Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izpit za ponovno polnjenje streliva
(23-05-2017, 20:43)Sparrowhawk Napisal: kdaj je naslednji termin?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

To ne vesta niti Vesna in Dijana!?!
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
Vem jest. Ko bo dovolj kandidatev plačalo izpit.
Odgovori
(23-05-2017, 21:28)mkosir Napisal: Vem jest. Ko bo dovolj kandidatev plačalo izpit.

Tudi jaz znam jest. Mrgreen
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
Na kratko... za naslednje rodove... :-)

Izpit ni težak. Dovolj je gradivo na tem forumu (zbrana vprašanja). Zadnji dve vprašanji so opisnega tipa... jaz sem imel nekaj takega... 
  • Postopek polnitve po korakih in orodja za polnjenje? 
  • Fizikalno kemijske lastnosti smodnika v povezavi z varnostjo? 
Naredili smo vsi. :-)
Odgovori
Čestitam... jaz sem se moral opravičiti, ker sem bil na službeni poti.
Odgovori
Naslednji termin je 14.6.2017 ob 16:00

Lep pozdrav
Odgovori
Prvi naslednji termin je 31.8.2017, naslednji termini pa bodo po 20.9. Vir: ga. Simona Posavec, MNZ.
Odgovori
Danes sem klical na MNZ za prijavo na izpit, pa me je gospodična posebej opozorila, da odgovori na strelcu niso zadostni in je kar nekaj kandidatov, kateri so uporabljali "neposodobljeno gradivo" s tega foruma - pogrnilo.

Mogoče kdo kaj ve, na kateri del se spremembe nanašajo?
Odgovori
Npr...

ZE ne velja že od 2008...Datum prenehanja veljavnosti ali uporabe 24.04.2008. Torej, pred 9imi leti. Sem nekajkrat že omenil adminu...

Pri vprašanjih je tudi mnogo nepravilnosti ali nepotrebnih podatkov, informacij,....

Tako da...potrebna temeljita prevetritev.

Sicer pa, nepoznavanje prava škoduje...nestrokovnost pa uničuje...tako na eni, kakor tudi na drugi strani.

Primer:

Vprašanja in odgovori

1. Zakonska podlaga za polnjenje streliva za lastne potrebe?
Zakon o eksplozivih (ZE) in Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o eksplozivih (ZE-A) določata v 28. členu način in dovoljenje količine potrebnih surovin za polnenje streliva za lastne potrebe
* Glede na to da od leta 2008 velja nov zakon in sicer Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih (ZEPI) in le ta v 30. členu piše o nakupu delov streliva za fizične osebe, kar predstavlja zakonsko osnovo za ponovno polnjenje poleg Zakona o orožju, ki omogoča pridobitev orožne listine (orožnega lista) kar je poleg certifikata o usposobljenosti tudi pogoj za nakup delov streliva
* -Zakon o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih (ZEPI) ureja v 30. členu nakup delov streliva za fizične osebe, kar predstavlja zakonsko osnovo za ponovno polnjenje streliva.
-Zakon o orožju (ZOro), ki omogoča pridobitev orožne listine (orožnega lista) kar je poleg certifikata o usposobljenosti tudi pogoj za nakup delov streliva. Prav tako pa tudi opredeljuje strelivo.
-Pravilnik o strokovni usposobljenosti za delo z eksplozivi ali pirotehničnimi izdelki
2. Kateri zakon in kako opredeljuje strelivo?
ZE in ZE-A določata in urejata načine pridobivanja, ravnanja in prometa s eksplozivnimi snovmi. Eksplozive razdeli na:
– razstreliva,
– smodniki,
– eksplozivne snovi,
– inicialna in vžigalna sredstva,
– izdelki, polnjeni z eksplozivi,
– pirotehnične zmesi,
– pirotehnični izdelki
*Zakon o orožju (ZOro) opredeljuje strelivo ter dele streliva (tulec z netilko, netilka in pogonski smodnik) kot orožje
Odgovori
Na uradni strani strelca so res pomanjkljivi odgovori, vendar je romunov ze pred casom pripravil posodobljeno skripto: http://www.strelec.si/forum/thread-8907-...#pid130665
Odgovori
(07-09-2017, 15:51)gg Napisal: Na uradni strani strelca so res pomanjkljivi odgovori, vendar je romunov ze pred casom pripravil posodobljeno skripto: http://www.strelec.si/forum/thread-8907-...#pid130665

Po novem je vprašanj 72, in so tista na spletni strani Strelec, in ne taka, kot v skripti na linku. Vsebinsko sicer ni veliko razlik, razen da skripta še vedno govori le o ZE, in ne o ZEPI.
Jaz sem bil na zadnjem izpitu, ne vem točno koliko, ampak na oko jih je padlo vsaj 8 od 23 skupno udeleženih.
Pri pripravi sem sestavil kombinacijo vseh ustreznih virov, bom jutri obesil na forum.
Odgovori
kje pa skripta govori o ZE in ne ZEPI?
Odgovori
Skripta...

Samo na hitro začetni del; 1.1 - orožni list za šport ali lov, odgovora 1.4 in 1.7 sta si v pomembnem delu nasprotujoča - hitrost gorenja. Preobširen odgovor, kjer se začne nekdo, ki ni vešč, zapletati. 1.6 - plamen, 1.8 - absolutno preobširen odgovor, preveč balasta...

1.13 - pripomočki za polnjenje. Tisti, brez katerih ne moreš polniti; delaboracijsko kladivo, tehtnica ter kljunasto merilo. Vse ostalo je balast, odvisen od vrste kalibra.

1.16 - orožni list za šport ali lov

itd...
Odgovori
Skripta govori o ZEPI in ne ZE. Odgovor 1.3 je dobesedno skopiran iz ZEPI. 

Ali bi se dalo odgovore dopolnit in posodobit? O zagotovo, kdo bo zacel? :)
Odgovori
Jaz brez problema lahko dam izvorno datoteko za mojo skripto, ki se jo da lepo popravit.
Odgovori
Jaz sem se učil po skripti, ki jo dobiš tukaj na Strelcu in sem dobil vse točke možne. Tako, da ne komplicirat
Odgovori
Lepo, da si naredil - čestitam. Stvar je v tem, da me je gospa posebej opozorila, da jih je kar nekaj padlo iz istega razloga, ki se nanaša na zgoraj omenjene spremembe. In 8 od 23 kandidatov ni malo.
Odgovori
Pripenjam z moje strani osvežena vprašanja in odgovore.
Prosim za pomoč pri odgovoru 49, saj se pojavljajo tudi nasprotne trditve (da se pištolski tulec pri strelu skrajša, ker se razširi).
Ali pa če si nekdo vzame čas, in na nekaj različnih kalibrih, tulcih in pištolah izmeri tulce pred strelom in po strelu, da tako empirično potrdimo ali ovržemo govorice.
Morebitne dopolnitve in/ali popravki so seveda dobrodošli, pošljete jih lahko na ZS ali kar tukaj na forum.
Ko se poedinimo o pravilnosti vsega, bom vse vnesel in zadevo dal v pdf, in ponovno naložil na forum, v vesoljno uporabo.

Priponke
.doc   vprasanja_polnitev_streliva.doc (Velikost: 334,5 KB / Prenosi: 285)
Odgovori
Tudi jaz sem v fazi prijave na ta izpit.
Dobil sem že vprašanja, nikjer pa ni omenjeno, kaj je uradno gradivo.
Predvidevam, da za vsak izpit, ki ga nekdo razpiše mora biti za to predviden nek tečaj ali gradivo, iz česar se naučiš za to.
Odgovori
(08-09-2017, 13:04)goranzivec Napisal: Pripenjam z moje strani osvežena vprašanja in odgovore.
Prosim za pomoč pri odgovoru 49, saj se pojavljajo tudi nasprotne trditve (da se pištolski tulec pri strelu skrajša, ker se razširi).
Ali pa če si nekdo vzame čas, in na nekaj različnih kalibrih, tulcih in pištolah izmeri tulce pred strelom in po strelu, da tako empirično potrdimo ali ovržemo govorice.
Morebitne dopolnitve in/ali popravki so seveda dobrodošli, pošljete jih lahko na ZS ali kar tukaj na forum.
Ko se poedinimo o pravilnosti vsega, bom vse vnesel in zadevo dal v pdf, in ponovno naložil na forum, v vesoljno uporabo.

Pištolski tulec se skrajša in razširi ( edini, ki je pravilno odgovoril v skupini na izpitu pred leti, izrecno poudarjeno od gospe na izpitu ). Si ne predstavljam, da ne narediš, četudi nisi nikoli videl filanja od blizu, tisti, mi so padli, so pa lahko kaki trgovci, ki delajo izpite za druge stvari ali pa minerji itd...
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)