Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polnjenje .308win
Imam tikko t3x supervarmint 308win, smodnik vithavuori N140, cci netilke...
Zanima me katere kugle priporočate in količino smodnika za streljanje na tarčo 100-300m?
Trenutno imam doma 167gr Lapua Scenar ampak še nisem pričel z filanjem.
Odgovori
Krogle imaš dobre poskusi polnit od 40 do 42.5grn N140.
Odgovori
Kako priporočaš da polnim? Po koliko komadov? Recimo 5kom 40gr, 5kom 40,5gr...
Odgovori
Tako ja.  Meni je Sako delal na 42.5 odlično in močnejše polnitve nisem več probal.
Odgovori
Okoli 42.5 grs s tem smodnikom bo najboljse
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
167gr Lapua Scenar mi je ful dobr delala z W- N550  44.4 grs (2570 f/s)
z N140 probaj še 185gr Lapua Scenar.

Odgovori
ta informacija je neuporabna, če zraven ne podate še vsaj dolžine naboja.
Odgovori
ja pa dolžino cevi, tulca, °C, itd...
ampak potem ne bo več zanimivo...

Odgovori
Oal po tabeli za reload od smodnika
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
(07-01-2017, 11:30)markojelen Napisal: Oal po tabeli za reload od smodnika

no, to ziher ampak je vse prej kot optimum za domače polnenje. Ležišča po posameznih puškah so vsa precej večja od standardnega OAL. Če hočeš imeti kvalitetno polnitev je treba izmerit dolžino ležišča in približat kroglo navoju na smiselno vrednost. Konec koncev ne polnemo samo zato da naredi bum, knede?
-----------------------------------------------
DKamen, tkole bova rekla:

informacije,ki si jih dobil so pogojno (ne)užitne. Tikka Super Varmint ima koliko, 510mm cev?

Izmeri točno dolžino cevi, tako da zapreš zaklep in v cev vtakneš palico dokler ne sede na čelo zaklepa. Označi kje je konec cevi. To izmeri in dobiš točno dolžino cevi.
Izmeri dolžino ležišča. Najbolj enostavno tako, da tulec narahlo stisneš, najbolje samo vrat, kroglo namažeš z karkoli uproabljaš za mazanje tulcev in vstaviš v tuilec tako da bo občutno predolga. Zapreš zaklep in dobiš PRIBLIŽNO dolžino naboja. Nato obvezno skrajšaj dolžino za cca 0.5mm, kroglo pobarvaj s črnim alkoholnim flumastrom in spet zapri. Če se na krogli poznajo svetli risi od navoja, skrajšaj še za 0,2mm in ponavljaj, dokler ne vidiš da je krogla tik POD navojem. Malo več in se dotakne, malo manj in je frej. Od te točke si vzemi 0,5mm lufta in za toliko skrajšaj naboj. To je tvoja dolžina naboja, ki velja za točno to puško. Če si kje blizu LJ, se lahko oglasiš, pa ti jaz zmerim ker imam merilno pripravo za merjenje ležišča.

S temi dvemi vrednostmi, ti lahko v QuickLoad poračunam osnovne vrednosti smodnikov za posamezne krogle. Boš pa imel med 41,5 in 42 grain N140 za to kroglo. Moj load je bil 42.5gr v SAKO TRG22, tle bo pa malo manj, ker je krajša cev. Glede na ceno Lapua krogel, se ti splača probat tudi Hornady BTHP 168gr. Delajo dobro in stanejo pod 30€/100 kos ali pa Nosler 168gr, ki je skoraj identična kopija Sierre Match King. To so zelo tolerantne krogle za 100-300m.

Še boljša krogla za te razdalje je pa Scenar 185 grain. Ta reč je v TRG in Tikkah streljala zelo dobro.
Odgovori
Mislim. da ima ta puška 24". Jo imam sam. Dolžino naboja pa omejuje bolj nabojnik kot cev.
Jaz streljam poleg LOS 155H še Amax. Oboje polnim 44 grain N140. Vem, da se lahko komplicira. Jaz pa sem z zadetki čisto zadovoljen.
Odgovori
(07-01-2017, 12:37)Kristian Napisal:
(07-01-2017, 11:30)markojelen Napisal: Oal po tabeli za reload od smodnika

no, to ziher ampak je vse prej kot optimum za domače polnenje. Ležišča po posameznih puškah so vsa precej večja od standardnega OAL. Če hočeš imeti kvalitetno polnitev je treba izmerit dolžino ležišča in približat kroglo navoju na smiselno vrednost. Konec koncev ne polnemo samo zato da naredi bum, knede?
-----------------------------------------------
DKamen, tkole bova rekla:

informacije,ki si jih dobil so pogojno (ne)užitne. Tikka Super Varmint ima koliko, 510mm cev?

Izmeri točno dolžino cevi, tako da zapreš zaklep in v cev vtakneš palico dokler ne sede na čelo zaklepa. Označi kje je konec cevi. To izmeri in dobiš točno dolžino cevi.
Izmeri dolžino ležišča. Najbolj enostavno tako, da tulec narahlo stisneš, najbolje samo vrat, kroglo namažeš z karkoli uproabljaš za mazanje tulcev in vstaviš v tuilec tako da bo občutno predolga. Zapreš zaklep in dobiš PRIBLIŽNO dolžino naboja. Nato obvezno skrajšaj dolžino za cca 0.5mm, kroglo pobarvaj s črnim alkoholnim flumastrom in spet zapri. Če se na krogli poznajo svetli risi od navoja, skrajšaj še za 0,2mm in ponavljaj, dokler ne vidiš da je krogla tik POD navojem. Malo več in se dotakne, malo manj in je frej. Od te točke si vzemi 0,5mm lufta in za toliko skrajšaj naboj. To je tvoja dolžina naboja, ki velja za točno to puško. Če si kje blizu LJ, se lahko oglasiš, pa ti jaz zmerim ker imam merilno pripravo za merjenje ležišča.

S temi dvemi vrednostmi, ti lahko v QuickLoad poračunam osnovne vrednosti smodnikov za posamezne krogle. Boš pa imel med 41,5 in 42 grain N140 za to kroglo. Moj load je bil 42.5gr v SAKO TRG22, tle bo pa malo manj, ker je krajša cev. Glede na ceno Lapua krogel, se ti splača probat tudi Hornady BTHP 168gr. Delajo dobro in stanejo pod 30€/100 kos ali pa Nosler 168gr, ki je skoraj identična kopija Sierre Match King. To so zelo tolerantne krogle za 100-300m.

Še boljša krogla za te razdalje je pa Scenar 185 grain. Ta reč je v TRG in Tikkah streljala zelo dobro.

Dolžina cevi na tikki je 600mm
Odgovori
Meni na taki Tikki je ful dobro delal naslednji recept:

VV N140 - 39,5 grain
Lapua Scenar 185 grain
Murom netilka
Lapua tulec
COL 72,20mm
Odgovori
(07-01-2017, 17:16)Rok Napisal: Meni na taki Tikki je ful dobro delal naslednji recept:

VV N140 - 39,5 grain
Lapua Scenar 185 grain
Murom netilka
Lapua tulec
COL 72,20mm

Kako pa potem dobiš naboje v saržer? Pri moji tikki gre notri v saržer maximalno 71,80mm
Odgovori
(07-01-2017, 18:51)dkamen2 Napisal:
(07-01-2017, 17:16)Rok Napisal: Meni na taki Tikki je ful dobro delal naslednji recept:

VV N140 - 39,5 grain
Lapua Scenar 185 grain
Murom netilka
Lapua tulec
COL 72,20mm

Kako pa potem dobiš naboje v saržer? Pri moji tikki gre notri v saržer maximalno 71,80mm

Preciznjakarji nabojev ne tlačijo v nabojnik, ampak vsakega posebej dajo pred rampo in  previdno porinejo v ležišče, da se ne bi poškodovala konica krogle.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
jst bi najprej začel iskati dober OGIVE z nekim pričakovanim dobrim loadom (morda quickloadom?) in šele nato spreminjal gramažo.
Odgovori
Tikkin magacin je narejen da "one-size-fits-all". Torej mora vanj pasat tudi 30-06 ali 300 winmag, zato je v osnovni geometriji dovolj placa. Zadaj na magacinu imaš cca 1.5cm dolg omejevalec, tega snami, pobrusi in probaj če naboj na rampi še vedno lepo sedi. Če nisi pretiraval (recimo da podaljšaš za toliko, da ti lepo paše notr 74mm dolg naboj) imaš dobro šanso, da bo 308 naboj normalno sedel in se ti ne bo zvračal. Če je problem, pa prosi kolega da ti na 3D printer naredi novo, daljšo rampo.

To je to, Simplkopimpl ™ Mrgreen

Odgovori
(07-01-2017, 21:22)Kristian Napisal: Tikkin magacin je narejen da "one-size-fits-all". Torej mora vanj pasat tudi 30-06 ali 300 winmag, zato je v osnovni geometriji dovolj placa. Zadaj na magacinu imaš cca 1.5cm dolg omejevalec, tega snami, pobrusi in probaj če naboj na rampi še vedno lepo sedi. Če nisi pretiraval (recimo da podaljšaš za toliko, da ti lepo paše notr 74mm dolg naboj) imaš dobro šanso, da bo 308 naboj normalno sedel in se ti ne bo zvračal. Če je problem, pa prosi kolega da ti na 3D printer naredi novo, daljšo rampo.

To je to, Simplkopimpl ™ Mrgreen

Ravno to me je zanimalo, ker sem gledal da je še zadaj veliko placa nisem pa ga še razdiral, da bi videl kako je skup narejen.
Thumbup
Odgovori
če ti z dovollj visoko pade na tla, se bo sam "razdrl"...
Odgovori
(07-01-2017, 21:30)Kristian Napisal: če ti z dovollj visoko pade na tla, se bo sam "razdrl"...

Glede na to da je pastik fantastik nebi raje probaval ;)
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)