Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 17 ali CZ 75B ali Beretta 92FS
#61
(07-03-2016, 21:10)burt Napisal: Raje kot Berreto 92 vzami CZ 85 Combat z nastavljivimi merki.
Preberi še enkrat naslov! Imaš 3 možnosti, a ti izbereš četrto. Pa če to ni kretenizem!
Odgovori
#62
... ni ...

... če bo izbiral med Beretto in CZ ter se odločil za slednjo, je morda 4. možnost dobra izbira ...

lp upor500
Odgovori
#63
Tudi 4. možnost ni slaba. Ipak ima večji magacin (ok za 1 naboj),vendar je cenejša,malo ji napiliš proženje, pa še zmeri ostane par €€€ za kako škatlo municije...betka je pa po mojem za to kar ponuja....rahlo predraga...
Odgovori
#64
(08-03-2016, 01:07)turist Napisal:
(07-03-2016, 21:10)burt Napisal: Raje kot Berreto 92 vzami CZ 85 Combat z nastavljivimi merki.
Preberi še enkrat naslov! Imaš 3 možnosti, a ti izbereš četrto. Pa če to ni kretenizem!

Svašta, to pa je nivo komunikacije turist. .... Ne vem kdo si in s čim se ukvarjaš, ampak očitno o pištolah nimaš veliko pojma.
Odgovori
#65
(08-03-2016, 10:57)burt Napisal:
(08-03-2016, 01:07)turist Napisal:
(07-03-2016, 21:10)burt Napisal: Raje kot Berreto 92 vzami CZ 85 Combat z nastavljivimi merki.
Preberi še enkrat naslov! Imaš 3 možnosti, a ti izbereš četrto. Pa če to ni kretenizem!

Svašta, to pa je nivo komunikacije turist. .... Ne vem kdo si in s čim se ukvarjaš, ampak očitno o pištolah nimaš veliko pojma.

Res maš prav! O pištolah nimam veliko pojma, sem pa enkrat eno že vidu v živo, ko sm stal na avtobusu zraven policaja.
Odgovori
#66
Ah...pa smo spet tam, ko se obkladamo s kreteni in debili...
Eni so pojedli vse znanje na tem svetu. Pa ni za druge nič ostalo.
Odgovori
#67
Glede na komunikacijo, zelo toplo priporočam Beretto, morda celo 2 kosa.
Odgovori
#68
(07-03-2016, 17:48)milan_r Napisal: Zanima me ali ima kdo sploh Beretto 92 FS v lasti in jo dejansko uporablja na 25m ?  Izkušnje, zastoji, problemi, itd

.....ali je vse bolj fama v stilu baba čula, baba rekla

Sicer je že bobi napisal odličen review, bom pa še jaz dodal svoje, ker sem po nemarnem izgovarjal ime FS92.

Nimam svoje temveč službeno in zagotovo je napredek v primerjavi s TT-jem ali pištolo Makarova vendar mi reč ne sede. Odstreljam kolikor je potrebno v službi, s tovarniškim strelivom in to je to. Nobenih zastojev ali težav a kamorkoli grem, če le lahko,  raje vzamem lastnega Glocka, pred Beretto pa bi vzel tudi CZ 75/85. Mi bolje ležita v roki in posledično so tudi rezultati boljši. Kot sem napisal, me pri FS92 še najbolj moti dolg hod prožilca z zelo globoko točko proženja. Čeprav imam veliko roko in dolge prste, se mi zdi, da prst že skoraj v celoti pokrčim preden prožilec sprosti kladivce.

So pa vse naštete bolj kot ne službene pištole in niso namenjene preciznemu streljanju. Za kaj bolj precizno streljanje dobiš kakšno športno CZ, ki je veliko pištole za vložen denar, za občasno pihanje 9mm svinca skozi cev pa ima Glock odlično razmerje med ceno ter kvaliteto in uporabnostjo. Je pa na trgu še celo morje drugih pištol in je marsikaj odvisno od denarja. Še vedno ti svetujem, da pištole preizkusiš in potem kupiš zase tisto, ki najbolj ustreza tebi.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#69
(09-12-2015, 19:39)milan_r Napisal: Odločam se za nakup pištole in imam v ožjem izboru Glock 17, CZ 75B, Beretta 92FS.
Drugi modeli mi ne sedejo v roko in mi niso všeč.

Pištolo potrebujem za občasno plinkanje na tarčo (25 m) v preciznjaku. Vem da to niso pištole za vrhunske razultate, ampak tudi sam nisem profesionalec ampak samo občasni strelec.

Kaj menite o izbiri in kvaliteti katerega kosa glede na moje potrebe?

Milan

Odvisi kaj in kako bi rad delal s pištolo. Glock je enostavna za uporabo in hitra. Odlična za obrambo. Neprimerna za precizno streljanje. Beretta je neuničljiva, pozira vsako streljivo. Lahko se uporablja kot kladivo ali kramp in bo vseeno še delala. Je precizna a zelo zahtevna. Ko se je privadiš jo vzljubiš. Svetoval bi CZ 75 SP 01 Shadow. Je zelo hitra, preveč hitra, mehka, precizna in lahko tudi nevarna, saj nima varovala na igli. Je pa najboljša pištola do danes.
Odgovori
#70
Najboljša za koga? Si pa iz rokava stresel cel kup modrosti naenkrat...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#71
(07-03-2016, 17:48)milan_r Napisal: Zanima me ali ima kdo sploh Beretto 92 FS v lasti in jo dejansko uporablja na 25m ?  Izkušnje, zastoji, problemi, itd

.....ali je vse bolj fama v stilu baba čula, baba rekla

Imam Beretto 92 steel I, ki je jeklena verzija, ojačana in s športno predelanim sprozilcem ter ročajem tipa 1911. Je tezka, precizna, v 3.000 strelih je morda zastala 4 krat in vsakič zaradi streljiva. Je zelo zahtevna. Ko se je privadiš jo vzljubiš. Ni primerljiva s cz 75 sp 01 shadow, ki jo tudi imam, ta je športna. Nista primerljivi. Bi bilo kot primerjat Mercedes G s Porsche carrera s4. Sta različna, tudi če oba te pripeljeta iz ljubljane v maribor.
Odgovori
#72
(14-03-2017, 22:33)Barbapapa Napisal: Najboljša za koga? Si pa iz rokava stresel cel kup modrosti naenkrat...

Najboljša za povprečnega človeka, ki bi rad največ kar se lahko dobi za manj kot 900 eur, ki ne potrebuje dodatnih predelav za povprečnega športnika IDPA, IPSC, IASC, ali zakaj ne, za precizno streljanje na 25 metrov. Ki ima cev, ki odstrelji vsaj 50.000 nabojev, lahko tudi 75.000, pri kateri zamenjaš feder vsakih 8.000 do 10.000 nabojev in ga plačaš 7,5 eur v Italiji. Ki je narejena iz čvrstega jekla, ki se ne razpoči ko defekten naboj eksplodira preden se zaklep zapre, ki je v mojih rokah ostrekljila vsaj 5.000 nabojev in zastala 5x a zaradi njih. Na koncu pa še prijetno lezi v rokah.
Streljal pa sem vsaj z 20 modeli pištol.
Odgovori
#73
Moj glas gre tudi za SP 01 Shadow.
Odgovori
#74
Glock! 8-)
Odgovori
#75
(14-03-2017, 22:24)Oh Lev Napisal:
(09-12-2015, 19:39)milan_r Napisal: Odločam se za nakup pištole in imam v ožjem izboru Glock 17, CZ 75B, Beretta 92FS.
Drugi modeli mi ne sedejo v roko in mi niso všeč.

Pištolo potrebujem za občasno plinkanje na tarčo (25 m) v preciznjaku. Vem da to niso pištole za vrhunske razultate, ampak tudi sam nisem profesionalec ampak samo občasni strelec.

Kaj menite o izbiri in kvaliteti katerega kosa glede na moje potrebe?

Milan

Odvisi kaj in kako bi rad delal s pištolo. Glock je enostavna za uporabo in hitra. Odlična za obrambo. Neprimerna za precizno streljanje. Beretta je neuničljiva, pozira vsako streljivo. Lahko se uporablja kot kladivo ali kramp in bo vseeno še delala. Je precizna a zelo zahtevna. Ko se je privadiš jo vzljubiš. Svetoval bi CZ 75 SP 01 Shadow. Je zelo hitra, preveč hitra, mehka, precizna in lahko tudi nevarna, saj nima varovala na igli. Je pa najboljša pištola do danes.
Iz tebe govorijo življenjske izkušnje!
Iznašel pa si še novo kategorijo hitre pištole!

Poslano z mojega SM-T705 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#76
(07-03-2016, 20:26)Barbapapa Napisal:
(07-03-2016, 20:19)Dejan Stančević Napisal: Večina vas filozofov leta 1985 ni bilo rojenih. Le od kod vam tako znanje?

Ne boš verjel, ampak nekateri smo precej starejši od letnika 85. In kar se tiče Berette - bila je moj prvi kos. Kupil sem čisto novo. Lepa kot hudič, ampak nič kaj natančna. Občutki enaki kot Bobi...Pa se me je usmilil Boško in sva zamenjala.

milan: čeh - o tem sploh ni debate.

Vsak berač svojo malho hvali oz. ali si sploh že streljal s čehinjo?
Odgovori
#77
(15-03-2017, 00:16)turist Napisal:
(14-03-2017, 22:24)Oh Lev Napisal:
(09-12-2015, 19:39)milan_r Napisal: Odločam se za nakup pištole in imam v ožjem izboru Glock 17, CZ 75B, Beretta 92FS.
Drugi modeli mi ne sedejo v roko in mi niso všeč.

Pištolo potrebujem za občasno plinkanje na tarčo (25 m) v preciznjaku. Vem da to niso pištole za vrhunske razultate, ampak tudi sam nisem profesionalec ampak samo občasni strelec.

Kaj menite o izbiri in kvaliteti katerega kosa glede na moje potrebe?

Milan

Odvisi kaj in kako bi rad delal s pištolo. Glock je enostavna za uporabo in hitra. Odlična za obrambo. Neprimerna za precizno streljanje. Beretta je neuničljiva, pozira vsako streljivo. Lahko se uporablja kot kladivo ali kramp in bo vseeno še delala. Je precizna a zelo zahtevna. Ko se je privadiš jo vzljubiš. Svetoval bi CZ 75 SP 01 Shadow. Je zelo hitra, preveč hitra, mehka, precizna in lahko tudi nevarna, saj nima varovala na igli. Je pa najboljša pištola do danes.
Iz tebe govorijo življenjske izkušnje!
Iznašel pa si še novo kategorijo hitre pištole!

Poslano z mojega SM-T705 z uporabo Tapatalk

Prvič sem streljal s puško leta 1968. S pištolo pa 1981.
Nisem iznašel nove kategorije pištola. Sem samo napačno prevedel termin prebran v kater od ameriških ali italijanskih revij. Zal v sloveniji nimamo takega tiska v izobilju. Vsekakor ni skrivnost, da ameriške in italijanske revije uvrščajo cz 75 sp 01 med najboljše pištole na svetu (npr ptimerjalni test revije armi e tiro, Giuseppe Biondi, 06/2007, med beretto 98 fs, beretto 90 two, Beretto Px4, cz sp01, Glock 17, Tanfoglio T95 stock in Tanfoglio stock custom).
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)