Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
začetnik v strelstvu/posest orožja
#21
(02-01-2015, 18:31)Msslosa Napisal: Če oz. ko z nabavnim dovoljenjem kupiš orožje pri trgovcu moraš v roku 8 dni registrirati orožje na Upravni enoti. Iz Upravne enote odideš z orožnim listom oz. Dovoljenjem za posest orožja.

Če roke zamudiš je sankcija položnica s kaznijo, vendar zaradi tega ni drugih posledic, pač ob zamudi plačaš še kazen.

Sedaj bi pa jaz nekaj vprašal in sicer kolega je na UE odnesel izpolnjeno nabavno dovoljenje skupaj z orožjem v zakonitem roku se pravi 8 dni, vendar ni dobil OL takoj ampak šele po cca... 14 dneh.

Zakaj je treba tako dolgo čakati na izdajo OL če imaš pa že vse ostale papirje.... Če bi pa slučajno zamudil rok bi pa plačal kazen, kje je tu logika?
Odgovori
#22
(09-01-2016, 13:50)Taurus_689 Napisal:
(02-01-2015, 18:31)Msslosa Napisal: Če oz. ko z nabavnim dovoljenjem kupiš orožje pri trgovcu moraš v roku 8 dni registrirati orožje na Upravni enoti. Iz Upravne enote odideš z orožnim listom oz. Dovoljenjem za posest orožja.

Če roke zamudiš je sankcija položnica s kaznijo, vendar zaradi tega ni drugih posledic, pač ob zamudi plačaš še kazen.

Sedaj bi pa jaz nekaj vprašal in sicer kolega je na UE odnesel izpolnjeno nabavno dovoljenje skupaj z orožjem v zakonitem roku se pravi 8 dni, vendar ni dobil OL takoj ampak šele po cca... 14 dneh.

Zakaj je treba tako dolgo čakati na izdajo OL če imaš pa že vse ostale papirje.... Če bi pa slučajno zamudil rok bi pa plačal kazen, kje je tu logika?

SIMPL...zato ker ni reku referentu da bo kar počakal da upiše...
Odgovori
#23
Je reku, da bo počakal... in še vprašal je, kako to da drugje na drugih UE dobijo takoj...
Odgovori
#24
(09-01-2016, 16:42)Taurus_689 Napisal: Je reku, da bo počakal... in še vprašal je, kako to da drugje na drugih UE dobijo takoj...

Lej o tem smo že debatirali ne dolgo nazaj...moral bi upisat takoj, zdaj na njemu pa je da to doseže al pa gre domov...tukaj jamrat ne bo pomagalo.
Odgovori
#25
(02-01-2015, 18:31)Msslosar Napisal: Odslužen moraš imeti tudi vojaški rok. Če nimaš odslužene vojaškega roka in si uveljavljal UGOVOR VESTI, avtomatično ne izpolnjuješ pogojev za izdajo nabavnega dovoljena za nakup orožja oz. orožne listine.

Tale stavek je verjetno samo malo štorasto napisan, kajne? Če prav razumem, bi moralo pisati, da sicer odslužen vojaški rok NI pogoj za pridobitev dovoljenja za posest orožja / orožni list, je pa ovira, če IMAŠ odslužen vojaški rok in si uveljavljal ugovor vesti. Bo tako držalo?
Odgovori
#26
"Ugovor vesti" je zelo širok pojem. Lahko se ne želiš "dotaknit" orožja, pa služiš vojaški rok civilno, lahko se sploh "ne moreš" udejstvovati v vojski,...
Berite ZORO.

L.p.
Z
Odgovori
#27
V ZORO piše "Ne glede na prejšnji odstavek se orožna listina ne izda posamezniku, ki je uveljavil pravico do ugovora vesti po posebnih predpisih."

Drugače večina mlajših sploh nebi mogla dobiti orožja, odkar ni obveznega služenja.
Odgovori
#28
Ugovoru vesti se je možno odreči. Poznam strelca, ki je zaradi ugovora vesti služil civilno, kasneje pa je ugovor preklical, sedaj pa je kar uspešen tekmovalec. Bilo je sicer nekaj birokratskega kompliciranja, a je bil vstrajen in je šlo. Kakšen je bil njegov razlog za ugovor vesti pa ne vem.
Odgovori
#29
Živjo, bom kar v tej temi vprašu, da ne odpiram nove. Ker že doug tuhtam o začetku poti v športnem strelstvu, sm malo prebral vse skupi. Tudi na tem forumu že precej, kjer vidm, da se kr največ lahko izve. Mi pa še par stvari ni jasnih glede športnih strelskih klubov in društev v povezavi z OL oziroma DP.
Zdej te začetne faze so mi jasne => tečaj in izpit rokovanja, pregled, na UE dovoljenje za nabavo, nabava orožja, registracija orožja in pol dobim OL ali DP.
Malo pa mi je pri vsem tem nejasno vloga strelskih klubov/društev (mimogrede, kakšna je sploh razlika?). Plačam vpisnino in potem letno plačujem članarino. Kok je potem znotraj kluba še stroškov in obveznosti (bi pa v LJ, po možnosti na Rudniku kot do zdaj)?
Razumem sicer, da v primeru, da bi se zelo mal streljalo, da bolje da si samo sposodim orožje in grem kdaj na strelišče za kšno uro (na ta način že nekaj časa streljam), ampak na dolgi rok, če grem v to resno in si nabavim lastno orožje, potem pa enkrat recimo po vseh teh uvodnih birokratskih ceremonijah pride neko obdobje (recimo leto, dve), ko ne bi želel tok streljati ali pa bi bil časovno ali finančno omejen, kaj to pomen zame, za moje članstvo in nenazadnje za moje orožje oz. za OL/DP?
1.)    Me bodo zaradi neaktivnosti na tekmovanjih vrgli iz kluba?
2.)    Mi bodo zaradi nevključenosti v klub odvzeli orožno listino?
3.)    Bom mogu vrniti orožje?
4.)    Če en čas nisi v klubu, to na UE kasneje preverjajo ali je to le na začetku ob pridobitvi OL/DP? Tista zakonska določila glede razlogov za OL/DP me malce begajo – pogoje moraš izpolnjevati ob pridobitvi ali celo življenje?
Vse skupaj me zelo zanima, a bi rad dobil neko čim boljšo predstavo, da me ne bo pol kap, ko bom vidu, da je stroškov bistveno več kot sm mislu. Hkrati pa sem oseba, ki je zelo nerada omejena. Če bi streljal, bi iz veselja, ko bi želel in ne ko bi moral. Je to znotraj kluba sploh možno pričakovati? Al so njihova pričakovanja, da boš vedno dal vse od sebe, bil aktivno veliko prisoten, da bodo lepi rezultati za njih - al jih po drugi strani zanima samo članarina?

NAJLEPŠA hvala za odgovore :]
Odgovori
#30
Članstvo v strelskem društvu je potreben pogoj za pridobitev orožne listine. Plačaš vpisnino in potem plačuješ letno članarino. Dokler imaš orožje z razlogom športnega streljanja moraš biti član strelskega društva. Če ti članstvo  preneha, potem preneha tudi upravičen razlog za posedovanje orožja (= šport). To se preverja, oziroma klubi javijo prenehanje članstva na UE. Torej, odgovor na direktno vprašnje - brez članstva ni orožja (na šport).
Odgovori
#31
Odgovor na tvoje vprašanje pod točko 1 se gotovo nekoliko razlikuje glede na to, v katero društvo se včlaniš.. Ampak na podlagi informacij kako to poteka v meni znanih klubih te zaradi neaktivnosti na tekmovanjih ne vržejo iz kluba. 

Glede ostalega pa kot že pojasnjeno. Če ne boš več v klubu nimaš več upravičenega razloga za posedovanje športnega orožja. Članstvo v klubu je torej pogoj, ki ga moraš izpolnjevati. Če si ne boš uredil druge podlage za posedovanje orožja moraš praviloma orožje vrnit. Zakonske pogoje moraš izpolnjevati ves čas. Klub naj bi o prenehanju članstva obvestil UE.
Odgovori
#32
Hvala za odgovor. Kakšna pa je druga - najcenejša podlaga za posest, ki mi omogoča tudi streljanje na strelišču?
Je tu mišljeno Dovoljenje za posest (al je tut tu treba bit v klubu) ali bolj kakšno dovoljenje za zbiranje?

(12-03-2018, 11:01)Louro9 Napisal: Hvala za odgovor. Kakšna pa je druga - najcenejša podlaga za posest, ki mi omogoča tudi streljanje na strelišču?
Je tu mišljeno Dovoljenje za posest (al je tut tu treba bit v klubu) ali bolj kakšno dovoljenje za zbiranje?

...sej vem, za tak šport sem trenutno mal preveč na budget, ampak na dolgi rok se mi pa zdi tole sprehajanje po streliščih, ko v eni uri zagoniš 70€ (sreza, izposoja, strelivo, inštruktor) metanje denarja skozi okno.
Odgovori
#33
(12-03-2018, 11:01)Louro9 Napisal: Hvala za odgovor. Kakšna pa je druga - najcenejša podlaga za posest, ki mi omogoča tudi streljanje na strelišču?
Je tu mišljeno Dovoljenje za posest (al je tut tu treba bit v klubu) ali bolj kakšno dovoljenje za zbiranje?

(12-03-2018, 11:01)Louro9 Napisal: Hvala za odgovor. Kakšna pa je druga - najcenejša podlaga za posest, ki mi omogoča tudi streljanje na strelišču?
Je tu mišljeno Dovoljenje za posest (al je tut tu treba bit v klubu) ali bolj kakšno dovoljenje za zbiranje?

...sej vem, za tak šport sem trenutno mal preveč na budget, ampak na dolgi rok se mi pa zdi tole sprehajanje po streliščih, ko v eni uri zagoniš 70€ (sreza, izposoja, strelivo, inštruktor) metanje denarja skozi okno.


UFFF.... Lovro, dobr te strižejo...

Odgovori
#34
Jah, cenik je čist jasen, kar seštej. http://www.sport-ljubljana.si/f/docs/Cenik/cenik_strelisce_april.2014.pdf
Odgovori
#35
(12-03-2018, 11:01)Louro9 Napisal: ...sej vem, za tak šport sem trenutno mal preveč na budget, ampak na dolgi rok se mi pa zdi tole sprehajanje po streliščih, ko v eni uri zagoniš 70€ (sreza, izposoja, strelivo, inštruktor) metanje denarja skozi okno.

nije žvaka za seljaka, pravi staro reklo. Če ti ne znese opravit izpit, se včlanit v društvo in kupiti lastnega orožja, boš pač hodil na strelišče, takrat ko si pač lakho privoščiš plačat najem za uro. Če ti ne znese pa bi še vedno rad streljal, boš pač to počel z zračnim orožjem, dokler se ti finance ne popravijo.
Če nimaš gnarjev za športen avto, boš pač vozil starega karavana pa še to takrat ko si ga lahko privoščiš natankat. JBG, ampak tak je lajf...
Odgovori
#36
Haha looool omfg... Ja celo strelstvo je šport metanja dnarja v luft....
Odgovori
#37
Kaj pa včlanitev v neko društvo in streljanje s klubskim orožjem na klubskem strelišču.
Predvidevam, da to ne more biti toliko drago.

LP Aleš
Odgovori
#38
Ja pa še klubsko dečvo lahk pol obdelaš ali pa te obdela a ne...
Odgovori
#39
(12-03-2018, 12:12)ales1a Napisal: Kaj pa včlanitev v neko društvo in streljanje s klubskim orožjem na klubskem strelišču.

To se je meni zgodilo pred štiridesetimi leti, se in se bo še dogajalo... :-D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#40
Mogoče pa :) Za to opcijo pa predvidevam da vseeno potrebuješ izpit iz varnega rokovanja z orožjem? Še kaj?

Sicer - za kaj vse ti pride prav izpit iz varnega rokovanja z orožjem? Če hodiš na strelišče - pol ne rabi bit inštruktor ob tebi? Al ne rabi bit le v primeru, da imaš prav orožno listino?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)