Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPA merki
#1
Išče se lastnik LPA optic fiber merkov TTF serije ter, če bi lahko naredil kakšno fotko pogleda skoznje in povedal izkušnje. Trenutno sem najugodnejše našel na strani www.hedetac.de za 75€+15€ PTT. Vesel bom cenejše varjante, če kdo pozna...

[Image: TTF86CZ_4f369e46c1106.png]

Sedaj že imam LPA merek vendar na 3 bele pike, ki mi ne ustreza najbolje, zato iščem alternative. Seveda pa so dobrodošla tudi priporočila o tipu univerzalnih merkov za amatersko netekmovalno uporabo - plinkanje in dinamika.
Odgovori
#2
Googlanje je obrodilo sadove... sedaj me zanima zgolj še uporabniška izkušnja in priporočila.

[Image: P1060744.jpg]

[Image: P1060743.jpg]
Odgovori
#3
Ojla!
Moje "napolstrokovno" mnenje (katerega verjetno ne boš najbolj vesel Shrug ) je, da za uporabo, kot si jo napisal, si omisli zadaj črn merek, ker kot si že ugotovil ti tri bele pike ne delajo najbolje in verjemi, da ti tudi dve zeleni in ena rdeča ne bosta, ker je preveč nepotrebnih informacij (sem že poskusil streljat tako kombinacijo, pa je bilo tako, kot ti pišem sedajle). Vse to velja za plinkanje in dinamiko, kar je (bo) eno in isto, ko se zasvojiš z malo miganja in hkratnega streljanja.
In ja strelci kraljevske dicipline v streljanju (po Jabolku ;) ), vem kaj sem napisal - MALO miganja in hkratnega streljanja.

Verjamem, da ti bodo tudi preciznjakarji napisali podobno za zadnji merek, ampak mislim, da si ga boš vseeno kupil, ker so žive barve na dolgočasni črni ali sivi pištoli vedno dobrodošle Mrgreen , pa še ful bl taktikul zgleda  Dumb ...


Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#4
V bistvu sem iskal tak nasvet. Torej bi bila super kombinacija sprednji opticfiber merek zadaj pa vse skupaj na crno pobarvano?
Odgovori
#5
Ojla agip!

Ja, tako mnenje sem si ustvaril jaz. Za kakršnokoli dinamiko "postavljaš" sprednjo muho na tarčo in ti zadnji merek služi zgolj kot zareza, v kateri mora ta muha biti, da je zadetek tam, kjer je muha na tarči. Pomembno je tudi, da je zadnji merek malce bolj ozek in globji (če lahko izbiraš), ker s tem avtomatsko omejiš okence, v katerega loviš sprednjo fibro za bolj natančne zadetke. Za natančno streljanje sprednja fibra ni najboljša izbira, a za plinkanje je čisto o.k. in vseeno lahko zadaneš tudi kaj na daljše razdalje. Če bi si moral sestaviti univerzalno pištolo zase, bi si za vse aplikacije (dinamika/plinkanje/preciznjak/varnost) sestavil tako, kot sem napisal - zadaj črno, črna tema, spredaj pa 1 mm fibra in, ker sem probal na večih pištolah obe barvi, bi se obvezno odločil za zeleno, čeprav imam rdečo barvo rajši in sem si tudi kupil rdeč avtomobil (ni Ferari Not , je pa turbo Nod ).

Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#6
Se strinjam z gornjim postom. Sploh tisto o zeleni barvi. 
Ali kdo ve kje se kupi zelena fibra za prednji merek pri S&W 686?
Odgovori
#7
Hvala!

Zgolj za firbec prašam... kako se pa tovrstni merek izkaže na pištoli?

[Image: img0834lq0.jpg]
Odgovori
#8
(02-06-2016, 12:16)agip Napisal: Googlanje je obrodilo sadove... sedaj me zanima zgolj še uporabniška izkušnja in priporočila.

[Image: P1060744.jpg]

[Image: P1060743.jpg]

Mati moja kakšna grdavš od muhe in merka Snooty daj pošlušaj bobita te prosim Nod
Odgovori
#9
(02-06-2016, 21:32)agip Napisal: Hvala!

Zgolj za firbec prašam... kako se pa tovrstni merek izkaže na pištoli?

[Image: img0834lq0.jpg]

Odlično...samo mora biti montiran direkt na zaklep v katerega moraš urezat dva navoja od m4 montaža namesto merka ni ok...poglej glocka oni to nudijo serisko  G17 ali G19 MOS...tako opremljene pištole se bodo počas začele uporabljat v IPSCju kot alternativa opnu ki postaja predrag...
Odgovori
#10
Tale zadeva zgleda ne potrebuje dodatnih lukenj pa še original... samo, če iščem po netu pod CZ Fire Point, ničesar ne najdem...

[Image: cz-fp1.jpg][Image: cz1.jpg]
Odgovori
#11
(02-06-2016, 22:06)agip Napisal: Tale zadeva zgleda ne potrebuje dodatnih lukenj pa še original... samo, če iščem po netu pod CZ Fire Point, ničesar ne najdem...

[Image: cz-fp1.jpg][Image: cz1.jpg]

tale ne... sem ti napisal da se pripravlja nova skupina v ipsc ju in počasi bodo vsi proizvajalci imeli tako prirejeno pištolo na katero boš lahko montiral neki dovoljenih tipov optike po tvoji izbiri...
Odgovori
#12
Ok skoraj z vsem kar je bobi napisal se strinjam....razen.... razmerje za dinamiko med širino odprtine in muho ima dve variante, ožja muha na večjo odprtino je hitrejša, vendar zahteva bolj natančno oko za precizne strele medtem, ko je širša muha bolj trotl ziher za po alfah, ampak je nekoliko počasnejša. 
Barva rdeča ali zelena je povsem odvisna od posameznika, jaz sem bil vsa leta dinamike na zeleni, vendar sem  zdaj premenjal na rdečo... Zakaj? Zato, ker zelena je svetlejša in se lepše vidi, vendar nudi manj kontrasta kot rdeča na strelišču, kar je pri danamiki zelo pomebno, v močni svetlobi se je zelena preveč izgubila. 
Vsekakor pa priporočam 1mm fibro kot je napisal bobi zato, ker ostane dovlj "mesa" okrog, da se lepo vidi obris muhe, ki je potreben za zelo natančne strele...
Odgovori
#13
Takole torej...

[Image: CZ75.jpg]

Kaj so pa te mere od 5.25 do 8.5mm?
http://www.cz-spare.parts/front-sight-fi...m/d-71922/
Odgovori
#14
Višina
Odgovori
#15
Agip na tej sliki je 1,5mm fibra noter, 1mm je bolša varianta, ker imaš več črnine okrog....

Ja te mere so višina, vendar pri CZ merijo celotno muho, zato moraš vzet ven obstoječo muho in jo pomerit, potem pa lahko z nakupom nove koregiraš višino, če je potrebno....
Če recimo kopuješ Dawson muho, potem jo pomeriš od zaklepa do vrha...
Odgovori
#16
Upssss double tap!
Odgovori
#17
Citat:Napisal agip - 01-06-2016, 16:25

Seveda pa so dobrodošla tudi priporočila o tipu univerzalnih merkov za amatersko netekmovalno uporabo - plinkanje in dinamika.

Za tovrstno rabo je škoda vsakega eura. Sploh pa za LPA, ki niso ravno najbolj poceni (cost/benefit). Smiselna je samo zamenjava prednjega merka z originalnim fiber optičnim (20€) in nič drugega.

Investirat predvidenih 90€ v LPA merke za občasno veseljačenje ni smiselno. Bolje je teh slabih 100€ dat na stran in varčevat za reloading opremo, da bo več veselja na strelišču.
Odgovori
#18
Hvala vsem. Price vs. performance, kot ste predlagali, je samo menjava prednje muhe. Bom izbral to možnost. Z zelenim vlaknom je sicer nisem nikjer zasledil...kak namig?

@IPSC Boštjan: gledam kakšne so možnosti. Zaradi tega sem tudi povprašal tu na forumu, da ne kupim nekaj kar jih je že veliko preizkusilo in se ni obneslo.
Odgovori
#19
Ja agip vlakno zamenjaš sam... kupi se vlaknena palčka, ki zadošča za ene pet menjav.  Aja pa nikar ne kupuj Hiviz merkov, predebeli s predebelo fibro, pa še zamenjat se ne da. Vzemi original CZ....

Odgovori
#20
Pametno.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)