedeš.
Odgovori
#34
(24-02-2016, 11:56)JRC Napisal: Jaz pa pravim, hvala Bogu, da sploh še kdo kaj razvija, proizvaja.... saj je šla skoraj vsa industrija v 3pm.
Praktično kompletna strojegradnja, ki je včasih zaposlovala par 10.000 ljudi... se je zreducirala na nekaj manjših ali malo večjih "garažnih" podjetij.
Ravno mala in srednja (družinska) podjetja so lahko gibalo razvoja, napredka ... ne pa državna uprava pravnikov, sociologov in politologov... in trgovin, ki preprodajajo bolj ali manj kitajsko robo (in zelenjavo iz Padove)  Doh

Vsekakor tudi raje vidim, da dobijo državna ali evropska sredstva takšne firme, kot pa, da jih pobirajo neke "potemkinove vasi", imenovane razvojno-raziskovalni projekti za "istraživanje ruda i gubljenje vremena" samo zato, ker so jim (spet posvečene) agencije spisale ne vem kakšen razvojni program. Na papirju.

Malo sem se "spucal", se opravičujem. 
Ne poznam lastnikov AREX, z Rexom sem ustrelil ene 20 nabojev (ima ga sovaščan) in vsekakor Rexu želim, da se obstane in uspe na trgu.

lastnikov AREX...g. Kralj kolikor vem,  eden najbogatejših Slovencev...in prav je tako če je človk sposoben.
Odgovori
#35
A to kar za vse firme v Slo hahahah podatke o tej so že na forumu... mal poišči...
Odgovori
#36
Kot sem rekel blagor ubogim na umu...

Da ne bo se kdo preveč matral... http://supervizor.kpk-rs.si/podj/15413217/
Odgovori
#37
@Jabolko: vem, kdo je direktor in lastnik Arexa, hotel sem povedati, da ga ne poznam (osebno) in da nimam nobenih stikov/poslov z njim, ker sem "branil" ;-)

@Mato: je zate vsak ubog na umu, če ima drugačno mnenje od tvojega? Res neverjetno s kakšno lahkoto streljaš obtožbe.
Subvencije Sklada za podnjetništvo so sicer tule: http://supervizor.kpk-rs.si/organ/96040/podj/15413217/
Sofinanciranje ministrstva za znanost: http://supervizor.kpk-rs.si/organ/32115/podj/15413217/

Ne vem sicer, koliko časa je trajal Rexov razvoj, so pa zadnje subvencije dobili pred več kot 6 leti.
Odgovori
#38
Ne če ima drugačno mnenje,  ampak če to mnenje ne zna argumentirati ali pa če sloni na OČITNEM neznanju, nevedenju, lenobi ali veri. Nisem pa konkretno nikogar obtoževal ampak sem samo izjavil opažanje, da kako je življenje simpl če nič ne veš in sodiš po občutku - kdorkoli že pač, če se pa tle prepoznaš pa kaj naj jaz se sekiram? 

Oprosti pa če nimam preveč simpatij do bivših salonskih firm, ki se po novem predstavljajo ali pa jih predstavljajo kot gonilo gospodarskega razvoja, ker so vse prej kot to samo njihovo konkurenco vprašaj...


Kar se pa supervizorja tiče je pa zadeva taka, da zaradi posredovanja Informacijskega pooblaščenca nima KPK več dostopa do baz podatkov (nisem prepričan ali velja samo za fizične osebe ali na splošno)  tako da vprašanje kako ažurna je ta baza, ker je ta zadeva kot skoraj vse državno več ali manj skozlano in na pol narejeno sranje.


Citat:Trenutno iskalnik omogoča pregledovanje vseh plačil posrednih in neposrednih proračunskih uporabnikov prek Uprave za javna plačila od 1. 1. 2003 do 31. 7. 2011
Odgovori
#39
Ne gre za to, ali sem se kje prepoznal ali ne, ampak sem oglasil in samo povedal mnenje, saj so tudi takšne izjave ogledalo foruma, strelcev, strelske kulture, čeprav je res tudi to, da več povedo o piscu, kot pa o tistemu, ki naj bi mu bilo takšen izraz namenjen  Whistle

Baza KPK vsekakor je ažurna.
IP je takrat samo začasno "blokiral" dostop do avtorskih honorarjev, oz. do izplačil fizičnim osebam (profesorski lobby).

Primer ex ministrice Setnikar-Cankarjeve:
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/500/

pa dekanje Tekavčičeve: http://supervizor.kpk-rs.si/podj/515/

ministrica Makovec-Brenčičeva: http://supervizor.kpk-rs.si/podj/625/

itd... so pa očitno dosegli "izbris" podatkov o Mramorju, Cerarju (in še komu?)?
Odgovori
#40
(24-02-2016, 13:38)Mato Napisal: Kar se pa supervizorja tiče je pa zadeva taka, da zaradi posredovanja Informacijskega pooblaščenca nima KPK več dostopa do baz podatkov (nisem prepričan ali velja samo za fizične osebe ali na splošno)  tako da vprašanje kako ažurna je ta baza, ker je ta zadeva kot skoraj vse državno več ali manj skozlano in na pol narejeno sranje.
Supervizor je doma za fičnike narejena zadeva (ta državni ITjevci so ocenili razvoj na več "maljon +") in je bila KPK poklonjena (za enkrat). KPK zadeve ne fura dalje in je zadeva kjer je. Vse in še več kar si želi kdo vedeti o supervizorju je pa na https://pravokator.si/.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)