Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
Nima fotošop veze s tem. Arex je naredu za njih ta kos.
Odgovori
Kdo je pa skonstruiral?
Odgovori
Kakor koli že, srbi so jo imeli prvi, spomnim se, da je te pištole imel že pred leti na svojem štantu na IWI Mitchell arms, ki je med drugim v USA prodajal surplus orožje iz srbskih skladišč, M48 in podobno. Itak je pa zadeva , ne glede na to kdo je proizvaja  in trži, v glavnem kopija SS226, torej koncept službene pištole iz 80 ih let in ne bo povzročila revolucije nikjer, še najmanj pa v USA. Kar pa sem opazill, pa je, da nas še vedno jebejo kot so nas od nekdaj že z Gorenje televizorji, belo tehniko, Zastava avtomobili in vsem ostalim kar se je v jugi in pri nas delalo, tako tudi z Rexom, doma navijejo cene v tujini pa je bistveno ceneje, torej ne glede kje je narejena, ali v SRB ali v SLO, so to še vedno balkanska posla. Mrgreen
Odgovori
(23-12-2016, 09:33)Bobo Napisal:
(22-12-2016, 21:15)Matej045 Napisal: Ali sem samo jaz opazil določene podrobnosti na platnicah pištole B210 na spletni strani proizvajalca "NB INAT"?

Na prvi fotografiji se vidi nekakšna poškodba na platnici na zgornji strani, na vseh fotografijah pa je z obeh strani na mestu, kjer ima Rex Zero 1 na platnicah napis "zero1", vidno prazno mesto oz. deluje, kot da je bil napis "zero1" izbrisan. Zaradi lažje predstave sem na fotografiji v priponki  pobrani s spletne strani "NB INAT" označil navedena mesta z rdečimi puščicami. Iz navedenega bi bilo sklepati, da je nekdo dobil rabljene platnice Rex Zero 1, fizično odstranil - pobrisal napisa "zero1" in jih dal na navedeno pištolo B210? Nekaj podobnega je bilo že videno pri kitajskih kopijah MP5, ko so z ročajev pobrisali - fizično odstranili Norincove označbe in jih skušali prodati kot originalne H&K.

Lepo si opazil. Ta pištola, ki je na sliki je narejena v SLO v Arexu.

Na vseh fotkah je ista pištola (zaklep:isti odsevi, zaklepišče:praska na braniku, platnice: praske)...torej so oznake fotošopane (gepard c 9mm; B210 9mm)
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Ne bi se spuščal v to, kdo je konstruktor Rexa, ker tega ne vem. Vsekakor pa ima Božidar "Žida" Blagojević bogate konstruktorske izkušnje. V Zastavi je sodeloval pri razvoju pištole M67 Čebelice, pri PASP M76, bil je vodja razvoja 30 milimetrskega avtomatskega topa M86/M89 in pištole CZ99.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
(23-12-2016, 14:10)bubidu Napisal: Kakor koli že, srbi so jo imeli prvi, spomnim se, da je te pištole imel že pred leti na svojem štantu na IWI Mitchell arms, ki je med drugim v USA prodajal surplus orožje iz srbskih skladišč, M48 in podobno. Itak je pa zadeva , ne glede na to kdo je proizvaja  in trži, v glavnem kopija SS226, torej koncept službene pištole iz 80 ih let in ne bo povzročila revolucije nikjer, še najmanj pa v USA. Kar pa sem opazill, pa je, da nas še vedno jebejo kot so nas od nekdaj že z Gorenje televizorji, belo tehniko, Zastava avtomobili in vsem ostalim kar se je v jugi in pri nas delalo, tako tudi z Rexom, doma navijejo cene v tujini pa je bistveno ceneje, torej ne glede kje je narejena, ali v SRB ali v SLO, so to še vedno balkanska posla. Mrgreen

točno tako  Clap
tam sem imel to pištolo v rokah,MICtHELL je amerikanc ki starši so bili črnogorci in govori on in žena perfekno srbsko.mogoče tudi on se se rodil v yugi ker ima nad70 let.
z BOROTOM L. ga vidimo na sejmu vsako leto v  LAS VEGASU in je kar simpatičet tip. za vse vprašanja mu lahko pišete in mislim da vam bo odgovoril .on to pistolo je prodajal,ko večinoma slovencev je hodila v malo šolo..........malo za drugič
Odgovori
Njegov naslov pa je?
Odgovori
(23-12-2016, 14:59)JRC Napisal: Njegov naslov pa je?

http://www.tomdodge.com/  evo je tudi on na sliki levo
Odgovori
Hvala.
Odgovori
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal: ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

Žarko, katerega Blagojevića osebno poznaš in si ga poklical?
Odgovori
Photo 
(23-12-2016, 17:51)šimek Napisal:
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal: ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

Žarko, katerega Blagojevića osebno poznaš in si ga poklical?

željka blagojeviča on mi je kazal pištolo na iwi pret   leti :-D

moram najdet še vizitko od njega
Odgovori
Ker vsi vse veste in vse poznate, je neznanska škoda, da se pregovarjate na tem forumu. Bolje bi bilo da vsak zažene proizvodnjo svoje pištole potem pa tekmujemo, kdo jih več proda. Vaš čas bi bil bistveno bolje uporabljen. Arex je sicer kakšnih 20k kosov v prednosti, vendar ne dvomim, da ga boste kmalu prehiteli....
Odgovori
(23-12-2016, 18:06)krpan Napisal: Ker vsi vse veste in vse poznate, je neznanska škoda, da se pregovarjate na tem forumu. Bolje bi bilo da vsak zažene proizvodnjo svoje pištole potem pa tekmujemo, kdo jih več proda. Vaš čas bi bil bistveno bolje uporabljen. Arex je sicer kakšnih 20k kosov v prednosti, vendar ne dvomim, da ga boste kmalu prehiteli....

mi ne tekmujemo :-D
nismo nič foušljivi kdo koliko proda :-D čas imamo :-D poznam skoraj vse po svetu v tem sektorju(45 let hodim posejmih) :-D in se zabavam ko na strelcu butalci in talebani pišejo in učijo :-D
Odgovori
(23-12-2016, 18:01)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 17:51)šimek Napisal:
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal: ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

Žarko, katerega Blagojevića osebno poznaš in si ga poklical?

željka blagojeviča on mi je kazal pištolo na iwi pret   leti :-D

moram najdet še vizitko od njega


Ja čestitam ti Žarko, da si govoril z Željkom, vizitko moraš imet nekje blizu, saj si ga včeraj poklical.

No a vidiš, njegove družinske zgodovine pa očitno nisi poznal saj je bilo govora o Božidar Blagojević-u in na ves glas si kričal kako neresnične so moje izjave in zavajal uboge bralce.

Ali upaš priznat krivico, ki si jo nam storil?
Odgovori
(23-12-2016, 18:21)šimek Napisal:
(23-12-2016, 18:01)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 17:51)šimek Napisal:
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal: ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

Žarko, katerega Blagojevića osebno poznaš in si ga poklical?

željka blagojeviča on mi je kazal pištolo na iwi pret   leti :-D

moram najdet še vizitko od njega


Ja čestitam ti Žarko, da si govoril z Željkom, vizitko moraš imet nekje blizu, saj si ga včeraj poklical.

No a vidiš, njegove družinske zgodovine pa očitno nisi poznal saj je bilo govora o Božidar Blagojević-u in na ves glas si kričal kako neresnične so moje izjave in zavajal uboge bralce.

Ali upaš priznat krivico, ki si jo nam storil?

govor je bil kdo je napravil pistolo?to je bil blagojevič,vse prednike pokojne  nisem poznal :-Dželjko blagojevič  mi je pištolo dal v roke in mi povedal da je on konstruktor.od očeta ,deda,pra deda mi ni nič omenil,niti težave v cz še manj da ga niso imeli radi :-D
Odgovori
(23-12-2016, 18:31)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 18:21)šimek Napisal:
(23-12-2016, 18:01)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 17:51)šimek Napisal:
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal: ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

Žarko, katerega Blagojevića osebno poznaš in si ga poklical?

željka blagojeviča on mi je kazal pištolo na iwi pret   leti :-D

moram najdet še vizitko od njega


Ja čestitam ti Žarko, da si govoril z Željkom, vizitko moraš imet nekje blizu, saj si ga včeraj poklical.

No a vidiš, njegove družinske zgodovine pa očitno nisi poznal saj je bilo govora o Božidar Blagojević-u in na ves glas si kričal kako neresnične so moje izjave in zavajal uboge bralce.

Ali upaš priznat krivico, ki si jo nam storil?

govor je bil kdo je napravil pistolo?to je bil blagojevič,vse prednike pokojne  nisem poznal :-Dželjko blagojevič  mi je pištolo dal v roke in mi povedal da je on konstruktor.od očeta ,deda,pra deda mi ni nič omenil,niti težave v cz še manj da ga niso imeli radi :-D

Ali upaš priznat krivico, ki si jo nam storil?
Odgovori
(23-12-2016, 18:32)šimek Napisal:
(23-12-2016, 18:31)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 18:21)šimek Napisal:
(23-12-2016, 18:01)kaliber Napisal:
(23-12-2016, 17:51)šimek Napisal: Žarko, katerega Blagojevića osebno poznaš in si ga poklical?

željka blagojeviča on mi je kazal pištolo na iwi pret   leti :-D

moram najdet še vizitko od njega


Ja čestitam ti Žarko, da si govoril z Željkom, vizitko moraš imet nekje blizu, saj si ga včeraj poklical.

No a vidiš, njegove družinske zgodovine pa očitno nisi poznal saj je bilo govora o Božidar Blagojević-u in na ves glas si kričal kako neresnične so moje izjave in zavajal uboge bralce.

Ali upaš priznat krivico, ki si jo nam storil?

govor je bil kdo je napravil pistolo?to je bil blagojevič,vse prednike pokojne  nisem poznal :-Dželjko blagojevič  mi je pištolo dal v roke in mi povedal da je on konstruktor.od očeta ,deda,pra deda mi ni nič omenil,niti težave v cz še manj da ga niso imeli radi :-D

Ali upaš priznat krivico, ki si jo nam storil?

kakšno krivico? kdo je pisal i zavajal strelce da to slovensko znanje? :-D
Odgovori
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal:
(19-12-2016, 20:13)šimek Napisal:
(19-12-2016, 19:39)bbbbbb2011 Napisal:
(19-12-2016, 07:53)Melly Napisal: http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...tol-bb22-2

"Zero 1 is actually BB210 pistols, made by Serbian engineer Bozidar Blagojevic, after he left gun factory Crvena Zastava Yugoslavia now Zastava Arms, Serbia. He made new line of pistol BB210 Gepard, this gun are modernized well known CZ99 (now EZ9 or CZ999) guns made by same factory in late 80s. After his death his son try to sell this guns to zastava but they refuse to buy it. After negotiation with Slovenians, they finally accept his terms and made his/his fathers BB 210 Gepard guns as  Rex Zero 1 gun."

Tole pišejo naši ex bratranci.... 
Za tele sem slisal se ko so se menili s Crveno Zastavo. Pa niso edini. Enkrat sem bral da so se skregali tudi okrog 5.56 kalasnikova ker je tudi nekdo (zaposleni) nekaj patentiral. Ali hotel patentirati.



Pa Srbi niso hoteli nic placati. Kolikor sem bral, so bili mnenja da je inovacija nastala v casu sluzbe.

Upam da ta Srb ki je to prodal je to prodal. Ker ce se ta ista pistola pojavlja na spletni strani je to bodisi slab dogovor ali nespostovanje dogovora.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk



Tale grda zgodba iz Srbije o firmi INAT je nadvse podobna našim podalpskim štorijam.

Zaposleni v razvojnem oddelku v CZ je pogruntal kako izboljšati njihov že izdelan model pištole in to predstavil svojim nadrejenim, vendar brez uspeha, ignoranca je bila tudi na samem vrhu odgovornih.
Nakar je človeku prekipelo in je iz inata, da dokaže vsem državnim prikoritnikom, ki so ga ignorirali, da ima prav in da je pištola resnično boljša, ustanovil firmo INAT.
Vendar so se po tem težave šele začele, saj so mu ti birokrateki začeli greniti življenje na poslovnem in zasebnem področju do te mere, da je človek umrl.

ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

a morava res tako kot v vrcu, čez celo proceduro še enkrat.

S to izjavo trdiš da sem govoril neresnico.

Ali priznaš krivico, ki si nam jo storil?
Odgovori
(23-12-2016, 18:44)šimek Napisal:
(22-12-2016, 14:57)kaliber Napisal:
(19-12-2016, 20:13)šimek Napisal:
(19-12-2016, 19:39)bbbbbb2011 Napisal:
(19-12-2016, 07:53)Melly Napisal: http://www.nbinat.rs/index.php/sr/produc...tol-bb22-2

"Zero 1 is actually BB210 pistols, made by Serbian engineer Bozidar Blagojevic, after he left gun factory Crvena Zastava Yugoslavia now Zastava Arms, Serbia. He made new line of pistol BB210 Gepard, this gun are modernized well known CZ99 (now EZ9 or CZ999) guns made by same factory in late 80s. After his death his son try to sell this guns to zastava but they refuse to buy it. After negotiation with Slovenians, they finally accept his terms and made his/his fathers BB 210 Gepard guns as  Rex Zero 1 gun."

Tole pišejo naši ex bratranci.... 
Za tele sem slisal se ko so se menili s Crveno Zastavo. Pa niso edini. Enkrat sem bral da so se skregali tudi okrog 5.56 kalasnikova ker je tudi nekdo (zaposleni) nekaj patentiral. Ali hotel patentirati.



Pa Srbi niso hoteli nic placati. Kolikor sem bral, so bili mnenja da je inovacija nastala v casu sluzbe.

Upam da ta Srb ki je to prodal je to prodal. Ker ce se ta ista pistola pojavlja na spletni strani je to bodisi slab dogovor ali nespostovanje dogovora.

Poslano z mojega SM-G800F z uporabo Tapatalk



Tale grda zgodba iz Srbije o firmi INAT je nadvse podobna našim podalpskim štorijam.

Zaposleni v razvojnem oddelku v CZ je pogruntal kako izboljšati njihov že izdelan model pištole in to predstavil svojim nadrejenim, vendar brez uspeha, ignoranca je bila tudi na samem vrhu odgovornih.
Nakar je človeku prekipelo in je iz inata, da dokaže vsem državnim prikoritnikom, ki so ga ignorirali, da ima prav in da je pištola resnično boljša, ustanovil firmo INAT.
Vendar so se po tem težave šele začele, saj so mu ti birokrateki začeli greniti življenje na poslovnem in zasebnem področju do te mere, da je človek umrl.

ŠE ENA NOVICA NERESNIČNA POKLICAL SEM BLAGOJEVIČA KER GA OSEBNO POZNAM ŽE 10 LET. TA JE ŽIV IN ZDRAV IN LEPO DELA ..... Clap

a morava res tako kot v vrcu, čez celo proceduro še enkrat.

S to izjavo trdiš da sem govoril neresnico.

Ali priznaš krivico, ki si nam jo storil?
vem da boli,prejšni teden velika fešta pivo teklo v potokih,zdaj se pije rakijo in pleše kolo :-D sami ste skuhali to zgodbo Clap tema je bila in to drži prva pištola z napisom made in slovenia Clap 100%
Odgovori
Saj vem Žarko ja, saj se tudi meni smiliš.


Priponke Male slike
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)