Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Texas massacre :)
#41
Napisal si dva posta brez vsebine. 

Eno vprašanje v tri krasne in drugo neko kvazi "šalo" kjer naj bi izpostavljal neracionalno kot, da to itak ni jasno že v štartu (razen tebi). Strelski obračuni so vsi posledica take ali drugačne travme in zelo redko morda kake racionale (ki za končen rezultat in šok okolice niti ni tako pomembna - ali je poravnal račune, ker je račun dejansko neporavnan ali ker si je sam tako mislil) in za to debato povsem irelevantne (vzrok ne akt).


Morda bi bilo za tvojo psiho bolje, da glavo tudi občasno ne iztakneš.


Skratka back on topic skoraj vedno se izkaže, da ni težava v zakonodaji in napisanem ampak tistih, ki bi to morali izvajati oz. da zakonodaja ni zato, da bo družba poštena in pravila igre v naprej znana ampak ravno obratno. Vse kar je več kot "deset zapovedi" je le krinka in kompliciranje z točno določenim namenom (govedoreja).
Odgovori
#42
(09-11-2017, 09:21)Mato Napisal: Napisal si dva posta brez vsebine. 

Eno vprašanje v tri krasne in drugo neko kvazi "šalo" kjer naj bi izpostavljal neracionalno kot, da to itak ni jasno že v štartu (razen tebi). Strelski obračuni so vsi posledica take ali drugačne travme in zelo redko morda kake racionale (ki za končen rezultat in šok okolice niti ni tako pomembna - ali je poravnal račune, ker je račun dejansko neporavnan ali ker si je sam tako mislil) in za to debato povsem irelevantne (vzrok ne akt).


Morda bi bilo za tvojo psiho bolje, da glavo tudi občasno ne iztakneš.


Skratka back on topic skoraj vedno se izkaže, da ni težava v zakonodaji in napisanem ampak tistih, ki bi to morali izvajati oz. da zakonodaja ni zato, da bo družba poštena in pravila igre v naprej znana ampak ravno obratno. Vse kar je več kot "deset zapovedi" je le krinka in kompliciranje z točno določenim namenom (govedoreja).
Kot sem rekel škoda, da zadev ne prebereš za sabo. Besen si na vse okoli sebe posameznike, institucije in družbo. Zate so vsi tepci, idioti, pizde in reve. Žališ in sramotiš vse vprek. Hkrati se ti zdi prav in povsem logično, da se zadeve rešujejo z nasiljem. V bistvu si zelo jezen fant z orožjem.
Odgovori
#43
Citat:Kot sem rekel škoda, da zadev ne prebereš za sabo. Besen si na vse okoli sebe posameznike, institucije in družbo. Zate so vsi tepci, idioti, pizde in reve. Žališ in sramotiš vse vprek. Hkrati se ti zdi prav in povsem logično, da se zadeve rešujejo z nasiljem. V bistvu si zelo jezen fant z orožjem.


Dva kroga in smo na osebnem nivoju, kjer se pripisuje, podtika, interpretira ter psihoanalizira hkrati pa to počnejo ravno tisti, ki imajo toliko povedati če z istim metrom dobijo meritev lastne osebe.

Upam, da bo na to reakcija moderatorja, osebek tu ni doprinesel NIČ v temo in obračunava z osebo ne z vsebino hkrati pa podtika (lastno nrav, ker stvari (ne)razume kot jih) stvari, ki niso napisane.
Odgovori
#44
(09-11-2017, 09:45)Mato Napisal:
Citat:Kot sem rekel škoda, da zadev ne prebereš za sabo. Besen si na vse okoli sebe posameznike, institucije in družbo. Zate so vsi tepci, idioti, pizde in reve. Žališ in sramotiš vse vprek. Hkrati se ti zdi prav in povsem logično, da se zadeve rešujejo z nasiljem. V bistvu si zelo jezen fant z orožjem.


Dva kroga in smo na osebnem nivoju, kjer se pripisuje, podtika, interpretira ter psihoanalizira hkrati pa to počnejo ravno tisti, ki imajo toliko povedati če z istim metrom dobijo meritev lastne osebe.

Upam, da bo na to reakcija moderatorja, osebek tu ni doprinesel NIČ v temo in obračunava z osebo ne z vsebino hkrati pa podtika (lastno nrav, ker stvari (ne)razume kot jih) stvari, ki niso napisane.
Vidim, da si malo razmislil. To je bil tudi namen.
Odgovori
#45
Nehaj smetit temo.
Odgovori
#46
(09-11-2017, 10:01)Mato Napisal: Nehaj smetit temo.
Dogovorjeno.
Odgovori
#47
(09-11-2017, 08:46)Ljutica Bogdan Napisal:
[quote pid='145060' dateline='1510196140']



Ni čuda, da nekdo, ki sicer itak ve, da bo umrl, jih gre še par postrelit, ker pač meni, da mora z njimi poravnati račune, kot se njemu zdi prav in ne kot se sistemu zdi prav.

Lahko pa vam iz prakse povem, da ZZZS in ZPIZ nadlegujeta vsakega, kjer bi še lahko približno potegnili kakšne denarce. Slovenija si je ekonomsko opomogla, samo ljudje niso neumni. Preprosto povedano, iščejo si pomoč v tujini. S tem pa seveda prispevajo manj v Sloveniji.
Razumem, nisi zadovoljen s storitvijo ali pa si jezen zaradi ekonomsko socialnega statusa drugih in sebe, pa greš in ga ustreliš. Če je še kakšen bystander zraven pa jebi ga, kolaterala škoda.
[/quote]

Razumeš povsem pravilno. Kot bi ti moj odvetnik rekel, ni pa to zakonito. Pa tudi nisem rekel, da je prav.

Poglej, ti bom drugače pojasnil:

Kar sem hodil po državah po svetu (predvsem poslovno) sem venomer opazil, da sicer vsi neke zakone imajo (kajpak), vendar pa ravnajo v socializmu bi rekli samozaščitno in se izpostavljajo minimalno. Ker zakon ti nič ne pomaga, če si mrtev.

Ti bom navedel ekstremen primer.

Delal sem enkrat za firmo iz Malezije, neke bankirje. Dali so mi "sobo", da sem bil tam mesec dni. Ta soba je bila razkošna vila, cirka 300 kvadratov ena etaža, hiša pa je imela tipično 2 etaži. In palme zunaj in lasten bazen, ne boš verjel, z lastnim slapom.

Oprema vsa nova. Ne bom trdil da od letošnjega leta, a vsekakor luksuz.

Ta vila je bila v setu eno 20 vil, imela je lastnega vrtnarja, čistilni servis, čistilnico oblek, restavracija je bila skupna. Edino kar je po moje "kvarilo" zgodbo je bila vročina, ki je dosegla brez težav 37 stopinj dopoldne ob 10h.

Vendar pa sta bila dva vhoda, eden za avte, eden če si prišel peš. Na  obeh vhodih je bilo 6 vojakov z avtomatskimi puškami. Noč in dan. mKo sem prišel prvič v spremstvu enega Američana, so naju kar obstopili, kasneje so me samo s pozdravom puščali noter.

Enkrat sem pozabil ključ na zunanji strani vrat, nisem še dobro zložil vrečk in laptopa, nakar tiho, a kar odločno nekdo potrka, dva varnostnika na obhodu, oba imela pištole. Opozorila sta me, da sem pustil ključ zunaj. Pospravil sem ključ hipoma.

Celoten kompleks je bil ograjen z visoko ograjo (sigurno 3-4 metre) in tako dokaj diskretno je bila bodeča žica navita po vrhu ograje.

Pred ograjo pa gosta ograja s palmami, kot neke vrste živa meja.

To je cca 12km od Kuala Lumpurja.

Če greš ven iz tega kompleksa vil, morda kilometer ali dva, srečaš folk, ki za malico je s palminih listov z rokami. In pijejo če ne čaj, pa nek zvarek rižev, kar bi jaz rekel, da je nekaj močnejše od vina, a šibkejše od rakije. In je hepatitis še vedno glavni problem, ker si folk malo rije po riti, malo po ustih.

Skratka, ti ljudje imajo dosti denarja, zelo diskretno so si naseljece postavili, nič ne prepustijo naključju in kljub temu, da bi se lahko zelo preseravali, so se dobesedno lepo poskrili za tisto palmino živo mejo.

Zdaj bi ti lahko povedal še eno zgodbo o angleških doktorjih, samo predolg post bi bil.

Skratka, ljudje se obnašajo previdno, kljub denarju, ne izpostavljajo se in ne provocirajo. Ter se zavarujejo sami, ne glede na zakon.

V Sloveniji pa se doktorji preseravajo, kregajo in recimo ljudem ni jasno, kako je lahko vrsta, če pa plačaš sam, pa v hipu ni vrste.

In za strelski obračun so si doktorji in zdravstveni sistem krivi sami. To je moje mnenje.
Odgovori
#48
Narodu ki ima povprečen IQ idiota marsikaj ni jasno, kar pa ne pomeni da zadeva ni jasna.
Odgovori
#49
(10-11-2017, 04:12)Ibbbbbb2011 Napisal:
(09-11-2017, 08:46)Ljutica Bogdan Napisal:
[quote pid='145060' dateline='1510196140']



Ni čuda, da nekdo, ki sicer itak ve, da bo umrl, jih gre še par postrelit, ker pač meni, da mora z njimi poravnati račune, kot se njemu zdi prav in ne kot se sistemu zdi prav.

Lahko pa vam iz prakse povem, da ZZZS in ZPIZ nadlegujeta vsakega, kjer bi še lahko približno potegnili kakšne denarce. Slovenija si je ekonomsko opomogla, samo ljudje niso neumni. Preprosto povedano, iščejo si pomoč v tujini. S tem pa seveda prispevajo manj v Sloveniji.
Razumem, nisi zadovoljen s storitvijo ali pa si jezen zaradi ekonomsko socialnega statusa drugih in sebe, pa greš in ga ustreliš. Če je še kakšen bystander zraven pa jebi ga, kolaterala škoda.

Razumeš povsem pravilno. Kot bi ti moj odvetnik rekel, ni pa to zakonito. Pa tudi nisem rekel, da je prav.

Poglej, ti bom drugače pojasnil:

Kar sem hodil po državah po svetu (predvsem poslovno) sem venomer opazil, da sicer vsi neke zakone imajo (kajpak), vendar pa ravnajo v socializmu bi rekli samozaščitno in se izpostavljajo minimalno. Ker zakon ti nič ne pomaga, če si mrtev.

Ti bom navedel ekstremen primer.

Delal sem enkrat za firmo iz Malezije, neke bankirje. Dali so mi "sobo", da sem bil tam mesec dni. Ta soba je bila razkošna vila, cirka 300 kvadratov ena etaža, hiša pa je imela tipično 2 etaži. In palme zunaj in lasten bazen, ne boš verjel, z lastnim slapom.

Oprema vsa nova. Ne bom trdil da od letošnjega leta, a vsekakor luksuz.

Ta vila je bila v setu eno 20 vil, imela je lastnega vrtnarja, čistilni servis, čistilnico oblek, restavracija je bila skupna. Edino kar je po moje "kvarilo" zgodbo je bila vročina, ki je dosegla brez težav 37 stopinj dopoldne ob 10h.

Vendar pa sta bila dva vhoda, eden za avte, eden če si prišel peš. Na  obeh vhodih je bilo 6 vojakov z avtomatskimi puškami. Noč in dan. mKo sem prišel prvič v spremstvu enega Američana, so naju kar obstopili, kasneje so me samo s pozdravom puščali noter.

Enkrat sem pozabil ključ na zunanji strani vrat, nisem še dobro zložil vrečk in laptopa, nakar tiho, a kar odločno nekdo potrka, dva varnostnika na obhodu, oba imela pištole. Opozorila sta me, da sem pustil ključ zunaj. Pospravil sem ključ hipoma.

Celoten kompleks je bil ograjen z visoko ograjo (sigurno 3-4 metre) in tako dokaj diskretno je bila bodeča žica navita po vrhu ograje.

Pred ograjo pa gosta ograja s palmami, kot neke vrste živa meja.

To je cca 12km od Kuala Lumpurja.

Če greš ven iz tega kompleksa vil, morda kilometer ali dva, srečaš folk, ki za malico je s palminih listov z rokami. In pijejo če ne čaj, pa nek zvarek rižev, kar bi jaz rekel, da je nekaj močnejše od vina, a šibkejše od rakije. In je hepatitis še vedno glavni problem, ker si folk malo rije po riti, malo po ustih.

Skratka, ti ljudje imajo dosti denarja, zelo diskretno so si naseljece postavili, nič ne prepustijo naključju in kljub temu, da bi se lahko zelo preseravali, so se dobesedno lepo poskrili za tisto palmino živo mejo.

Zdaj bi ti lahko povedal še eno zgodbo o angleških doktorjih, samo predolg post bi bil.

Skratka, ljudje se obnašajo previdno, kljub denarju, ne izpostavljajo se in ne provocirajo. Ter se zavarujejo sami, ne glede na zakon.

V Sloveniji pa se doktorji preseravajo, kregajo in recimo ljudem ni jasno, kako je lahko vrsta, če pa plačaš sam, pa v hipu ni vrste.

In za strelski obračun so si doktorji in zdravstveni sistem krivi sami. To je moje mnenje.
[/quote]
____------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vsak ima svoje mnenje. Bisvto pa je, da je v Sloveniji 5000 zdravnikov, ki opravijo nekaj stotisoč operacij in nekaj milijonov ambulantnih obravnav. Prosto po krivulji porazdelitve verjetnosti ne morejo biti vsi bolniki vedno in z vsem zadovoljni, kot v nobenem drugem poklicu. Napake se dogajajo in se bodo, povsod. In tudi, če odmisliš problem morebitno zgrešene percepcije bolnika o poteku njegovega zdravljenja, je kimanje in tiho odobravanje strelskih obračunov najmanj neumnost in norost. O karakterji posameznikov pa nima smisla razpravljati, ali pač?
Odgovori
#50
Bistvo je, da je zdravstvo v Sloveniji usrano, glede na to, koliko denarja se meče v to.
Ni to moja osebna percepcija, najdi Slovenijo tukaj:
https://healthpowerhouse.com/files/EHCI_...report.pdf

Po nekaterih boleznih, kot je Hepatitis C, je Slovenija "druga", zdravstvo pa 16. v Evropi. Preberi si poročilo, pa boš videl, ni Slovenija ne vem kaj.
Odgovori
#51
Sem enkrat videl en report o 10 lačnih in ko jih je 9 umrlo od lakote je report veselo razglašal da je 90% manj lačnih... denar se ne meče v zdravstvo ampak v zdravstveni sistem kar je velika razlika... za samo zdravstvo gre zastrašujoče malo denarja in je čudež da sploh je tam kjer je...
Odgovori
#52
(11-11-2017, 07:33)dani_79 Napisal: Sem enkrat videl en report o 10 lačnih in ko jih je 9 umrlo od lakote je report veselo razglašal da je 90% manj lačnih... denar se ne meče v zdravstvo ampak v zdravstveni sistem kar je velika razlika... za samo zdravstvo gre zastrašujoče malo denarja in je čudež da sploh je tam kjer je...

Glej Dani,

lahko da si videl kakšen report, Internet je poln sranja ali kakor bi rekel prvi slovenski zet Donald - fejk njus.

Ta report, ki sem ti ga pripel ogromno ljudi spremlja, osebno sem govoril s človekom, ki ni hotel delati za slovensko firmo, ker je ugotovil, da je zdravstvo v kur** in če bošel na slovensko zavarovanje (in dol iz enega derugega - ne povem katerega) - bo tudi on šel v kur**.

V Evropi je dosti stvari neotipljivih - intangible kot rečejo Angleži.

Ta report obravnava t.i. javne zdravstvene sisteme. Nič ni govora o *zasebnih*, kjer je znano, da Švicarji prednjačijo. In Angleži. Tukaj se pogovarjamoo javnih zdravstvenih sistemih.

In dejansko je zdravstvo slabo - in predmet tega, da ljudje popizdi**.

Osebno sem mnenja, da nihče ne bo naredil ceha boljšega, kot cehovski člani sami. Samo to jim še ni kapnilo. Sicer se je ena doktorica našla v zaporu, ker se ji ni dalo enemu človeku pomagati v nevarnosti. Ampak generalno gledano, zdravstveni ceh se še ni zgnojil. Kdaj se bo, je težko reči.

Ne odobravam, da nekdo gre in kar postreli vse povprek. Si pa pridržujem pravvico, da ocenim, kdo je kriv za to. Ocenjujem, in menim, da so si doktorji krivi sami za to stanje in za marsikak primer, ko komu poči film.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)