Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o nekih tarčah po nekih pravilnikih...
#21
(11-10-2016, 23:15)Rombon Napisal: in da rezultati med seboj niso primerljivi. Potem sem se pač moral sprijazniti, da najboljši pri Streli na 100 m VK odprti merki dosegajo 100/100 krogov, pri Rajku pa precej manj. 

seveda je dobro če so med tekmami primerljive tarče, ni pa nujno. Tle celo dam prav streli, njegove tarče za VP@100m imajo več smisla kot pa standardna pištolska, katero uporablja marsikdo drug. Zakaj? Ker nanje streljajo z vojaško puško, ki na 100m grupira kot pač grupira. Po moji logiki mora biti tarča takšna, da se da ponovljivo zadet 10tko če strelec naredi svoje. Tako pa prihajamo do situacij, ko streljamo s puško ki grupira npr. 6cm na tarčo ki ima 3cm veliko 10tko. Torej je zadetek v center stvar naključja ne pa znanja.
Zakaj pa določeni uporabljajo pištolske tarče za streljanje na 100m pa je treba odgovor iskati bolj v izogibanju stroškov in polnenju žepa, kot pa v želji po poenotenju. Tudi sam občasno uporabljam strelino tarčo za trening streljanja z odprtimi merki, ker ima po moji, zgoraj opisani  logiki več smisla.

o vlogi SZS pa raje ne bi, ok? :)

   
(nastrelitev merkov in prva serija 20 strelov, 100m z jermenom, brez naslona)
Odgovori
#22
(11-10-2016, 19:12)turist Napisal:
(11-10-2016, 19:03)Emilijan Napisal:
(03-10-2016, 08:37)JRC Napisal: Mene pa zanima, kaj so to zaene tarče, ki imajo 9 in 10 na beli podlagi?

Za rezultat pa strelcu tudi jaz čestitam, saj Rex ni pištola za precizne tekme.  Clap

Za Airsoft:  http://www.dickssportinggoods.com/produc...d=10845384

Pri streli za preciznjaka 25 m pištola, glej stran 220 : http://www.issf-sports.org/documents/rul...nt-ENG.pdf

Za prvi link je tarča 140 x 140 mm, zato ne seri! 5,5" še nikoli ni bilo za preciznjaka na 25m! Mogoče je enaka samo kvaliteta papirja! Doh
Na strani 220, pa ni nobene podobne tarče!

Admin, če je eden od sogovornikov v zmoti, se ga pač razsvetli z dokazom, viri ipd.,in se ga pri tem ne žali.

„Sranje“ se uporablja v krogu domačih, med prijatelji za šankom... itd., in ne v javnem komuniciranju na forumu. Vsaj mislim, da je bilo tako rečeno.
Odgovori
#23
Glej, Kristjan, Strelina tarča ima premer desetke 8,5 cm, z dobro serijsko repetirno vojaško puško in ustreznim strelivom je možno vse tekmovalne strele na 100 m leže poslati v desetko. S serijskim švicarskim K31 je dober strelec leže v položaju prosto 50% zadetkov spravil v elipso 5 cm širine in 4 cm višine (Technisches Regiment Nr. T1d., Der Karabiner K11 und K31, 1944, str. 66). Še jugoslavanska M48 je imela prevzemno normo 5 strelov v 15 cm leže z naslona (Pravilo Puška 7.9mm M48 sa tromblonom M60), pa je jih je bila večina, vsaj po prvem remontu, bistveno boljša.

   

Na sliki je moja tarča z Rajkove tekme na strelišču Mlake iz februarja 2015, ki mi je ravno pri roki. Streljana je z M48, strelivo je domačica, grupa pa meri 92 mm, tako da bi bila večina zadetkov desetki. Če se prav spomnim, nisem bil med prvimi tremi. Na treningu v miru na Dolenjki sem s to puško in domačico nastreljal 65 mm grupo, s PAP in domačico pa 80 mm grupo (10 strelov). Zmagovalec finala tekmovanja SV z M48 posamezno Cvetko Žgajner je na ISSF tarči zadel 91 krogov, za drugo in tretje mesto pa je bilo potrebnih 90 krogov. Na Strelinih tarčah bi zelo težko razvrstili prvih osem strelcev, ki so imeli več kot 85 krogov.
 
Seveda pa je zgodba drugačna, če na 100 m streljaš s Kalašem in surplus strelivom.
 
Zato menim, da Rakov približek tarče s premerom desetke 3,5 cm ali ISSF pištolska tarča za 25 m s premerom desetke 5 cm bolj ustrezata dejanskim zmožnostim dobrega strelca z dobro puško.
 
Marko tebi pa predlagam, da končno začnes streljati na pištolske tarče pa boš apsolutni končni zmagovalec
 
Strelinega predloga ne razumem, ker ni logičen, poleg tega pa je mahnil mimo, saj nisem prav posebej tekmovalen in na tekme hodim predvsem zato, ker sem iz Ljubljane in nimam možnosti zastonj streljati na domačem strelišču. Kako dober sem vidim takoj glede na velikost grupe, ki jo naredim, in nisem znan po pritožbah na štetje krogov in na vse ostalo. Baš me briga ali nastreljam 80 »po Rajkotu« ali 98 »po Streli«, dejanski problem je drugje, Streline tarče imajo premer črnega polja 33 cm in znotraj še belo polje, ostale pa imajo črn krog premera ca 20 cm (Rajkove 21 cm, ISSF pištolske 20 cm, v JNA so bile 22 cm). Streljanje na Streline tarče zahteva drugačno nastavitev merka in predvsem drugačen »sight picture«, kot je običajen. In če se še glede standardizacije tarč ne moremo uskladiti, kako lahko pričakujemo enoten nastop nasproti zakonodajalcu?
 
Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#24
(12-10-2016, 08:53)Emilijan Napisal:
(11-10-2016, 19:12)turist Napisal:
(11-10-2016, 19:03)Emilijan Napisal:
(03-10-2016, 08:37)JRC Napisal: Mene pa zanima, kaj so to zaene tarče, ki imajo 9 in 10 na beli podlagi?

Za rezultat pa strelcu tudi jaz čestitam, saj Rex ni pištola za precizne tekme.  Clap

Za Airsoft:  http://www.dickssportinggoods.com/produc...d=10845384

Pri streli za preciznjaka 25 m pištola, glej stran 220 : http://www.issf-sports.org/documents/rul...nt-ENG.pdf

Za prvi link je tarča 140 x 140 mm, zato ne seri! 5,5" še nikoli ni bilo za preciznjaka na 25m! Mogoče je enaka samo kvaliteta papirja! Doh
Na strani 220, pa ni nobene podobne tarče!

Admin, če je eden od sogovornikov v zmoti, se ga pač razsvetli z dokazom, viri ipd.,in se ga pri tem ne žali.

„Sranje“ se uporablja v krogu domačih, med prijatelji za šankom... itd., in ne v javnem komuniciranju na forumu. Vsaj mislim, da je bilo tako rečeno.

Če že limaš neke dokaze, naj bodo ti vsaj točni, ne pa kar nekaj. Od 2 tvojih linkov pa ni nič točnega. Kako se potem reče temu?
Med prijatelji za šankom - sranje, tistemu pa , ki je to rekel: " ne serji!

Ker pa se osebno ne poznava in si v zmoti pa: "Preveri še enkrat in nas raje razsvetljuj s točnimi podatki!" Papers
Odgovori
#25
v kristjanovi priponki je tarča ali gramofonska plošča? sj se ne pogovarjate o glasbi, mar ne?
Odgovori
#26
Kolk enega pregovarjanja okoli nekih tarč za vaške veselice...Nam slovencem res ni pomoči.

Standard ISSF je samo eden in edini. In tukaj po mojem ni potrebne kakšne debate. Je vse v aktualnemu pravilniku, ki ga je nekdo prilepil v link.
Vsak pa seveda lahko strelja na kar hoče, lahko tudi s flomastrom nariše tarčo po želji. Ampak to potem ni tarča ISSF in rezultati ne morejo biti primerljivi (saj zato obstajajo standardi, kajne?). Kaj tu ni jasno?

Shrug
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#27
Standard ISSF je samo eden in edini

To je nedvomno res, res pa je tudi da streljanje na 100 m ni disciplina po ISSF in tako strogo gledano ni ISSF tarče za puško na 100 m. Tako bi bil potreben dogovor, da se v Sloveniji za zelo priljubljeno disciplino VK odprti merki na 100 m uporablja enotne tarče. 

Osebno mislim, da bi bilo najlažje, če bi se dogovorili za uporabo ISSF 25 m pištolskih tarč za precizno streljanje, ker imajo primerno veliko črno polje, primerno veliko desetko, so v splošni uporabi in jih lahko kupimo v večini strelskih trgovin.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#28
... meni se zdi pa "fajn", da so tarče različne ... se izogneš monotoniji ... saj tudi ni dobro vsak dan jesti ene in iste hrane ...  :))

lp upor500
Odgovori
#29
meni se zdi pa "fajn", da so tarče različne

Ma tudi v redu, samo da je brez veze temu reči tekmovanje, samega sebe pa imeti za športnega strelca.

Lep pozdrav, Marko 
Odgovori
#30
(12-10-2016, 12:00)Rombon Napisal: meni se zdi pa "fajn", da so tarče različne

Ma tudi v redu, samo da je brez veze temu reči tekmovanje, samega sebe pa imeti za športnega strelca.

Lep pozdrav, Marko 

... sezono F1 ali MotoGP tudi odvozijo na isti progi in ob istih vremenskih razmerah?

... in lovcu se zajci zmeraj postavijo v enako pozo, da jih lahko u******?

... povedati hočem samo to, da dobrega strelca ne bo motilo, ali bo enkrat streljal na "Rajkotove" ali pa "Streline" tarče ... v vsakem primeru bo dosegel dober rezultat ... tole glede "neprimernosti" tarč pa bolj kaže na to, da se nekateri, katerim leži en tip tarče čutijo ogrožene, ko dobijo za demolirati drugi tip ...

... v bistvu pa je cilj nas vseh samo eden: tisto, kar se pojavi v merku je treba zadeti kar se da najbolje ...

lp upor500
Odgovori
#31
Zadnjemu postu: Seveda MotoGP ne vozijo vedno po istih progah, prav tako so strelcem različni svetlobni in ostali vremenski pojavi ter lokacije tekmovanj. Nikakor pa nima na tekmi motoristov nekdo 250 ccm, drugi pa 1000 ccm. Pravila so tukaj povsem jasna (in precej stroga ter določajo še marsikaj drugega). Tako je rezultat primerljiv.

Če nekdo doseže rezultat npr. 95 na tekmovanju s tarčami ISSF, je to nek benčmark, ki ga lahko pokaže tudi nekemu kitajcu in bo razumel. Če pa želite imeti kar največ 10-k, potem ostalih številk na "home made" tarči sploh ne potrebujete. Ampak to zame ni tekma.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#32
sezono F1 ali MotoGP tudi odvozijo na isti progi in ob istih vremenskih razmerah?

Seveda ne, saj se ne enega ne drugega ne da zagotoviti, vsekakor pa so druge spremenjiivke še kako natančno regulirane, vključno z velikostjo zastavice na cilju.

... v bistvu pa je cilj nas vseh samo eden: tisto, kar se pojavi v merku je treba zadeti kar se da najbolje ...

Po mojem se kljub vsemu razlikujemo v ciljih. 

Ko tekmujem in se grem športnega strelca je moj cilj zadeti čim več v standardizirani tarči, kar omogoča predvidljivost in s tem enake pogoje vsem, enovitost treninga in tekmovanja ter vsaj okvirno primerljivost rezultatov z različnih tekmovanj. 

Ko pa plinkam za zabavo pa imam tako najraje konzerve, gonge in plastične steklenice z Radensko.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#33
Smile 
(12-10-2016, 12:28)Barbapapa Napisal: ... Nikakor pa nima na tekmi motoristov nekdo 250 ccm, drugi pa 1000 ccm. Pravila so tukaj povsem jasna (in precej stroga ter določajo še marsikaj drugega). Tako je rezultat primerljiv ...

Če nekdo doseže rezultat npr. 95 na tekmovanju s tarčami ISSF, je to nek benčmark, ki ga lahko pokaže tudi nekemu kitajcu in bo razumel. Če pa želite imeti kar največ 10-k, potem ostalih številk na "home made" tarči sploh ne potrebujete. Ampak to zame ni tekma.
... seveda pa tudi na tekmah, kjer se strelja na "neke tarče po nekih pravilnikih" (glej naslov teme  Nod) nimajo vsi enake opreme (orodja) ... ali to sedaj pomeni, da moraš imeti isto kot tvoji tekmeci, da se lahko primerjaš?

... in če želiš imeti čimveč 10-k imajo enako možnost tudi vsi ostali takrat sodelujoči ... in potem že spet imaš tekmo ...  :) 

... žalostno je predvsem to, da se znamo (vključno z menoj  :| ) toliko pregovarjati o "nepomembnih" stvareh ... večina nas itak strelja na tekmah, ki so klasificirane kot "golaž druženja  Dumb ), ko pa je potrebno pokazati kaj več v borbi s pravimi mojstri, pa najdemo raznorazna opravičila, zakaj nam ni šlo bolje (tarče???) ...

lp upor500

(12-10-2016, 12:35)Rombon Napisal: ... Ko pa plinkam za zabavo pa imam tako najraje konzerve, gonge in plastične steklenice z Radensko ...

Lep pozdrav, Marko

... jaz tudi nekaj podobnega ...  Happy 

lp upor500
Odgovori
#34
večina nas itak strelja na tekmah, ki so klasificirane kot "golaž druženja"

To je čisto res, žalostno pa je, da pa bi bilo potrebno prav malo napora, da bi bile te golaž tekme malo bolj resne. ISSF tarče so pri Proarmisu po 45 centov, vložki pa po 15 centov. Preprečiti prakso, da ljudje streljajo večkrat in oddajo najboljšo tarčo tudi ni prav težko. 

Se pa bojim, da je pri golaž tekmah glavno da pustimo glavarino pri blagajni. 

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#35
(12-10-2016, 13:01)Rombon Napisal: ... Se pa bojim, da je pri golaž tekmah glavno da pustimo glavarino pri blagajni. 

Lep pozdrav, Marko

... drži kot pribito ... zato se pa takrat niti najmanj ne obremenjujem, kakšno tarčo dobim ... poskusim "oddelati" najbolje kar se  da in to je to ..

... ampak smo pa spet zajadrali iz okvira teme ... vprašanje je bilo, kakšne so te tarče z belo sredino ... in kje smo pristali? ... pri golažu ...  Rofl

lp upor500
Odgovori
#36
Marko opažam, da postajaš zelo glasen glede naših tarč, tvoja nastrojenost je popolnoma odveč, sprašujem se kdo stoji v ozadju, saj v bistvu se sploh ne udeležuješ naših tekmovanj, in se sprašujem zakaj si s tem tako obremenjen.Predlagam ti , da streljaš po svojem principu pa boš  najbolj zadovoljen.Nasljednič pa pridem na kako golaž tekmo, da vidim kako to poteka. Spoštovani strelci taka je pač scena na področju strelstva, hvala posameznikom, ki ste to debato podprli z pozitivnim odnosom.lp
Odgovori
#37
(12-10-2016, 17:15)strela Napisal: Marko opažam, da postajaš zelo glasen glede naših tarč, tvoja nastrojenost je popolnoma odveč, sprašujem se kdo stoji v ozadju, saj v bistvu se sploh ne udeležuješ naših tekmovanj, in se sprašujem zakaj si s tem tako obremenjen.Predlagam ti , da streljaš po svojem principu pa boš  najbolj zadovoljen.Nasljednič pa pridem na kako golaž tekmo, da vidim kako to poteka. Spoštovani strelci taka je pač scena na področju strelstva, hvala posameznikom, ki ste to debato podprli z pozitivnim odnosom.lp

Svetovni prvak v organizaciji golaž tekem, pride naslednjič na golaž tekmo da vidi kako to poteka... Wall
Odgovori
#38
Marko pod prvo se nihče ne sprenaveda, temveč je to vaša presoja, tarče so definireane po ISSF

Oseba A postavi trditev, oseba B pravi, da trditev osebe A ne ustreza dejstvom in to dokaže z linkim na uradni dokument ISSF, v katerem so natisnjene slike tarč, podane dimenzije in predpisane dovoljene tolerance, oseba A pa še naprej trdi svoje. Očitno se z osebo A ne da pogovarjati v racionalnih okvirjih, še posebej ne po takem pisanju:

tvoja nastrojenost je popolnoma odveč, sprašujem se kdo stoji v ozadju, saj v bistvu se sploh ne udeležuješ naših tekmovanj, in se sprašujem zakaj si s tem tako obremenjen

Zato z osebo A ne bom več razpravljal, ker je to izguba časa.

Lep pozdrav. Marko
Odgovori
#39
Kot je že bilo rečeno. Očitno je to neka druga ISSF, slučajno so enake samo kratice!


ISSF - International Shooting Strela Federation ,ki je članica OKS - Območna krajevna skupnost 


Ker prava ISSF takšnih tarč nima v svojem pravilniku!

Smo pa od strele že vsi vsega navajeni in ga razumemo!  Mrgreen
Odgovori
#40
Question 
zanima me, kakšne tarče so to Z300 in Z500. če ima kdo podatke za dimenzije kartona in krogov. Shrug
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)