Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moderator zvoka
#61
(27-11-2016, 20:25)Marks Napisal: če bi blo treba kaj prepovedat bi blo treba kompenzatorje. namenjeni niso drugemu kot fantkom s premočnimi kalibri in da na tekmovanjih zvok še bolj v moje uhe ruka in me gluši, in da mi miraž trak odpihne iz cevi... Doh

Tu si mal v temo brcnu, bolj enostavno bi blo tebi prepovedat udeležbo na tekmi se ti ne zdi... zakaj pa se ne postaviš tja kjer sosed tega ne uporablja, če pa takega strelca na liniji ni potem so spet vsi nenormalni samo ti ne,ker ga ne uporabljaš...
Koliko ljudi pa hodi na tekmo, koliko jih to moti si se kdaj uprašal koliko je lovcev, strelcev ali samo ljubiteljev pušk v močnih nabojih, ki jih imaš možnost ukrotiti prav z montažo kompenzatorja, seveda če uporabnik to hoče, ti bi pa kar prepovedal ker tebi ne paše...mislim bodi resen.
Izdelavi in montaži kompenzatorjem sem posvetu 10 let življenja zadevo poznam do potankosti zato takega otročjega razmišljanja ne morem sprejeti...
Odgovori
#62
(27-11-2016, 17:08)goran hunter Napisal: Meni osebno je kul da čim bolj poči pa cim bolj rukne da se mam fajn tisto uro ko popokam 100 nabojev na strelišču

Očitno še nisi probal puške z močnim nabojem ko govoriš o 100 ustreljenih nabojih in neki fajn omenjaš... Eek
Odgovori
#63
(28-11-2016, 10:32)Kristian Napisal:
(27-11-2016, 23:03)Rok Napisal: Sej, človk sklepa pač po sebi, "aha, če bi bil jst lovc, pol bi blo pa tko pa tko....". Dost to pove.....

Mnja, sej je možak neko podobno analogijo speljal na jagrski strani... če bi imeli dušilce bi pa vse potamanili. Izgleda da se res projicirajo lastni občutki.
V svetu pa obstaja praksa držav, kjer so dušilci ne samo legalni ampak celo obvezni, pa statistika ne kaže nikakršnega odklona ne v eno in ne v drugo stran. Ampak za tako argumentiranje je potrebno kaj prebrat, koga poslušat in kaj premislit, vse to pa so kvalitete, ki so v povprečno bukovi slovenski glavi hudimano malo zastopane...

Dobro da te mamo, da nas razsvetliš z takim in drugačnimi modrostmi.

Drugače to, da se kaj veliko ne bi spremenilo, trdim tudi brez brat.....
Pri nas v LD je 50 članov. Da bi si šli na stare Zastave in Čehinje delat navoje, in potem kupovat še dušilce, močno močno dvomim. Da bi si šli samo zaradi tega kupovat nove puške, še bolj dvomim.
Več kot 10-15% članov si ne bi dušilca omislilo sploh. Da ne omenjam kombinirah pušk, kjer sploh ni možno dušilca namestit.

Tisti ki bi si jih, smo iz mlajše populacije, in bi si jih večinoma zaradi spodnjih razlogov:
1.) Nabijanje na strelišču
2.) Igračkanje z subsonic loadi
3.) Ker "kul" izgleda

Govorim spet za te, ki bi si dušilec nabavili:
80% životinje pospravimo z enim šusom. Da bi dušilec rabili samo zaradi lova, to dejansko ni upravičen razlog.
Ko streljaš na žival ne slišiš ne poka, ne čutiš odsuna.
Vseeno pa podpiram, da bi se uporaba dovolila, ker je to spet eden izmed kazateljev svobode.
Odgovori
#64
Sam sem lovec in mislim, da bi morali lovci na sploh podpirati dovoljenje uporabe dušilcev.

Odstrel bljiže naselij bi bil bistveno manj moteč, iz istega razloga bi lahko več trenirali.

LP
Odgovori
#65
Trenirali ne bi nič več.
"Stara garda" naredi tist preizkus orožja 1x letno, ostalo trenira kar na žive tarče.
Tisti, ki treniramo že sedaj, ne bi potem nič več zaradi tega.

Odstrel bližje naselja: se strinjam.
Odgovori
#66
Dusilec je sirok pojem....
Dusilec+subsonic strelivo (tega nebos docakal).
Dusilec+klasicno strelivo mogoce kdaj.
Odgovori
#67
Mogoce ce bi kdaj kdo snel svojo krono iz glave in kakemu starjesemu jagru oz. nepoznavalcu razlozil da uporaba dusilca ni kot v ameriski filmih ko specialci brez zvoka likvidirajo terorista. Ampak da ce imas dusilec in klasicno strelivo zadeva tudi poci vendar manj....bi marsikdo spremenil mnenje.
Odgovori
#68
(28-11-2016, 13:12)Rok Napisal: Trenirali ne bi nič več.
"Stara garda" naredi tist preizkus orožja 1x letno, ostalo trenira kar na žive tarče.
Tisti, ki treniramo že sedaj, ne bi potem nič več zaradi tega.

Odstrel bližje naselja: se strinjam.

S staro gardo se je škoda ukvarjati.
Tisti, ki je doumljiv bo zastopil, ostali pa....  Kamen bi prej prepričal.

Jaz osebno bi več treniral, ker sedaj imam težave najti prostor, kjer motim čim manj ljudi. Tam kjer je pa prejšnji pogoj izpolnjen pa je zelo slab dostop, kar pomeni nošnja opreme (to pa skrajša čas treninga ali pa glede na razporožljiv čas, je čas priprav daljši kot razporožjiv čas za trening.

Pa saj smo monolitne krogle "legalizirali" kljub temu, da je bilo verjetno veliko starih jagrov proti.

(28-11-2016, 13:25)Shooter Napisal: Mogoce ce bi kdaj kdo snel svojo krono iz glave in kakemu starjesemu jagru oz. nepoznavalcu razlozil da uporaba dusilca ni kot v ameriski filmih ko specialci brez zvoka likvidirajo terorista. Ampak da ce imas dusilec in klasicno strelivo zadeva tudi poci vendar manj....bi marsikdo spremenil mnenje.

Preizkušeno.

Razlaga se prime v 5-10% primerov.
Velikokrat se razlaga ne prime prav zato ker si mlajši.
Odgovori
#69
(28-11-2016, 10:56)Kristian Napisal: z drugimi besedami hočeš reči, da je povprečen Slovenec latentni lopov, ki ne dela pizdarij samo za to ker mu država vse to prepreči in nima priložnosti?
Če v to verjameš, potem si si v zadnjem odstavku postavil čisto ustrezno diagnozo.

dokaj dober povzetek.
ampak problem je ker slovenci tega nikoli ne bomo dojeli. in to je glavni razlog zakaj kot država/narod NIKOLI ne bomo napredovali, nikoli ne bomo zmanjšali korupcije, nikoli ne bomo preprečli da se ne bodo dogajale velike pizdarije, nikoli ne bomo postali pravna država katerim državljanom ne bo prioriteta kršenje zakonov. in VEDNO bo narod jokal kako se dogajajo velike pizdarije, samo zato ker je on-in-on tako pokvarjen...
in to je tudi razlog zakaj so naši zakoni tako neučinkoviti in brezvezni; ker jih pišejo in sprejemajo ljudje ki nimajo niti najmanjšega pojma kako slovenska družba funkcionira, in potem se samo čudijo zakaj se nobeden ne drži pravil.
in takšen karakter smo si izoblikovali skozi dolga stoletja, ni to neka muha enodnevnica. ampak kot že rečeno, samo peščica se tega zaveda.
in da ne bo nesporazuma, sem za dušilce.
Odgovori
#70
(28-11-2016, 11:15)jabolko Napisal:
(27-11-2016, 20:25)Marks Napisal: če bi blo treba kaj prepovedat bi blo treba kompenzatorje. namenjeni niso drugemu kot fantkom s premočnimi kalibri in da na tekmovanjih zvok še bolj v moje uhe ruka in me gluši, in da mi miraž trak odpihne iz cevi... Doh

Tu si mal v temo brcnu, bolj enostavno bi blo tebi prepovedat udeležbo na tekmi se ti ne zdi... zakaj pa se ne postaviš tja kjer sosed tega ne uporablja, če pa takega strelca na liniji ni potem so spet vsi nenormalni samo ti ne,ker ga ne uporabljaš...
Koliko ljudi pa hodi na tekmo, koliko jih to moti si se kdaj uprašal koliko je lovcev, strelcev ali samo ljubiteljev pušk v močnih nabojih, ki jih imaš možnost ukrotiti prav z montažo kompenzatorja, seveda če uporabnik to hoče, ti bi pa kar prepovedal ker tebi ne paše...mislim bodi resen.
Izdelavi in montaži kompenzatorjem sem posvetu 10 let življenja zadevo poznam do potankosti zato takega otročjega razmišljanja ne morem sprejeti...

seveda sem pa tudi malo karikiral... :)
Odgovori
#71
(28-11-2016, 13:25)Shooter Napisal: Mogoce ce bi kdaj kdo snel svojo krono iz glave in kakemu starjesemu jagru oz. nepoznavalcu razlozil da uporaba dusilca ni kot v ameriski filmih ko specialci brez zvoka likvidirajo terorista. Ampak da ce imas dusilec in klasicno strelivo zadeva tudi poci vendar manj....bi marsikdo spremenil mnenje.

zakaj bi moral komurkoli kaj razlagat? sj oni ne odločajo o temu. lahko bi se pa enostavno na recimo pristrelu pokazalo kaj in kako da se direkt v živo vidi. 1000× boljše kot pa neko razlaganje.
Odgovori
#72
Definitivno ne odlocajo samo ce so vsi proti.....pa ne pozabi da imajo nekateri tudi velike lovke.....
In kako jim bi ti pokazal ce je PREPOVEDANO.
Ravno zaradi takih egotov je tako kot je....
Odgovori
#73
Še moje mnenje. Dušilce oz. blažilce poka podpiram, vendar ne verjamem, da jih bodo kdaj dovolili. 
Dušilci bi olajšali lov v primestnih predelih, kjer so problematične predvsem vrane, pa tudi prašiči. Tam je pokanje zelo moteče in vznemirja prebivalce. Pogovarjal sem s prijateljem, ki je povedal, da je zgodaj zjutraj gledal gumbarja, ki je v bližini hiš rabutal solato, pa ni streljal, da ne bi s pokom prestrašil stanovalcev.
Druga stran je zaščita sluha. Vendar pri kombiniranih puškah dušilci ne pridejo v poštev.
Odgovori
#74
(28-11-2016, 15:38)jgm Napisal: Še moje mnenje. Dušilce oz. blažilce poka podpiram, vendar ne verjamem, da jih bodo kdaj dovolili. 

Presnetljivo se glede dušilcev skupina, ki pripravlja obdelavo ZORO ne upira preveč prav tako ne  več LZS ap tudi SZS nima nič proti . Črtanje kategorije A9 je nekaj za kar tam lobiramo in računam ,da bomo to tudi dosegli.
Odgovori
#75
Clap Clap Clap
(plus dobiš pa jutr, ker sem ga danes ravno v tej temi že oddal Bobotu)
Odgovori
#76
Kaj nam bodo dušilci, če bomo lahko streljali samo ko bodo planeti pravilno poravnani. :)

Se strinjam z nekaterimi, da "severnjaške" ideje niso neposredno primerljive v naše razmere. Vendar pa moramo razumeti, da večina ljudi razmišlja znotraj škatljice, ki jim je dana. To se dobro vidi pri našem ZOROteteju, ker kakršnakoli deviacija v dobro ali slabo ima strašn odpor. Podobno je bilo s protikadilskim zakonom, pa smo se nekako navadili. Zdaj je celo nesprejemljivo, ne samo prepovedano, kajenje v zaprtih prostorih. Pa samo 10 let smo gnucal, da smo spremenil razmišljanje. Glede dušilcev pa smo morda nekje na sredini. Glede strelišč pa... :)
Odgovori
#77
'Moderne' severnaške ideje ne bo več kaj dost za posnemat, tako malo med vrsticami so tam zgoraj najbolj zagreti za predloge EU komisije ,samo na Finskem je to udarilo nazaj ker folk tam svoje orožje bolj resno jamlje, pa so šli hitro 180° v drugo smer, drugače pa so hoteli svoj ZORO tako dodelat že pol leta pred komisijo), pa še tudi niso preveč široki, gledajo zelo ozko njihove rezerviste . Celo norvežani, ki nimajo prava glasanja a so vseno vezani na EU trg in pravila so čisto za omejevanje. Preveč raznobarvni so postali ti severnjaki.
Odgovori
#78
A je kdo ali pa bi kdo probal z filtrom od avtomobilskega olja.na ytubu je dosti posnetkov pa je videti da zadeva lavfa
Odgovori
#79
(28-11-2016, 16:38)romunov Napisal: ...Podobno je bilo s protikadilskim zakonom, pa smo se nekako navadili. Zdaj je celo nesprejemljivo, ne samo prepovedano, kajenje v zaprtih prostorih. Pa samo 10 let smo gnucal, da smo spremenil razmišljanje...

če povlečemo analogijo; morda pa bo tudi čez 10 let nesprejemljivo streljanje s strelnim orožjem... Dumb
Odgovori
#80
(28-11-2016, 17:17)mr.T Napisal: 'Moderne' severnaške ideje ne bo več kaj dost za posnemat, tako malo med vrsticami so tam zgoraj najbolj zagreti za predloge EU komisije ,samo na Finskem je to udarilo nazaj ker folk tam svoje orožje bolj resno jamlje, pa so šli hitro 180° v drugo smer, drugače pa so hoteli svoj ZORO tako dodelat že pol leta pred komisijo), pa še tudi niso preveč široki, gledajo zelo ozko njihove rezerviste . Celo norvežani, ki nimajo prava glasanja a so vseno vezani na EU trg in pravila so čisto za omejevanje. Preveč raznobarvni so postali ti severnjaki.

Na finskem so imeli nekaj strelskih 'pohodov' v letih 2008 in 2012, na Norveškem pa Breivika in z malo manipulacije strahu se da veliko doseči. Večina ljudi pač ne razume, da tak 'pohod' lahko naredi vsak kolikor toliko izurjen uporabnik strelnega orožja pa tudi vsak voznik tovornega vozila in ni toliko težava v strelnem orožju in tovornih vozilih kot je težava v ljudeh.

Vsekakor pohvala za promocijo dušilcev. Sam kot pripravnik nimam slabega mnenja o starejših lovcih. Eni so bolj odprti za spremembe, drugi manj a dokler tolerirajo vse kar je v okviru predpisov, je to zame ok. Če so sprejeli M4 z okvirjem za dva naboja predvidevam, da bodo tudi plinsko zavoro in dušilec. Kot sem že enkrat omenil, so v moji LD starejši lovci že razpravljali o dušilcu poka in so bila mnenja prevladujoče pozitivna. Očitno zadeva prodira tudi skozi LZS.

Pristrelitev je lahko nerodna za predstavitev, ker je potrebno sprocesirati kar nekaj ljudi na strelišču. Ni pa to izključeno. Drugače pa na skupnih lovih vidimo orožje drugih lovcev in če koga kaj zanima, vedno vpraša, pogleda in se zlahka dogovori preizkus.

P.S.
Glede na rezultate zadnje pristrelitve, pri kateri sem sodeloval, bi težko trdil, da lovci preizkušajo svojo sposobnost in ustrezno nastrelitev orožja šele na živalih.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)