Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Primerjava MK puške
#1
pozdravljeni,

zanima me katera MK  CZ je primerljiva z modelom Anschutz Model 54/64.
no sedaj pa dajte....

lp
Odgovori
#2
Noben  , Anschutz je lahko padu iz kamiona pa ga vmes povozil viličar pa bo boljši od vseh CZ ,Tudi pri anschutz 64 ni čist na nivoju 54 a vseno nad vsemi CZji

Anschutz ima izredno kvalitetne cevi narejene z button riflingom in so vse čokirane, CZ ima veleserijske kovane cevi brez oz minimalnim čokom. Še večji razkorak je pri spožilcih ti na Anschutzih 54 so eni najboljših an svetu , to na CZ pa je bolj v stilu starih vojaških pušk.

CZ cevi so tolk kvalitetne ,da ko je Walter naredil KK100, ki naj bi konkuriral Ancshutz 64 iz CZ gor dali svoj sprožilec in ruske cevi Baikal (Toz)

Walther KK100 pogojno doseže Anschutz 64

https://www.strelec.si/forum/thread-7125...ther+KK100
Odgovori
#3
se pravi odsvetuješ bilo katero cz
Odgovori
#4
najbližje mogoče Model4?

[Image: BrnoModel4.jpg]


[Image: tomato.gif]
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#5
Ne odsvetujem samo ne priporočam jih za preciznjaka , kjer se tekmuje proti enostrelkam .Star anschutz za 500eur bo vedno izrazito boljši.

Ja zgoraj omenjeni Brno 4 je poizkuša doseč Anschutz 1903 ali kak Weihrauch 66 (obe začetniške oz šolska puške) a načeloma najboljše kar je od čehinj.

Pri puškah so mk enostrelke(Anschutz ,Suhl, Walther,Feinwekbau načeloma tekmovalni bolidi , repetirke pa bolj za splošno rabo

No pa saj CZ stane nova mogoče 500Eur ,Anschutz pa 2500- 3000
Odgovori
#6
hm, ve kdo za kakšnega, dobro ohranjenega
Odgovori
#7
Imaš mogoče kakšno izkušnjo z Walther KKM (tam nekje 60ta leta)?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#8
eh, ne. tle ste sami veterani zato to tudi sprašujem. sedaj imam enga savaža za plinkanje, rad bi kaj bolj resnega. torej...?
Odgovori
#9
(25-10-2017, 19:48)Modrasss Napisal: hm, ve kdo za kakšnega, dobro ohranjenega

Če sprašuješ za Anschutza bo verjetno kmalu naprodaj že dodelana 54-ka ( BR kopito, sightron, tuner . . .) z možnostjo dokupa testiranega ELEY  streliva
Odgovori
#10
ja, a ti prodajaš
Odgovori
#11
Imam KKM. Imel sem 2. Obe z eguna ena je bila 80€ druga pa mislim ,da 100€. Zame top zadeva oz. tako Kkot je rekel mr.t bolid. Ne naredi take napake kot jaz, začel z Brnom in po parih nadgradnjah ugotovil ,da je denar vržen stran. Streljam z Midas+. Ko ga bo začelo zmanjokvati bom poiskusil kaj drugega. 
Meni super puška za malo soldov.
Odgovori
#12
anschutzi 54 in novejši imajo v sloveniji zelo zasoljene cene glede na nemčijo, od koder verjetno prihajajo.
je pa res da je vsaj 150€ stroškov dostave in tudi trgovec mora nekaj zaslužiti, velik plus pa bi lahko bil to da puško pred nakupom preizkusiš.
Odgovori
#13
ja res je, ampak saj vemo ako je to, glede anschutz pušk, razlika med 54 in 64 je......
Odgovori
#14
54 imate pri trgovch za 400-500 Eur kompletni z diopterji za koliko bi jih pa radi oz pričakujete? E-gun kot mogoče opažate počasi ugaša, prav tako so strošku uvoza postali zelo visoki.Tudi v nemčiji Anschutz ne stane dosti manj.

54 ima dvo bradavični sistem premera 30mm in match dvostopenjski sprožilec(ki stane več kot cela CZ puška) izredno hitr lock time , 64 ima zdaj zaklepišče premera 26mm prej 25mm , zaklepa samo na ročaju in sam sistem je precejšna patetika , vžig je inercijski in super počasen v primerjavi z 54 ,poleg tega sam inercijski vžig prenaša kup vibracij na šibak sistem zato so ga odebelili na 26mm , tudi osnovni sprožilci na 64 niso kake perle a gor je montirana vseno kvalitetna anschutz cev. Zaklep in zaklepišče CZ sta po moje boljša kot anschutz 64 a kot rečeno Anschutz cev je klasa zase.

Malce manj intelektualne lenobe bi bilo fino saj je vse na netu.

Citat:Question:
What is the difference between the two actions Match 54 and Match 64?

Answer:
The series 54 is a higher grade than the series 64. The barreled action Match 54 is characterized by a higher-grade target trigger with a wide area to adjust, a heavy action and a eccentric bolt in the receiver with a larger-scale firing-pin system

[Image: 64-54a10.jpg]
[Image: anshut10.jpg]
[Image: ansch-tz-actions_orig.jpg]
Odgovori
#15
Poglej še za kakšnim Suhlom 150. Meni osebno boljša opcija kot ančka. Svojega ne menjam za noben denar.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#16
(26-10-2017, 09:40)Barbapapa Napisal: Poglej še za kakšnim Suhlom 150. Meni osebno boljša opcija kot ančka. Svojega ne menjam za noben denar.

Bi bi...verjem :))
Odgovori
#17
Če te kaj močno žuli v žepu, potem se seveda lahko dogovoriva, japčk. :))
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#18
(25-10-2017, 22:49)mr.T Napisal: 54 imate pri trgovch za 400-500 Eur kompletni z diopterji za koliko bi jih pa radi oz pričakujete? E-gun kot mogoče opažate počasi ugaša, prav tako so strošku uvoza postali zelo visoki.Tudi v nemčiji Anschutz ne stane dosti manj.

54 ima dvo bradavični sistem premera 30mm in match dvostopenjski sprožilec(ki stane več kot cela CZ puška) izredno hitr lock time , 64 ima zdaj zaklepišče premera 26mm prej 25mm , zaklepa samo na ročaju in sam sistem je precejšna patetika , vžig je inercijski in super počasen v primerjavi z 54 ,poleg tega sam inercijski vžig prenaša kup vibracij na šibak sistem zato so ga odebelili na 26mm , tudi osnovni sprožilci na 64 niso kake perle a gor je montirana vseno kvalitetna anschutz cev. Zaklep in zaklepišče CZ sta po moje boljša kot anschutz 64 a kot rečeno Anschutz cev je klasa zase.

Malce manj intelektualne lenobe bi bilo fino saj je vse na netu.

Citat:Question:
What is the difference between the two actions Match 54 and Match 64?

Answer:
The series 54 is a higher grade than the series 64. The barreled action Match 54 is characterized by a higher-grade target trigger with a wide area to adjust, a heavy action and a eccentric bolt in the receiver with a larger-scale firing-pin system

[Image: 64-54a10.jpg]
[Image: anshut10.jpg]
[Image: ansch-tz-actions_orig.jpg]

no evo saj sem vedel, stu mater no al je tako težko na tem forumu kaj vprašat, da ne bi bil vsaj en stavek od nekoga da je na netu vse. ja res je na netu vse, samo ali se je kdo vprašal imaš čas sedet pa iskat, morda ne dobiš pravih informacij itd itd...., forumi so zato, da mi novinci sprašujemo stare mačke, da se razvije debata, nasveti, da se skregamo, no dovolj povejte mi še razlik med modelom 1903 in 64. ima ga puškarstvo vute, Obe, je razlika samo v kopitu in enostrelna, 5 strelna. HVALA
Odgovori
#19
Model 1903 je naslednik modela 64 kar pomeni da gre za enako puško (oba modela sta dobra)
Odgovori
#20
(26-10-2017, 15:53)Modrasss Napisal: ...razlik med modelom 1903 in 64...

ti samo glej da bo imel zaklep zadaj debelo črno bunko; tisto so načeloma 'pravi' modeli. drugih ne gledat

tanek svetel sistem je za nas jagre
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)