Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upravičen zaseg?
#61
Zdaj vidim, da sem bil 2 leti v prekršku. Hči je bila stara 16 let, imela je plačano svojo letno karto na Rudniku in je vsaj enkrat tedensko streljala na svoji progi na premičnih tarčah z mojim orožjem vsaj tri različne VK kalibre.
Strelja še sedaj, samo sedaj s svojim OL in istimi kosi orožja, s katerimi je prej streljala očitno ilegalno!
Res lep hudič tole!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#62
Kako se je pa legitimirala preden je imela svoj OL?
(Ne firbcam, je pa po mojem bolje, da to zbrises, ce res uradniki berejo, da ne bo upravnik strelisca fasal kaksno preiskavo in-ali kazen)
Odgovori
#63
Zadeva je relativna, moja hči je imela dovoljenje MNZ za trgovanje z orožjem, brez, da bi bila upravičena do posesti orožja, oziroma preden je posedovala orožje.

Policijsko nasilje nad oboroženimi državljani... Ali ni nihče od policistov nikdar svojemu otroku pokazal svoje pištole???
Seveda so, tudi svojim prijateljem,... Ne me provocirati, da ne  pričnemo zbirati fotografij.
Odgovori
#64
Legitimirala...Takole :))


Priponke Male slike
   
Odgovori
#65
(10-07-2017, 14:22)gg Napisal: SZS/ISSF pravilnik ni nad zakonom, kar nam je inspektorat dal nedvoumno vedet.


V zakonu je difinirano, da lahko mladoletne osebe uporabljajo zracno orozje in orozje s tetivo v spremstvu polnoletne osebe in strelno orozje pod nadzorom instruktorjev, trenerjev ali odgovornih oseb strelisca. 
Ker pa mu nihce ne sme prepustit osebnega orozja, ker s tem postane nezanesljiv je edina varianta, da mu klub/strelisce priskrbi orozje za cas treninga/tekme.

Skratka po domace, mladoletna oseba si mk pusko sposodi na streliscu.

(10-07-2017, 14:41)365 Plus Tactical Napisal: Posoja je nekaj, prepustitev v uporabo pa drugo. Vsak lahko na CIVILNEM strelišču prepusti v uporabo svoje orožje (50. člen), za katerega ima ustrezne papirje, tudi če ta oseba nima nobenih dovoljenj za posest, OL ali karkoli. Sta pa dva pogoja, ta oseba mora biti polnoletna, in s tvojim orožjem lahko strelja samo pod neposrednim nadzorom pooblaščenega delavca strelišča (56. člen). Nikjer ne piše, kakšen je neposreden nadzor, ali to pomeni da je dovolj da na Dolenjki ti kot lastnik stojiš zraven, medtem ko streliščnik gleda na kamere, ali pa mora streliščnik stati zraven non-stop.

Popravek: je še 16. člen, ki že v bistvu prepove prepustitev: Posameznik je zanesljiv (3. točka drugega odstavka 14. člena tega zakona), če se na podlagi ugotovljenih dejstev lahko sklepa, da orožja ne bo zlorabljal ali ga neprevidno, nestrokovno ter malomarno uporabljal in shranjeval, ali ga prepuščal osebi, ki ni upravičena do posesti orožja.

Lp, B

Se mi zdi,da da druge ni ,kot piše.Se pravi,pod neposrednim nadzorom pooblaščenega delavca pomeni,da TO NI PREKO KAMERE .
Odgovori
#66
ali imam naroben občutek, da se nad zoro-tom zelo zgražajo ravno člani SZS, in morda celo kršili zakon, nič pa storili da se stvari popravijo?

(10-07-2017, 17:38)luka77777778 Napisal: V trenutnem Zoro je polno takih in podobnih bedarij... Moralo bi se celoten zoro popravit, ven zmetat razne bedarije in ga napisat v manj restrikitvni (smiselni) obliki, vpeljat bi bilo potrebno pravico do posesti orožja, s tem bi se taki odvzemi lažje preprečili....  bojim se pa da do tega ne bo prišlo saj ni nikogar ki bi se za kaj takega zavzel...

sj ga bodo vsak cajt popravili. oni tam, tisti, ta drugi, in na ta forum bodo prišli po raznorazne želje glede implementacije...
Odgovori
#67
(10-07-2017, 20:02)JRC Napisal: Kako se je pa legitimirala preden je imela svoj OL?
(Ne firbcam, je pa po mojem bolje, da to zbrises, ce res uradniki berejo, da ne bo upravnik strelisca fasal kaksno preiskavo in-ali kazen)

Ker ni imela OL, je morala tam vedno pustiti osebno izkaznico.
Brisal pa ne bom, saj sem napisal kot je bilo!
Enega delavca na strelišču ni več, drugi pa je pokojni!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#68
"Prepustitev" - beseda, ki ima kar nekaj pomenov (SSKJ).
V kombinaciji z orožjem, bi lahko pomenila tudi to, da ne smeš prepustiti orožja med tvojo odsotnostjo.
To je sigurno znak nezanesljivosti in neodgovornosti.
Ko daš nekomu streljat, ga o vsem prej podučiš, ga imaš stalno pod kontrolo/nadzorom in si v njegovi neposredni bližini, lahko govorimo le o zelo odgovornem početju in nikakor ne o nezanesljivosti.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#69
(11-07-2017, 07:09)Marks Napisal: ali imam naroben občutek, da se nad zoro-tom zelo zgražajo ravno člani SZS, in morda celo kršili zakon, nič pa storili da se stvari popravijo?

(10-07-2017, 17:38)luka77777778 Napisal: V trenutnem Zoro je polno takih in podobnih bedarij... Moralo bi se celoten zoro popravit, ven zmetat razne bedarije in ga napisat v manj restrikitvni (smiselni) obliki, vpeljat bi bilo potrebno pravico do posesti orožja, s tem bi se taki odvzemi lažje preprečili....  bojim se pa da do tega ne bo prišlo saj ni nikogar ki bi se za kaj takega zavzel...

sj ga bodo vsak cajt popravili. oni tam, tisti, ta drugi, in na ta forum bodo prišli po raznorazne želje glede implementacije...

To je sarkazem?
Odgovori
#70
Turist: očitno ni pogledal rojstnih podatkov in je mislil, da je polnoletna.
Odgovori
#71
Če ni prijave ni prekrška. Pika.
Odgovori
#72
(11-07-2017, 10:25)JRC Napisal: Turist: očitno ni pogledal rojstnih podatkov in je mislil, da je polnoletna.

Streljala je 2 leti, to je skoraj 100x!

Poslano z mojega SM-G935F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#73
Lej, punca je visoka in najbrž je raje gledal njo, kot preverjal številke na osebni izkaznici in je pač mislil - aha, ima osebno, torej je polnoletna Mrgreen
Odgovori
#74
"(Ne)zanesljivost" - primer:
Članu SD zaupajo orožje za tekmo pionirjev, ki ni v kraju sedeža tega SD. Orožje mu vpišejo v Potrdilo za prenos in uporabo. Tekmovalca sta dva, puška le ena. Ker se tekmovanje izvaja le v eni skupini, inštruktor "opremi" enega pionirja z društveno, drugega pa s svojo puško. Streljata na strelskih mestih 1 in 2.
Zdaj pa vprašanje za NN €:
Je lahko oseba v istem času, na istem prizorišču, hkrati zanesljiva ( skrbi za tekmovalca, ki strelja z orožjem, ki je last SD in vpisano na njegovo ime v Potrdilu za ... ) in nezanesljiva ( skrbi za tekmovalca, ki strelja z njegovim orožjem, ki ga ima vpisanega v OL )?

Pa še glede "izvajanju streljanja" - termin, ki se po moji presoji v ZOro, nestrokovno uporablja. 
Posameznik na strelišču strelja, trenira ali tekmuje. Tekmovanja, šolanje strokovnih kadrov, tečajev usposabljanja, treninge ... pa izvajajo organizatorji. Med izvajanjem in streljanjem je velika razlika - vsaj jaz jo vidim.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#75
357, da se ne boš zavozlal, pa brez zamere, saj mislim da zakon nikoli ne more biti napisan tako, da velja za vse primere, ki se lahko zgodijo v praksi.
Odgovori
#76
@s56em
Si pomislil kdaj na interpretacijo? Jaz sem napisal tisto, ki je bolj ugodna za nas, ki se ukvarjamo s strelstvom.
Vozlanje zadrži zase - pa brez zamere.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#77
Saj ni tako komplicirano. Si zanesljiv, ali pa nisi. Malo nezanesljiv si lahko ravno toliko kot si lahko malo noseč (to sicer velja samo za pol ljudi).
Odgovori
#78
Doh

lp upor500
Odgovori
#79
(10-07-2017, 09:00)alojz1 Napisal: Iz take banalne zadeve naredit takšen problem znamo le mi.
Pojdite malo na podeželje. Jaz vidim 10 letne fante vozit največje traktorje. Kosijo, vozijo nakladalke, balirajo pa nobenih problemov. Nesreče se dogajajo tudi odraslim z vsemi izpiti. Če bodo sedaj policisti po travnikih in njivah kontrolirali to ne bo zaradi varnosti ampak zaradi polnjenja državnega proračuna.

Ne pretiravaj.
To je vse odvisno tudi od človeka.

Jaz sem kot 12 leten vozil traktor v vinogradu, mislim da do 35 leta, ko več nisem imel časa za to. Moj bratranec, levi kot sto mater, je vozil ta isti traktor pred mano - samo enkrat, pa ni uspel traktorja, ki sicer vleče in zavira na vse štiri (bremzo pa ima na zadnjem paru) ustaviti pred zidanico.

Prišel je po hribu malo prehitro, s prikolico, kolesa (prednja) so malo zdrsnila (pa nič tako zelo hudega), bratranec se je ustrašil, držal še samo volan, traktor pa je "splezal" po zidanici navzgor, dokler ni eden od starejših priletel zraven in potegnil ključ iz kontakta.

Pač kot človek ni bil za to. Ko je dobil izpit, je ena prvih stvari, kar je naredil, razbil Golfa 2.

Meni je traktor zdrsnil ničkolikokrat, čez čas sem celo ustavljal s kombinacijo zdrsavanja in bremzanja z motorjem. Da gre traktor rahlo drugače kot vrtiš volan, se mi še danes ne zdi nič tako presenetljivega.

Z orožjem je zelo podobno. Nekateri osvojijo osnove zelo hitro, eni pa niso za to. Pa so lahko stari 16 let ali 18 let ali več.
Zakon je nekje moral potegniti mejo, pa jo je pač tukaj.
Odgovori
#80
Se strinjam, da zakoni so zato, da se jih krsi, pardon, spostuje, ampak mislim, da (po moje) bistvo te teme od vsega zacetka se skriva predvsem v tem, da v doticnem primeru ni slo za ogrozanje varnosti osebe, ki je rokovala z orozjem, niti ostalih oseb v okolici, ampak je slo zgolj za privoscljivo dejanje tretje osebe, kar je pa seveda zalostno. Situacije ne poznam, ker  nisem bil zraven in lahko samo sklepam po opisanemu, zato zadevo jemljem z rezervo, je pa dejstvo, da pri teh nasih vrlih jagrih ( ne vseh, da ne bom zdaj vse metal v isti kos), se pa rad mesa alkohol s smodnikom in v takih primerih pa za moje pojme ni opravicila.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)