Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evidenca o številu nabojev
#21
Fantje, dajte lepo prosim brati zakon. Ni težko, običajno se ljudje branja naučijo že v osnovni šoli. Učno gradivo za lovske pripravnike pač ni merodajna pravna podlaga za postopke v zvezi z orožjem.

ZOro definira:
Pravne osebe in podjetniki iz 21. člena tega zakona morajo orožje in strelivo hraniti v prostoru, ki je tehnično varovan in v železnih ognjevarnih omarah oziroma sefih. Orožje in strelivo se mora praviloma hraniti v prostorih, kjer ima pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik svoj sedež.

Osebe iz prejšnjega odstavka morajo o orožju in strelivu voditi evidenco in imenovati odgovorno osebo, ki skrbi za hrambo, nošenje ter prenos orožja in streliva. O vsaki spremembi odgovorne osebe mora biti v roku osmih dni po nastali spremembi obveščen pristojni organ.

Zato še enkrat: pravne osebe MORAJO imeti evidenco, Janezu Novaku pa ni treba vedeti koliko patronov se mu valja po predalu.
Odgovori
#22
"ocisceno orozje" :)
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#23
(17-09-2017, 19:32)upor500 Napisal: ... o evidenci je omemba samo v 26. členu (druge osebe - verjetno mišljeno pravni subjekti) ...

... sedaj pa je najbolje, da nekdo poskuša pridobiti pravno mnenje strokovnjaka, pa da se tole že enkrat počasi konča ... 

lp upor500

Menim, da za odgovor na to vprašanje ni treba iskat kakšnih posebnih strokovnjakov, to mora znat kompetentno odgovorit vsak pravnik (na diplomski in magistrski mi piše, da naj bi to bil..)

Zato: POSAMEZNIKOM  NA PODLAGI DOLOČB ZORO NI TREBA VODITI EVIDENCE O STRELIVU IN KONEC. TO JE TO! :)
Odgovori
#24
... jaz to vem, samo je očitno treba podati tudi strokovno podkrepljeno ekspertizo vsem tistim, ki ne verjamejo temu kar preberejo ...

lp upor500
Odgovori
#25
Če je to vse kar izven zakona jagre učijo je to še majka, sam se bojim da je to le ena od cvetk...
Odgovori
#26
Ali so spet jagri na tapet?  Obstreljujejo se pa strelci. To je pa tukaj tabu tema.
Kdaj boste strelci organizirali za nove člane podoben tečaj ravnanja z orožjem kot lovci. Po teoretičnem delu streljajo s kratkocevnim, gladko cevjo in risanico pod nadzorom. In imajo opravljen preizkus za vse vrste orožja. 
Če pa kdo od toliko tisoč članov neumnost izlušči se pa tule pišete par mesecev.
Odgovori
#27
Nove člane? Kam pa naj bi bili včlanjeni? Kdo naj bi organiziral?
Sicer pa je treba jagre bolj poučiti, ker streljajo izven urejenih strelišč (beri - gmajna). ;)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#28
(18-09-2017, 18:16)Barbapapa Napisal: Nove člane? Kam pa naj bi bili včlanjeni? Kdo naj bi organiziral?
Sicer pa je treba jagre bolj poučiti, ker streljajo izven urejenih strelišč (beri - gmajna). ;)

Barba sila enostaven odgovor ne vem kaj sprašuješ neumnosti Nod
Kam? kralj strelstva...IPSC
Kdo? kraljeva organizacija... SZPS  [P v kratici pomeni praktično]
Odgovori
#29
alojz nehaj tolk zagovarjat, ker dejansko ta tecaj rokovanja z orozjem na lovskem izpitu ni bil nicemur podoben. Ko sem delal izpit za sport je bil celotni tecaj in tudi izpit dosti bolj temeljit kot pa potem na lovskem. Tudi vprasanja na teoriji so bila tezja na sportnem.
Ta program je prav nujno klical po prevetritvi in jo letos tudi dobil. Bomo vidli kaksen bo rezultat.

PS: Da se razumemo, vsaka cast predavatelju, ki mu je uspelo toliko povedati in razloziti v tistih treh urah, ki jih je mel na voljo. Kritika leti predvsem na organizatorje, ki so namenli temu tako malo casa.
Odgovori
#30
(18-09-2017, 18:08)alojz1 Napisal: Ali so spet jagri na tapet?  Obstreljujejo se pa strelci. To je pa tukaj tabu tema.
Kdaj boste strelci organizirali za nove člane podoben tečaj ravnanja z orožjem kot lovci. Po teoretičnem delu streljajo s kratkocevnim, gladko cevjo in risanico pod nadzorom. In imajo opravljen preizkus za vse vrste orožja. 
Če pa kdo od toliko tisoč članov neumnost izlušči se pa tule pišete par mesecev.


Pravilnik o usposabljanju in preiskusu znanja o ravnanju z orožjem itak za vsakega strelca predvideva po teoretičnem delu še praktični del, ki je iz dveh delov, splošnega in posebnega.

Splošni del praktičnega preizkusa opraviš na tečaju, ko se strelja v tarčo s pištolo organizatorja preizkusa.

Posebni del preizkusa pa mora vsak opravit s svojim orožjem, torej s konkretno pištolo/puško, ki si jo je kupil še preden le-to vpiše v OL oziroma zaprosi za prvo nabavno dovoljenje za strelivo.

Pravilnik izrecno določa da bi v okviru posebnega dela praktičnega preizkusa kandidat moral opraviti tako, da bi streljal s svojim orožjem na civilnem strelišču, ki je za tako orožje primerno.

Kako se pa to dejansko izvaja v praksi je pa druga zgodba.. Ki pa ni odvisna od nas strelcev, ampak od izvajalcev usposabljanj in države oz njenih organov, ki naj bi jih nadzorovali..
Odgovori
#31
(18-09-2017, 19:02)gg Napisal: alojz nehaj tolk zagovarjat, ker dejansko ta tecaj rokovanja z orozjem na lovskem izpitu ni bil nicemur podoben. Ko sem delal izpit za sport je bil celotni tecaj in tudi izpit dosti bolj temeljit kot pa potem na lovskem. Tudi vprasanja na teoriji so bila tezja na sportnem.
Ta program je prav nujno klical po prevetritvi in jo letos tudi dobil. Bomo vidli kaksen bo rezultat.

PS: Da se razumemo, vsaka cast predavatelju, ki mu je uspelo toliko povedati in razloziti v tistih treh urah, ki jih je mel na voljo. Kritika leti predvsem na organizatorje, ki so namenli temu tako malo casa.
 
Tud tebi ni potrebno Lojza kritizirat, čeprav je napisal obstreljujejo se pa strelci... ma vem da ve, da se nesreče dogajajo povsod kjer je orožje prisotno, imam oba tečaja pravzaprav za šport niti ne, ker ga opravljen lovski premaga in mi ga ni bilo potrebno delat, sem pa bil parkrat zraven pri športnem in lahko povem, da ni ne eden ne drugi omembe vreden tisti poseben je pa res poseben ha ha.  Vse to je samo osnova za pridobitev listin in nič drugega. Znanje teorijo, zlasti pa prakso pridobiš z leti in z veliko osebnega angažiranja [kralj strelstva najbolje ker pol obvladaš vse ostalo] pa ob pomoči nekoga ali več njih izkušenih gre lažje.
Odgovori
#32
Kot lovec-pripravnik imaš v prvem letu mentorja, kateri skrbi za tvoje praktično usposabljanje (tudi) glede orožja.

malo jih je, kateri gredo za lovca samo zaradi možnosti posesti orožja, koliko pa je takih v "strelskih" vrstah bodo pa drugi povedali...

lp, andrej
Odgovori
#33
jabolko, ga ne kritiziram, vendar pa vem kaj sem dozivel. Moral sem dejansko delat oba tecaja in noben ni premagal nikogar, ce se po tvoje izrazim, zato lahko objektivno primerjam oba. Zal je stanje tako (pa si zelim, da nebi bilo), da je bil "sportni tecaj" dosti bolj temeljit kot pa "lovski tecaj", kar predpisujem predvsem pomanjkanju namenjenega casa. Pa jeza in zamere gor ali dol.
Odgovori
#34
(18-09-2017, 19:44)gg Napisal: jabolko, ga ne kritiziram, vendar pa vem kaj sem dozivel. Moral sem dejansko delat oba tecaja in noben ni premagal nikogar, ce se po tvoje izrazim, zato lahko objektivno primerjam oba. Zal je stanje tako (pa si zelim, da nebi bilo), da je bil "sportni tecaj" dosti bolj temeljit kot pa "lovski tecaj", kar predpisujem predvsem pomanjkanju namenjenega casa. Pa jeza in zamere gor ali dol.


Ma kakšna zamera pa jeza gor ali dol...pač se najini mnenji razlikujeta v oceni kar je normalno.


gg       lovski- športni O:O
jabko   lovski- športni 1:O
Odgovori
#35
Kdor ne skače ni slovenc , hej hej hej !!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)