Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrdilo strelske panožne zveze
#1
Pozdravljeni,

Zanima me ali je možno   na vsakem strelskem tekmovanju v Sloveniji (natančno streljanje puška, revolver, pištola) pridobiti potrdilo panožne zveze da se udejstvujem kot športni strelec. Zadevo namreč potrebujem za UE, da ne bi začeli komplicirati pri podeljevanju statusa orožnega dovoljenja, nabave orožja in streliva. Namreč zadnjih par let sem bil dokaj neaktiven, orožje in strelivo za vadbo sem pa vseeno dobil.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.
Odgovori
#2
(19-09-2017, 10:28)MOSINKA Napisal:  ...Namreč zadnjih par let sem bil dokaj neaktiven, orožje in strelivo za vadbo sem pa vseeno dobil...

 Dokler vse dobiš, se ne pritožuj.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Ja bo kar veljalo, ampak, če hočem na primer dat PP na varnost moram imet prvo potrdilo, da z PP tekmujem. Pa v "kartoteki" piše, da nimam nobenega potrdila.
Odgovori
#4
(19-09-2017, 12:55)MOSINKA Napisal: Ja bo kar veljalo, ampak, če hočem na primer dat PP na varnost moram imet prvo potrdilo, da z PP tekmujem. Pa v "kartoteki" piše, da nimam nobenega potrdila.

... če boš hotel dati PP na varnost, boš potreboval kaj drugega kot pa potrdilo panožne zveze, da tekmuješ ...

... boš pa rabil to potrdilo za prepis na OL ...

lp upor500
Odgovori
#5
Potrdilo o tekmovanjih se zahteva in velja le za vpis orožja v OL-Šport.
Če se motim, naj me kdo visokim IQ-jem popravi.  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
(19-09-2017, 13:23)357 Napisal: Potrdilo o tekmovanjih se zahteva in velja le za vpis orožja v OL-Šport.
Če se motim, naj me kdo visokim IQ-jem popravi.  ;)

Evo, zdaj me bo 357 zaradi IQja :)
Ne vem, ali je to splošna praksa, ampak naša UE zahteva potrdilo o tekmovanjih vsako leto (ne le ob vpisu novega kosa).
To utemeljujejo s preverjanjem obstoja upravičenega razloga za OL (v primeru, da bi ne bilo potrdila, naj bi morali prepisat vse na DP).
Jaz sicer tega v zakonu ne najdem. Zakon predvideva možnost odvzema orožja (kar bi v zgoraj navedenem primeru ne bilo), ne predvideva pa nobenih razlogov ali postopka za odvzem orožne listine (v opisanem primeru obvezen prepis orožja iz OL na DP pomeni dejansko odvzem OL).
Ali imajo druge UE enake zahteve?
Odgovori
#7
OL za varnost že imam (vpisan je revolver 357) in tako kot sem pred par leti, naredil zamenjavo dal ČZ, 357 pa na šport-sem to hotel naredit še pred 1 mesecem na UE NG.  Se pravi zamenjava 1911 na varnost (zdej na šport) in 357 na šport. Upam, da nisem preveč zakompliciral.
Odgovori
#8
(19-09-2017, 14:30)goranzivec Napisal: Ali imajo druge UE enake zahteve?

Imajo in zato sem bil z odgovorom malo zadržan.
Ko na UE "pritisneš na pravo tipko", je takoj vse v redu.

(19-09-2017, 14:39)MOSINKA Napisal: ... in 357 na šport.

Če je "na varnost", ne moreš/smeš z njim tekmovati?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#9
(19-09-2017, 14:39)MOSINKA Napisal: OL za varnost že imam (vpisan je revolver 357) in tako kot sem pred par leti, naredil zamenjavo dal ČZ, 357 pa na šport-sem to hotel naredit še pred 1 mesecem na UE NG.  Se pravi zamenjava 1911 na varnost (zdej na šport) in 357 na šport. Upam, da nisem preveč zakompliciral.

Tole ne bi smela biti težava, saj si to že naredil. Podobno sem storil tudi sam, brez kakršnekoli težave (iz DP na OL-V in obratno, drug kos iz OL-V na DP).
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#10
Kako pa ga sploh dobiš v teh "mirnih" časih za varnost?
Odgovori
#11
Napiši kakšen razlog si navedel za varnost.

Poslano z mojega HUAWEI CUN-L01 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#12
(19-09-2017, 14:30)goranzivec Napisal:
(19-09-2017, 13:23)357 Napisal: Potrdilo o tekmovanjih se zahteva in velja le za vpis orožja v OL-Šport.
Če se motim, naj me kdo visokim IQ-jem popravi.  ;)

Evo, zdaj me bo 357 zaradi IQja :)
Ne vem, ali je to splošna praksa, ampak naša UE zahteva potrdilo o tekmovanjih vsako leto (ne le ob vpisu novega kosa).
To utemeljujejo s preverjanjem obstoja upravičenega razloga za OL (v primeru, da bi ne bilo potrdila, naj bi morali prepisat vse na DP).
Jaz sicer tega v zakonu ne najdem. Zakon predvideva možnost odvzema orožja (kar bi v zgoraj navedenem primeru ne bilo), ne predvideva pa nobenih razlogov ali postopka za odvzem orožne listine (v opisanem primeru obvezen prepis orožja iz OL na DP pomeni dejansko odvzem OL).
Ali imajo druge UE enake zahteve?

Kje pa je ta UE, ki to zahteva?
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#13
(19-09-2017, 20:42)nono Napisal: Kje pa je ta UE, ki to zahteva?

Sežana
Odgovori
#14
Naj dajo uradno razlago po katerem členu itd to zahtevajo...
Odgovori
#15
(19-09-2017, 16:41)rujceho Napisal: Napiši kakšen razlog si navedel za varnost.

Poslano z mojega HUAWEI CUN-L01 z uporabo Tapatalk

Gibanje po območju velikih zveri in varnost pred Šošoni

(19-09-2017, 16:30)milans Napisal: Kako pa ga sploh dobiš v teh "mirnih" časih za varnost?

Ne zdej, leta 2004 ko so bili časi bolj nemirni, vsaj v Beli krajini kar se Šošonov tiče.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)