Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zastava M21
#1
Lepo porzdavljeni vsi skupaj,

na vas se obračam po pomoč ter nasvet glede naslednje zadeve:

Zadnjic sem kupil M21-tko, ter jo po prvem streljanju razstavil z namenom čiščenja (vem, da bi to moral narediti že pri prodajalcu...). Kvaliteta izdelave plinskega bata  je....bom rekel kar vojaška Shootme  

Glede na to, da sem pričakoval podobno kvaliteto izdeave, me to niti ni tako zmotilo. Bat je na skrajni zgornji strani zaobljen in ko sem vlil olje, da bi počistil konkavni del, je olje začelo pritekati iz luknjice na pestu, 5 cm nižje. Se pravi, da je zaradi vključka na materialu/manjka amteriala... luknjicaa skozi bat(spripeta slika)!

Sam nisem strokovnjak za te zadeve, vendar menim, da bi tako šlamparijo morali ugotoviti že v kontroli kakovosti.

Zanima me vaše mnjenje, ali je napaka dovoljšen razlog za reklamacijo izdelka, ali naj pregrizem to v primeru, da napaka ne vpliva bistveno na delovanje celotnega sklopa in na možnost trajne porušitve materiala pri dolgotrajni obremenitvi.

Za mnenja se vam v naprej zahvaljujem.

LP
Odgovori
#2
Se slika, napaka materiala na desni strani.

Lp


Priponke Male slike
   
Odgovori
#3
... glede na sliko (sicer slabše kvalitete) verjetno ne bo prišlo do porušitve materiala (najverjetneje gre za "vtisnino" delca materiala), saj ni vidnih ostrih mejnih defektov ... je pa tole po moje mnenju vsekakor zadosten razlog za reklamacijo; če že zaradi drugega ne potem vedi, da te bo napaka vedno motila ...

lp upor500
Odgovori
#4
Zdaj boš pa videl kako korekten zna biti prodajalec. Glede na moje izkušnje z njim te bo gladko odpikal.
V jezik se bom ugriznil, če ne bo tako! Me prav zanima!
Odgovori
#5
Zastopnik in prodajalec sta kriva, da v Zastavi še vedno ne znajo narediti koretnega izdelka.

...ko nabaviš Zastavo, vsaj veš kaj te čaka. Jugonostalgija za nas stare prdce in pol-izdelek za mlajšo generacijo   :))
Odgovori
#6
Hvala vsem za vasa mnenja. Glede na to, da gre za stvarno napako  ima izdelek prav tako tudi 2 letno garancijo.  Bil bi res negativno presenecen v primeru kakrsnih koli tezav.  Vam sporocim kako je slo :)
Odgovori
#7
Photo 
Luknjica na batu je tovarniška rešitev. Ne gre za napako ampak konstrukcijsko rešitev. Tudi odtis na vzvodu bata je prisoten na ostalih puškah iz naše zaloge, kaj pomeni nam ni znano, ni pa popolnoma enak na vseh puškah. Za več informacij se obrnite na proizvajalca.
Prilagam fotografijo bata od puške M21 iz naše zaloge:
[Image: type;item;size;large;name;_dxdx__dxdx_A_...E6_M21.jpg]
Odgovori
#8
(02-11-2017, 11:50)mojster Napisal: ... Luknjica na batu je tovarniška rešitev. Ne gre za napako ampak konstrukcijsko rešitev. Tudi odtis na vzvodu bata je prisoten na ostalih puškah iz naše zaloge, kaj pomeni nam ni znano, ni pa popolnoma enak na vseh puškah. Za več informacij se obrnite na proizvajalca ...

... luknjica na batu ni tovarniška rešitev, ampak je odraz "malomarnosti" v proizvodnem procesu ...

... med posameznimi fazami mehanske obdelave (kovanje, valjanje, vlečenje) lahko pride med obdelovanec in obdelovalno orodje košček prej odpadlega materiala ali orodja ter se vtisne v matrico (obdelovanec) ... ta košček kasneje izpade ali pa je mehansko odstranjen, vtisnjen relief v materialu pa ostane in se lahko ali popravi (npr. z brušenjem), izloči "neustrezen" del ali pa normalno vgradi ter "prodaja" naprej kot tovarniška rešitev ... to tezo potrjuje tudi informacija, da so podobne (vendar ne enake) napake prisotne tudi na ostalih puškah ...

... nikakor pa za to ni kriv (niti odgovoren) prodajalec ... je pa res, da postane vmesni člen med kupcem in proizvajalcem v postopku reševanja reklamacije ... in žal bo kakršnokoli "zaostrovanje" retorike med samim reklamacijskim postopkom neuspešno, saj imamo na eni strani končnega kupca in "malega" odjemalca - trgovca, na drugi strani pa "velik" sistem namenske industrije ...

... veliko sreče pri reševanju reklamacije ...

lp upor500
Odgovori
#9
Moj odgovor je namenjen tudi bodočim kupcem, ki se bodo pred morebitnim nakupom lahko podrobneje seznanili s posameznimi detajli pušk.
Odgovori
#10
Tudi jaz menim, da gre pri luknjici za tovarniško rešitev, saj imajo enake luknjice tudi puške, ki se npr. prodajajo v ZDA - glej link:
https://www.ar15.com/forums/ak-47/Zastav...89-145368/

Morda je luknja tam zato, ker je bat votel in ne poln, kot pri m70, pa da izenači pritisk ali kaj podobnega. 

Glede odtisa nižje na batu - a je možno, da bi šlo za vsekan žig ali črko? To imajo nekateri m70 bati (glej foto):
http://www.akfiles.com/forums/showthread...656&page=8

Lahko pa gre seveda za napako v proizvodnji, ki pa na delovanje nima vpliva. Vsekakor simpatičen model orožja in bi ga z veseljem nekoč nekje sprobal.
Odgovori
#11
(02-11-2017, 14:08)bob78 Napisal: ... a je možno, da bi šlo za vsekan žig ali črko? To imajo nekateri m70 bati (glej foto):
http://www.akfiles.com/forums/showthread...656&page=8

Lahko pa gre seveda za napako v proizvodnji, ki pa na delovanje nima vpliva ... 

... lahko bi bila interna oznaka (vsekan žig), samo na osnovni fotografiji je to nemogoče potrditi ...

... tovrstna napaka (če ne gre za prej omenjeni žig) ne bo vplivala na samo delovanje ... bo pa jezila uporabnika vsakokrat, ko jo bo videl ...

lp upor500
Odgovori
#12
(02-11-2017, 11:50)mojster Napisal: ... Luknjica na batu je tovarniška rešitev. Ne gre za napako ampak konstrukcijsko rešitev. Tudi odtis na vzvodu bata je prisoten na ostalih puškah iz naše zaloge, kaj pomeni nam ni znano, ni pa popolnoma enak na vseh puškah. Za več informacij se obrnite na proizvajalca ...

Pa saj to sem pisal...  

Za več informaij se obrnite na proizvajalca... je standarden način odnosa do strank. na trgu ponuja njihovo robo, prodajalca pa naj stranke same sprašujejo?

Tudi ko je meni prodal puško in ji je šla po pol leta cel, se ni hotel vpletati v to, da dobim novo cev. Sem se moral drugače znajti.

lp
[/quote]
Odgovori
#13
Se opravicujem ce nisem bil najbilj jasen v prvem postu. Predmet problema je odtis (luknja) na pestu, luknjica pri glavi bata je jasno tovarniska. Danes sem bil v kontaktu s prodajalcem, ki je obljubil, da kontaktira proizvajalca za pojasnitev...saj naj bi bil podoben vtis na vseh ostalih puskah. Sam sem namrec izdelek kupil pri njemu in ne direkto od proizvajalca, zato vsakrsna drugacna komunikacija po mojem mnenju ni primerna. Ob tej priloznosti, bi pohvalil prodajalcev odnos in pripravljenost na razresitev problema. 

 Se bolj podrobna slika;

Vtis nepravilne oblike na batnici.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#14
(02-11-2017, 18:02)DaniMitrov Napisal: Se opravicujem ce nisem bil najbilj jasen v prvem postu. Predmet problema je odtis (luknja) na pestu, luknjica pri glavi bata je jasno tovarniska. Danes sem bil v kontaktu s prodajalcem, ki je obljubil, da kontaktira proizvajalca za pojasnitev...saj naj bi bil podoben vtis na vseh ostalih puskah. Sam sem namrec izdelek kupil pri njemu in ne direkto od proizvajalca, zato vsakrsna drugacna komunikacija po mojem mnenju ni primerna. Ob tej priloznosti, bi pohvalil prodajalcev odnos in pripravljenost na razresitev problema. 

 Se bolj podrobna slika;

Vtis nepravilne oblike na batnici.

To je odtisek interne kontrole in dokazuje, da je šel ta del skozi določene roke.
Odgovori
#15
Ampak tule skozi verjetno ni priteklo olje, ki si ga vlil v glavo bata?
Sicer pa zadeva spominja na črko P v cirilici. Proba, provera ... Samo ugibam.
Odgovori
#16
Clap Clap
No, da vidimo...
Odgovori
#17
П je kot je že napisano P, in jasno je vidno da je utisnjeno in ne slučajna napaka, ne smešite se več ker se vam bojo srbi oreng smejali.
Odgovori
#18
(01-11-2017, 13:47)DaniMitrov Napisal: Lepo porzdavljeni vsi skupaj,

na vas se obračam po pomoč ter nasvet glede naslednje zadeve:

Zadnjic sem kupil M21-tko, ter jo po prvem streljanju razstavil z namenom čiščenja (vem, da bi to moral narediti že pri prodajalcu...). Kvaliteta izdelave plinskega bata  je....bom rekel kar vojaška Shootme  

Glede na to, da sem pričakoval podobno kvaliteto izdeave, me to niti ni tako zmotilo. Bat je na skrajni zgornji strani zaobljen in ko sem vlil olje, da bi počistil konkavni del, je olje začelo pritekati iz luknjice na pestu, 5 cm nižje. Se pravi, da je zaradi vključka na materialu/manjka amteriala... luknjicaa skozi bat(spripeta slika)!

Sam nisem strokovnjak za te zadeve, vendar menim, da bi tako šlamparijo morali ugotoviti že v kontroli kakovosti.

Zanima me vaše mnjenje, ali je napaka dovoljšen razlog za reklamacijo izdelka, ali naj pregrizem to v primeru, da napaka ne vpliva bistveno na delovanje celotnega sklopa in na možnost trajne porušitve materiala pri dolgotrajni obremenitvi.

Za mnenja se vam v naprej zahvaljujem.

LP
Wall Wall Wall
Odgovori
#19
(02-11-2017, 18:02)DaniMitrov Napisal: Se opravicujem ce nisem bil najbilj jasen v prvem postu. Predmet problema je odtis (luknja) na pestu, luknjica pri glavi bata je jasno tovarniska. Danes sem bil v kontaktu s prodajalcem, ki je obljubil, da kontaktira proizvajalca za pojasnitev...saj naj bi bil podoben vtis na vseh ostalih puskah. Sam sem namrec izdelek kupil pri njemu in ne direkto od proizvajalca, zato vsakrsna drugacna komunikacija po mojem mnenju ni primerna. Ob tej priloznosti, bi pohvalil prodajalcev odnos in pripravljenost na razresitev problema. 

 Se bolj podrobna slika;

Vtis nepravilne oblike na batnici.

Pa dobro kje ti je olje priteklo ven skozi luknjo ali skozi odtis a se da jasno in nedvoumno  povedat Doh
Odgovori
#20
Sem in Smo zakompliciral :) Prvotno vprasanje je bilo ce je vtis ok ali ne. 
Sem ravnokar preveril, olje ne tece skozi odtis. Zadnjic mi je tako delovalo ker se je tam nabiralo-moja napaka.

Pustmo tole, lahko zapremo. 

LP
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)