Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
'Group Buy' spektivov z križem v prvem fokalnem planu
#41
(23-08-2018, 10:32)bbbbbb2011 Napisal: Sem ga kontaktiral. Stvar je taka, da brez problema kupim rabljeno orožje, rabljen avto imam celo raje, kot nov. Optike pa so načeloma zelo občutljiva zadeva in nikoli ne vem, kaj je zadaj.

Dal sem sicer ponudbo, kot rečeno, do rabljenih optik (in rabljenih telefonov, če smo že pri tem) pa sem zelo rezerviran.

Lahko pa v Optic Trade kupiš identičnega z nalepko DD za 890€ ali pa z nalepko Minox in malo drugačnim križem za 1.140€. Kaj pa je par evrov več za miren spanec z zavestjo da si kupil nov (še nerazpakiran) kos optike.
Odgovori
#42
Ne razumem zakaj bi kupil spoting scopa. Nauči se spotat z mil scopom na puški.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#43
Optika na puški ni nadomestio za spotter  , ti pogosto zmorejo precej več zaradi večjih objektivov in povečav in predvsem pa se spotter uporablja sočasno za opazovanje strelov strelskega partnerja.
Odgovori
#44
(23-08-2018, 11:10)Kristian Napisal:
(23-08-2018, 10:32)bbbbbb2011 Napisal: Sem ga kontaktiral. Stvar je taka, da brez problema kupim rabljeno orožje, rabljen avto imam celo raje, kot nov. Optike pa so načeloma zelo občutljiva zadeva in nikoli ne vem, kaj je zadaj.

Dal sem sicer ponudbo, kot rečeno, do rabljenih optik (in rabljenih telefonov, če smo že pri tem) pa sem zelo rezerviran.

Lahko pa v Optic Trade kupiš identičnega z nalepko DD za 890€ ali pa z nalepko Minox in malo drugačnim križem za 1.140€. Kaj pa je par evrov več za miren spanec z zavestjo da si kupil nov (še nerazpakiran) kos optike.

Lahko. Lahko pa tudi počakam na morebiten nov group buy.
Odgovori
#45
(23-08-2018, 11:17)Ronzi83 Napisal: Ne razumem zakaj bi kupil spoting scopa. Nauči se spotat z mil scopom na puški.

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Spotting scope je precej bolj pomemben kot pa ljudje običajno mislimo. Običajno ima večji vidni kot in lažje pokrije opazovano področje. Če je treba kaj detajlno pomerit, ima ponavadi večje povečave kot pa običajen taktični daljnogled na puški, torej je meritev bolj točna.
Dodatno se opazovalec lahko igra s fokusom in opazovanjem mirage-a na različnih razdaljah, medtem ko strelec ostaja pr miri in ne drka po optiki... sej veš, teamwork.
Tudi če streljaš sam, je scope dobrodošel iz enakih razlogov, ki na Mlakah mogoče ne pridejo toliko do izraza.
Odgovori
#46
(23-08-2018, 11:39)bbbbbb2011 Napisal:
(23-08-2018, 11:10)Kristian Napisal:
(23-08-2018, 10:32)bbbbbb2011 Napisal: Sem ga kontaktiral. Stvar je taka, da brez problema kupim rabljeno orožje, rabljen avto imam celo raje, kot nov. Optike pa so načeloma zelo občutljiva zadeva in nikoli ne vem, kaj je zadaj.

Dal sem sicer ponudbo, kot rečeno, do rabljenih optik (in rabljenih telefonov, če smo že pri tem) pa sem zelo rezerviran.

Lahko pa v Optic Trade kupiš identičnega z nalepko DD za 890€ ali pa z nalepko Minox in malo drugačnim križem za 1.140€. Kaj pa je par evrov več za miren spanec z zavestjo da si kupil nov (še nerazpakiran) kos optike.

Lahko. Lahko pa tudi počakam na morebiten nov group buy.

Sicer bo mr.T povedal, ampak mislim da novega ne bo. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#47
Ja delno se strinjam, vendar daj za naše potrebe, ki bodimo realni ni da imamo 1000+m strelišče/a. Za teh bogih 300-500m pa res ne rabiš spoting scopa za oceniti mirage. Z kvalitetno optiko in malo vaje lahko brez problema opazuješ na daljnogledi. Več pa navadni strelec niti ne strelja. Lahko se debatira o tem na dolgo in široko prednosti, vendar je treba vedeti za kaj ga rabi, kje in kakšne naj bi bile razdalje...

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#48
Ja to je full pre obsežen projekt da bi ga ponovil saj je treba naročit kar precejšno količino optik. Dejansko je šlo za nekaj kaj je bilo takrat edinstveno  zdaj se je v letu dveh na trgu pojavilo opcij vse sicer dvakrat ali več dražje  , takrat pa je bil več ali manj samo Leupold Mk.4
Odgovori
#49
bbbbb.... tale je zate:)

   
Odgovori
#50
(24-08-2018, 16:23)Kristian Napisal: bbbbb.... tale je zate:)

Nisi napisal cene. In za koliko jo prodajaš?
Odgovori
#51
(25-08-2018, 13:49)bbbbbb2011 Napisal:
(24-08-2018, 16:23)Kristian Napisal: bbbbb.... tale je zate:)

Nisi napisal cene. In za koliko jo prodajaš?
A ne bos cakal na naslednji group buy?
:)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#52
(25-08-2018, 14:03)Kristian Napisal:
(25-08-2018, 13:49)bbbbbb2011 Napisal:
(24-08-2018, 16:23)Kristian Napisal: bbbbb.... tale je zate:)

Nisi napisal cene. In za koliko jo prodajaš?
A ne bos cakal na naslednji group buy?
:)

Skratka, ne vidim scenarija, da  bi moral tebe brigati moj naslednji group buy.

Dal si neko punco naprodaj (to je nezakonito, mimogrede). In zdaj nočeš povedati cene. Kaj čem jaz zdaj pol s tabo? Je naprodaj ali ni naprodaj? In če je, blagovoli prosim povedati ceno. Al boš zopet mencal?
Odgovori
#53
Pssss previdno...zgleda, da ni punca ampak fant oz. shemale.  Zraven piše, da ji je ime Martin,  umetniško ime ima pa Asston.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#54
(25-08-2018, 17:38)Robert91922 Napisal: Pssss previdno...zgleda, da ni punca ampak fant oz. shemale.  Zraven piše, da ji je ime Martin,  umetniško ime ima pa Asston.

Nabavi si nalepko "POZOR! Hud butelj!" Ti ženske riti ne vidiš, tudi če ti jo s prstom pokažejo.

Aston Martini so zelo lepi avtomobili. Tam kjer delam, so zelo pogosti, čeprav ne tako, kot BMWji. Ti niti avta, niti ženske riti ne vidiš. Beda od bede.
Odgovori
#55
Se ne kregam in ne iscem problemov!!!!!! Tudi sam sem se zanimal za nakup spektiva tedaj in sedaj ko so rabljeni .mi je pa  prijatelj povedal besede modrosti "mozda budu muda" in sem pocakal.sedaj se pa spravljate ker ima clovek zadrzke pri nakupu rabljenega spektiva.glede na to da se je prvi odlocil mato 1 leto nazaj potem admin oba nova nerabljena in sedaj se tretji in vse kot novo na prodaj .se lahko upraviceno vprasas v cem je problem?vsi vemo gdo so mato in admin na strelski sceni in ce prodavajo nekaj brez da so jih sploh nesli na strelisce in jih samo odpakirajo ter prodavajo za 50e manj  ter zadevo grupno hvalijo po oglasih med tem pa prvi prodajajo je cudno. A veste nekaj kar ostali ne?samo mojih 5 centov ostalih dvajset dobi pa zena.lpm
Odgovori
#56
bbbb... spomni se kaj ti je reku zdravnik, tudi če se počutiš bolje, še zmerja moraš jemat zravila. Ker če ne, potem imaš take butalske izpade kot so tvoje gornje objave...
Odgovori
#57
kot vidim je tukaj gor spet otroški vrtec...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#58
(25-08-2018, 18:51)Kristian Napisal: bbbb... spomni se kaj ti je reku zdravnik, tudi če se počutiš bolje, še zmerja moraš jemat zravila. Ker če ne, potem imaš take butalske izpade kot so tvoje gornje objave...

Poglej Kristian, to ti bom napisal zelo počasi, da boš tudi ti razumel.

Spraševal sem za spektiv, videl sem ugodno ceno, videl sem tudi, koliko ta spektiv stane pod drugo znamko. Videl pa sem tudi, da se nihče ne pohvali, dobil sem tudi informacijo, da nekateri sploh niso prevzeli spektivov.

Potem sem vprašal za group buy in nihče ni pisnil, kako je pa to bil fin deal.

Namesto tega dobim linke na oglase, kjer nekdo prodaja še nov ali pač skoraj nov spektiv. Zakaj bi nekdo prodajal nekaj, kar je zelo poceni kupil.

Do takrat smo se še pogovarjali o temi.

Potem si prišel ti, ter prilepil sliko skoraj nage ženske (v pulovru pač ni) in rekel, da jaz to rabim..

To ni samo, da je bilo off-topic, je bilo tudi zelo žaljivo, ker po domače povedano, kdo si pa ti, da boš meni ženske ponujal?

Ampak v redu, imamo demokracijo, kjer imajo tudi butasti besedo.

In potem sem rekel, v redu, z butci moramo pač butasto in sem te vprašal za ceno te ženske.

Pa namesto, da bi dal nek duhovit odgovor, si zblodil o nekem group buyu, ko so se protagonisti group buya izrekli, da novega več ne bo.

In potem zapovrh se oglasi en lolek, ki misli, da nisem razumel ne slike ne oglasa. Jaz sem razumel oglas in žensko in vse zelo odlično. Nenazadnje zato, ker ima moj sosed na firmi Aston Martina. Moja soseda levo in desno pa eden BMW 740e, drugi pa sicer skromnega BMW 330d. Tretji sosed pa BMW 520D xdrive. Četrti pa pravi, da on z A6 z najmočnejšim motorjem (pojma nimam kateri je to ) allroad ne gre dol. Bežno sem pogledal, to so vse avti , ki stanejo 80k evrov in več.

Ah, da, moj sosed v pisarni pa pravi, da ga čez AMG Mercedeza ni. Vsi so mi blagovolili dati in nasvete in reklame (vsi dobivajo ličen nek marketing material).  VKLJUČNO z Aston Martini.

Zaenkrat sem se odločil, da to ni zame, čeprav hudo izstopam, in zelo študiram, kako bi jo odnesel dobro in predvsem poceni. Zato lolekov, ki bi mi dodatno težili s tranvestiti - NE RABIM.

Ne rabim pa tudi tvojih zblojenih nekih doktorskih nasvetov. Nenazadnje zato, ker imam odlično *tuje* zavarovanje in samo to še rabim, da mi začneš soliti pamet o doktorjih.
Odgovori
#59
Kisle kumarce operemo predvsem zelo dobro po raznoraznih režah da se odstrani svinjarija, zavremo kis 1:3 lahko tudi močnejša mešanica dodamo kak česen mešanico začimb po okusu in ko so kumarce zložene v kozarce vse skupaj zalijemo z vrelim kisom zapremo in pustimo ohladiti.
Odgovori
#60
še bolje pa sede en ohlajen pir (znamka po okusu). Narediš en dolg požirek - prvi je vedno najboljši - in si misliš svoje....in narediš po svoje.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)