Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polnjenje 12/70
#1
Pozdravljeni,

mogoče kdo med vami polni tudi 12/70 in bi mi bil pripravljen narediti 20 kom brez smodnika in netilke za suhi trening polnjenja polavtomatske šibrovke?

Lp,

Mike
Odgovori
#2
... vzemi 20 kom izstreljenih (brez smodnika in netilke :)) ) ter začni s suhim treningom ...

lp upor500
Odgovori
#3
(12-04-2017, 22:02)upor500 Napisal: ... vzemi 20 kom izstreljenih (brez smodnika in netilke :)) ) ter začni s suhim treningom ...

lp upor500

Hvala za nasvet.....
Odgovori
#4
Polnem.
Za suhi trening mora vsebovati naboj šibre ali idealko, da je enako težek in ima enako težišče kot polni naboj, pri ustreljenem naboju se tulec odpre, s takimi ne moreš trenirati...

Pripravi tulce in piši ZS.
lp Melly
Odgovori
#5
Jaz sem v Bauhausu kupil leseno palico ca. 19 mm fi jo narezal na primerno dolžino ter vtaknil v izstrelen naboj. Potlej sem pa skrajšal tulec ( tisti del ki ga zmečka krimpanje).
Odgovori
#6
Kimber,
Tudi jaz sem naredil tako, pa mi jih ejektor ne potegne ven. Je mozno da se ob aktivaciji naboja dno tulca toliko napne/raztegne, da gre zelo tesno v cev? Ker mi vecino ustreljenih tulcev ne potisne dovolj globoko v cev.

Ima kdo mogoce doma 20 kom praznih neustreljenih tulcev, brez netilke?
Odgovori
#7
Najboljše, da pripraviš tiste tulce, ki jih ponavadi uporabljaš.
Saj imam kar nekaj na zalogi, samo vprašanje, če so tapravi.
Pa še tiste, ki jih nove prvič ustrelim, takoj resajzam in vstavim netilko....
lp Melly
Odgovori
#8
Živjo.
Jaz sem si jih naredil  celo škatlo iz porabljenih tulcev:
- izbij netilko in jo zalij z hotglue. 
- na vrhu odreži tulec na pravo dolžino.
- notri natresi riž, če so prelahki, jih lahko dodatno obtežiš z uporabljenimi diaboli.
- vrh spet zalij s hotglujem. 

Zadeva mi drži že eno leto konkretne (zlo)rabe.  :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)