Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
(19-12-2016, 11:56)jabolko Napisal:
(19-12-2016, 10:41)Ljutica Bogdan Napisal:
(13-11-2016, 00:37)jabolko Napisal:
(13-11-2016, 00:26)bbbbbb2011 Napisal:
(12-11-2016, 15:42)m.s. Napisal: V večini debat je zaslediti, da je Rex zelo podoben p226, kaj pa tole:

SDM XM9 

https://www.youtube.com/watch?v=JIkDTogvaB8

http://www.gunsweek.com/it/pistole/artic...alloriente

Pa saj ne pravim, da je to kaj slabega. Samo težko je doseči visoko (višjo) ceno.

Lep primer, kjer se je klon povzpel nad original je Tangfolio Stock II. To je dodelan CZ 75B.
Obdelava, škatla, vse je lepše kot pri Čehinji. In pač cena višja.

Stock 2 že zdavnaj nima nič skupnega z čehinjo...to je namenski IPSC kos z konusnim zaklepanjem cevi in dodelavami ki odgovarjajo vrhunskim tekmovalcem ki so ga vzeli za svojega zato pa lahko gre tudi cena v višave pa se še zmeri za med prodaja...

Konusno zaklepanje cevi? Čemu pa potem služijo preče zareze na cevi in zaklepu ter tiltanje okoli osi zadržala. Zadnjič ko sem gledal v Stock 2 je bilo še vse tam...

Saj bo tudi ostalo...dodan je pa konus na cevi ki bistveno bolj fiksira cev kot vodilo ali puša ki se tudi dokaj hitro obrabi  pa še maso pridobi na pravem mestu, skratka bistvena izbolšava ki jo strelci ipsc ja še kako cenijo...
Fiksiranje ustja najbrž ni isto kot zaklepanje cevi. Zato sem komentiral. To, kar prviš je komercialna zgodba Tanfoglije, z vidika prepričevanja kupcev za nakup drage italijanske kopije češkega originala, vsak svojega konja hvali so tekli včasih.
Odgovori
(19-12-2016, 13:26)Ljutica Bogdan Napisal:
(13-11-2016, 00:37)jabolko Napisal:
(13-11-2016, 00:26)bbbbbb2011 Napisal: Pa saj ne pravim, da je to kaj slabega. Samo težko je doseči visoko (višjo) ceno.

Lep primer, kjer se je klon povzpel nad original je Tangfolio Stock II. To je dodelan CZ 75B.
Obdelava, škatla, vse je lepše kot pri Čehinji. In pač cena višja.

Stock 2 že zdavnaj nima nič skupnega z čehinjo...to je namenski IPSC kos z konusnim zaklepanjem cevi in dodelavami ki odgovarjajo vrhunskim tekmovalcem ki so ga vzeli za svojega zato pa lahko gre tudi cena v višave pa se še zmeri za med prodaja...

Konusno zaklepanje cevi? Čemu pa potem služijo preče zareze na cevi in zaklepu ter tiltanje okoli osi zadržala. Zadnjič ko sem gledal v Stock 2 je bilo še vse tam...

Saj bo tudi ostalo...dodan je pa konus na cevi ki bistveno bolj fiksira cev kot vodilo ali puša ki se tudi dokaj hitro obrabi  pa še maso pridobi na pravem mestu, skratka bistvena izbolšava ki jo strelci ipsc ja še kako cenijo...
Fiksiranje ustja najbrž ni isto kot zaklepanje cevi. Zato sem komentiral. To, kar prviš je komercialna zgodba Tanfoglije, z vidika prepričevanja kupcev za nakup drage italijanske kopije češkega originala, vsak svojega konja hvali so tekli včasih.

Z tem konusom se fiksira, zaklene cela cev in sicer neprimirlivo bolj natančno in trajno kot z pušo pa še maso dobiš točno tam kot mora biti... ustje cevi ali krona ne igra nobene vloge pri tem vemo da mora biti izdelano sila natančno da špila, sploh puška je poglavje zase...Tanfoglio mislim da nima potrebe kaj prepričevat kupcev ker ga sami poiščejo klub visoki ceni...na letošnjem EP na Madžarskem je bila slika taka da si lahko videl tanfoglio na vsakem koraku češkega originala si pa lahko iskal z lučko pa ga nisi našel...
Odgovori
(19-12-2016, 14:01)jabolko Napisal:
(19-12-2016, 13:26)Ljutica Bogdan Napisal:
(13-11-2016, 00:37)jabolko Napisal: Stock 2 že zdavnaj nima nič skupnega z čehinjo...to je namenski IPSC kos z konusnim zaklepanjem cevi in dodelavami ki odgovarjajo vrhunskim tekmovalcem ki so ga vzeli za svojega zato pa lahko gre tudi cena v višave pa se še zmeri za med prodaja...

Z tem konusom se fiksira, zaklene cela cev in sicer neprimirlivo bolj natančno in trajno kot z pušo pa še maso dobiš točno tam kot mora biti... ustje cevi ali krona ne igra nobene vloge pri tem vemo da mora biti izdelano sila natančno da špila, sploh puška je poglavje zase...Tanfoglio mislim da nima potrebe kaj prepričevat kupcev ker ga sami poiščejo klub visoki ceni...na letošnjem EP na Madžarskem je bila slika taka da si lahko videl tanfoglio na vsakem koraku češkega originala si pa lahko iskal z lučko pa ga nisi našel...
Počakaj malo..., to je pa vedno tako da so originali redkejši kot kopije  :-D
Odgovori
Citat:Napisal jabolko

na letošnjem EP na Madžarskem je bila slika taka da si lahko videl tanfoglio na vsakem koraku češkega originala si pa lahko iskal z lučko pa ga nisi našel...

No, Tine, ne na pamet.

Po podatkih organizatorja in prijavljenih pištol, je bilo na letošnjem EP 194 pištol znamke Tanfoglio in 324 pištol znamke CZ. V to so vštete tudi 2 in 3 pištola (če jo je tekmovalec imel). Po večini je bilo pa tako, da so Tanfoglii prevladovali med Italijani (sploh kot druga ali tretja pištola, kar spet veliko pove), CZ pa med Čehi in večini tekmovalcev v produkciji.

Osebno nisem opazil prav veliko Tanfoglijev, pa sem videl okoli 200 tekmovalcev na dan. Večina produkcije je bila na CZ SP-01 Shadow.
Odgovori
(19-12-2016, 14:48)IPSC Boštjan Napisal: Osebno nisem opazil prav veliko Tanfoglijev, pa sem videl okoli 200 tekmovalcev na dan. Večina produkcije je bila na CZ SP-01 Shadow.

... pa smo spet pri Škodinih feltnah Mrgreen
Odgovori
No,

proženje "Out of the Box" je pri CZ neprimerno boljše. Naj bi bil pa "Fiat" lepši. Sicer to na tekmovanju ravno ne šteje, je pa dobro, da si vsak kupi tisto, ki mu je všeč, saj bo veliko lažje "prebolel" pomanjkljivost pištole, ki mu je všeč.

Najpomembnejše je še vedno, da pri pritisku na prožilec vedno naredi bang in ne klik.
Odgovori
Še malo Off topic....podatek za produkcijo (samo prvo registrirane pištole, brez rezervnih), ki je delen, saj nekateri tekmovalci niso vključeni (Belorusija, Estonija, Finska, Romunija in Ukrajina). 130 pištol CZ75 Shadow in 75 Tanfoglio Stock II/III.
Odgovori
kdo zna zna Clap
Odgovori
Boštjan , imaš mogoče še kaj statistike, recimo top 20 po kategorijah?
Odgovori
(19-12-2016, 07:53)Melly Napisal: http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...tol-bb22-2

"Zero 1 is actually BB210 pistols, made by Serbian engineer Bozidar Blagojevic, after he left gun factory Crvena Zastava Yugoslavia now Zastava Arms, Serbia. He made new line of pistol BB210 Gepard, this gun are modernized well known CZ99 (now EZ9 or CZ999) guns made by same factory in late 80s. After his death his son try to sell this guns to zastava but they refuse to buy it. After negotiation with Slovenians, they finally accept his terms and made his/his fathers BB 210 Gepard guns as  Rex Zero 1 gun."

Tole pišejo naši ex bratranci.... 
Za tele sem slisal se ko so se menili s Crveno Zastavo. Pa niso edini. Enkrat sem bral da so se skregali tudi okrog 5.56 kalasnikova ker je tudi nekdo (zaposleni) nekaj patentiral. Ali hotel patentirati.

Pa Srbi

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk
Odgovori
(19-12-2016, 07:53)Melly Napisal: http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...tol-bb22-2

"Zero 1 is actually BB210 pistols, made by Serbian engineer Bozidar Blagojevic, after he left gun factory Crvena Zastava Yugoslavia now Zastava Arms, Serbia. He made new line of pistol BB210 Gepard, this gun are modernized well known CZ99 (now EZ9 or CZ999) guns made by same factory in late 80s. After his death his son try to sell this guns to zastava but they refuse to buy it. After negotiation with Slovenians, they finally accept his terms and made his/his fathers BB 210 Gepard guns as  Rex Zero 1 gun."

Za tele sem slisal se ko so se menili s Crveno Zastavo. Pa niso edini. Enkrat sem bral da so se skregali tudi okrog 5.56 kalasnikova ker je tudi nekdo (zaposleni) nekaj patentiral. Ali hotel patentirati.

Pa Srbi niso hoteli nic placati. Kolikor sem bral, so bili mnenja da je inovacija nastala v casu sluzbe.

Upam da ta Srb ki je to prodal je to prodal. Ker ce se ta ista pistola pojavlja na spletni strani je to bodisi slab dogovor ali nespostovanje dogovora.

Odgovori
(19-12-2016, 18:47)enter Napisal: Boštjan , imaš mogoče še kaj statistike, recimo top 20 po kategorijah?

Ena ruska deklica s CZ S 2 je bila 4 v absolutni konkurenci tovarniške.
Odgovori
(19-12-2016, 14:48)IPSC Boštjan Napisal:

na letošnjem EP na Madžarskem je bila slika taka da si lahko videl tanfoglio na vsakem koraku češkega originala si pa lahko iskal z lučko pa ga nisi našel...

No, Tine, ne na pamet.

Po podatkih organizatorja in prijavljenih pištol, je bilo na letošnjem EP 194 pištol znamke Tanfoglio in 324 pištol znamke CZ. V to so vštete tudi 2 in 3 pištola (če jo je tekmovalec imel). Po večini je bilo pa tako, da so Tanfoglii prevladovali med Italijani (sploh kot druga ali tretja pištola, kar spet veliko pove), CZ pa med Čehi in večini tekmovalcev v produkciji.

Osebno nisem opazil prav veliko Tanfoglijev, pa sem videl okoli 200 tekmovalcev na dan. Večina produkcije je bila na CZ SP-01 Shadow.

Shadow je druga pesem, češki original naj bi bil CZ 75 na to sem mislu pri odgovoru... zmagovalec produkcije pa je uporabljav Tanfoglio :))
sicer pa popolnoma nepomembno samo delat mora vrhunski tekmovalec lahko zmaga z vsako pištolo...
Odgovori
(19-12-2016, 19:39)bbbbbb2011 Napisal:

Pa Srbi niso hoteli nic placati. Kolikor sem bral, so bili mnenja da je inovacija nastala v casu sluzbe.

Upam da ta Srb ki je to prodal je to prodal. Ker ce se ta ista pistola pojavlja na spletni strani je to bodisi slab dogovor ali nespostovanje dogovora.

Tale grda zgodba iz Srbije o firmi INAT je nadvse podobna našim podalpskim štorijam.

Zaposleni v razvojnem oddelku v CZ je pogruntal kako izboljšati njihov že izdelan model pištole in to predstavil svojim nadrejenim, vendar brez uspeha, ignoranca je bila tudi na samem vrhu odgovornih.
Nakar je človeku prekipelo in je iz inata, da dokaže vsem državnim prikoritnikom, ki so ga ignorirali, da ima prav in da je pištola resnično boljša, ustanovil firmo INAT.
Vendar so se po tem težave šele začele, saj so mu ti birokrateki začeli greniti življenje na poslovnem in zasebnem področju do te mere, da je človek umrl.
Odgovori
(19-12-2016, 20:13)šimek Napisal:
(19-12-2016, 19:39)bbbbbb2011 Napisal:

Tale grda zgodba iz Srbije o firmi INAT je nadvse podobna našim podalpskim štorijam.

Zaposleni v razvojnem oddelku v CZ je pogruntal kako izboljšati njihov že izdelan model pištole in to predstavil svojim nadrejenim, vendar brez uspeha, ignoranca je bila tudi na samem vrhu odgovornih.
Nakar je človeku prekipelo in je iz inata, da dokaže vsem državnim prikoritnikom, ki so ga ignorirali, da ima prav in da je pištola resnično boljša, ustanovil firmo INAT.
Vendar so se po tem težave šele začele, saj so mu ti birokrateki začeli greniti življenje na poslovnem in zasebnem področju do te mere, da je človek umrl.

Tile so to, ja.
Vendar pa sem jaz slišal zgodbo iz nekoga, ki pozna nasprotno stran - CZ.

Takole bom rekel:
Ni prvič in ne zadnjič, da nekdo pride na dobro idejo. Težava se začne čisto pri razmisleku, če človek ne bi 10+ (20+) delal pri CZ ali bi on sploh prišel v pozicijo, da obstoječe izdelke izboljšuje. Mislim, da ne.
Zahodni svet je nenormalno previden okrog tega. Jaz sem samo enkrat podpisoval pogodbo z Nokio (ki jo je vrag vzel , sicer). Pogodba o sodelovanju je imela, tako na uč, 38 strani, od tega, zopet na uč, 25 strani o intelektualni lastnini. Finci so obdelali vse scenarije, če bi mene (mojo firmo) kaj preblisnilo, potem ko bi dobil vpogled v (morje) patentov, ki so jih takrat imeli Finci.

V grobem, tukaj gre za spor o intelektualni lastnini.

Dejstvo, da je na las enaka pištola naslikana na srbski spletni strani - če bi bil jaz na mestu Arexa - bi bil to takoj "code red" - rdeči alarm.
Odgovori
(19-12-2016, 19:43)jabolko Napisal:
(19-12-2016, 14:48)IPSC Boštjan Napisal:

No, Tine, ne na pamet.

Shadow je druga pesem, češki original naj bi bil CZ 75 na to sem mislu pri odgovoru... zmagovalec produkcije pa je uporabljav Tanfoglio :))
sicer pa popolnoma nepomembno samo delat mora vrhunski tekmovalec lahko zmaga z vsako pištolo...
No ja to je tako, kot bi gledal ljudem v toke in pričakoval, da bodo nosili na EP 2016 Tanfoglio TA 95...

Sicer pa Shadow, Shadow 2, Stock II, Stock II Extreme so otročiči slavne mame CZ 75, je pa res, da ima tudi ata HP svoje zasluge za to potomstvo.

In drži, Grauffel bi zmagal pač tudi z Rex 1 Zero...
Odgovori
Na srbski spletni strani je tudi F/A varianta R. Z. 1, sicer samo skica - http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...-2#3-b210a
Odgovori

in zdaj ko bo MELANIA zvedla da pištola prihaja od LEPE BRENE?
Odgovori
Citat:enter

Boštjan , imaš mogoče še kaj statistike, recimo top 20 po kategorijah?

Bi moral pregledati rezultate in jih sestaviti.

Citat:jabolko

Shadow je druga pesem, češki original naj bi bil CZ 75 na to sem mislu pri odgovoru

Yeah right...verjetno res...
Odgovori
(19-12-2016, 22:03)Matej045 Napisal:
Na srbski spletni strani je tudi F/A varianta R. Z. 1, sicer samo skica - http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...-2#3-b210a

Torej,  v redu. Malce razočara dejstvo, da je tole dejansko zdizajniral nek Srb, ki je celo umrl, sine pa uspešno (ali manj uspešno) nekomu to uspel celo prodati. Ampak ta del zgodbe meni ni problematičen.

Saj je tudi Browning delal za Colt, ter ustvaril 1911. Potem pa je delal za FN na pištolah in je pazil, da ni slučajno stopil na lasten rep (patent). In je nastala HI POWER. Podpisano (prodajo patenta Coltu) je spoštoval.

Tukaj pa se mi zdi problem, da ta Srb še vedno vrti svoj film, kot da ni nič prodal. Prosto po Prešernu: jaz bi popizdil do daske.

Ampak k sreči se mi na sekirati zaradi tegale.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)