Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biti oborožen
#21
(22-08-2017, 14:54)357 Napisal:
(22-08-2017, 14:07)JRC Napisal: Odgovarjal sem Dongu....

Pod mojim postom?

... tole je odgovor pod "tvojim" postom ...   :-D

... tisti prej je bil pa pod tvojim postom zgolj slučajno ... verjetno ... ali pa tudi ne ...  Dare

... in še glede tega, ali je oseba oborožena ... odvisno od namena preverjanja dejstev, kdaj kje kako zakaj kdo čemu etc. je ugotovil, da oseba poseduje orožje ...

lp upor500
Odgovori
#22
(22-08-2017, 14:54)357 Napisal:
(22-08-2017, 14:07)JRC Napisal: Odgovarjal sem Dongu....

Pod mojim postom?

Najbrž sva istočasno pisala, oziroma sem jaz dlje časa pisal (vmes kaj telefonaril).
Kadar ne odgovarjam na starejše sporočilo (če je kaj drugih vmes), citiram... če odgovarjam neposredno, ne citiram.
Če odgovarjam večim hkrati, vsakega posebej naslovim... tko nekak. Načeloma  Mrgreen
Odgovori
#23
(22-08-2017, 15:03)upor500 Napisal:
(22-08-2017, 14:54)357 Napisal:
(22-08-2017, 14:07)JRC Napisal: Odgovarjal sem Dongu....

Pod mojim postom?

... tole je odgovor pod "tvojim" postom ...   :-D

... tisti prej je bil pa pod tvojim postom zgolj slučajno ... verjetno ... ali pa tudi ne ...  Dare

... in še glede tega, ali je oseba oborožena ... odvisno od namena preverjanja dejstev, kdaj kje kako zakaj kdo čemu etc. je ugotovil, da oseba poseduje orožje ...

lp upor500

Tega pa ne razumem se prav vseen ali nosiš varnostno orožje al ne, neka dejstva in njihovo preverjanje  pol odločajo a si oborožen al ne...a se da še bolj zakomplicirat :))
Odgovori
#24
... v bistvu je pomembno samo to, na "kateri strani" si ... in kakšen je tvoj "backup" v teh primerih ...

... če pa si brez ustreznega "pedigreja", potem lahko mirne volje uporabiš izrek naših bivših sodržavljanov:

"Žali se ocu jer ti j*** mater!"

lp upor500
Odgovori
#25
(21-08-2017, 10:21)357 Napisal: Kdaj je človek oborožen in kdaj ni? 
Mogoče bo debata prinesla kaj novega, kar bi se mogoče lahko vneslo v ZOro ( pri kakšni naslednji lunini meni ), ker bi se mogoče dalo razvozlati pojme nošenja, prenašanja in še kaj drugega, kar trenutno ni najbolje definirano, vsaj kar se športa tiče - moje mnenje.

po mojem si oborožen ko imaš pri sebi, ob telesu orožje, s strelivom prav tako nekje blizu sebe.
sicer pa, zakaj bi bilo pa potrebno to tako zelo definirati?
se ne bi raje počasi že enkrat začeli po ameriško spraševali kaj pomeni osebna svoboda in pravica nad osebno lastnino?
Odgovori
#26
Po mojem prepričanju so oborožene naslednje skupine oziroma posamezniki:
- pripadniki vojske
- pripadniki policije
- pripadniki varnostnih služb
- osebe, ki imajo orožje za varnost
- .....
Po mojem prepričanju, v nobeno od zgoraj naštetih skupin/posameznikov ne štejejo osebe, ki streljajo/trenirajo/tekmujejo s svojim ali orožjem, ki jim je zaupano na strelišču in pri tem upoštevajo tekmovalne pravilnike, pravilnike strelišč, ....
Naj mi kdo reče, da so pionirji in mladinci ( kategorije tekmovalcev po pravilniku SZS in mogoče tudi kakšnem drugem pravilniku ), ki niso polnoletni, oborožene osebe, ko izvajajo športno dejavnost pod nadzorom, na tekmovanjih do DP ( mladinci tudi na mednarodnih tekmovanjih ). Saj nas bo svetovna javnost prijavila za novačenje "mularije" v .....!!
Zaradi tega mi je, kot trenerju, ki mu je potekla licenca, zelo nerodno...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#27
Za strelišče ne vem, lahko pa rečemo, da nosi orožje športnik, ki po svoji hiši (pač v majhnih 55 m2 stanovanju v stilu U.P. ne gre tako fajn) hodi v spodnjicah, opasan z dvema nabitima pokromanima 1911kama
(3,42 kg). Bi dejal, da je tak lik 'oborožen'. :)
Odgovori
#28
(22-08-2017, 20:05)Ales Napisal: .... Bi dejal, da je tak lik 'oborožen'. :)

Tudi jaz bi dejal, da je oborožen, vsekakor pa je "lik"... ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#29
... ali lahko Rajmond s svojo olimpijsko puško kalibra.22LR sname srnjaka? Torej je Rajmond lovec?
Kaj pa če me skozi tisto luknjo v steni strelišča Rajmond zadene, še vedno z .22LR, medtem ko grem na parkirišče po svoj avto? Med tem ko se uležem in gledam svojo luknjo v jetrih, se lahko sprašujem, zakaj, o le zakaj imam luknjo v jetrih, če pa Rajmond strelja le s športnim orožjem....
Odgovori
#30
(22-08-2017, 21:20)Kristian Napisal: ... ali lahko Rajmond s svojo olimpijsko puško kalibra.22LR sname srnjaka? Torej je Rajmond lovec?
Kaj pa če me skozi tisto luknjo v steni strelišča Rajmond zadene, še vedno z .22LR, medtem ko grem na parkirišče po svoj avto? Med tem ko se uležem in gledam svojo luknjo v jetrih, se lahko sprašujem, zakaj, o le zakaj imam luknjo v jetrih, če pa Rajmond strelja le s športnim orožjem....

Kaj je luknja še zmeri  Question
Odgovori
#31
Jabolko: Kot vem, so tisto hitro sanirali...ze v zacetku julija so bile vse strelske pozicije za puske odprte.

357: pa saj je vseeno, tole tu je samo (gostilniska) debata za kratkocasenje med dezurstvom. Ce hoces spremembo definicij, bi moral pisati pripombe na MNZ...no, bos imel spet priloznost, ko bodo pripravljali ZORO-2. Je pa na koncu cisto vseeno, ali strelja na streliscu sportnik, lovec, varnostnik, hobi-strelec....nihce ne more streljati - neoborozen  Mrgreen
Odgovori
#32
Sami tigri.
Odgovori
#33
JRC - z gostilniško debato ni nič narobe. V gostilni se lahko izve mnoge stvari...MNZ bom pustil kar na miru, ker se že tukaj ne izide.
Moje mnenje o oboroženosti:
- ko je posameznik z orožjem, ki je namenjeno športu, oborožen, je njegova uporaba orožja v nasprotju z zakonom
- gre za zlorabo osebnega statusa ( športnik ali "športnik" )
- za zlorabo orožne listine
- za zlorabo napisanega razloga v vlogi za nabavo ( šport )
- verjetno še kakšna zloraba, ki mi, v tako zgodnjih urah, še ne pride na misel.   ;)

Naj primerjam s kuhinjskim nožem, ki je večkrat omenjen.
Ko doma z njim režeš telečje, goveje, konjske, oslovske in ovčje zrezke, ga uporabljaš. Ko pa ga daš za pas in greš z njim v gostilno ali kakšen drug "primeren" kraj, si oborožen in kuhinjski nož zlorabljaš.
OK?

Kristian - v primeru omenjene luknje v jetrih, gre za športno nesrečo. Za nekatere spremembe na istem organu, pa bi lahko govorili o športni poškodbi, če pretirano "šankanje" uvrščamo med ( neolimpijske ) športe. :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#34
Niti slučajno ni res...
Odgovori
#35
357: kaj pa, ko pride lovec v gostilno z nožem? Ali pa, če treniraš metanje nožev v tarčo in greš po treningu na eno kavo? Ali pa na piknik, da boš kotlete rezal?
Ni logike v tvojih trditvah. 


Tile razni inženirji, zdravniki in fiziki so tudi zlorabljali kombije, tovornjake, sekire in kalašnikovke.
S sekirami, noži in kalašnikovkami so bili oboroženi, s kombiji pa ne (no, v kombiju je tale zadnji imel kopico nožev, torej je bil oborožen).
Ali pa tisti model, ki je bil na demonstracijah z dežnikom, v ročaju pa katana.

Zloraba (kakršnegakoli) orožja se zgodi, če ga uporabiš za nezakonito dejanje. 
Zato je čisto vseeno, kako rečemo strelcu, ki v torbi prenaša orožje, ali pa ga nosi na strelišču... dejstvo je, da ima v posesti orožje in zato je nedvomno oborožen.
Odgovori
#36
Da ugotovimo, kaj sploh pomeni beseda "oborožen" moramo pogledati kako se uporablja v književnosti in vsakodnevni rabi. V nadaljevanju bom naštel nekaj primerov:
- v šoli smo se učili, da so bili Tolminski puntarji oboroženi s sekirami in vilami,
- leta 1943 so se po razpadu Italije partizani oborožili z zaplenjenim italijanskim orožjem,
- iz dnevnega časopisja izvemo, da je bil terorist oborožen z mačeto,
- bančni ropar je bil oborožen s plastično pištolo.

Kaj se lahko iz tega naučimo?

Ugotovitev številka (1):
Beseda "oborožitev" ni enoumno povezana z orožjem.
Oborožen si lahko z različnimi predmeti, katerih skupna lastnost je, da so primerni za zastraševanje, poškodovanje ali ubijanje ljudi.

Ugotovitev številka (2)
Oborožitev se vedno uporablja v besedni zvezi ali pomensko z zastraševanjem, poškodovanjem ali ubijanjem nasprotnika (nasprotnik je VEDNO človeško bitje in NE papir ali žival).

Sedaj pa še rezime:
Če imaš nož, ki ga uporabljaš za rezanje salame ali puško za luknjanje papirja potem skladno z običajno rabo besede "oborožiti se" NISI oborožen.
Če imaš nož, puško, vile, plinsko jeklenko itd.. z namenom zastraševanja, poškodovanja ali ubijanje ljudi, potem SI s temi predmeti oborožen.

Simpl ko pimpl [Image: smile.gif]
Odgovori
#37
JRC - daje me dvom, da mojih postov ne prebereš ali pa jih ne razumeš - napisal sem moja mnenja in ne trditve.
Prosim, da ti napišeš definicijo oborožene osebe ( brez "flancanja", po možnosti v enem stavku ), potem jo bom napisal še jaz in spet bo stekla debata...

(23-08-2017, 11:15)Raccoon Napisal: Simpl ko pimpl :)

To je to Clap , a mnogi tega ne razumejo ali pa nočejo razumeti.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#38
(23-08-2017, 11:15)Raccoon Napisal: ...

Sedaj pa še rezime:
Če imaš nož, ki ga uporabljaš za rezanje salame ali puško za luknjanje papirja potem skladno z običajno rabo besede "oborožiti se" NISI oborožen.
Če imaš nož, puško, vile, plinsko jeklenko itd.. z namenom zastraševanja, poškodovanja ali ubijanje ljudi, potem SI s temi predmeti oborožen.

Simpl ko pimpl [Image: smile.gif]

... ampak spet je lahko vse skupaj stvar interpretacije glede na trenutne razmere ...

Npr.: na vaški veselici se samo braniš in veselo prebutaš lokalnega silaka, ta te prijavi, ti si v postopku, ker si agresiven in ker imaš doma legalno orožje (kot športni strelec) te lahko hitro predstavijo kot oboroženo osebo, ki lahko pomeni nevarnost za okolico ...

... @Raccoon: drugače pa korektno in lepo napisano ...

lp upor500
Odgovori
#39
Bitka za oslovo senco. ;)


Še dobro da se septembra začnejo tekme da bodo tudi debate malo bolj relevantne.  :-D
administrator / Strelec.si
Odgovori
#40
biti oborožjen z znanjem, pametjo... pero je močnejše od meča...

ampak ok, gremo te iskat skupno definicijo.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)