Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup opreme za polnjenje streliva
#1
Zanima me kakšno opremo za začetnika priporočate za polnjenje streliva, za začetek bi polnil kalibra (308win, 338lapua) kasneje pa sigurno 9x19 in še mogoče kaj. V mislih imam za začetek enopostajo postajo nato pa progresivno postajo za 9mm Hornady-dillon ali kaj podobnega. Za začetek bi rabil vse od a-ž, dober dozirnik smodnika, polnilno postajo, vaga, matrice....
Odgovori
#2
Baje da je najbolj za to RCBS Rock Chuker supreme kit
Odgovori
#3
Vse dobiš pri nas
Trgovina Tarča, Dolenjska cesta 11, 1000 Ljubljana, Tel: 070 806 178
Odgovori
#4
ni možno že kar na začetku kupit progresivno prešo in jo imet za puško, da se izogneš nakupu dveh?
Odgovori
#5
(21-11-2016, 11:25)Marks Napisal: ni možno že kar na začetku kupit progresivno prešo in jo imet za puško, da se izogneš nakupu dveh?

Ne. Za progresivno potrebuješ nekaj (pred)znanja, sploh za polnjenje uporabnega puškovnega streliva.
Enopostajna preša je prava smer.
Večim sem že priporočil Lee kit za 150€ in še vsi srečno polnijo. Seveda pa lahko porabiš 450€ za RCBS in ostale komplete. Če ne drugače bo vsaj trgovec zelo vesel.
Odgovori
#6
(21-11-2016, 11:34)Kristian Napisal:
(21-11-2016, 11:25)Marks Napisal: ni možno že kar na začetku kupit progresivno prešo in jo imet za puško, da se izogneš nakupu dveh?

Ne. Za progresivno potrebuješ nekaj (pred)znanja, sploh za polnjenje uporabnega puškovnega streliva.
Enopostajna preša je prava smer.
Večim sem že priporočil Lee kit za 150€ in še vsi srečno polnijo. Seveda pa lahko porabiš 450€ za RCBS in ostale komplete. Če ne drugače bo vsaj trgovec zelo vesel.

Glede preše same je prava odločitev LEE CLASSIC TURRET PRESS... dokupiš plošče ki imajo štiri postaje, fiksno nastaviš matrice za menjavo plošče rabiš tri sekunde...lahko ti obrača sama preša ali obračaš ti sam po potrebi, seveda gre na njo tudi dozator in podajalec netilk za nekoga ki glih ne rabi jurja nabojev idealna zadeva...
Odgovori
#7
tle je bilo mišlljeno da je za prvi poizkus reloadinga modro ostati na enopostajni ali pa kot pravi Jabolko, na turret preši.
Moja izkušnja z Lee turret prešo je bila tako  slaba kot je izkušnja z Lee Classic cast prešo dobra. Mogoče pa ima kdo drug boljše izkušnje...
Vmes sem probal še Harrel's turret prešo, pa imam spet mešane občutke, vse se nekaj gunca in zvija. Menjava matric je prednost, ki ni prednost saj ima npr.  Lee svoje Quick Chage Bushinge s katerimi lahko zelo hitro menjaš matrice, tako da to spet ni problem...

Skratka, probat je treba, pa videt kaj ti paše.
Odgovori
#8
(21-11-2016, 11:25)Marks Napisal: ni možno že kar na začetku kupit progresivno prešo in jo imet za puško, da se izogneš nakupu dveh?

Moja prva in edina presa je Hornady LNL. Polni se lahko do kalibra .30-06 .

Tak da ne vem, zakaj to ne bi bilo mozno. Je pa res, da znajo bit vse progresivne omejene s kalibrom, tak da ce bo dkamen polnil .338 bo moral it tako, kot si je zamislil
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#9
(21-11-2016, 11:56)jabolko Napisal:
(21-11-2016, 11:34)Kristian Napisal:
(21-11-2016, 11:25)Marks Napisal: ni možno že kar na začetku kupit progresivno prešo in jo imet za puško, da se izogneš nakupu dveh?

Ne. Za progresivno potrebuješ nekaj (pred)znanja, sploh za polnjenje uporabnega puškovnega streliva.
Enopostajna preša je prava smer.
Večim sem že priporočil Lee kit za 150€ in še vsi srečno polnijo. Seveda pa lahko porabiš 450€ za RCBS in ostale komplete. Če ne drugače bo vsaj trgovec zelo vesel.

Glede preše same je prava odločitev LEE CLASSIC TURRET PRESS... dokupiš plošče ki imajo štiri postaje, fiksno nastaviš matrice za menjavo plošče rabiš tri sekunde...lahko ti obrača sama preša ali obračaš ti sam po potrebi, seveda gre na njo tudi dozator in podajalec netilk za nekoga ki glih ne rabi jurja nabojev idealna zadeva...

Kje pa bi se dala dobiti lee classic turret? Po možnosti pri nas
Se mi zdi velika prednost da ni potrebno vedno ponovno nastavljat matric
Za kaliber 338 verjetno nebi bil problem polnit z to prešo?
Odgovori
#10
kot že omenjeno ima Lee sistem, recimo temu hitromenjalnih vložkov. Vanj nastaviš matrico, potem pa zgolj zamenjaš ta quick-change kos. To je enako hitro kot bi obrnil ploščo. Moja največja zamera turret ali ostalim revolverskim prešam je to, da če hočeš da se turret vrti, potem rabi luft. Če ima luft, potem imaš problem ko/če potiskaš rame za recimo 0,1mm ali pa vstavljaš kroglo, ki mora biti točno 0,2mm pred navojem.

Z mr.T-jem streljava isti kaliber v enakih ceveh, zato imava za to zimo cilj, da predelava mojo staro Dillon 550 s ciljem, da bi se na njej lahko naredila kvalitetna match long-range municija malo hitreje (oziroma za dva naenkrat). Bo pa ta predelava zajela kar pošten face-lift, od uležajenja in rezkanja shell holderja na mero, da se odpravi luft, fiksiranje matric v točno porezkane glave in še par drugih trikov. Ni da to odkrivava sama, ampak obstaja kar nekaj info iz ZDA kjer to fantje redno počnejo.
Odgovori
#11
(21-11-2016, 13:32)Kristian Napisal: kot že omenjeno ima Lee sistem, recimo temu hitromenjalnih vložkov. Vanj nastaviš matrico, potem pa zgolj zamenjaš ta quick-change kos. To je enako hitro kot bi obrnil ploščo. Moja največja zamera turret ali ostalim revolverskim prešam je to, da če hočeš da se turret vrti, potem rabi luft. Če ima luft, potem imaš problem ko/če potiskaš rame za recimo 0,1mm ali pa vstavljaš kroglo, ki mora biti točno 0,2mm pred navojem.

Z mr.T-jem streljava isti kaliber v enakih ceveh, zato imava za to zimo cilj, da predelava mojo staro Dillon 550 s ciljem, da bi se na njej lahko naredila kvalitetna match long-range municija malo hitreje (oziroma za dva naenkrat). Bo pa ta predelava zajela kar pošten face-lift, od uležajenja in rezkanja shell holderja na mero, da se odpravi luft, fiksiranje matric v točno porezkane glave in še par drugih trikov. Ni da to odkrivava sama, ampak obstaja kar nekaj info iz ZDA kjer to fantje redno počnejo.

Kot sem napisal bi za začetek polnil samo naboje za puško, kasneje pa bi nabavil neko konkretno progresivko za 9x19
Odgovori
#12
(21-11-2016, 13:32)Kristian Napisal: kot že omenjeno ima Lee sistem, recimo temu hitromenjalnih vložkov. Vanj nastaviš matrico, potem pa zgolj zamenjaš ta quick-change kos. To je enako hitro kot bi obrnil ploščo. Moja največja zamera turret ali ostalim revolverskim prešam je to, da če hočeš da se turret vrti, potem rabi luft. Če ima luft, potem imaš problem ko/če potiskaš rame za recimo 0,1mm ali pa vstavljaš kroglo, ki mora biti točno 0,2mm pred navojem.

Z mr.T-jem streljava isti kaliber v enakih ceveh, zato imava za to zimo cilj, da predelava mojo staro Dillon 550 s ciljem, da bi se na njej lahko naredila kvalitetna match long-range municija malo hitreje (oziroma za dva naenkrat). Bo pa ta predelava zajela kar pošten face-lift, od uležajenja in rezkanja shell holderja na mero, da se odpravi luft, fiksiranje matric v točno porezkane glave in še par drugih trikov. Ni da to odkrivava sama, ampak obstaja kar nekaj info iz ZDA kjer to fantje redno počnejo.

Tale luft ni noben problem itak se izniči ko pritisneš naboj v matrico...zdej treba je tud vedet da v take detajle kot gresta vidva z mr.t in še neki drugih ki vas je naprimir 10 v Slo + eden ki vas v polnjenju in ostalih zadevah okrog tega, poseka za šalo malo... ostali uporabniki ne bodo šli nikoli, tako da podajanje informacij na takem nivoju za normalne uporabnike ali začetnike je brezpredmetno...ljudje bi preprosto radi SAMO napolnili naboj za to pa nujno rabiš prešo, ki je zaradi mene lahko tudi znamke Alpina, in še neki malenkosti... Hand
Odgovori
#13
če se želi se lahko od lee kompleta zreže tudi do polovice stvari, ki ti omogočajo hitrejše polnjenje, vendar je to potem treba početi ročno, in če tehtnico nadomestimo s kitajsko lahko pridemo na 130€, če se preša nadomesti z C varianto, smo na 100€...
Odgovori
#14
jeseni sem naredil izpit za polnjenje. kupila pa bom Hornady LNL, ki jo je omenil Marko zgoraj. Verjetno pa je potrebno upoštevati predvideno število nabojev, ki jih boš polnil, kolk dnarja si pripravljen investirati...in nenazadnje kaj ti je všeč
Odgovori
#15
Glede preše se strinjam z Jabolkom, Lee Classic Turret je res v redu in nudi vse potrebno za začetek, hkrati s tem pa tudi ne boš imel prodajat, če te kasneje prime, da bi imel kaj drugega oz. ko bi rad napredoval na naslednji nivo. Trgovin za nakup je kar nekaj v Sloveniji, če pa te zanima kakšna v tujini, pa je tu na forumu dosti napisano, pomoje. Na Češkem in Madžarskem je par precej konkurenčnih.
Odgovori
#16
Delam z Lee Classic Turret (trije puškovni kalibri in dva pištolska kalibra) in jo lahko priporočim.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#17
Kaj pa predlagate za čiščenje tulcev? V mislih imam nekaj takega http://www.hot-range.com/S76/A7113/Frank...+BTF515667+

http://www.hot-range.com/S76/A999001145/...LYM7631326
Odgovori
#18
Tale tumbler je čisto OK, dela že leta in hudič kr noče crknit. Tudi cena ni slaba.
Odgovori
#19
(24-11-2016, 19:55)Kristian Napisal: Tale tumbler je čisto OK, dela že leta in hudič kr noče crknit. Tudi cena ni slaba.

Kaj pa uporabljaš za ločevanje medija od tulcev?
Odgovori
#20
Tisti media separator, ki si ga obesil gor, bo čisto OK. Bodi samo previden pri (preciznih) dolgocevnih tulcih, ker jim tumblanje počveka ustje. Če se le da tega počni čim manj, recimo 1 čiščenje na 4 reloade.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)