Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbiram pištolo in sem pred nekaj dilemami
(05-12-2017, 22:40)bs001 Napisal: Sam sem po nekaj mesecih streljanja (enkrat do največ dvakrat na teden) hitro prišel pri preciznem na 190 ali več pik pri 20 strelih. Tudi z več različnimi pištolami in v različnih kalibrih, pa nisem nek talent. 

Glede rezultata kapo dol!! Clap Clap
Le kako si upaš/drzneš napisati, da nisi talent?? Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(05-12-2017, 22:40)bs001 Napisal: Sam sem po nekaj mesecih streljanja (enkrat do največ dvakrat na teden) hitro prišel pri preciznem na 190 ali več pik pri 20 strelih. Tudi z več različnimi pištolami in v različnih kalibrih, pa nisem nek talent. Sem pa si privoščil "orodje" s 6" cevjo, ki mi ustreza. Tako da tistih 500 EUR, ki jih omenjaš, se lahko pozna (zlasti če izbiraš med pištolami, ki niso za precizno, in pištolami, ki so za precizno).

Skratka, moje mnenje je, da če se nameravaš "ukvarjati" s preciznim streljanjem in si to lahko privoščiš, si vzami že na začetku pištolo za precizno streljanje, ki ti ustreza. Z dobrim orodjem (in strelivom, ki leži tvoji pištoli) se da tudi hitro napredovati. Pištole ne testiraj po "občutku" kako ti leži v roki, ampak moraš z njo streljati. Pri meni je tako, da slabše (manj precizno) streljam s pištolami, ki mi po občutku bolje ležijo v roki!?

Od pištol s 5" cevjo meni osebno ustreza CZ 75 TS, ki jo omenjaš (boš pa moral na njej menjati zadnji merek za nastavljivega in vkalkuliraj še ta strošek). 

Če lahko, raje vzami pištolo s 6" cevjo (zaradi večje razdalje med prvim in zadnjim merkom). Probaš lahko tele 6" pištole:
- 6" Pardinija GT (nekdo ga prodaja na forumu, novega imaš na strelska-oprema.si), 
- CZ Sport II, če je kdo trenutno prodaja (gre za predelano CZ 75 s strani Waffen Oschatz, dobavni roki za nove so 1 leto in več),
- obstaja tudi CZ 75B 6.0 od Akaha (ali nekaj takega), ki ima po testih dobre rezultate glede natančnosti in mogoče bo v kratkem dobavljiva v Sloveniji (Proarmis?),
- P226 X-SIX zelo odpušča napake in z njo rad streljam tudi sam (nove dobavljive pri Lab Commerce v LJ in več drugih trgovinah),
- Proarmis ima njihovo Protarget, ki je še nisem sprobal, preveri,
- najde pa se še marsikaj drugega ...

Če boš streljal na Dolenjki, razmisli za zimske mesece raje o nakupu zračne pištole (lahko streljaš na toplem :-)

Dober nakup ti želim
Pozabil si na Sig Sauer P210 Super Target.
Odgovori
Hvala tudi ostalim za odgovore. Sem šel pogledat te pištole, pa je cena kar uf (vem, da bo municija nanesla še precej več, ampak zaenkrat sem še semi-ubogi študent)... Vsekakor bom pa razmislil tudi o tej varianti.
Odgovori
(06-12-2017, 21:16)Sherman Napisal: Hvala tudi ostalim za odgovore. Sem šel pogledat te pištole, pa je cena kar uf (vem, da bo municija nanesla še precej več, ampak zaenkrat sem še semi-ubogi študent)... Vsekakor bom pa razmislil tudi o tej varianti.

Rabljene pištole boš dobil za cca 25% - 35% ceneje kot so nove. Tako da se pri kakem rabljenem 6" Pardiniju lahko giblješ v rangu 1300 - 1500 EUR. CZ 75 TS je pa tudi  okoli 1300 EUR nova (plus merki pa obisk puškarja, če ne boš menjal sam, in prideš skoraj na isto ceno). Pred kratkim se je ugodno prodajal tudi rabljen 5" P226 X-Five Allround (ki sicer nima vseh nastavitev proženja kot classic, je pa nov okoli 2000 EUR). Malo spremljaj ponudbe rabljenih in pojdi probat, ko se kaj primernega pojavi.
Odgovori
(06-12-2017, 08:31)357 Napisal:
(05-12-2017, 22:40)bs001 Napisal: Sam sem po nekaj mesecih streljanja (enkrat do največ dvakrat na teden) hitro prišel pri preciznem na 190 ali več pik pri 20 strelih. Tudi z več različnimi pištolami in v različnih kalibrih, pa nisem nek talent. 

@bs001

Me zanima, kje si gor rastel če je 190+ po par mesecih normalno za netalentirane. Tudi v AA ligi je izgleda bolj slabo s talenti, na vsaki tekmi si med top 3 s tvojim netalentom, da o Tarči, Dum Dum in ostali lokalnoligaški folklori ne govorim.

Vprašam zato, da si kupim vašo vodo ali zrak al kaj to imate tam...
Odgovori
(06-12-2017, 23:27)enter Napisal:
(06-12-2017, 08:31)357 Napisal:

@bs001

Me zanima, kje si gor rastel če je 190+ po par mesecih normalno za netalentirane. Tudi v AA ligi je izgleda bolj slabo s talenti, na vsaki tekmi si med top 3 s tvojim netalentom, da o Tarči, Dum Dum in ostali lokalnoligaški folklori ne govorim.

Vprašam zato, da si kupim vašo vodo ali zrak al kaj to imate tam...
Ko gledaš rezultate lige Tarča, ta mojster bs001 številke 190 še nikdar ni dosegel, kaj šele presegel! Med 186, 188 in 190 je pa velika razlika!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Ah turist...to jaz take tipe imenujem, lokalni junaki Doh
Odgovori
Sherman, kot ti je napisal bs, ti tudi jaz priporočam raje nakup rabljene pištole boljšega ranga, in pa seveda po predhodnem preizkusu, da ti pištola "leži". 

Najbrž nas je šla večina po poti, ko smo najprej kupili kos ki se je zdel dober kompromis vloženo-dobljeno. Na koncu pristaneš na tistem kosu, ki si ga želel že na začetku, le da si vmes izgubil 30 % pri prodaji prvega kosa (ali pa še kakšnega vmes). 

Navedeno velja predvsem za precizno streljanje, pri dinamiki jo mirno odneseš s kakšnim Glockom, ...

Lep pozdrav
Andrej
Odgovori
Če misliš iti v precizno smer imaš 2 bistvena pravila:
  • glej samo kose dolžine 6"
  • univerzalnega kosa za precizno in za dinamiko ni
Vzemi tisto, kar ti res sede v roko, če so problem finance, bolje da počakaš kak mesec, da se še kaj nakaplja in kupiš nekaj, kar bo služilo svojemu namenu! :-D
Odgovori
Pri vsem, kar se da od sebe ( beri: iz denarnice ), je treba dati tudi del sebe ( vzeti si čas za pridobivanje teoretičnega in praktičnega znanja ) in ne se zanašati le na talent ( :-D ).
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(07-12-2017, 11:54)357 Napisal: Pri vsem, kar se da od sebe ( beri: iz denarnice ), je treba dati tudi del sebe ( vzeti si čas za pridobivanje teoretičnega in praktičnega znanja ) in ne se zanašati le na talent ( :-D ).

Tole si pa zadel 100%! Še boljši kos orožja, brez kilometrine strelca, brez mnogo treninga in vlaganja ne more dati rezultata!
Jih pa veliko razmišlja, da če bodo kupili vrhunski kos, da bodo 100tke kar letele!
Potem pa na tekmi srečaš kruto realnost! Mrgreen
Odgovori
(07-12-2017, 12:21)turist Napisal: Tole si pa zadel 100%!

No ja, tudi jaz občasno kaj zadenem.  :-D
Odgovori
Pravijo da tudi za tek ne rabis superg ampak meni se zdi da jebeno pomagajo...
Ce kupis nJboljso pistolo ki si jo lahko priviscis, potem ne bos imel izgovora da je za pomankanje rezultata kriva tudi tehnika.
Pa je en izgovor/razlog manj.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Odgovori
Kakšno pa je vaše mnenje glede Tanfoglio Gold Match?
Odgovori
(07-12-2017, 19:11)Sherman Napisal: Kakšno pa je vaše mnenje glede Tanfoglio Gold Match?

Tole sem na tem forumu napisal pred dobrim letom! Mnenja ne spreminjam!

[Image: avatar_1564.jpg?dateline=1512653451]
turist [Image: buddy_online.png] 
Stotnik
[Image: star-9.png][Image: star-9.png][Image: star-9.png]

Tem: 0
Pridružil: Dec 2011 
Ugled: 14 
Stopnja opozorila: 0%

03-03-2016, 12:59 (Ta prispevek je bil nazadnje popravljen: 03-03-2016, 13:00 od turist.)

(03-03-2016, 09:19)Bacekjon Napisal: Napisal:Včeraj se je pojavil nov test:

http://www.thetruthaboutguns.com/2016/03...-zero-1-s/

Ko ga dobim v roke, bom še jaz kaj napisal...
[size=undefined]

Glede na to, da si nov na forumu in ko berem tvoje poste, sprašuješ kot začetnik. Morda se motim!
Torej, če nimaš res nekaj kilometrine, je tako ocenjevanje in testiranje brez veze.
Povem ti iz lastnih izkušenj. Prva pištola, ki sem jo kupil je bila Tanfoglio Gold Match. Nikakor ni grupirala tako kot so grupirale pištole drugim. Mučil sem se z njo par mesecev in jo nato prodal in kupil CZ Sport2. Na začetku je bilo malo bolje, potem pa so tudi krogle začele zahajati iz črne! 
Pa da ne naštevam več, ker je to brez veze.
Zadnjič sem dobil v roke to svojo isto Tanfoglio Gold Match, ki medtem (v 5 letih) ni postrelila 1000 nabojev, Glej ga no hudiča, kot za šalo sem z njo ustrelil 96 (4x9).
Torej, če strnim: Težko začetnik testira in ocenjuje kakšen kos je, lahko samo ugotoviš, ali ti sede v roko ali ne!
Ne nabijat nekaj po forumu, ampak beri, streljaj, treniraj, ko pa boš pričel dosegati kakšne bolj odmevne rezultate, se boš pa lahko posvetil testom. Test brez renomeja ni nič. Testirajo lahko mojstri, anonimneži pa naj se prvo pokažejo, koliko jih je v hlačah in naredijo kakšen rezultat, testi pa naj počakajo!

Pa brez zamere! [Image: s-flak.gif]
[/size]
Odgovori
(07-12-2017, 19:30)turist Napisal:
(07-12-2017, 19:11)Sherman Napisal: Kakšno pa je vaše mnenje glede Tanfoglio Gold Match?

Tole sem na tem forumu napisal pred dobrim letom! Mnenja ne spreminjam!

[Image: avatar_1564.jpg?dateline=1512653451]
turist [Image: buddy_online.png] 
Stotnik
[Image: star-9.png][Image: star-9.png][Image: star-9.png]

Tem: 0
Pridružil: Dec 2011 
Ugled: 14 
Stopnja opozorila: 0%

03-03-2016, 12:59 (Ta prispevek je bil nazadnje popravljen: 03-03-2016, 13:00 od turist.)

(03-03-2016, 09:19)Bacekjon Napisal: Napisal:Včeraj se je pojavil nov test:

http://www.thetruthaboutguns.com/2016/03...-zero-1-s/

Ko ga dobim v roke, bom še jaz kaj napisal...
[size=undefined]

Glede na to, da si nov na forumu in ko berem tvoje poste, sprašuješ kot začetnik. Morda se motim!
Torej, če nimaš res nekaj kilometrine, je tako ocenjevanje in testiranje brez veze.
Povem ti iz lastnih izkušenj. Prva pištola, ki sem jo kupil je bila Tanfoglio Gold Match. Nikakor ni grupirala tako kot so grupirale pištole drugim. Mučil sem se z njo par mesecev in jo nato prodal in kupil CZ Sport2. Na začetku je bilo malo bolje, potem pa so tudi krogle začele zahajati iz črne! 
Pa da ne naštevam več, ker je to brez veze.
Zadnjič sem dobil v roke to svojo isto Tanfoglio Gold Match, ki medtem (v 5 letih) ni postrelila 1000 nabojev, Glej ga no hudiča, kot za šalo sem z njo ustrelil 96 (4x9).
Torej, če strnim: Težko začetnik testira in ocenjuje kakšen kos je, lahko samo ugotoviš, ali ti sede v roko ali ne!
Ne nabijat nekaj po forumu, ampak beri, streljaj, treniraj, ko pa boš pričel dosegati kakšne bolj odmevne rezultate, se boš pa lahko posvetil testom. Test brez renomeja ni nič. Testirajo lahko mojstri, anonimneži pa naj se prvo pokažejo, koliko jih je v hlačah in naredijo kakšen rezultat, testi pa naj počakajo!

Pa brez zamere! [Image: s-flak.gif]
[/size]

Tole si pa nagrado zasluži Hand
Odgovori
Lep pozdrav, spet jaz.

Hvala vsem za nasvete in odgovore. Prepričali ste me, naj gledam pištole s 6-palčnimi cevmi (in sprejmem bankrot oz. morebitno prodajo ledvice v bližnji prihodnosti). Zanima me, če ima kdo v lasti in bi bil pripravljen posoditi za preizkus nekaj od naslednjega:
  • Akah CZ 75B
  • CZ 75 Sport II
  • Tanfoglio Gold Match
  • STI Trojan 6.0
  • katerikoli drug kos s 6-palčno cevjo, ki je v cenovnem rangu do 2.000 EUR
Pogoj je edino, da dotični lastnik strelja na Dolenjki, ker žal nimam prevoza in se ne morem odpeljati kam drugam. Želim vam lep preostanek vikenda in vas lepo pozdravljam.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)