Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M 48 za rekreativno precizno streljanje?
#1
Torej zaradi nostalgije, zgodovinske vrednosti in podobnih posebnosti. Razmišljam o nakupu omenjenega orožja v kalibru 8 X 57.
Ker je dotično orožje mogoče kupiti po ugodni ceni ter z zanimivim asortimanom dodatkov me zanima, če si tehnično dobro podkovan ali lahko dosegaš z dotičnim orožjem konkurenčne rezultate.
Z VZ 57 sem uspel doseči tudi 97 krogov, če se srednje potrudim tolčem konstantno od 92 krogov naprej. M 48 v dobrem stanju na 100m?
Se bo dalo v vaški ligi plasirati v zgornjo tretino tekmovalcev?
Moram pa priznati, da z tem orožjem še nisem streljal kljub veliko priložnostim.

Torej iskušnje uporabnikov omenjenega orožja izdelanega na orodju Mauzerja kar98.

Hvala.
Odgovori
#2
Katere dodatke imaš v mislih?
Lahko navedeš pogoje s katerimi dosegaš/bi rad z M48 dosegal omenjene rezultate ( položaj, nasloni, velikost tarče, namerilne naprave,.. )?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#3
Kateri je ta zanimiv asortiman dodatkov?Kar prilepi,če imaš kaj!!
Žal nisem prepričan,kaj je VZ 57,ampak, če je to res Kalašnjikov in "če se srednje potrudiš " to znese 92 krogov,si špica. .Kakšna tarča,daljava ...?
Pišeš povsem nerazumljivo,tako kot v temi ;Šolski primer samoobrambe.Upam,da streljaš bolje,če bi pa rad puško z zanimivim asortimanom dodatkov,vzemi švicarko K-31.
Odgovori
#4
97 krogov je zelo relativen rezultat, kot je povedal 357. Sicer pa je M48 dokaj precizen kos, če ga jemlješ v kontekstu obdobja 2. vojne in z obzirom, da gre za vojaško orožje. V primerjavi z modernimi repetirkami pa ne boš konkurenčen niti pod razno.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#5
Vz. 57 je bajonet. ;) Če si mislil polavtomatsko puško CZ 858, pa me zanima, ali je teh "konstantno od 92 krogov naprej" mišljeno na 15 metrov ali po sistemu od 50-ih strelov izberem 10 najboljših?  :))
Odgovori
#6
Moja napaka. Ja na 100m se strelja. VZ 58 ja klubsko orožje.
Ma sam nekako nisem izredno aktiven strelec, bolj za gušt. Dejansko zadnje tekmovanje, ki sem se ga udeležil v konkurenci 140 + strelcev ododnesel 1.-mesto. 
Tud z pištolo že nastreljal za 3 mesto, ampak kot pravim strelstvo je za mene druženje z znanci ter rekreacija.
Mesto Strelec Društvo s1 REZULTAT
1 Šabanovič Sanel ZSČ Trbovlje 93 93
2 Korent Luka ZSČ Trbovlje 91 91
3 Žebovec Branko ZSČ Domžale 91 91
4 Rupnik Rok ZSČ Trbovlje 90 90
5 Frelih Miran ZSČ Trbovlje 87 87
6 Šibilja Lado ZSČ Brežice 87 87
7 Meznarič Denis ZSČ Koper 86 86
8 Lavtižar Tomaž ZSČ J-KG 85 85
9 Koderman Gašper ZSČ Ljubljana 85 85
10 Štojs Ivan ZSČ Brežice 85 85


Glede M 48 sem jih našel na njuškalu z prepredelanimi kopiti, različnimi vodili za optiko... Pač neke izboljšave glede na orginal. Tudi zamenjazamenjana cev se najde boljšega proizvajalca vse v okviru cene rabljene osnovne puške pri nas v Sloveniji.
Odgovori
#7
Ej pusti to...lot se kraljeve discipline Hand
Odgovori
#8
če upoštevaš da streljaš na tarčo k ima center 3cm s puško ki dela grupo 15cm so to sanjski rezultati. Vseh 10...
Odgovori
#9
(07-04-2018, 22:03)J.S.Archer Napisal: ....Ja na 100m se strelja....

....Glede M 48 sem jih našel na njuškalu z prepredelanimi kopiti, različnimi vodili za optiko... Pač neke izboljšave...

Najprej čestitke za zmago. [Image: clap.gif] 
Predvidevam, da odprti merki in vsaj naslon spredaj. Kakšna pa je bila tarča ( velikost )?

Če boš nabavil M48 s predelanim kopitom in dodatno šaro na njej, potem ne bo več M48. ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
(07-04-2018, 22:44)jabolko Napisal: Ej pusti to...lot se kraljeve discipline Hand

Če bi hotel biti v cirkusu* in tam prikazovati svoje rokohitrske spretnosti z orožjem, ne bi spraševal po M48.
Verjamem pa, da bi mu te spretnosti bolj prav prišle na "balkonu", ki ga obravnavamo v eni drugi temi. :))

*Vsem dinamikom se pravičujem za uporabljeno besedo, ki jo bom obrazložil:
Imamo beli cirkus ( vsa smučarija ), cirkus bencinskih hlapov ( avto moto dirke ), ....,ne nazadnje tudi cirkus Corona, kateremu pa se precej slabše piše.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
(08-04-2018, 07:25)Kristian Napisal: če upoštevaš da streljaš na tarčo k ima center 3cm s puško ki dela grupo 15cm so to sanjski rezultati. Vseh 10...

Nič niso sanjski so normalni za tarčo z petnajst centimetersko desetko...predvidevam :-D
Žal se čudeži ne dogajajo, šteje samo trdo delo Nod
Odgovori
#12
Na 100m, tarča R 35,odprti merki,prvi naslon ,imaš že s švicarko ali švedskim mavzerjem dosti dela,da je rezultat nad 90.
Odgovori
#13
Sem predvideval, da so določene tarče za malokalibrsko orožje ter velikokalibrsko orožje.
Ja širina kroga črnine, ki se začne z 7 je okoli 18 cm.
Center z 9ko ter 10 pa cca: 10cm.
Te tarče se uporabljuporabljajo za pištole na 25m ter PAP na 100m. Pri dosedanjih tekmovanjih, ki sem jim bil priča.
Z tehniko streljanja si vzamem čas. Umiritev, fizična kot psihična. Poiskušam ustreliti v tistem časovnem oknu 2, 3 sekund izdiha med tem, ko nežno vlečem sprožilec že pred tem. Ko vse skupaj združiš ni tako enostavno. Ampak se pri rezultatu pozna.
Malo ostalo iz služenja naborništva malo iz priučenega streljanja z zračno puško v mladosti.

Vsekajor ostajam pri nakupu M48.
Čeprav še nihče ni oznanil koliko krogov se, da dosegati z tem orožjem če je za sprožilcem nek povprečen strelec.
Odgovori
#14
klasično kondiciranje  v Trbovljah strelska pozicija leže prednji naslon tarča pištolska  -ampak -ampak je en hakeljc dobri rezultati so mal zavajajoči so jagodni izbor konglomerata 30 - 35 strelov kakor je pač določeno na dan .

se pravi od 30 ih se upošteva 10 najboljših
Odgovori
#15
(08-04-2018, 10:31)J.S.Archer Napisal: Sem predvideval, da so določene tarče za malokalibrsko orožje ter velikokalibrsko orožje.
Ja širina kroga črnine, ki se začne z 7 je okoli 18 cm.
Center z 9ko ter 10 pa cca: 10cm.
Te tarče se uporabljuporabljajo za pištole na 25m ter PAP na 100m. Pri dosedanjih tekmovanjih, ki sem jim bil priča.
Z tehniko streljanja si vzamem čas. Umiritev, fizična kot psihična. Poiskušam ustreliti v tistem časovnem oknu 2, 3 sekund izdiha med tem, ko nežno vlečem sprožilec že pred tem. Ko vse skupaj združiš ni tako enostavno. Ampak se pri rezultatu pozna.
Malo ostalo iz služenja naborništva malo iz priučenega streljanja z zračno puško v mladosti.

Vsekajor ostajam pri nakupu M48.
Čeprav še nihče ni oznanil koliko krogov se, da dosegati z tem orožjem če je za sprožilcem nek povprečen strelec.

Aja kaj si meru  lastiko iz gat potegnena...črnina ima natanko 20 cm devetka ima 10 cm desetka pa 5 cm
Izjava"Center z devetko in desetko pa cca: 10cm" pa lahko komot kandidira za naj butasto izjavo leta 2018
ima celo možnosti za zmago :))
Koliko krogov se da dosegat je odvisno od tarče pa seveda če streljate 30 strelov in se šteje pol 10 najboljših tud pripomore k rezultatu.
Vsekakor je M48 ok puška ki nikakor ni za podcenjevat niti v današnjem času čeprav so to že naredili.
Odgovori
#16
(08-04-2018, 11:19)jabolko Napisal:
(08-04-2018, 10:31)J.S.Archer Napisal: Sem predvideval, da so določene tarče za malokalibrsko orožje ter velikokalibrsko orožje.
Ja širina kroga črnine, ki se začne z 7 je okoli 18 cm.
Center z 9ko ter 10 pa cca: 10cm.
Te tarče se uporabljuporabljajo za pištole na 25m ter PAP na 100m. Pri dosedanjih tekmovanjih, ki sem jim bil priča.
Z tehniko streljanja si vzamem čas. Umiritev, fizična kot psihična. Poiskušam ustreliti v tistem časovnem oknu 2, 3 sekund izdiha med tem, ko nežno vlečem sprožilec že pred tem. Ko vse skupaj združiš ni tako enostavno. Ampak se pri rezultatu pozna.
Malo ostalo iz služenja naborništva malo iz priučenega streljanja z zračno puško v mladosti.

Vsekajor ostajam pri nakupu M48.
Čeprav še nihče ni oznanil koliko krogov se, da dosegati z tem orožjem če je za sprožilcem nek povprečen strelec.

Aja kaj si meru  lastiko iz gat potegnena...črnina ima natanko 20 cm devetka ima 10 cm desetka pa 5 cm
Izjava"Center z devetko in desetko pa cca: 10cm" pa lahko komot kandidira za naj butasto izjavo leta 2018
ima celo možnosti za zmago :))
Koliko krogov se da dosegat je odvisno od tarče pa seveda če streljate 30 strelov in se šteje pol 10 najboljših tud pripomore k rezultatu.
Vsekakor je M48 ok puška ki nikakor ni za podcenjevat niti v današnjem času čeprav so to že naredili.

Se opravičujem .naslednjič vzamem meter ter izmerim na milimeter natančno. 
Ob vašem komentarju sem pomislil. Mater more bit tale dedc tečen doma. Al pa ma zafukano babo pa ga ma pod tako kontrolo, da čuti potrebo širit svoje dlakocepstvo med hoby aktivnosti.
Pa oprostite, če sem vas užalil z svojo hudomušno izjavo.
Sedaj je čas za kafe ter.... Carpe diem.
Odgovori
#17
Upostevajte tudi to, da v (mojih rodnih) Trbovljah so hribi bolj skupaj, pa gor ‘na kipah’ jih se dodatno bolj skupaj vlece, zato je tudi 100m lahko relativna razdalja  Mrgreen
Odgovori
#18
Koliko krogov?
Za povprečnega strelca je, v tarčo R35, 90 krogov ( nekaj preizkusnih in potem še deset zaporednih  strelov ) bolj podobno mokrim sanjam...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#19
Kot je dejal že veteran1, trboveljska vaška liga oz. t.i. strelsko kondiciranje uporablja točkovanje po sistemu od 30-ih strelov se izbere 10 najboljših. Strelja se leže na 100 m s pomočjo lesenega sprednjega naslona, tarča je ISSF pištolska 25/50 m.
Odgovori
#20
Tudi tistih 100 m je treba vzeti malce z rezervo, dejanska (izmerjena) razdalja je 85 m.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)