Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alu podni za nabojnike ( Češka Zbrojevka, Tanfoglio, Rex, SigSauer)
Tine, hvala za popravek, da se kapaciteta nabojnika poveca za 2.

Tole
Bottom line: in simple terms, we no longer care what magazines you use, provided you don't add artificial weights to expedite ejection. Moreover, the permitted modifications are the same for OFM and  AM magazines.

Pa po domace pomeni: Pod crto: povedano enostavno, vseeno nam je kaksne nabojnike uporabljate, s tem, da ne dodajate dodatne obtezitve za pospesevanje izmeta (nabojnika).
Poleg tega so dovoljene modifikacije originalnih nabojnikov in vseh ostalih proizvajalcev.
Odgovori
(24-01-2017, 20:07)JRC Napisal: Tine, hvala za popravek, da se kapaciteta nabojnika poveca za 2.

Tole
Bottom line: in simple terms, we no longer care what magazines you use, provided you don't add artificial weights to expedite ejection. Moreover, the permitted modifications are the same for OFM and  AM magazines.

Pa po domace pomeni: Pod crto: povedano enostavno, vseeno nam je kaksne nabojnike uporabljate, s tem, da ne dodajate dodatne obtezitve za pospesevanje izmeta (nabojnika).
Poleg tega so dovoljene modifikacije originalnih nabojnikov in vseh ostalih proizvajalcev.

ODLIČNO bine dobiš + za ta odgovor žal pa ne morem dati minusa Sanji Vrhovec, ki je podpisana pod tem prevodom pravil ki očitno ni ustrezen...
Bi pa to pomenilo če kupiš pištolo ki teh podnov nima ob nakupu da jih potem ne smeš dodati, ker si dodal obtežitev...halo Maks samo uho me je, al ti bo mogu Bine spet zadevo razložit...to bi utemeljiv s tem da smo mogli neki let nazaj iz sigovih original nabojnikov odstranit 2mm nalepljeno gumo... ja pri nas so grozili z opnom mislim da je podn +2 le težji kot omenjena guma ali pa gre za nepoznavanje s strani odgovornih za omenjeno početje.

PS. Navali narod na +2 Žiga podn če se je že potrudu z svojim izdelkom...

Priponke Male slike

Odgovori
Tine,
Nisem povsem preprican, kaj je zdaj v zadnji verziji pravilnika v angleskem jeziku.
Stavek, ki sem ti ga prevedel, je na nek nacin v nasprotju s to navedbo:

The rules now state "Identifying marks or decals, internal capacity limiters, bumper pads and additional witness holes, which add or remove negligible weight to/from magazines, are permitted", 

kar pomeni pomeni, da so dodatki dovoljeni, ce predstavljajo zanemarljivo spremembo teze nabojnika.
Tako govori tudi tocka 16.2 v slovenskem prevodu pravil.
Zdaj se lahko seveda odpre debata, koliko gramov je "zanemarljivo povecanje teze"....ampak jaz predpostavljam, da Ales (in Ziga, pa Maks) poznajo pravila.

Kot ves, sem jaz zgolj zacetnik in lahko povem samo, kako jaz razumem.
Bom sel pa zdaj poiskat zadnjo verzijo izvirnih pravil, ker iz Alesevih izsekov dejansko ne morem razbrati, kaj je komentar, kaj pa citat pravil.

Na ipsc.org, gledam pravila, datirana z januar 2017.
Tocka 16.2 je nespremenjena - torej dodatki za nabojnike so dovoljeni, ce se s tem samo zanemarljvo poveca ali zmanjsa teza nabojnika.

1. 16.2  Magazines accessible to a competitor during a COF must not contain more than 15 rounds at the Start Signal. Identifying marks or decals, internal capacity limiters, bumper pads and additional witness holes, which add or remove negligible weight to/from magazines, are permitted. 
Odgovori
Tine, daj prosim te vzemi zadnjo verzijo pravil. Pa še za info edina uradna verzija je angleška, vsi prevodi so neuradni!!!
Odgovori
(23-01-2017, 15:18)Chetimarus Napisal: Pozdravljeni,

pri Varnost Maribor lahko po novem kupite alu podne za nabojnike v različnih barvnih odtenkih ( made in slovenija ). 
Sam sem jih kupil za Shadowko 1 in Shadowko 2 in so zakon, zato jih priporočam še ostalim strelcem, ki dajo veliko na performance in izgled.
Pohvalil bi  Varnost Maribor, ker so zelo prijazni in si vzamejo čas za vsakega kupca pa še slovenske proizvajalce podpirajo. In držijo se rokov dobave!

....in to še ni vse, če pokličete v roku pol ure vam podarijo še...

Hja, poba...tebe morjo pa dobr plačat za takole reklamo.
CZ 75 SP-01 SHADOW.   S&W M&P SHIELD
Odgovori
(24-01-2017, 22:53)Bobo Napisal: Tine, daj prosim te vzemi zadnjo verzijo pravil. Pa še za info edina uradna verzija je angleška, vsi prevodi so neuradni!!!

Sem ti povedal da ne razumem Angleško...ni pa do sedaj nihče vas razen Bineta Clap poskušal neki na prevodu teh šestih 6 stavkov pravil narediti pa bi koj rasčistili ne Lol
Odgovori
Če ne znaš angleško potem ne prepričuj ljudi v svoj prav, saj niti ne veš ali imaš prav ali ne. Sploh pa ne moreš pričakovati, da boš nekaj trdil, drugi ti bodo pa prevajali. Smile

Skratka podni so čisto Ok. Pa še komentar na tisto pobarvano muho - Feguš je imel čisto prav. Ne glede na to kaj je Pinto rekel, sodnik se ravna po tistem kar ima napisano v pravilih. Bil si sodnik in sam veš, da je to tako. Pobarvana muha ni bila dovoljena še nekaj časa po tem ko so bili merki s fibro že OK za produkcijo, potem pa je prišla sprememba pravil in od takrat je tudi to OK.

Treba je samo brati ZADNJO verzijo pravil in ne neko iz 1865, ki ni več veljavna.
Odgovori
Eric Grauffel ima v spletni trgovini tri različne "pade" in v opisih piše, kateri so dovoljeni za Produkcijo in kateri niso, torej le mora biti nekaj na teh omejitvah.

Recimo takle iz medenine ni dovoljen za produkcijo (ker predstavlja dodatno težo in omogoča hitrejši izmet nabojnika):
https://www.ericgrauffelonlineshop.com/e...ition.html

Takle je pa v redu (ni pa napisan material, verjetno je aluminij):
https://www.ericgrauffelonlineshop.com/e...uffel.html
Odgovori
Kot je napisal Aleks, gre za dodatno težo in s tem hitrejši izmet okvirja in to ni dovoljeno. Ker se je kapaciteta v produkciji omejila na 15 nabojev pravilo, ki bi prepovedovalo zamenjavo podnov ni bilo več aktualno in se je naredila korekcija, tako da je zdaj dovoljena menjava podnov, vendar ne takih ki bi dodali težo in omogočili lažji izmet okvirja.
Odgovori
To mi je vse jasno.
Ni mi pa jasno, kaj predstavlja dodatno težo. Je to 1 gram ali 10 dek. Glede na natančne omejitve ostalih lastnosti, sem pač pričakoval bolj eksaktno pravilo, ne pa izraz ".... negligible weight to/from magazines, ..."
Odgovori
To mi je vse jasno.
Ni mi pa jasno, kaj predstavlja dodatna teža: 1 gram, 10 dek ali pol kile?
Glede na zelo natančne omejitve ostalih lastnosti, sem pričakoval, da bo tudi to eksaktno določeno, saj si izraz " negligible weight to/from magazines, "  vsak razlaga po svoje.

Primerjal sem angleška pravila ( http://www.ipsc.org/pdf/RulesHandgun.pdf ,datirana januar 2017) s slovenskim prevodom in po mojem je prevod povsem ustrezen (čeprav bi jaz napisal malenkost drugače, ampak to ne vpliva na smiselnost prevoda):

16.2 Okvirji, ki so dosegljivi tekmovalcu med izvajanjem strelske proge ob znaku za start ne smejo vsebovati več kot 15 nabojev. Oznake ali nalepke, notranji omejevalniki/blokade, zaščitni element dna nabojnika, dodatne luknje za preverjanje, ki dodajo ali zmanjšajo zanemarljivo težo nabojnika so dovoljeni. 

16.2 Magazines accessible to a competitor during a COF must not contain more than 15 rounds at the Start Signal. Identifying marks or decals, internal capacity limiters, bumper pads and additional witness holes, which add or remove negligible weight to/from magazines, are permitted.
Odgovori
Bravo za izdelek. Clap Clap Clap
Odgovori
Živjo

Po parih letih sem se pojavil spet tlele na forumu Smile
DA so production legal.

Trenutno imamo te nabojnike na zalogi. Za Slovenski trg so za prodajo trenutno zadolženi Varnost MB in Artek d.o.o.
V izdelavi so podni in ploščice za praktično vse pištole v ALU izvedbi.
V medeninasti izvedbi bodo pa za 2011 in CZ TS.

Prav tako bo kar veliko novih produktov v sledečem letu. Več bo predstavljeno na naši spletni strani ki je v izdelavi.
Prednosti podnov so predvsem: Pištola lahko stoji vodoravno kot na sliki in še veliko bolj pomembno je da seracije (checkering) izjemno pomagajo pri vstavljanju nabojnika (ne more spolzeti iz roke)
Par fotografij spodaj to prikaže.

LP

Nadaljevanje

Priponke Male slike

Odgovori
(25-01-2017, 07:53)Bobo Napisal: Če ne znaš angleško potem ne prepričuj ljudi v svoj prav, saj niti ne veš ali imaš prav ali ne. Sploh pa ne moreš pričakovati, da boš nekaj trdil, drugi ti bodo pa prevajali. Smile

Skratka podni so čisto Ok. Pa še komentar na tisto pobarvano muho - Feguš je imel čisto prav. Ne glede na to kaj je Pinto rekel, sodnik se ravna po tistem kar ima napisano v pravilih. Bil si sodnik in sam veš, da je to tako. Pobarvana muha ni bila dovoljena še nekaj časa po tem ko so bili merki s fibro že OK za produkcijo, potem pa je prišla sprememba pravil in od takrat je tudi to OK.

Treba je samo brati ZADNJO verzijo pravil in ne neko iz 1865, ki ni več veljavna.

Bobo tole tvoje nakladanje ki ni argumentirano je čist brez veze...večkrat sem se nad tvojimi odgovori že resno zamislil ...kar neki, mene ni sram priznati da ne razumem Angleško tebe očitno JE Nod  v nasprotnem bi pomagal z prevodom pravil v tisti točki o kateri je debata, ne pa da trdiš neki brez veze...navsezadnje če se javno hvališ da znaš zakaj to ne deliš z nami Question  še enkrat sam NE ZNAM če pa bi, bi takoj detalno prevedu teh par pravil...

Glede pobarvane muhe ne komentiraj, ker ne veš, ali pa predstavi argumente.

Poglej Vince je odgovorna oseba za ipsc pravila...on je dovolil pobarvano muho in sigurno je takrat tako bilo tudi v pravilih, zakaj pa misliš da smo pobarvano muho legalno lahko uporabljali po vseh level 3 tekmah po tujini, samo ne v Slo Pokalnem prvenstvu...[sam sem na to postal pozoren ker sem pač tako muho videl opazu na pištolah top tekmovalcev] in potem ko se srečaš z Vincejem na tekmi in ti zagotovi iz svojih ust kot odgovorna oseba za ipsc pravila da je to dovoljeno in povrhu še Feguš ki je trdil nasprotno, noče govorit z njim po telefonu o stvari... te prosim bodi resen in ne komentiraj, kdo je imel prav...argumenti ali bodi tiho Silenced 

Isto je sedaj okoli podnov, podalškov magacina...verjamem Vincu, ker je on tisti ki o tem odloči, u redu podni so dovoljeni... je pa v pravilih tako, tako, ker so taka kot so in se jih da interpretirat na več načinov...
Žalostno je, da vsi znalci Slo ipsc ja [sam ne spadam med njih] niste sposobni prevesti par stavkov pravil se pravi od 16.  16.1  16.2  17.  in 17.1 tukaj bi pa modrovali, navsezadnje vas mora Bine ki je lani začel z ipsc jem reševat.
Odgovori
(25-01-2017, 13:03)Zoisii Napisal: Živjo

Po parih letih sem se pojavil spet tlele na forumu Smile
DA so production legal.

Trenutno imamo te nabojnike na zalogi. Za Slovenski trg so za prodajo trenutno zadolženi Varnost MB in Artek d.o.o.
V izdelavi so podni in ploščice za praktično vse pištole v ALU izvedbi.
V medeninasti izvedbi bodo pa za 2011 in CZ TS.

Prav tako bo kar veliko novih produktov v sledečem letu. Več bo predstavljeno na naši spletni strani ki je v izdelavi.
Prednosti podnov so predvsem: Pištola lahko stoji vodoravno kot na sliki in še veliko bolj pomembno je da seracije (checkering) izjemno pomagajo pri vstavljanju nabojnika (ne more spolzeti iz roke)
Par fotografij spodaj to prikaže.

LP

Nadaljevanje

Bravo Žiga...ker sam predobro vem, kako je teško neki razvit, naredit, ponudit in se posledično soočit z kritikami pluvačev
TI ČESTITAM ZA DOSEŽENO Clap Hand
Odgovori
Se strinjam - res gre za super izdelek, oprijem je odličen in ko se bodo moji razleteli, zagotovo kupim Žigatove, ne Ericove  Clap
Odgovori
(25-01-2017, 13:34)jabolko Napisal: Bobo tole tvoje nakladanje ki ni argumentirano je čist brez veze...večkrat sem se nad tvojimi odgovori že resno zamislil ...kar neki, mene ni sram priznati da ne razumem Angleško tebe očitno JE Nod  v nasprotnem bi pomagal z prevodom pravil v tisti točki o kateri je debata, ne pa da trdiš neki brez veze...navsezadnje če se javno hvališ da znaš zakaj to ne deliš z nami Question  še enkrat sam NE ZNAM če pa bi, bi takoj detalno prevedu teh par pravil...

Glede pobarvane muhe ne komentiraj, ker ne veš, ali pa predstavi argumente.

Poglej Vince je odgovorna oseba za ipsc pravila...on je dovolil pobarvano muho in sigurno je takrat tako bilo tudi v pravilih, zakaj pa misliš da smo pobarvano muho legalno lahko uporabljali po vseh level 3 tekmah po tujini, samo ne v Slo Pokalnem prvenstvu...[sam sem na to postal pozoren ker sem pač tako muho videl opazu na pištolah top tekmovalcev] in potem ko se srečaš z Vincejem na tekmi in ti zagotovi iz svojih ust kot odgovorna oseba za ipsc pravila da je to dovoljeno in povrhu še Feguš ki je trdil nasprotno, noče govorit z njim po telefonu o stvari... te prosim bodi resen in ne komentiraj, kdo je imel prav...argumenti ali bodi tiho Silenced 

Isto je sedaj okoli podnov, podalškov magacina...verjamem Vincu, ker je on tisti ki o tem odloči, u redu podni so dovoljeni... je pa v pravilih tako, tako, ker so taka kot so in se jih da interpretirat na več načinov...
Žalostno je, da vsi znalci Slo ipsc ja [sam ne spadam med njih] niste sposobni prevesti par stavkov pravil se pravi od 16.  16.1  16.2  17.  in 17.1 tukaj bi pa modrovali, navsezadnje vas mora Bine ki je lani začel z ipsc jem reševat.

Lej Tine ti si tisti, ki nekaj trdiš in prepričuješ ostale in na tebi je da dokažeš verodostojnost tvojih trditev, ker ti si tisti ki praviš, da smo ostali butli in ne poznamo pravil.

Kar se muhe tiče ne vem kje ste govorili z Vincem in kdaj ste streljali zunaj s pobarvano ampak ko sem jaz začel z IPSCjem je bila pobarvana muha še prepovedana, hiviz merki npr pa so bili dovoljeni. Tako je bilo v pravilih in tako je tudi Feguš težil na tekmah. kasneje se je pa spremenilo v pravilih in se je pobarvana muha dovolila. Ne bom ti zdaj hodil ven vlečt pravila, ker to lahko narediš sam. Aja ne moreš, ker ni slovenskega prevoda. ;-)

Še toliko v vednost Pinto je Handgun rules director - pomeni, da je glavni za pištolska pravila in ne za vsa po vrsti.

Bine nas pa nič ne rešuje samo naredil je tisto, kar bi v štartu moral že TI narediti preden si vsem skočil za vrat glede teh podnov - pogledal je kaj piše v pravilih in objavil prevod.

Drugače pa Žiga čestitam za dober izdelek, Admin prosim prestavi nepomemben del debate v drugo temo, da ne smetimo spet. ni mi jasno zakaj se vsak klinčev post na tem forumu konča tako kot tale. Človek objavi novico, da se je nekdo v tej državi spravil nekaj narest in takoj 10 strani debate, ki nima nobene veze z izdelkom.

Podni so IPSC Production legal in to je pomembno. So kvaliteten domači izdelek, cena je pa tudi ugodna. To je vse kar je pomembno.
Odgovori
Odgovor Vince Pinta

Hello sir
I am sory to bother you by my questions but it shouldnt take to much of youre time. I have started producing base pads for varoius pistols. Can you tell me if they are production legal. Lets say the ones on the picture for CZ Shadow 2. They do not ad more weight since they are alu and the over all design is simillar to original ones. I thank you for youre reply. If need i can send you a sample. Best regards
14:47
[img=0x0]https://www.facebook.com/rsrc.php/v3/yj/r/mkUCm0hEprk.gif[/img]
legal

great
Thank you very much
Odgovori
No JRC in Tine,  včasih ni dovolj prebrati samo pravila, ampak se je potrebno obrnat na Global Village za interpretacijo.  
In to interpretacijo sem napisal precej postov višje,  pa se ni prijela.... 
Napišem še enkrat,  na original podne ne smeš dat neoriginal delov,  na neoriginal podne pa kar ti srce poželi, razen podnov ki bistveno dodajo težo...  Ala medenina,  ful debeli polni iz alu,  itd...
Odgovori
Maks, jaz sem v prvem postu napisal, da verjamem, da poznate pravila in Aleš zagotovo ne bi kupil, če ne bi bil prepričan.
Pa tudi Žiga je verjetno že prej preveril, preden je zagnal proizvodnjo.
V debati sem vztrajal zato, ker sem navajen eksaktnih določil. In če predpisujejo v milimetrih velikost pištole, bi lahko tudi v gramih določili, kje je meja med "zanemarljivo" in "nezanemarljivo" težo.
OK?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)