Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrditev novega zakona o orožju v EU
#41
boš prej na lotu zadel kot te spremembe videl
Odgovori
#42
(09-01-2018, 07:48)volodja Napisal: ....Nabava prek spleta- Egun naj bi bila misija nemogoče ali pač prepovedana. ....

Bodo prepovedali oglaševanje prodaje rabljenega orožja? Pošiljanje?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#43
Če prav razumem , pošiljanje?
Odgovori
#44
A potem bomo vse orožje doma v sloveniji proizvajali?
Odgovori
#45
(10-01-2018, 16:43)tomygun Napisal: Moje mnenje je tako ,da je Rok napisal kar je res,kako pa bo pa bo razvidno konec leta in do takrat bodo še volitve ,ker po mojem mnenju lahko marsikaj spremenijo, sploh če pride na oblast SDS.

Se strinjam, da je napisal kar je res, ampak zakaj še ni napisal, da se osebno strinja z veliko bolj rigoloznimi pravili, ki nam jih vsiljuje MNZ in jih brez dovoljenj na lastno roko v našem imenu potrjuje.
 In prav zaradi takšne dvoličnosti je treba marsikomu odpreti oči in povedat resnico.

Odgovori
#46
ali mi lahko nekdo razjasni, kaj je s tem člankom narobe!? Po moje je čisto kronološko opisana farsa priprave EU direktive, kot tudi servilno vedenje dela naših evro poslancev, da ne rečem servilnega vedenja državnih organov...?
Odgovori
#47
(11-01-2018, 21:36)95krogov Napisal: ali mi lahko nekdo razjasni, kaj je s tem člankom narobe!? Po moje je čisto kronološko opisana farsa priprave EU direktive, kot tudi servilno vedenje dela naših evro poslancev, da ne rečem servilnega vedenja državnih organov...?

Če nisi ipsc jevc z vsaj 20 jset letnim stažem ne boš razumu Hand
Odgovori
#48
(11-01-2018, 23:17)jabolko Napisal:
(11-01-2018, 21:36)95krogov Napisal: ali mi lahko nekdo razjasni, kaj je s tem člankom narobe!? Po moje je čisto kronološko opisana farsa priprave EU direktive, kot tudi servilno vedenje dela naših evro poslancev, da ne rečem servilnega vedenja državnih organov...?

Če nisi ipsc jevc z vsaj 20 jset letnim stažem ne boš razumu Hand

Oh, Eek

:) Daj probaj, mogoče mi pa uspe!?
Odgovori
#49
jabolko za predsednika države. Drugi itak ne štekajo.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#50
(11-01-2018, 23:17)jabolko Napisal:
(11-01-2018, 21:36)95krogov Napisal: ali mi lahko nekdo razjasni, kaj je s tem člankom narobe!? Po moje je čisto kronološko opisana farsa priprave EU direktive, kot tudi servilno vedenje dela naših evro poslancev, da ne rečem servilnega vedenja državnih organov...?

Če nisi ipsc jevc z vsaj 20 jset letnim stažem ne boš razumu Hand

Vrhunska izjava!
Odgovori
#51
(12-01-2018, 09:58)Ljutica Bogdan Napisal:
(11-01-2018, 23:17)jabolko Napisal:
(11-01-2018, 21:36)95krogov Napisal: ali mi lahko nekdo razjasni, kaj je s tem člankom narobe!? Po moje je čisto kronološko opisana farsa priprave EU direktive, kot tudi servilno vedenje dela naših evro poslancev, da ne rečem servilnega vedenja državnih organov...?

Če nisi ipsc jevc z vsaj 20 jset letnim stažem ne boš razumu Hand

Vrhunska izjava!

Rok je ipsc strelec od začetka delovanja szps bil je njen predsednik pa predsednik sodniške organizacije pa verjetno bo še kdaj kaj...posledično gre nekaterim v nos, kar je normalno... sam sem nevtralen zato sem tudi dal izjavo o 20+ letnem stažu ipsc...ja, brez tega se zadeve ne da razumet, pika.
Odgovori
#52
Zelo poenostavljeno tudi za tiste brez 20 letnega staža kraljev strelstva

Predlog popravkov podrejenega pravilnika ZORO poslan nam iz MNZ , je vseboval izredno restriktivne predloge ,ki efektivno zaprejo vse razen komercialnih strelišč

Posvetovane zveze se z tem seveda niso mogle strinjat,a MNZ vseno rabi odljukat 'usklajeno z strokovno in interesirano javnostjo'. In na ti točki uleti glavni junak te grozljivke ,ki mimogrede prej ni imel nič opravka z tem.

Rok rahlo olepša (zraven je dodal še par svojh, ki se jih še na MNZ niso spomnil) predloge MNZ in jih nazaj pošlje kot predstavnik SZPS (na zvezi si teh predlogov sploh niso prebral kaj šele uskladil)  lahko si mislite ,da so se folku iz delovne skupine na MNZ (beri Inšpektorjem ) kar zasvetle učke ko so to bral . 
Češ super strelci se strinjajo malo so še sami poostril ,evo zaprl bomo privat strelišča pa še zainteresirana javnost je dala OK super opravljeno ne rabimo se več pogovarjat.

Kak mesec kasneje po takem in drugačnem nadlegovanju iz strani ostalih ,se SZPS pokesa in z dopisom MNZ prekliče podan predlog . Tu se zaenkrat konča zgodba .

Od takrat vse tiho je bilo a vrjetno so nas ostale samo iz CC vrgl pa se zdaj delovna skupina pogaja z bolj 'dovzetno' javnost ,tako ki seboj prinese še flaško vazelina.
Odgovori
#53
(12-01-2018, 13:53)mr.T Napisal: ... Tu se zaenkrat konča ...

... pa se ne bi smelo:

- v kolikor je podal predlog kot predstavnik zveze brez potrebnega soglasja le-te obstajajo določene aktivnosti, ki lahko to sankcionirajo, sam postopek pa označijo kot "kontaminiran" (znano iz bližnje preteklosti?)

- v kolikor je podal predlog kot fizična oseba, ima sicer vso pravico, ampak v tem primeru ne more nastopati kot "strokovna zainteresirana javnost" ter se njegov predlog ne more in tudi ne sme upoštevati (za spremembe zakonov, predlogov, ... pa je itak zakonsko predpisan postopek)

... morda kakšen predlog za angažiranje pravnih strokovnjakov?

... ampak še enkrat glede na začeten post v tej temi: članek je korektno napisan!

lp upor500
Odgovori
#54
(12-01-2018, 11:19)jabolko Napisal: Rok je ipsc strelec od začetka delovanja szps bil je njen predsednik pa predsednik sodniške organizacije pa verjetno bo še kdaj kaj...

Kdo pa je "izumu" IPSC?  ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#55
(12-01-2018, 14:07)upor500 Napisal:
(12-01-2018, 13:53)mr.T Napisal: ... Tu se zaenkrat konča ...

... pa se ne bi smelo:

- v kolikor je podal predlog kot predstavnik zveze brez potrebnega soglasja le-te obstajajo določene aktivnosti, ki lahko to sankcionirajo, sam postopek pa označijo kot "kontaminiran" (znano iz bližnje preteklosti?)

- v kolikor je podal predlog kot fizična oseba, ima sicer vso pravico, ampak v tem primeru ne more nastopati kot "strokovna zainteresirana javnost" ter se njegov predlog ne more in tudi ne sme upoštevati (za spremembe zakonov, predlogov, ... pa je itak zakonsko predpisan postopek)

... morda kakšen predlog za angažiranje pravnih strokovnjakov?

... ampak še enkrat glede na začeten post v tej temi: članek je korektno napisan!

lp upor500

-domevamo da je imel soglasje , bolj problem je ker med temi, ki so soglašal nihče zadeve ni prebral

-Članek sploh pa naslov ''Potrditev novega zakona o orožju v EU'' je čisto mlatenje prazne slame  , v EU so sprejeli driektivo in je javno objavljena že več kot pol leta in to je to, nobenih potrditev in še manj zakona o orožju v EU ni. Dokler se pri nas na to temo ne začne kaj dogajat je stanje tako kot pred pol leta, nič novega , vse po starem. 

In kot rečeno je direktiva v resnici precej nepomembna, če gre skozi predlog MNZ o steliščih.
Odgovori
#56
(12-01-2018, 15:20)mr.T Napisal:
(12-01-2018, 14:07)upor500 Napisal:
(12-01-2018, 13:53)mr.T Napisal: ... Tu se zaenkrat konča ...

... pa se ne bi smelo:

- v kolikor je podal predlog kot predstavnik zveze brez potrebnega soglasja le-te obstajajo določene aktivnosti, ki lahko to sankcionirajo, sam postopek pa označijo kot "kontaminiran" (znano iz bližnje preteklosti?)

- v kolikor je podal predlog kot fizična oseba, ima sicer vso pravico, ampak v tem primeru ne more nastopati kot "strokovna zainteresirana javnost" ter se njegov predlog ne more in tudi ne sme upoštevati (za spremembe zakonov, predlogov, ... pa je itak zakonsko predpisan postopek)

... morda kakšen predlog za angažiranje pravnih strokovnjakov?

... ampak še enkrat glede na začeten post v tej temi: članek je korektno napisan!

lp upor500

-domevamo da ji imel soglasje , bolj problem je ker med temi ki so soglašal nihče zadeve ni prebral

-Članek sploh pa naslov ''Potrditev novega zakona o orožju v EU'' je čisto mlatenje prazne slame  , v EU so sprejeli driektivo in je javno objavljena že več kot pol leta in to je to, nobenih potrditev in še manj zakona o orožju v EU ni. Dokler se pri nas na to temo ne začne kaj dogajat je stanje tako kot pred pol leta, nič novega , vse po starem. 

In kot rečeno je direktiva v resnici precej nepomembna če gre skozi predlog MNZ o steliščih.

Misteraš nehaj , tu ni prostora za domneve...JE ali NI, ko boš to razčistu se pa užigaj naprej, men je Rokov članek OK teb je mlatenje prazne slame ...napiši bolšega in ga objavi v reviji obramba pa pol kritiziraj.
Odgovori
#57
(12-01-2018, 14:50)357 Napisal:
(12-01-2018, 11:19)jabolko Napisal: Rok je ipsc strelec od začetka delovanja szps bil je njen predsednik pa predsednik sodniške organizacije pa verjetno bo še kdaj kaj...

Kdo pa je "izumu" IPSC?  ;)

Ah, STRELA pa ne le to tudi SFRJ je ustanovu med drugim...pa glede, da ga dolg ni blo na forumu je sigurno spet imel podvige ... raznovrstne Nod
Odgovori
#58
Pa dejte Mr. T-ja pušušat, luba duša. A boste res mogl in vivo probat kako gre to, ko se bomo drenali na dolenki?
Odgovori
#59
Odnehajte že enkrat no kaj ni več jasn. Človeštvo ponavlja iste napake že xy let in zdej bo v neki zagamani podalpski luknji kar neankrat drugače?

Pač ne bo, face it and accept it.
Odgovori
#60
@ Mr.T ... sedaj si pa povedal vse!

Dokler se pogovarjamo samo o na osnovi nekakšnih domnev, potem je vse skupaj res samo mlatenje prazne slame.

Dajte že enkrat jasno povedati:

NISMO mu dali soglasja, zato bomo ukrenili to in to!

ali

DALI smo mu soglasje (pa čeprav nismo vedeli za kaj, ker se nam pač ni ljubilo brati), zato tudi sprejemamo svoj del odgovornosti!

Vse skupaj namreč ni mogel "zakuhati" 1 posameznik ... verjamem pa, da je sedaj najbolj prikladno vso "krivdo" prevaliti nanj ... in ravno to ni prav!

lp upor500

P.s.: S tem postom zaključujem svojo debato v tej rubriki ter prepuščam prostor tistim, ki so vedeli/niso vedeli kaj se dogaja, pa so vendar sedaj glavni razsodniki v vsej zadevi.

Lep strelski pozdrav!

upor500
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)