Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najboljši ENOBAZNI smodnik
#1
Kateri puškovni ENOBAZNI smodnik je najmanj temperaturno občutljiv? Torej kateri daja najmanjše razlike v izhodni hitrosti ob rasponu temperatur cca -5 do +40 C? Zanima me smodnik v rangu N140 ali N150.  In ja, VEM za kaj so dvobazni smodniki , sprašujem za enobazni....
Odgovori
#2
Glede na temperaturne razlike, ki ste jih omenili, je najprimernejši VV N540. 
VihtaVuori ne izdeluje dvobaznih smodnikov za komercialne namene.

Citat:N500 series powders are special high energy rifle propellants enhanced with nitroglycerin for extra ballistic performance.
ARTEK d.o.o.
Tel.: 03 734 60 78, GSM: 040 335 435, E: info@artek.si
w: artekcenter.com
Odgovori
#3
(22-09-2016, 16:47)artek Napisal: Glede na temperaturne razlike, ki ste jih omenili, je najprimernejši VV N540. 
VihtaVuori ne izdeluje dvobaznih smodnikov za komercialne namene.

Citat:N500 series powders are special high energy rifle propellants enhanced with nitroglycerin for extra ballistic performance.

Če je dodan Nitroglicerin je to dvo ali trobazni purfel. Če pogledamo kemično sestavo so N500 celo tribazni .

A noben od N500 ni toliko stabilen kot osnoven enobazni N100
Odgovori
#4
(22-09-2016, 15:52)HenrikVIII Napisal: Kateri puškovni ENOBAZNI smodnik je najmanj temperaturno občutljiv? Torej kateri daja najmanjše razlike v izhodni hitrosti ob rasponu temperatur cca -5 do +40 C? Zanima me smodnik v rangu N140 ali N150.  In ja, VEM za kaj so dvobazni smodniki , sprašujem za enobazni....

Za kaj so dvobazni smodniki Question a nebi delil z nami ki to ne vemo Hand
Odgovori
#5
(22-09-2016, 15:52)HenrikVIII Napisal: Kateri puškovni ENOBAZNI smodnik je najmanj temperaturno občutljiv? Torej kateri daja najmanjše razlike v izhodni hitrosti ob rasponu temperatur cca -5 do +40 C? Zanima me smodnik v rangu N140 ali N150.  In ja, VEM za kaj so dvobazni smodniki , sprašujem za enobazni....

Glede na dobavljivost in cene se drž kar VV

Drugače pa sta pri nas občasno dobavljiva in najbolj stabilna v tem rangu Hogdon Varget in H4350
Odgovori
#6
v ameriki zelo opevana varget in h4350: http://precisionrifleblog.com/2016/06/19...r-enduron/ (tudi s komentaji mr.t-ja)
Odgovori
#7
po moje greš v napačno smer. Kupil boš bistveno dražji pulfer (54+€/0,45kg) namesto 80+/kg, ki ti bo malo podprl lenobo ne bo ti pa rešil problema. ŠE tako stabilni smodniki so stabilni v nekem območju, drugače pa veselo plešejo. Če spremljaš brzine svojih polnitev skozi leto /in temperaturo, boš videl, da pod 15° drastično padejo, nad recimo 23/24 pa začnejo brzine hitreje rasti. Tle vmes se nekako držijo in so "stabilni", kokr ti bodo napisali na škatli.

Pri filanju pač izberem smodnik, ki daje najboljšo preformanso, je dosegljiv pri nas (kaj ti pomaga kupit dve piksni, potem pa jih dve leti nimajo več). Seveda se mi gravža plačevati 54e/funt za ameriške smodnike ki tam stanejo po 30$ na piksno, zato zmeraj prej pogledam po evropskih smodnikih. Ko imaš željeno in si zadovoljen s preformanso, pač prilagajaš polnitev temperaturi. To je pač smisel filanja - da imaš vedno optimalno polnitev, kajneda?
Odgovori
#8
Nelaboratorijski poizkus  s tovarniškimi patroni:
full30
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#9
 Ko imaš željeno in si zadovoljen s preformanso, pač prilagajaš polnitev temperaturi. To je pač smisel filanja - da imaš vedno optimalno polnitev, kajneda?

Seveda to je standard, ampak me je zanimalo če obstaja nekaj kar ponuja manj sprememb.... Dejansko nima smisla kupit 1 piksno na 2 leti, me pa je vseeno zanimalo kako bi se temu reklo... Mogoče bolj vprašanje za Mr.T-a kaj pa tisti dodatki ki ih BR strelci dodavajo v pulfer (neke vrste" stabilizatorji" ----KI BI NAJ--- ..... zmanjšali nihanja pri izhodni hitrosti) da ih ne razočarajo na sveti dan??
Odgovori
#10
Hardcore BR strelci niso dober primer. Oni filajo na strelišču in prilagajajo polnitev čisto določenemu trenutku...
Odgovori
#11
OK.  Kaj pa F class strelci ki prinesejo patrone z sabo, doma pa coprajo z smodnikom in uporabljajo neke vrste "stabilizatorje" ( ----KI BI NAJ--- ..... zmanjšali nihanja pri izhodni hitrosti) da ih ne razočarajo na sveti dan?? Nekaj takšnih komentarjev sem zasledil na tujih forumih ampak nič obsežnega na to temo.
Odgovori
#12
Nobenih stabilizatorjev ne mešajo v purfle , če jih ,jih fabrika pa nihče drug.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)