Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto
#21
(06-02-2017, 15:21)JRC Napisal: Če se ne motim, je bila v tisti oddaji na 24ur (inšpektor) ena razpredelnica, kjer je bil podatek, da ima samo 19 oseb orožni list za varnostno orožje.

Ta je bla res bosa...pomoje jih jest poznam več kot 19, ki imajo papirje za varnost. Tolk o "raziskovalnem novinarstvu". Doh
Odgovori
#22
(06-02-2017, 17:17)JRC Napisal: Ja, to bo držalo - tik pred osamosvojitveno vojno, so "čebelice" dobili tudi predsedniki občinskih izvršnih svetov (in še kakšni člani), pa direktorji večjih podjetij in so jih obdržali z OL za varnost.... ampak tega je že zdaj več kot 20 let in bi torej morali obnavljati (ali so jim to kar avtomatično podaljšali?)?


.........ne bi rekel da so bile izjeme samo v bivši jugi.......tudi danes se tu in tam sliši da ima kdo OL za VARNOST, pa ni videti da bi bil ogrožen (ima pač prijatelje na pravih mestih)  :-D
Odgovori
#23
(06-02-2017, 20:34)burt Napisal:
(06-02-2017, 17:17)JRC Napisal: Ja, to bo držalo - tik pred osamosvojitveno vojno, so "čebelice" dobili tudi predsedniki občinskih izvršnih svetov (in še kakšni člani), pa direktorji večjih podjetij in so jih obdržali z OL za varnost.... ampak tega je že zdaj več kot 20 let in bi torej morali obnavljati (ali so jim to kar avtomatično podaljšali?)?


.........ne bi rekel da so bile izjeme samo v bivši jugi.......tudi danes se tu in tam sliši da ima kdo OL za VARNOST, pa ni videti da bi bil ogrožen (ima pač prijatelje na pravih mestih)  :-D

Torej, pojma ogroženosti ne bi zdajle načenjal v detajle. Iz izkušenj vam, da sem delal nekoč na veliki državni firmi in sem poznal nekoga, ki je prišel navzkriž z direktorjem. Detajlov ne vem, ampak kolikor sem ga razumel, so ga silili podpisovati projekte, ki niso imeli ekonomske podlage, zadaj pa gora denarja.

Tile državni direktorčki so naročili, da je en tip tega človeka nadlegoval, mu hodil domov, vanj meril z nekim revolverjem. Mobing v službi je mala malca za tele kekce.

Na koncu je dal odpoved, šel je v tujino. Kje točno je zdaj, ne vem. Enkrat sem nekaj bral njegove bloge, ženka, otročki, vse super.

Sicer mislim, da ni imel nobenega orožja za varnost, to njemu ni padlo na pamet, samo taki dogodki, človek nikoli ne bi rekel. Tako da če ima kdo OL za varnost, to bi jaz kar verjel, da potem nekdo pač vzrok ima.
Odgovori
#24
kot sem rekel 95% "pozerjev" z dobrimi zvezami na UE.Osebno poznam kar nekaj "frajerjev",ki imajo OL za varnost in se bolj varnega počutim pred kot za njimi,ko imajo svojo "varnostno pokalico" v rokah! Happy
Odgovori
#25
Jaz poznam nekaj posameznikov, ki imajo orožni list za varnostno orožje, pa zadevo obvladajo ter nosijo večino časa. Če ti gospodar podeli ta privilegij, je pač od tebe odvisno, koliko časa, denarja in življenjskega soka boš porabil za usposabljanja.
Seveda povprečni imetnik varnostnega OL verjetno ni bistveno drugače usposobljen od povprečnega policista (zadovoljivo?).
Odgovori
#26
(08-02-2017, 19:37)kimber Napisal: Jaz poznam nekaj posameznikov, ki imajo orožni list za varnostno orožje, pa zadevo obvladajo ter nosijo večino časa. Če ti gospodar podeli ta privilegij, je pač od tebe odvisno, koliko časa, denarja in življenjskega soka boš porabil za usposabljanja.
Seveda povprečni imetnik varnostnega OL verjetno ni bistveno drugače usposobljen od povprečnega policista (zadovoljivo?).

@kimber: o kakšnem gospodarju je tu govora, če smem vprašati?
Odgovori
#27
men vse pove že izbor orožja : ko ima tip na OL za varnost revolver 357 magnum in to z 6" (15cm) cevjo in še izjavi, da ne leto "pokuri" škatlico ali dve patronov - mi je povdeal vse Sick Bom pa vedno trdil,da streljanje na tarčo je eno (vsa čast športnim strelcem al dinamika al pa precizno ) - kako se pa braniti z orožjem v dejanski situaciji - to je pa mal drugačen svet!
Odgovori
#28
(09-02-2017, 00:11)bbbbbb2011 Napisal:
(08-02-2017, 19:37)kimber Napisal: Jaz poznam nekaj posameznikov, ki imajo orožni list za varnostno orožje, pa zadevo obvladajo ter nosijo večino časa. Če ti gospodar podeli ta privilegij, je pač od tebe odvisno, koliko časa, denarja in življenjskega soka boš porabil za usposabljanja.
Seveda povprečni imetnik varnostnega OL verjetno ni bistveno drugače usposobljen od povprečnega policista (zadovoljivo?).

@kimber: o kakšnem gospodarju je tu govora, če smem vprašati?
Nosilec privilegija prostega preudarka - načelnik upravne enote.
Odgovori
#29
(09-02-2017, 19:45)kimber Napisal:
(09-02-2017, 00:11)bbbbbb2011 Napisal:
(08-02-2017, 19:37)kimber Napisal: Jaz poznam nekaj posameznikov, ki imajo orožni list za varnostno orožje, pa zadevo obvladajo ter nosijo večino časa. Če ti gospodar podeli ta privilegij, je pač od tebe odvisno, koliko časa, denarja in življenjskega soka boš porabil za usposabljanja.
Seveda povprečni imetnik varnostnega OL verjetno ni bistveno drugače usposobljen od povprečnega policista (zadovoljivo?).

@kimber: o kakšnem gospodarju je tu govora, če smem vprašati?
Nosilec privilegija prostega preudarka - načelnik upravne enote.

Se mi je zdelo, da boš prišel na plano s kakšno indijansko.
Na kratko: upravna enota je del javnega sektorja, ki ga v Sloveniji, po vzoru Nemčije, Avstrije in najmanj Belgije moramo pristriči, mu dati nagobčnik,ter zelo  kratko verigo, da javni sektor ne bo bezljal okrog in delal škodo.
Ma kakšen gospodar, prosim te lepo.
Odgovori
#30
(10-02-2017, 00:29)bbbbbb2011 Napisal:
(09-02-2017, 19:45)kimber Napisal:
(09-02-2017, 00:11)bbbbbb2011 Napisal:
(08-02-2017, 19:37)kimber Napisal: Jaz poznam nekaj posameznikov, ki imajo orožni list za varnostno orožje, pa zadevo obvladajo ter nosijo večino časa. Če ti gospodar podeli ta privilegij, je pač od tebe odvisno, koliko časa, denarja in življenjskega soka boš porabil za usposabljanja.
Seveda povprečni imetnik varnostnega OL verjetno ni bistveno drugače usposobljen od povprečnega policista (zadovoljivo?).

@kimber: o kakšnem gospodarju je tu govora, če smem vprašati?
Nosilec privilegija prostega preudarka - načelnik upravne enote.

Se mi je zdelo, da boš prišel na plano s kakšno indijansko.
Na kratko: upravna enota je del javnega sektorja, ki ga v Sloveniji, po vzoru Nemčije, Avstrije in najmanj Belgije moramo pristriči, mu dati nagobčnik,ter zelo  kratko verigo, da javni sektor ne bo bezljal okrog in delal škodo.
Ma kakšen gospodar, prosim te lepo.

Tale indijanska čisto drži... Nod
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)