Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anschutz .222 - težave grupa
#21
(11-04-2018, 20:43)Mato Napisal: Pri vseh teh temah na tem forumu gre model "čistit" cev z Krown oljem... OK pa kdo je tle fuknen???
Glej nisem vseved. Sem NOV na forumu. Nimam še veliko izkušenj. Moram reči da sem kar nekaj tem na tem forumu prebral. Priznam čiščenje cevi nisem podrobno bral pa vem da je to zelo pomembno. 
In tole kar pišem sploh ni v moji navadi, ampak moram napisati:
Na forumih je vedno tako da nekateri pametujejo, kritizirajo itd... Ko prideš z branjem na konec teme ne veš nič več, ker si dobil 100 informacij in ti ne pomagajo nič ker še vedno neveš kaj je najbolje.  
Najlažje je napisati tako kot si ti Mato. Verjamem da imaš izkušnje. Ne rabiš pa ljudi linčati. 

Sem bil že v dvomih ali bi objavil ta post ali ne ker vem da bodo nekateri posamezniki iz mojega pisanja razbrali nekaj kar ni ok. Seveda NI OK! Saj zato pa sprašujem na forumu?!?! ali NE?


Poglejte si prvi post pod mojo temo:
CITIRAM: 
hja...brez zamere, morebiti pa je težava bolj zadaj. Za puško?
Takoj mi je bilo žal da sem objavil temo. 

Ne bom našteval imen, ampak sem pa vesel nekaterih forumašev ki pomagajo in želijo pomagati z nasveti, kot so objave in tudi zasebna sporočila.
Hvala vsem vam :)
Odgovori
#22
Lej dondavid, kot sem napisal "brez zamere". Dosti ljudi, ki se ukvarja s strelstvom (sploh na novo) so prepričani o svoji sposobnosti in krivijo za slabše zadetke tehniko. Moj odgovor ni bil mišljen pretirano sarkastično, ampak bolj v smislu "si res probal vse?" Ob vseh teh menjavah cevi, bedddinga in različnih polnitvah ter kroglah se pač pojavlja tudi to vprašanje. Imam Howo (223), ki dela (če sem jaz zbran) na 100m grupe 2-3 cm in se mi zdi res čudno da tebi ne špila. Sploh pa ker naj bi bil 222 kaliber še boljši kar se tiče natančnosti. Nisem pa ekspert na tem področju. 

Upam, da najdeš in odpraviš težavo.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#23
Smešno je dejstvo, da si probal "vse" a še cevi ne znaš očistit oz. jo mažeš s oljem in potem človek težko resno jemlje vse ostalo...
Odgovori
#24
(11-04-2018, 22:38)trunkelj Napisal: Doh
-Ballistol

še ena zadeva ki nima kaj iskati pri lastniku orožja
Odgovori
#25
(12-04-2018, 11:21)Marks Napisal:
(11-04-2018, 22:38)trunkelj Napisal: Doh
-Ballistol

še ena zadeva ki nima kaj iskati pri lastniku orožja

Pa naj sedaj eden od vas, polnih znanja, nas mlajše /po stažu streljanja/ poduči, kako pravilno in seveda kdaj sploh čistiti puškino cev /v mojem orimeru .-22lr/
Stavim, da se bodo mnenja in nasveti zopet razhajali.
Odgovori
#26
https://www.strelec.si/forum/thread-1690...#pid123426


Search najde praktično takoj samo očitno "vi mlajši" raje čakate da vam drek na bučo pade kot, da se zmaknete kamoli prej pogledate gor a ne... Ko ste pa usrani od dreka vam je pa cel svet kriv...
Odgovori
#27
(12-04-2018, 11:31)Mato Napisal: https://www.strelec.si/forum/thread-1690...#pid123426


Search najde praktično takoj samo očitno "vi mlajši" raje čakate da vam drek na bučo pade kot, da se zmaknete kamoli prej pogledate gor a ne... Ko ste pa usrani od dreka vam je pa cel svet kriv...

No in kaj lahko razbereš iz tega posta? eden pravi čisti na 200 strelov..eden pravi da ne čisti..eden pravi na 1000 strelov..
Poliranje konusa..čiščenje z roblo..eezox..polirne paste itd itd..
Kako lahko razberem iz tega kako se lotiti in kaj nabaviti da bom čistil cev. Jaz sem mislil da čistim dobro, pa vidim da delam napako. No hvala bogu da sedaj vem. Samo vedi da sem to temo že dolgo nazaj prebral, pa sem jo še enkrat sedaj, pa še sedaj nevem kako bi se lotil in kaj bi nabavil da bom pravilno čistil cev. Morda boš iz tega mojega posta mislil da se nesposoben totalno ampak enostavno je težko v 50 različnih postih se odločiti za neko metodo čiščenja. Pa še po vrhu so materiali morda težko dostopni. Lažje bi bilo že to če bi napisal pojdi v to trgovino in tukaj dobiš ves material in napotke kako negovatu puško in cev. 
Ni pa na forumu odprte teme ali prispevka ki bi lepo opisal neko univerzalno in primerno metodo čiščenja za cev. Vem da ima vsak svojo metodo. ampak verjetno obstaja neka univerzalna.
Odgovori
#28
Pri 21 sekundi jeje lep univerzalen način pucanja. 
https://www.youtube.com/watch?v=vWiOxUEplQw

Mogoče bi tut grupa boljša.
Odgovori
#29
(12-04-2018, 11:31)Mato Napisal: https://www.strelec.si/forum/thread-1690...#pid123426


Search najde praktično takoj samo očitno "vi mlajši" raje čakate da vam drek na bučo pade kot, da se zmaknete kamoli prej pogledate gor a ne... Ko ste pa usrani od dreka vam je pa cel svet kriv...

Oprosti, ampak jaz na tem linku zares ne nejdem odgovora, kako naj očistim cev malokaliberse puške.
Odgovori
#30
Potem ti pa močno predlagam da zamenjaš hobi, ker mam občutek da tole ni ravno zate.
Odgovori
#31
Škoda vsakega pogovora. Bom kar odnehal. Najbolje da admin izbriše post.

Tisti ki ste pomagali s pravimi nasveti pa hvala :)

Lp, David
Odgovori
#32
(12-04-2018, 12:34)dondavid Napisal: Škoda vsakega pogovora. Bom kar odnehal. Najbolje da admin izbriše post.

Tisti ki ste pomagali s pravimi nasveti pa hvala :)

Lp, David

Živjo. Imam isto Anschutza 1532 .222. Najbolje mi je grupiral S&B SP 50grs. Nekaj sem imel tudi ročno polnjenih (se ne spomnim kaj), vendar nikoli nisem dobil željene natančnosti - če se prav spomnim, so bili podobni simptomi kot pri tebi. Je pa sedaj puška v omari in zna biti, da se ji spet malo posvetim in ti javim točne izsledke.
Odgovori
#33
Čim manj kompliciranja, pa bo ok. Ne glede kaj pravijo drugi, lahko potrdim da navadni ballistol dela čisto zadovoljivo, samo pustiš ga notri ene 15 min. Sam sem dolga leta pucal samo tako, pa je bila cev na koncu še vedno odlična. Danes najdeš po netu polno mumbo-jumba, pa je vsaj tričetrt bulšit.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#34
(12-04-2018, 12:12)legendJM Napisal: https://www.strelec.si/forum/thread-1690...#pid123426
Oprosti, ampak jaz na tem linku zares ne nejdem odgovora, kako naj očistim cev malokaliberse puške.

Na tem linkui - če ga prebereš, seveda - je empiričen opis tako frekvence čiščenja, kot materialov. Verjetno najbolj podroben, ker zajema tako kratkocevno, dolgocevno, dinamiko in precizno.
Ampak če nočeš prebrati potem ti pa res ni pomoči.
Odgovori
#35
(12-04-2018, 14:20)Kristian Napisal:
(12-04-2018, 12:12)legendJM Napisal: https://www.strelec.si/forum/thread-1690...#pid123426
Oprosti, ampak jaz na tem linku zares ne nejdem odgovora, kako naj očistim cev malokaliberse puške.

Na tem linkui - če ga prebereš, seveda - je empiričen opis tako frekvence čiščenja, kot materialov. Verjetno najbolj podroben, ker zajema tako kratkocevno, dolgocevno, dinamiko in precizno.
Ampak če nočeš prebrati potem ti pa res ni pomoči.

 Sinhrono plavanje je drgač tud sila zanimiv šport ...zlasti če ga sam treniraš :))
Odgovori
#36
Dondavid,  glede na twist rate cevi 1:14  Doh ,  na tvojem mestu sploh ne bi poskušal krogel, težjih od 52gr.  Monolitk, ki so itak dolge, pa sploh ne.
Če imaš koga, da ti napolni strelivo, probaj s kakšnimi lahkimi, npr. Sierra Blitz King 40gr. Lahko ti jih pošljem 20 kom., pa napolnite in poskusite.  Na ZS mi pošlji naslov.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#37
Je pa prav neverjetno koliko žaljenja, podcenjevanja, pokroviteljskega naslajanja in omaloževanja sproži eno prijazno in odprto vprašanje na tem forumu.
Odgovori
#38
(12-04-2018, 18:50)Ljutica Bogdan Napisal: Je pa prav neverjetno koliko žaljenja, podcenjevanja, pokroviteljskega naslajanja in omaloževanja sproži eno prijazno in odprto vprašanje na tem forumu.

Neč bat Ljutica v živo smo prijazni in brez pardona pripravljeni pomagat Hand
kriv je pa sam ker ne prebere Papers bi pa mogu vedet če je lastnik puške, saj ko avto kupiš tud uprašaš za servisne intervale in podobno a ne.
Odgovori
#39
(12-04-2018, 19:55)jabolko Napisal:
(12-04-2018, 18:50)Ljutica Bogdan Napisal: Je pa prav neverjetno koliko žaljenja, podcenjevanja, pokroviteljskega naslajanja in omaloževanja sproži eno prijazno in odprto vprašanje na tem forumu.

Neč bat Ljutica v živo smo prijazni in brez pardona pripravljeni pomagat Hand
kriv je pa sam ker ne prebere Papers bi pa mogu vedet če je lastnik puške, saj ko avto kupiš tud uprašaš za servisne intervale in podobno a ne.
Ja vem Jabolko, sam to se da tudi čist solidno in na kratko povedat, žaljivi dodatki niso nujni. Več ljudi bi kaj zanimivega napisalo, pa tudi vprašalo, če bi se potem ne vsulo po  njih. Ti in ostali poklicani kolegi imate destletja izkušenj in je za vas vse samoumevno in logično, kar vključuje tudi iskanje po ključnih besedah ipd.
Odgovori
#40
(12-04-2018, 19:55)jabolko Napisal: kriv je pa sam ker ne prebere Papers bi pa mogu vedet če je lastnik puške, saj ko avto kupiš tud uprašaš za servisne intervale in podobno a ne.

Bom izkoristil tale odgovor od Tineta za eno malo razmišljanje: je res, da ko kupiš avto, vprašaš za servisne intervale itd, osnove vožnje pa dobiš, ko delaš praktični del priprave na izpit, in načeloma veljajo za večino avtomobilov.
Osebno menim, da je praktični preizkus, ki je sestavni del postopka za pridobitev potrdila o poznavanju rokovanja z orožjem, iz vidika pridobivanja informacij, kako vzdrževati različno orožje, kako izbirati strelivo in podobno, pomanjkljiv.
Ali je v Sloveniji kdo, ki se upa izpostaviti kritikam drugih, in na trgu ponuditi "napredni" tečaj rokovanja, pri katerem bi začetniki lahko dobili take informacije?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)