Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stihl, -10° C in ostali lubrikanti
#41
zgleda, da so  na italjanskem pohorju trenutno moderni rdečkasti odtenki z primesjo podhlajenosti...

#42
(10-01-2017, 00:28)šimek Napisal: zgleda, da so  na italjanskem pohorju  trenutno moderni rdečkasti odtenki z primesjo podhlajenosti...

O Bošti, sej si še tukaj, sn mislu da si šubler nesu kam daleč na servis :P
#43
(10-01-2017, 00:09)tastar Napisal: Ne vem, kaj ste se sedaj vsi vrgli na Stihl-ovo olje, ki je negravžne rdeče barve. Eek

Kaj pa Husquarnino olje?

Je bolj tacticool, saj je zelene barve.

Razlika med tema oljema je le v barvi. Kolikor vem oba dela isti proizvajalec.
#44
... še bolj "eko" rešitev ...

... ko greš delaborirat, vzameš s seboj kos slanine (take bolj mastne) in mažeš ter malicaš istočasno ...  Dare

lp upor500
#45
Na razpolago imam samo taka olja:
[Image: accy2wmtcw312.jpg]

[Image: 266741132340.jpeg]
Verjetno sta ta bolj primerna za poleti?? Whistle
#46
Zdaj je zima, poglej ven. :))

Ta olja znajo bit super za poleti, ko švicamo in morje prši okrog. Z aditivi ki ubijajo sol. Clap

lp
#47
(09-01-2017, 19:51)JRC Napisal: Ima kar prav.
Ena enota olja na 50 enot bencina pomeni, da skupaj 51 enot mesanice, v kateri je slaba 2% olja, dobrih 98% pa bencina.
1/51=0,0196....pogovorno pa se to potem zaokrozi na 2%  Papers

Sedi 1...mama pa v šolo!

1:50 pomeni ena enota olja na petdeset enot bencina! Skupaj je 51 enot! in bogati res ne vidim, od kod tebi naenkrat ideja: 1 enota / 51 enot Doh Doh Doh
#48
Daj malo pomisli ali pa si narisi, ali pa pejt vodo pretakat ...ali pa precitaj osnove statistike   Doh
Ce skupaj zlijes 1 deci olja in 5 litrov bencina, je potem nastale zmesi 5,1 litra - ja ali ne?
In v tej zmesi imamo torej 1 deci olja, ja?
In kako se izracunajo strukturni odstotki CELOTNE zmesi?
tako, da se uposteva kolicina opazovane materije in deli s celotnim volumnom.
Torej 1/51 =  0,019607 kar pomeni 1,96%

Ali se drugace vprasam: ce imas en milijon crncev in 50 milijonov belcev, koliko je vseh v skupini? 
In kaksna je struktura po rasi?
#49
... nehajte že enkrat komplicirati tam, kjer ni treba ...  Evil

lp upor500
#50
Jaooo....izračun odstotka: Poznaš del? Ja! poznaš celoto? Ja. Torej,deliš del s celoto, se pravi 1:50 (=2%).
#51
Upor500: Ce zivi v zmoti me ne moti, ampak, ce uci krivo vero in povrh vsega se klice mojo mamo v solo pa res ne  bom tiho. Papers

765br: greva stavit za gajbo piva?
Celota ni 50, ampak 51.
Tudi sam si napisal da 1:50 pomeni eno enoto olja na 50 enot bencina.
Pa naredi preizkus. Vzemi 5 litrsko posodo in zlij noter 5 litrov vode, potem pa se en deci. Bo slo ali ne?  Whistle
#52
[Image: DLetSkZ.gif]
#53
(10-01-2017, 11:42)Krgolob Napisal: [Image: DLetSkZ.gif]

... se ti lahko pridružim???

http://i.imgur.com/DLetSkZ.gif

lp upor500
#54
Razmerje 1:50 pomeni...tko kot sem že napisal...1 del olja na 50 delov bencina. Cela umetnost. In kot to skup zmešaš, dobiš 51 delov obojega. In gremo nazaj: Če imaš 51 delov obojega in si tem 51 delom obojega vzel 1 del olja potem dobiš 50 delov bencina in 1 del olja. Spet dobiš 1 del olja na 50 delov bencina. Se pravi...v vsakem primeru 1:50 - 2%.

btw...Verjetno si kot mulc imel tomosovo štirko...verjetno ti je blo poznato, da je bil za štirko podatek da se dela 2,5% mešanica goriva v razmerju 1:40....
#55
Imamo 50 dl bencina = 50 enot
Dodamo 1dl olja = 1 enota
Zanima nas, koliko % olja smo dodali?
50enot…………..100%
1 enota………….X %
1e x 100% = X% x 50e
X% = 1e x 100% / 50e = 2%

AMEN!
#56
... si me malo prehitel:

1. če dodaš 5 litrom goriva 1 dcl olja, potem si dodal 2%

2. če hočeš imeti točno 2% mešanico, dodaj 5 litrom goriva točno 1,02 dcl olja

... sedaj pa nehati z tem kompliciranjem ...

lp upor500
#57
[Image: iWKad22.jpg]
administrator / Strelec.si
#58
(10-01-2017, 12:22)upor500 Napisal: ... si me malo prehitel:

1. če dodaš 5 litrom goriva 1 dcl olja, potem si dodal 2%

2. če hočeš imeti točno 2% mešanico, dodaj 5 litrom goriva točno 1,02 dcl olja

... sedaj pa nehati z tem kompliciranjem ...

lp upor500

Ja najbolje nehati..že 40 let dodajam na 5l bencina 1 dl olja, še nobena motorka mi ni zaribala  Hand

Od tu dalje pa lahko začnemo, koliko kapljic olja dati na vodila zaklepa pištole, da dosežemo split 0,11sek.  :))
#59
Kot mulc sem imel sekiro  Mrgreen 
Tisto z 2,5% je bila moja napaka, na prejsnji strani... ce upostevas, da sem pisal z 38,5 vrocine, se mi lahko oprosti.

Ampak vsem, ki trdite, da gre za 2% mesanico, ce zlijemo 1 deci olja v 5 litrov bencina, ker je to 1:50 pa se zadnjic povem, da se motite. Je malo manj, 1,96%, kar seveda ne pomeni, da bo motorka zaribala, dalec od tega.

Pejte lepo vsak k svojemu profesorju matematike, nesite mu liter  vina in vam bo razlozil.
Racunanje strukturnih delezev ima pac svoja pravila, vi pa kakor hocete.
Ne gre za kompliciranje, ampak, ce nekdo postavi napacno trditev in se potem se norca dela, je pac treba povedati, da se moti. Prvi je na to opozoril red-mamba, pa je bil zasmehovan, jaz pac pravim, da ima prav.

In ja, tudi jaz zlijem 1 deci olja v 5 litrsko kanto z bencinom odkar pomnim.
#60
Ta debata  spada v gozdarski forum, ne pa v strelskege :chainsaw:  lp




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)