Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EHC 2016
#21
Ja, ker gledaš stare fotke. :)

Drugače pa da se vrnemo nazaj na temo. V Classicu zaenkrat zelo dobro kaže. Upam, da bo ostalo na tem ali se celo kaj izboljšalo.

Posamezno je Robi na 3. mestu, ekipno pa so prav tako na 3. mestu, takoj za italijani. Zaostanek je 51,74 točke s tem, da imajo naši vsi še eno progo, pri italijanih pa je eden že končal, dva pa imata še po eno progo. Nemci so na prvem mestu s prednostjo skoraj 95 točk in pa vsi morajo odstreliti še po eno progo.
Odgovori
#22
Classic: super, bravo Robert Černigoj: http://pf.fi/overall.php?matchid=63&divid=C

Dejmo Maks in Martin: gasssss!
Odgovori
#23
Vse kaže na tri medalje. Ena posamično in dve ekipno.

Bravo!!!!!!
Odgovori
#24
Super, zaenkrat lepo izgleda. :)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#25
Uf, čestitke! Pa posamična Standard Senior?

Sicer pa se bo tale EHC najbrž vpisal v anale, ker gre marsikaj analno. Produkcijski "super squad" je odstreljal samo 14/22 prog, pa je že petek.
Odgovori
#26
Ne vem. Verjetno bo tam četrti ali peti.

Ja produkcija streljajo še jutri.

Bo pa tole evropsko šlo v anale po marsičem. Med drugim tudi vreme, dež in blato. Tisti, ki ste bili na tem strelišču veste kakšen potop je lahko tam. Povrhu vsega pa še fino blato, ki se lepi na vse živo.

Ko sem bil jaz tam zadnjič so bili nekateri drenažni jarki tudi po meter globoki pa očitno tudi to ni bilo dovolj letos.

Vsekakor čestitke vsem. Taka tekma je zelo težka in zahtevna tudi brez vremenski neprilik.
Odgovori
#27
Še tule moje čestitke našim mojstrom in predvsem Robiju! Bravo!

Mimogrede, sem malo brskal po rezultatih in mi je v oko padlo, da je Stoeger (produkcija) ustrelil brez delte, miss-a in PT-ja. Samo 29 charlie-jev, ostalo alfa. Bow
administrator / Strelec.si
Odgovori
#28
Zdaj vidiš kaj je treba, da zmagaš. :-)
Odgovori
#29
(09-10-2016, 09:51)Bobo Napisal: Zdaj vidiš kaj je treba, da zmagaš. :-)

Saj vem da veš pa vseeno za tiste ki ne vedo...alfe ni problem streljat [tud sam sem ustrelil 44 charlijev brez delte misa ali pt] vse ostalo alfe pa poglej kje sem v primerjavi z Stogerjem...
Torej ob obvezni natančnosti je potrebno stage ustreliti tudi z vrhunskim časom to pa so sposobni izbranci ki temu posvetijo življenje... preprosto povedano brez modrovanja Hand
Odgovori
#30
(10-10-2016, 10:37)jabolko Napisal:
(09-10-2016, 09:51)Bobo Napisal: Zdaj vidiš kaj je treba, da zmagaš. :-)

Saj vem da veš pa vseeno za tiste ki ne vedo...alfe ni problem streljat [tud sam sem ustrelil 44 charlijev brez delte misa ali pt] vse ostalo alfe pa poglej kje sem v primerjavi z Stogerjem...
Torej ob obvezni natančnosti je potrebno stage ustreliti tudi z vrhunskim časom to pa so sposobni izbranci ki temu posvetijo življenje... preprosto povedano brez modrovanja Hand

Ups, tvojega rezultata nisem podrobno pregledal, vsekakor pa je tudi super, bravo. Glede ostalega se seveda tudi brez dvoma strinjam.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#31
(10-10-2016, 10:37)jabolko Napisal:
(09-10-2016, 09:51)Bobo Napisal: Zdaj vidiš kaj je treba, da zmagaš. :-)

Saj vem da veš pa vseeno za tiste ki ne vedo...alfe ni problem streljat [tud sam sem ustrelil 44 charlijev brez delte misa ali pt] vse ostalo alfe pa poglej kje sem v primerjavi z Stogerjem...
Torej ob obvezni natančnosti je potrebno stage ustreliti tudi z vrhunskim časom to pa so sposobni izbranci ki temu posvetijo življenje... preprosto povedano brez modrovanja Hand

No absolutno to stoji. Tudi sam lahko hitro streljam, samo ne bo kaj veliko za lepit za mano. :)  Zadetki brez časa seveda niso nič za razliko od drugih strelskih disciplin, kjer čas ni ravno pomemben faktor.
Odgovori
#32
Stoger Benjamin...zmagovalec tovarniške  Clap

Odgovori
#33
Še nekaj za tiste, ki boste pregledovali dosežke tekmovalcev tudi z drugega vidika....analizirali proge, čas, zadetke, posamične in skupne razvrstitve:

http://pf.fi/overall.php?matchid=63&divid=A

Poglejte povprečne procente na progah, število misov in delt pri vrhunskih tekmovalcih.

Res neverjetno!

Videl sem tudi nekaj ruskih tekmovalcev...vrhunske pištole, ki so že od zunaj izjemno obrabljene. Se vidi, da jih imajo vsak dan v rokah. Glede na njihov interes in zagnanost, bodo definitvno začeli krojiti svetovni vrh...kolikor ga pač že ne. To dokazujejo tudi njihovi juniorji.
Odgovori
#34
Si mogoče naredil analizo, koliko v top20 jih ima plastično pištolo?
Rusi pa itak delajo na veliko in kot si rekel, kmalu bojo krojili svetovni vrh, če si seveda ne najdejo drugega športa, ki bo postal moderen, ker govorimo večinoma o miljonarjih in hitro si lahko najdejo nov hobi.
Odgovori
#35
Kaj pa pomeni kratica drzave BRA?
Po imenih bi rekel, da je Brazilija...ampak to je bilo EU prvenstvo, kajne?
Odgovori
#36
Tujci izven Evrope lahko streljajo samo ne rezultat Evropskega prvenstva enako kot pokalno prvenstvo... Dobi pa neevropski strelec predsedniško medaljo če zmaga.
Odgovori
#37
Citat:Si mogoče naredil analizo, koliko v top20 jih ima plastično pištolo?

Ne, bi moral dobit podatke organizatorja, s katerim kosom so tekmovalci streljali.

Sicer pa sem še vedno mnenja, da v tovarniški diviziji neke hude razlike med plastičnimi in železnimi ni, saj je na progi, kjer sem sodil (21), en "neznan" ustrelil v 5,59 (tam nekje) z Glockom. Hitri so bili tudi z GPji. Sicer je pa Humar to progo zmagal s 5,69 v Classicu, Stoeger s 4,69 v produkciji, Batky pa s 5,36 v standardu. De Cobos je v produkciji odstrelil s 4,66 (s slabšimi zadetki od Stoegerja), vsi ostali so pa nad 5 sekund. Šlo je pa samo zato, koliko železnih tarč zadaneš po sredinskem popperju, ki proži turnerje. Roberto Vezzoli pa ni imel sreče tudi na tej progi, saj je 2x ustrelil skozi barikado, pa še čas je imel slab. Vendar, je lepo športno priznal, da je dobil 10 točk manj, dal roko in se zahvalil. Verjetno bi moral kdo v Classicu odstrelit to progo hitreje, saj jo je Stoeger s produkcijsko pištolo 1 sekundo hitreje od Humarja, ki je to progo zmagal. To je pa dobrih 20% v času, kar je veliko.

V Opnu je zmagal to progo Balesteros s 4,06.

Verjetno je z železno pištolo lažje, vendar, če znaš, pač znaš tudi s "plastiko".
Odgovori
#38
Če lahko predlagam: dajte to spraviti malo v medije. Tri medalje na evropskem prvenstvu so lep dosežek za popularizacijo strelstva. 

Še enkrat čestitke vsem udeležencem in udeleženkam, posebej seveda prejemnikom medalj.
(IPSC Boštjanu pa tudi čestitam za prvo mesto med sodniki, kar je tudi dosežek)
Odgovori
#39
Sem slišal, da je sodnik prestrelil dva kronota s slovensko pištolo (lastništvo). A ma kdo mogoče kakšne slike?
Odgovori
#40
Citat:JRC

(IPSC Boštjanu pa tudi čestitam za prvo mesto med sodniki, kar je tudi dosežek)

Hvala. V predtekmovanju niso tekmovali samo sodniki, temveč tudi predstavniki organizatorja, regionalni direktorji in sponzorji oziroma tekmovalci, ki so jim slote dali sponzorji (npr. Max Bragagnolo v produkciji). Vzdušje na predtekmovanju ni tako "napeto", kot v tekmovanju, pa še veliko heca je, ker se sodniki bolj kot ne, poznamo med sabo in se smejemo ob "težkih" trenutkih (ko nekdo ustreli 5 nabojev na veliki popper na 10m in ga šele s petim zadane). Zagotovo je za boljši rezultat potrebno tekmovati v glavnem delu tekmovanja. Odvisno, kaj so tvoji cilji na določenem tekmovanju. Se je pa streljal dvodnevni format - 12 prog/dan. Kar je bilo ravno prav..

Tekma sama ni bila težka, saj so bile razdalje sorazmerno kratke, tarče velike, malih metalov je bilo sorazmerno malo... Bila je tekma, na kateri si se lahko "strgal s ketne". Paziti si samo moral, da nisi šel "čez sebe". Tudi tehnično gledano, tekma ni bila preveč zahtevna, saj bi bila drugače razlika med prvim in ostalimi v standardu, kjer je tekmoval Grauffel, verjetno večja (vsaj 10%). On namreč največ svojega znanja pokaže na tehnično zahtevnih progah, kjer se marsikateri tekmovalec "izgubi".

Vsekakor lepa tekma, če bi bilo vreme normalno. Ob dežju, nizkih temperaturah, blatu in vsemu, kar s takim vremenom na tekmi pride poleg...je pa tudi taka tekma zahtevna.

Bo pa v Beogradu 2019 bolje!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)