Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
Ja  ja Šo...es in obljube - ko je pa potrebno nekaj konkretno naredit pa po naše - ne zamerit se ne levo in ne desno in se zgovarjat - isto kot v Sloveniji - važn,da je stolček "ziher" !!!!!
Odgovori
Kaj ste pa pričakovali  Question 151 strani ste popisali brezveze...nadaljujte Doh
Odgovori
Šoltes je pač vnuk svojega dedka Edvarda Kardelja... Obvladovanje politike ima v krvi...
Odgovori
Ne se preveč sekirat boli jih k.... za vse razen njih samih :)
Odgovori
Tine, ni cisto tako,da je bilo vse brez veze.
Zaradi 'galame', se je zagotovo vsaj en del poslancev zamislil. In kot je napovedala Dita (ceska europoslanka in podpredsednica odbora IMCO), bodo zdaj pripravili amandmaje za parlamentarno proceduro. In ce bo treba, bodo sli tudi na evropsko sodisce.

Brez galame, do tega najbrz ne bi prislo. Ok, zdaj lahko recemo, da bi po prvotni direktivi prepovedali samo B7, ostali pa bi nam B4 kosi....ampak je tudi to vprasljivo, saj vemo, kako je s kategorizacijo... no, pustimo, kaj bi bilo, ce bi bilo.
Jaz se vedno verjamem, da ne tole ne bo slo kar tako skozi.
Imam tudi zagotovilo dr.Zvera, da bo v razpravi vztrajal na odpravi nesmiselnih dolocil in verjamem, da bo s tem vplival tudi na ostale v EPP.
Odgovori
(26-01-2017, 14:36)Bobo Napisal:
(26-01-2017, 14:04)Krgolob Napisal: PR bullshit! 

Kot član IMCO je imel edini od vseh naših poslancev DIREKTNO možnost vpliva na glasovanje PREDEN bi sploh prišlo do EU parlamenta. Da ne govorim o indirektnem vplivu na svoje kolege v IMCO... 

Pa raje sploh ni glasoval. Udeležba na konferenci o odpadkih in ravnanju z vodami očitno prinaša več točk volilcev...

No če te na seji ni ti nihče ne more očitati, da si glasoval ZA in zlorabil zaupanje volivcev oz. jih "izdal". po drugi strani ti pa tudi kolegi/vodje ne morejo očitati, da si glasoval proti smernicam stranke/skupine ...

Pa tudi v tem ni denarja, medtem ko v odpadkih je denarja veliko, ravnanje z vodami pa je itak aktualna tema. Verjetno se je moral iti tja zagovarjati zakaj nismo prodali vodnih virov. :)

++++++

"Politik je človek, ki ti v istem stavku reče da in ne."

Evo, volk sit, koza cela; si je pač Šoltes preprosto opral roke pred svojimi Zelenimi (ki so za razorožitev prebivalstva) in pred slovensko (strelsko) javnostjo.

Ne, nismo tako naivni. Si bomo zapomnili do naslednjih volitev.
Odgovori
Če bi bile volitve pomembne, bi bile prepovedane.
Odgovori
Črni trg, ki ga bodo s prepovedjo ustvarili bo ogromen, tisti malo bolj podjetni, ki na zakone ne dajo veliko, si najbrž že manejo roke. Ampak seveda, ko enkrat napišeš na papir, problem čudežno izgine. V tej zgodbi najbolj pogrešam glas proizvajalcev, četudi proizvajajo samo B1, je jasno, da gremo po stopinjah Britancev. Res čudovito, ko nad svoje "gospodarje" dodaš še plast ali dve novih.
Odgovori
Ni si opral nobenih rok. Sodeloval je na pogovorih s strelci v Sloveniji, je dobro seznanjen z zadevo in namenoma ni glasoval na IMCO (upam, da kdo ne misli, da je šlo za naključje). Zato, da gre predlog naprej v sprejem v parlament EU, je kriv ravno toliko, kot so bili krivi tisti, ki so gledali, kako so vozili ljudi (tudi Slovence) na sežig v peči v nacistični Nemčiji med 2. sv. vojno. Za tako kategorijo politikov obstaja poseben izraz, ki se začne na črko p. Ni pa edini, med politiki je večina takih. To, da ni glasoval, je najslabše - tisti, ki glasujejo za (ali proti), vsaj javno izrazijo in pokažejo svoje stališče. 
Odgovori
(26-01-2017, 18:34)JRC Napisal: Tine, ni cisto tako,da je bilo vse brez veze.
Zaradi 'galame', se je zagotovo vsaj en del poslancev zamislil. In kot je napovedala Dita (ceska europoslanka in podpredsednica odbora IMCO), bodo zdaj pripravili amandmaje za parlamentarno proceduro. In ce bo treba, bodo sli tudi na evropsko sodisce.

Brez galame, do tega najbrz ne bi prislo. Ok, zdaj lahko recemo, da bi po prvotni direktivi prepovedali samo B7, ostali pa bi nam B4 kosi....ampak je tudi to vprasljivo, saj vemo, kako je s kategorizacijo... no, pustimo, kaj bi bilo, ce bi bilo.
Jaz se vedno verjamem, da ne tole ne bo slo kar tako skozi.
Imam tudi zagotovilo dr.Zvera, da bo v razpravi vztrajal na odpravi nesmiselnih dolocil in verjamem, da bo s tem vplival tudi na ostale v EPP.

Sedaj je Dita IN? Vicky ni več aktualna, se ne zavzema več za strelce?

Dita je udarila po mizi, če bo treba, bo šla na evropsko sodišče ... oh ... joj ... sveta preproščina
In Šoltes, berem, da ni glasoval? Zver pa daje neka zagotovila. A podobna kot jih je Šoltes?

Kdaj sem že rekel da je vse to samo predstava za ovce. 
Pa dosedaj napisanega ne jemlji osebno. Mišljeno je čisto na splošno.

lahko pa osebno jemlješ naslednje; danes sem bral prispevke o izbiri nekaj na AR platformi, kjer si že novembra 2015 ljudem odsvetoval nakupe orožja kategorije B7. Mislim, wtf? Nekateri ste se že globoko sklonili ...
mimogrede, konec leta 2016 je bilo v SLO registriranih 2820 kosov B4 in 682 kosov B7. S tem da je bilo samo leta 2016 na novo registriranih (ali pa zamenjalo lastnika, tole mi ni jasno, še iščem čas za klic na MNZ glede interpretacije podatkov) 263 kosov B7.  Več o tem tukaj  Papers
Odgovori
(26-01-2017, 18:34)JRC Napisal: Tine, ni cisto tako,da je bilo vse brez veze.
Zaradi 'galame', se je zagotovo vsaj en del poslancev zamislil. In kot je napovedala Dita (ceska europoslanka in podpredsednica odbora IMCO), bodo zdaj pripravili amandmaje za parlamentarno proceduro. In ce bo treba, bodo sli tudi na evropsko sodisce.

Brez galame, do tega najbrz ne bi prislo. Ok, zdaj lahko recemo, da bi po prvotni direktivi prepovedali samo B7, ostali pa bi nam B4 kosi....ampak je tudi to vprasljivo, saj vemo, kako je s kategorizacijo... no, pustimo, kaj bi bilo, ce bi bilo.
Jaz se vedno verjamem, da ne tole ne bo slo kar tako skozi.
Imam tudi zagotovilo dr.Zvera, da bo v razpravi vztrajal na odpravi nesmiselnih dolocil in verjamem, da bo s tem vplival tudi na ostale v EPP.

Thumbup
Odgovori
Misty: Dita je ves cas najbolj glasna. Vicky je pa predsednica IMCO, ki je vodila dialog s komisijo in parlamentom. Razumem, zakaj je glasovala za kompromisni predlog, ker je to njena vloga. Kot je veckrat povedala, ona je bila proti direktivi, vendar se s tem parlament in svet evrope niso strinjali - torej je morala peljati trilateralna pogajanja, kakrsnakoli so ze bila.

Glede mojih nasvetov: ker nimam kristalne krogle, vedno lahko razmisljam samo v danem casu in prostoru, v danih razmerah in pogojih.
Ker je bilo takrat videti, da so na udaru B7, se mi se dandanes zdi povsem pravilen nasvet, da ne kupuje B7, ampak B4. Da je to bilo mozno takrat in je mozno se dandanes (dobiti AR-15 kategoriziran kot B4), pa upam, da mi ni treba dokazovati, ali pac?
Odgovori
seveda da se. Saj se pri nas enako orozje v eni trgovini dobi pod B4 v drugi pa B7 -> M70 pri proarmisu in pri rebcu. S tem da objektivno gledano M70 nikoli ne more biti B4, ker dejansko je vojasko orozje (sicer predelano na semi auto) in ni le temu podobno.
Odgovori
(26-01-2017, 15:52)Uroš Palhartinger Napisal: Šoltes je pač vnuk svojega dedka Edvarda Kardelja... Obvladovanje politike ima v krvi...

Očitno sta tudi Zver in Peterle vnuka nekih vplivnežev, ker pač imata obvadovanje politike v krvi...
Odgovori
Torej v tem trenutko kupiti nekaj na AR-15 platformi je nesmisel, ker bo šlo v A brez izjem ali bodo tiste, ki so registrirane pod B4 ostale???
Odgovori
Če jo hočeš kadarkoli imeti je ravno sedaj čas za kupit... v kolikor bo lastništvo kot izjema strelcem res dovoljeno.
Odgovori
Kupi dokler lahko.
administrator / Strelec.si
Odgovori
Sicer je treba počakati, kaj bo v parlamentu, morda bo tam še kakšen dodaten amandma... ampak tako, kot SEDAJ stvari stojijo, je po mojem stanje naslednje:
1. v A gredo polavtomatske puške samo v primeru, če je vstavljen nabojnik z več kot 10 naboji.
2. v A gredo tudi vse polavtomatske puške, ki so bile predelane iz avtomatskih v pap.

V najslabšem primeru (če torej posameznik ne bo dobil dovoljenja države kot športni strelec), bo treba nabojnike uničiti, ker je sicer predvidena kazen, oz. odvzem orožja, če boš imel nabojnike nad 10.

Se pa strinjam, da je zdaj smiselno kupiti, ker bo po implementaciji direktive, po vsej verjetnosti težje, kot je po trenutno veljavni zakonodaji.
Tudi sam imam namen nabaviti še par stvari.
(Samo ne me potem preklinjati, da sem jaz kriv, če bo kdo denar stran vrgel.)
Odgovori
Jaz zadevo vidim takole

EU parlament se trudi za načrtno islamizacijo in uničenje evropske kulture z migranti iz muslimanskih držav. Tudi oni se zavedajo, kako nasilna je islamska vera oz. kako si islamski skrajneži po svoje razlagajo islam. Seveda se EU poslanci zavedajo in delajo na tem, da bodo ti migranti (islamisti) nekoč postali polnovredbi državljani nekatere od držav EU (roko na srce, migranti imajo že sedaj večje ugodnosti in pravice kot avtohtoni prebivalci EU) in če bodo postali polonopravni državljani, potem imajo seveda tudi enako pravice kot avtohtoni držvljani EU, kar pomeni, da bi lahko kot ostali državljani legalno pridobili dovoljenje za nakup orožja. Naprej pa vaši domišljiji puščam prosto pot. Iz vsega je možno razbrati, da je bila islamizacija Evrope od zmešanih voditeljev zamišljena že davno, še preden se je zgodilo kar se je.
Odgovori
Pojma nimam, zakaj bi politiki to hoteli narediti...jaz bi prej dejal, da so teror napadi zgolj izgovor za jemanje orožja državljanom, ampak hej, mi gremo ven iz EU, počakamo še na arbirtažo, eu birokracija je itak pokazala in dokazala, da se ne drži niti lastnih (kretenskih) pravil - dokaz vino teran. Birokratki bodo ostal z nemčijo, francijo pa sateliti, mogoče še z espanjolci, ostalo pa bo v roku 10, 15 let reklo, če parazrafiram Štoparski vodnik...zbogom, pa hvala za vse predpisano ukrivljene kumare in banane.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 7 Gost(ov)