Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
o količinah streliva na nabavno dovoljenje...
#1
(10-04-2017, 14:52)ales1a Napisal: Danes sem bil na UE, kjer sem med drugim zaprosil za Nabavno za strelivo. Sem povprašal kako je z omejitvijo količine. In so rekli, da načeloma ni jasne omejitve koliko lahko kdo kupi, naj bi pa dobivali navodila, da do 3000 naj ne bi komplicirali. Kaj naredijo  v primeru, da hočeš kupit več pa ne vem.

Če vam zaradi tega ne bo hotela izdati nabavnega in se bo "pogajala" o količini, ji recite, naj pisno zavrne vlogo za nabavo streliva in opredeli zavrnitev.
Ustno se da vse in po večini stranke podležejo pogajanju.
Odgovori
#2
Tudi sam sem imel kaksne 3 mesece nazaj podoben problem... imel sem "srečo" da sem izpolnil  obrazec (2500 nabojev, 9mm) ob sami registraciji orožja in sem zgroženi gospe uspel razložit ter natanko razčlenit kako in zakaj potrebujem "toliko" streliva ...

Na koncu je predlagala, da to razlago dopišem še na obrazec v obliki: 4 treningi mesečno x 150 kosov na trening x 6 mesecev = 3600

Po tej formuli ji je bilo potem nekako lažje prebaviti napisanih 2500 kosov :)
Odgovori
#3
Nima ona kaj prebavljat ker o količini nima ona kaj odločat... na njej je da preveri ali imaš izpolnjene pogoje in to je to...
Odgovori
#4
Ob prebiranju takšnih in podobnih izkušenj sem vedno vesel, da sem se potrudil izpolnit pogoje za OL :D Upam pa, da nam ne bodo preveč zasrali zadev s prihajajočo spremembo zakonodaje.. :)
Odgovori
#5
(03-05-2017, 18:40)ks3314 Napisal:  4 treningi mesečno x 150 kosov na trening x 6 mesecev = 3600

Kdo ti je kriv, da ne treniraš 4x tedensko in imaš ob sobotah in nedeljah tekmo? Mrgreen ;)

Papir vse vzdrži!!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
Nazadnje v roku 24 ur dobil nabavno za 5.000 kosov 7
Odgovori
#7
Ni omejitve, sam ce nabavis usak tedn po 100000komadu mors dat tehtten razlog zakaj toliko.
Odgovori
#8
(19-08-2017, 22:19)kraken Napisal: Ni omejitve, sam ce nabavis usak tedn po 100000komadu mors dat tehtten razlog zakaj toliko.

Daj no, smešen si !
Odgovori
#9
Ja tko mi je rekla. Zmirej uzamem za 10000komadu na pol leta. Ce hoces ti slikam dovoljenje
Odgovori
#10
(19-08-2017, 22:19)kraken Napisal: Ni omejitve, sam ce nabavis usak tedn po 100000komadu mors dat tehtten razlog zakaj toliko.

Lahko prosim poiščeš v ZOro, kje je definirana omejitev količine streliva na nabavnem dovoljenju? Ali pa kje piše da moraš podati tehten razlog zakaj?
Odgovori
#11
Tako mi je rekla ona sej pravim. En z maribors k sm nekaj opravlju pr njih pa je reku da lahko najvec 3000. Zakona pa nebom brau. Zgleda da ga majo na UE v mezincu
Odgovori
#12
(20-08-2017, 09:34)kraken Napisal: ... Zakona pa nebom brau...

Je kar prav, da se zakon večkrat prebere....
Zakaj, bom napisal kdaj drugič. ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#13
Sej tudi v zepi pise o pogojih o nabavi crnega smodnika, ko pa gres na UE nekateri prvic slisijo o tem pa da mors met to pa tisto opravljeno pa nevem kaj se vse ceprav zakon lepo opredeljuje. Take izkusnje mam js
Odgovori
#14
H čemer Kristian eludira je, da v zakonu ni opredeljena količina ali razlog za nabavo. Dokler pa se ljudje pustijo buzerirat z različnimi lokalnimi omejitvami, pa pač bo kot je.
Odgovori
#15
Tako je. Ker v zakonu nikjer ne piše kakšna je omejitev količine na nabavnem dovoljenju, referent s tem krši zakon. Lahko ga prijazno opomneš s citatom zakona (ampak za to moraš poznati svoje pravice in dolžnosti, ki izhajajo iz ZOro), lahko ga prijaviš nadzoru dela javne uprave lahko pa se pustiš jebat lokalnemu referentu....
Odgovori
#16
Kot sem že napisal, ustno vedno barantajo, v stilu "3000 bi rad? Dajva se raje za 2000 dogovorit". Večina popusti. Pravilno bi bilo, da se ne pustite. Recite, da ne odstopate od zahtevanega, če ji/mu ni prav, naj pisno zavrne. Glede na to, da ni nikjer pisne omejitve niti nikjer ne piše, da je potreben tehten razlog, bo pisna zavrnitev izredno zanimiva (obvezno naložite na forum ;)).

Če že vztraja ustno, da ji dajte tehten razlog, je formula precej enostavna. Nabavno velja 6 mesecev. Da ga optimalno izkoristite, bi seveda radi šest mesecev kupovali strelivo. Če ga recimo porabite 500 komadov na trening, trening pa je 3x na teden, je to cca 39.000 streliva.

Skratka, če se pustite, jim ego še bolj raste in so na koncu prepričani, da omejitev je. (to seveda ni edini problem).
Odgovori
#17
(20-08-2017, 12:00)romunov Napisal: H čemer Kristian eludira je, da v zakonu ni opredeljena količina ali razlog za nabavo. Dokler pa se ljudje pustijo buzerirat z različnimi lokalnimi omejitvami, pa pač bo kot je.
sm hotu povedat da uradnikom ni jasno nič
Odgovori
#18
Mene pa zanima če imam nabavno dovoljenje za 3000 kosov, dovoljenja velja 6 mescev, ali je potrebno kupit pri prodajalcu vse naenkrat ali lahko s tem dovoljenjem kupim 1000 kosov in ko to porabim čez en mesec spet 1000 kosov in tako naprej..?
Odgovori
#19
(02-02-2018, 13:26)merc987 Napisal: Mene pa zanima če imam nabavno dovoljenje za 3000 kosov, dovoljenja velja 6 mescev, ali je potrebno kupit pri prodajalcu vse naenkrat ali lahko s tem dovoljenjem kupim 1000 kosov in ko to porabim čez en mesec spet 1000 kosov in tako naprej..?

Brez težav lahko kupuješ po lotih, do izteka veljavnosti nabavnega.
Odgovori
#20
(20-08-2017, 12:58)kraken Napisal:
(20-08-2017, 12:00)romunov Napisal: H čemer Kristian eludira je, da v zakonu ni opredeljena količina ali razlog za nabavo. Dokler pa se ljudje pustijo buzerirat z različnimi lokalnimi omejitvami, pa pač bo kot je.
sm hotu povedat da uradnikom ni jasno nič

Jasno ni tebi in podobnim ki se ne potrudijo toliko da bi vsaj zakon prebrali in se pozanimali glede svojih pravic in se posledično upogibajo pred  referentom...sploh pa če ne polniš streliva raje ne pametuj Hand
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)