Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revolver za precizno
#1
Pozdravljeni

A mi lahko svetujete, kateri revolver bi bil primeren za precizno športno streljanje?
Zanima me:
- Rabljen ali nov?
- kaliber 38 Special, 357 Mag.
- Da je kvaliteten (zanimajo me znamke, Alfa Proj, Taurus, S&W)
- Sprejemljiva cena 
- 6" cev

Vesel bom vsake info. 

Hvala
Odgovori
#2
Eto z moje strani en sistem:
- SW 14
- rabljen, ker novih ni več
- kaliber 38
- 6 col
- cena pa odvisna od ohranjenosti (noben ni prav znucan, ker so praktično neuničljivi), ampak na egunu res dobrega (kot novega) dobiš za cca 300-400 EUR
Odgovori
#3
Glede na tvoje zanimanje znamk revolverjev potem pride v poštev sam S&W.
Kot je predhodnik povedal poglej 14-3,če pa ti ni všeč revolver brez uteži pod cevjo poglej za mlajšim bratom 14-7 ki je enak modelu 586 le da je slednji v 357mag.
Če boš streljal precizno,potem svetujem obvezno 38Special.
Odgovori
#4
Hmm hvala, torej nekak S&W 14-3 vsekakor, 
zanima me pa še glede nakupa preko egun, 
kako to poteka? kaj je treba postorit, komu in kako nabavno, plačilo? 

Hvala
Odgovori
#5
egun:
a) najdeš in ogledaš si ljubljeni kos (preveri, če pošilja mednarodno, drugače je lahko malce dražje ker potrebuješ nemškega trgovca, preko katerega bo šlo)
b) kupiš ali zmagaš na avkciji (odvisno kako prodajalec prodaja) ter zadevo plačaš (s prodajalcem se domeniš na kateri konto, banko...)
c) Od prodajalca pridobiš podatke o njemu (ime, naslov) ter podatke o dotičnem kosu (model, ser. številka)
d) S temi podatki greš na UE in zaprosiš za nabavno in obrazec "predhodna privolitev uvoza orožja", kamor vneseš vse podatke in čakaš, da ti odobrijo in poštemljajo.
e) Izpolnjen obrazec (pazi, ta potem velja samo za dotični kos in ne kar splošno za vse kose npr. iz Nemčije) poskeniraš in pomejlaš prodajalcu, da na oni strani uredi svoje papirje.
f) se uležeš in čakaš poštarja.

Pri avkcijah mali nasvet: ne tepi se za kos, ker zna iti cena v višave.

lp
Odgovori
#6
(30-04-2016, 16:50)Barbapapa Napisal: egun:
a) najdeš in ogledaš si ljubljeni kos (preveri, če pošilja mednarodno, drugače je lahko malce dražje ker potrebuješ nemškega trgovca, preko katerega bo šlo)
b) kupiš ali zmagaš na avkciji (odvisno kako prodajalec prodaja) ter zadevo plačaš (s prodajalcem se domeniš na kateri konto, banko...)
c) Od prodajalca pridobiš podatke o njemu (ime, naslov) ter podatke o dotičnem kosu (model, ser. številka)
d) S temi podatki greš na UE in zaprosiš za nabavno in obrazec "predhodna privolitev uvoza orožja", kamor vneseš vse podatke in čakaš, da ti odobrijo in poštemljajo.
e) Izpolnjen obrazec (pazi, ta potem velja samo za dotični kos in ne kar splošno za vse kose npr. iz Nemčije) poskeniraš in pomejlaš prodajalcu, da na oni strani uredi svoje papirje.
f) se uležeš in čakaš poštarja.

Pri avkcijah mali nasvet: ne tepi se za kos, ker zna iti cena v višave.

lp

He he, Barbapapa,

ne vem, če si ti dražil kaj zadnje čase.

Veš kaj delajo? Nihče niti enkrat ne licitira. Dobro so smešne cene, pa tam že kaj poklikajo.

Potem pa čakajo do zadnje minute, ruknejo ceno, ki bi jo še plačali za kos.

In dobijo kos po zelo ugodni ceni.

Torej med a) in b) še pride:

a.1) pogledaš kdaj se avkcija izteče
a.2) to si lepo napišeš v telefon
a.3) preveriš, če majo točno uro na serverju, da se ne zafrkneš kaj
a.4) na dotični dan se kakšno uro prej vsedeš za PC, lepo popokaš členke, pretegneš vrat
a.5) lepo se prijaviš, da se ne cufaš zadnjo sekundo
a.6) zadnjih 30 sekund (zadnjih 15 za hitroprste) naklikaš hitro koliko bi ti dal
a.7) zmagaš
Odgovori
#7
Vsekakor 38spec in 6 colska cev.
SW 14 se nekako na prvo žogo zdi value-for-money. Če ga dobiš za do 300€, računaj še papirje in poštnino pa si dodal ene 150€. Moral mu boš porihtat proženje, narediti nove merke in seveda zamenjati ročaj ker je tisti kavbojski bolj za hec, ne pa za precizno streljanje. Če je malo bolj zjahan, (kot je bil npr. moj, pa se to ni videlo na slikah) dodaj še bruniranje. Za vse skupaj sva na ceno revolverja s papirji in poštnino lihkar dodala še švoh 300€.  Evo, ravnokar si postal ponosni lastnik obnovljenega SW14-x s katerim greš na tekmo. Tam pa vidiš kaj imajo drugi in te začne matrat, joj zakaj pa imam jaz tak Grunfov revolver, če imajo pa drugi take lepe ZKR-je in Manurhine.

Potem seveda začneš iskati nekaj v tej smeri, najdeš enega od omenjenih in ga seveda kupiš. Stane te okoli 1.500€, zraven pa še minus papirji in razlika v ceni za SW ker ga seveda ne boš prodal za 300+150+300 =cca 750 € ampak boš zanj dobil kvečjemu tam 500€. Lihkar te je ornk revolver koštal 200+€ več kot bi te sicer...

Moj nasvet... buy once, cry once. Če boš tekmoval, že v začetku kupi res kvaliteten kos, ki ti ga bo veselje vzeti v roke. Ti kosi ne izgubljajo cene, zato glej nanj kot na investicijo, pa boš imel vrhunski kos pa še izgovor, zakaj je to bolje kupiti od ostalih.
Da nisi vrhunski strelec, ne sme biti izgovor, da ne kupiš vrhunskega kosa. Tudi z Manurhinom ali ZKR se da enako slabo ustreliti kot s Smith&Wesson-om :)
Odgovori
#8
Če ne bo SAMO in STROGO za lovljenje milimetrov z 10timi peng-i na papir... 
... 357mag. ..Ima tisti "Umph" ki blagodejno vpliva na telo in duha.
Pa vseeno preluknja papir. Lahko celo dokaj na ozko:
[Image: 357hna.jpg]
....zaj pa - navali narode 
[Image: tomato.gif]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#9
:D hvala za vse te Informacije. Kot vidim bo treba še vsekakor malo razmislit. 

Hvala res :)
Odgovori
#10
(30-04-2016, 18:17)bbbbbb2011 Napisal:
(30-04-2016, 16:50)Barbapapa Napisal: egun:
a) najdeš in ogledaš si ljubljeni kos (preveri, če pošilja mednarodno, drugače je lahko malce dražje ker potrebuješ nemškega trgovca, preko katerega bo šlo)
b) kupiš ali zmagaš na avkciji (odvisno kako prodajalec prodaja) ter zadevo plačaš (s prodajalcem se domeniš na kateri konto, banko...)
c) Od prodajalca pridobiš podatke o njemu (ime, naslov) ter podatke o dotičnem kosu (model, ser. številka)
d) S temi podatki greš na UE in zaprosiš za nabavno in obrazec "predhodna privolitev uvoza orožja", kamor vneseš vse podatke in čakaš, da ti odobrijo in poštemljajo.
e) Izpolnjen obrazec (pazi, ta potem velja samo za dotični kos in ne kar splošno za vse kose npr. iz Nemčije) poskeniraš in pomejlaš prodajalcu, da na oni strani uredi svoje papirje.
f) se uležeš in čakaš poštarja.

Pri avkcijah mali nasvet: ne tepi se za kos, ker zna iti cena v višave.

lp

He he, Barbapapa,

ne vem, če si ti dražil kaj zadnje čase.

Veš kaj delajo? Nihče niti enkrat ne licitira. Dobro so smešne cene, pa tam že kaj poklikajo.

Potem pa čakajo do zadnje minute, ruknejo ceno, ki bi jo še plačali za kos.

In dobijo kos po zelo ugodni ceni.

Torej med a) in b) še pride:

a.1) pogledaš kdaj se avkcija izteče
a.2) to si lepo napišeš v telefon
a.3) preveriš, če majo točno uro na serverju, da se ne zafrkneš kaj
a.4) na dotični dan se kakšno uro prej vsedeš za PC, lepo popokaš členke, pretegneš vrat
a.5) lepo se prijaviš, da se ne cufaš zadnjo sekundo
a.6) zadnjih 30 sekund (zadnjih 15 za hitroprste) naklikaš hitro koliko bi ti dal
a.7) zmagaš
Precej sem dražil in to večinoma uspešno. Jaz sem opisal postopek za pridobivanje papirjev, pri bidanju pa sem namignil, kar večina ve in si povedal bolj na široko. Kaj tukaj ni jasnega?
Odgovori
#11
(30-04-2016, 19:53)Kristian Napisal: Vsekakor 38spec in 6 colska cev.
SW 14 se nekako na prvo žogo zdi value-for-money. Če ga dobiš za do 300€, računaj še papirje in poštnino pa si dodal ene 150€. Moral mu boš porihtat proženje, narediti nove merke in seveda zamenjati ročaj ker je tisti kavbojski bolj za hec, ne pa za precizno streljanje. Če je malo bolj zjahan, (kot je bil npr. moj, pa se to ni videlo na slikah) dodaj še bruniranje. Za vse skupaj sva na ceno revolverja s papirji in poštnino lihkar dodala še švoh 300€.  Evo, ravnokar si postal ponosni lastnik obnovljenega SW14-x s katerim greš na tekmo. Tam pa vidiš kaj imajo drugi in te začne matrat, joj zakaj pa imam jaz tak Grunfov revolver, če imajo pa drugi take lepe ZKR-je in Manurhine.
Lep ZKR? S tem se žal ne strinjam popolnoma. Tole je bolj stvar osebnega okusa, meni so namreč SW revolverji daleč od grunf style, tako po dizajnu kot po izdelavi. Menim, da je za začetek bolje vložiti presežek (ali razliko) denarja, kot bi dal za kakšnega ZKR-ja v municijo in trening. In papirji za ZKR koštajo enako kot za Smitha...in nisem še kupil revolverja na egunu, ki bi bil potreben ponovne bronure.
Če povzamem analogijo: zanima me dirkalni šport, mi priporočate F1 dirkalnik za začetek?
Odgovori
#12
Lahko pogledaš tut za kakšnim Colt Officers Match.
Odgovori
#13
(30-04-2016, 21:28)Barbapapa Napisal:
(30-04-2016, 19:53)Kristian Napisal: Vsekakor 38spec in 6 colska cev.
SW 14 se nekako na prvo žogo zdi value-for-money. Če ga dobiš za do 300€, računaj še papirje in poštnino pa si dodal ene 150€. Moral mu boš porihtat proženje, narediti nove merke in seveda zamenjati ročaj ker je tisti kavbojski bolj za hec, ne pa za precizno streljanje. Če je malo bolj zjahan, (kot je bil npr. moj, pa se to ni videlo na slikah) dodaj še bruniranje. Za vse skupaj sva na ceno revolverja s papirji in poštnino lihkar dodala še švoh 300€.  Evo, ravnokar si postal ponosni lastnik obnovljenega SW14-x s katerim greš na tekmo. Tam pa vidiš kaj imajo drugi in te začne matrat, joj zakaj pa imam jaz tak Grunfov revolver, če imajo pa drugi take lepe ZKR-je in Manurhine.
Lep ZKR? S tem se žal ne strinjam popolnoma. Tole je bolj stvar osebnega okusa, meni so namreč SW revolverji daleč od grunf style, tako po dizajnu kot po izdelavi. Menim, da je za začetek bolje vložiti presežek (ali razliko) denarja, kot bi dal za kakšnega ZKR-ja v municijo in trening. In papirji za ZKR koštajo enako kot za Smitha...in nisem še kupil revolverja na egunu, ki bi bil potreben ponovne bronure.
Če povzamem analogijo: zanima me dirkalni šport, mi priporočate F1 dirkalnik za začetek?

Ja, če je plan, da ne hodiš sodelovat na tekme, ampak domov nosit pokale. Če si F1 lahko privoščiš, boš vsaj v teoriji na eni gorski dirki nascal svetovnega prvaka v Yugo pokalu. Drži?
In ne pozabi, prišel si po pokale, ne samo sodelovat :-D .

Pa še tole, oba revolverja, tako S&W 14-3 kot ZKR sta na smrt grda videt za moje nespoštljivo oko Mrgreen ...
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#14
S&W 625JM, je bolj čokat s kratko cevjo - kot jaz Mrgreen .

[Image: 160936.jpg]
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#15
Za moj prvi post najprej lep pozdrav vsem forumašem.
.
@biker20,
sem pred povsem enako dilemo, kot ti tako, da res škoda, da je tale tema "malo zavila"...
...kakšne pol leta že hodim 1x tedensko "malo pokat" in je nekaj napredka. Večinoma sicer streljam s pištolami 9x19, a za svoj prvi kos bi si pa vseeno izbral revolver.

Moje ambicije so rekreativno precizno streljanje in kakšna klubska tekma. Zaradi cene municije bi bilo seveda najpametneje kupiti nekaj v .22LR, a je ta kaliber povsem izključen iz kakršnihkoli tekmovanj/druženj tako, da...
...ostane .38spec/.357mag.
.
Kolikor sem prebrskal ta forum je "splošno znano", da je .38spec natančnejši kaliber za precizno in to streljan iz revolverja .38spec.
Po tujih forumih se nekateri pisci s tem ne strinjajo in naj bi(?) bil naboj .38spec-WC "praktično enako"(?) natančen izstreljen tudi iz revolverja .357mag.
Imaš pa pri nas na voljo tako rabljene S&W 14-3 v .38spec za 500€, ter nove Alfa Proj in Tauruse od 600€ do 700€ v kalibru .38spec ali .357mag - vse cev 6".
Zdaj pa bodi pameten?
Jaz se nagibam vseeno k novemu Alfa Proj-u ali Taurusu v .357mag - streljal bi pa oba kalibra, večinoma .38spec-WC, sem in tja "za dušo" :-P  pa tudi .357mag.
Evo mojih 50c.
Odgovori
#16
... potem pa se ti tukaj "odpre" še možnost v kalibru 9x19 (npr. Alfaproj - cenovno primerljiv z kalibrom .38spec) ...

... v bistvu je pa tako, da vsak berač (strelec) svojo malho (orodje) hvali ...

... nabavi si tisto, kaj je blizu tvojim očem, srcu in denarnici, potem pa veselo in predvsem varno koristi ...

lp upor500
Odgovori
#17
Dobro ohranjen SW za 500 ali nov Taurus za 600. Kaj bi izbral? SW...
Sicer pa je že povedal predhodnik: "Vsak berač..." :)
Odgovori
#18
Ker, kot sem že napisal tukaj http://www.strelec.si/forum/thread-16171.html ne morem odgovorit na split teme o revolverju, bom še tole napisal tukaj, pa prosim premaknite ali poradirajte, ko bo prebral ssime.
Tajno geslo: posteljica s pripadajočimi zadevami prodana za 10 ojrov, čeprav mi je bilo ponujeno 20. Očka in mamica sta mi bila preveč simpatična za 20 ojrov, pa neka jima je sa srečom Beer .

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#19
Če hočeš streljati precizno za rezultat, potem je nujno .38, na .357 lahko kar pozabiš! Pa še to skoraj mora biti WC! Če pa gre samo za plinkanje, je pa škoda prav veliko denarja za revolver.
Pa če gledaš za S&W, potem lahko pogledaš tudi za Sauer&Sohn. Zadeva je identična!

Poslano z mojega SM-T705 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#20
... govora je o različnih kalibrih, ne pa o različni tipih streliva ...

... marsikdo z FMJ doseže boljši rezultat kot z WC ...

... ko začneš resneje pokati ugotoviš, katera municija ti bolj ustreza (če jo kupuješ), če pa sam polniš, si pa že izdelaš optimalen naboj ...

... zato kar lepo zaupaj lastni presoji (in € zmožnostim), saj te lahko v prvi fazi dobronameren nasvet izkušenega strelca napačno zavede ...

LP upor500
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)