Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
p210 supertarget
LP! 

Moje izkušnje:

X-Six je precej težja pištola, kar mi odgovarja. Všeč mi je proženje -  me vsakič preseneti. Z njo za šalo ustrelim med 185 in 190. Višje se mi pa nekak ustavi...

P210 ne odpušča napak. Če vseh 20 strelov perfektno izvedem lahko dosežem vrhunski rezultat (lažje rečt kot izvest), vendar se mi zgodi, da ustrelim tudi samo 180. Pri njej mislim da je potrebnega več treninga, vendar so tudi rezultati lahko veliko boljši.

Z X-Six streljam bolj konstantne rezultate (185-190), P210 pa odvisno od dneva in koliko treniram (lahko samo 180, ali pa nad 190).
Odgovori
(11-09-2018, 17:36)codymatej Napisal: LP! 

Moje izkušnje:

X-Six je precej težja pištola, kar mi odgovarja. Všeč mi je proženje -  me vsakič preseneti. Z njo za šalo ustrelim med 185 in 190. Višje se mi pa nekak ustavi...

P210 ne odpušča napak. Če vseh 20 strelov perfektno izvedem lahko dosežem vrhunski rezultat (lažje rečt kot izvest), vendar se mi zgodi, da ustrelim tudi samo 180. Pri njej mislim da je potrebnega več treninga, vendar so tudi rezultati lahko veliko boljši.

Z X-Six streljam bolj konstantne rezultate (185-190), P210 pa odvisno od dneva in koliko treniram (lahko samo 180, ali pa nad 190).

Če imaš obe, je najtežja odločitev, s katero bi streljal. Vse ostalo je stvar treninga... In P210 res lepo sede v roko...
Odgovori
(11-09-2018, 07:39)elo Napisal: kje bi se dalo "zmehčati" proženje na 210 supertarget?
kateri puškar?
hvala in lep pozdrav!

še vedno čakam odgovor...
Odgovori
(12-09-2018, 20:24)elo Napisal:
(11-09-2018, 07:39)elo Napisal: kje bi se dalo "zmehčati" proženje na 210 supertarget?
kateri puškar?
hvala in lep pozdrav!

V prašaj v proarmis Maribor.
Odgovori
hvala, to vsekakor...
Odgovori
(12-09-2018, 20:24)elo Napisal:
kateri puškar?
hvala in lep pozdrav!

lahko čakaš na odgovor, ali pa razstaviš pištolo, kladivce in sear (ne vem kako bi se temu reklo po slovensko) in si označiš naležne površine.
Vzameš kvaliteten vodobrusen papir #1000, #1200 in #2000 ter ravno in gladko jekleno prizno na katero boš dal brusni papir.
Nato začneš previdno in z občutkom brusit naležno površino, pri čemer malo odpreš naležni kot, paziš pa daje rob pravnokoten in oster.
Še enkrat, treba je delat previdno in z občutkom. Vmes pištolo sestaviš in probaš ali je teža proženja že bližje temu kar želiš.
Po približno dveh urah brušenja s #1000 in poliranja s #2000 ter polirno pasto, dobiš pištolo, ki ima proženje tam kjer želiš. Predlagam da se ustaviš na cca 1.100 do 1.070g, ker se bo po par tisoč strelih še malo usedlo in da ne bo slučajno premalo.

Še pred tem zamenjaj vzmeti v pištoli z lažjimi (dobi se set vzmeti za P210). vendar opazuj pri kateri vzmeti ti pištola neha zanesljivo užigat netilke. Če je proženje že lahko, potem mogoče podložiš vzmet z majhnim distančnikom da jo prednapneš in mogoče bo lih dovolj da ti spet dela. A po mojih izkušnjah to ni bilo dovolj, zato se ne boš mogel izognit brušenju.

Če nočeš sam brkljat po pištoli:
če si iz štajerskega konca, potem zagotovo Proarmis, ker je njihov puškar res mojster in res je škoda da ga še ne znajo klonirat vsaj še na dva ali tri osebe Smile
Okoli Ljubljane bi vprašal Klemna Šteha, ki je pooblaščen serviser za SigSauer.
Odgovori
Mislim, da so ta mehčanja proženja stvar puškarja. Nepravilno brušenje lahko privede do zelo nepredvidljivih rezultatov in dragih napak.
vem, da nič ne vem
Odgovori
Glej, če se sam nočeš lotit takega posla ali se ne čutiš sposobnega, potem OK, je edino pravilno da to neseš k puškarju. 
Ampak, lepo prosim, ne pa strašit ljudi, ker to kar ti misliš še ne pomeni da je res... to ni voodoo magic ampak običajno naleganje dveh kovinskih kosov. Ko se kot naleganja spremeni, se spremeni tudi sila, pri kateri se ta dva kosa ločita. Vsak kolikor toliko spreten človek (ki nima dveh levih rok) je verjetno sposoben pobrusit in spolirat kovinski kos, kajne?
Kot sem tudi zapisal je modro najprej probat z vzmetmi, tudi če jo je treba podložit, šele potem se lotiš spreminjanja geometrije.
In drage napake... če ne upoštevaš da se je tega treba lotit z vodobrusnim ne pa s pilo in fleksarco in toliko zajebeš, da je neuporabno, boš pač kupil novo kladivce in imel lekcijo za naprej... ni konec sveta.
Odgovori
Lej brez veze, da se razburjaš, povedal sem samo svoje mnenje prav tako kot tudi ti in ne strašim ljudi. Povedal sem samo dejstva, ki držijo 100%, ker poznam kar nekaj  DIY puškarjev, ki so uspeli čeha pripraviti na to, da je streljal rafalno... Če pa imaš ti znanje in izkušnje glede tega, pa svaka čast in veselo delaj naprej. Mislim pa da nekdo, ki si kupi kos za dobra dva jurja in nima ustreznega znanja, lažje odšteje še tistih nekaj deset evrov, da mu to naredi puškar in za to delo dobi tudi neko garancijo. Razen seveda, če so mu take stvari izziv in ima preveč časa.
A slepič si tudi sam operiraš? Saj je čisto enostavno: razkužiš, prerežeš in odstraniš, to pa ja zna vsak, ki nima dveh levih rok.
vem, da nič ne vem
Odgovori
Ti, a za zeno tudi raje odstejes nekaj deset evrov pa da jo postima tisti ki ima znanje in izkusnje, pa se garancijo da za delo?
(Ker ce bo nezadovjma s tabo zna stati vec kot par tisoc evrov... Smile

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
... kaj sele ce zacne rafalno streljat Smile

Odgovori
No jaz sem pa mnenja, da na P210 ni kaj popravljat proženja... Po dva tisoč strelih se jo navadiš, pištola se ulaufa in uspeh je zagotovoljen...

Namesto servisa kupiš municijo in treniraš... Le to šteje.
Odgovori
Tezko se strinjam s takim mnenjem... moj Supertarget ni hotel prozit pod 1600g, kar je dosti nad minimalno dovoljenih 1000g.
Da bi bil pripravlen streljat pr tisoc strelov in cakat da se bo nekaj "usedlo" pac ni v moji naravi.
Trening seveda steje ampak se bolj stwje vse skupaj ko je tudi rekvizit na nivoju kot mu pritice, drugace je vse to le zapravljanje casa in streliva.
Ce kupis avto verjetno tudi nisi pripravljen 20.000km vozit do max.tretje prestave da se zobniki menjalnika "usedejo" potem pa bos lahko prestavljal se v cerrto, peto in sesto....

Odgovori
Z flexom gre hitreje
Odgovori
no, dogovorjen sem v Proarmisu.

tudi sam spadam v kategorijo, da raje dam vsake pol leta par 10 eur za nastavitev proženja na recimo nekaj med 1050 in 1100 grami kot da čakam da se zadeva uleže sama od sebe.

sam se tega ne bom loteval, kljub temu, da imam vso potrebno orodje...

ni nastavitev proženja isto kot rezkanje nosilcev za šino...

pa tudi učiti se ne nameravam na kosu vrednem slabih 3k eur.

torej, hvala za nasvete, sledim Kristianovemu predlogu...
Odgovori
Po posegu na sprožilcu bo potrebno poškodovati še vodila, da bo lažje uveljaviti garancijski zahtevek...
Odgovori
(16-09-2018, 22:33)mojster Napisal: Po posegu na sprožilcu bo potrebno poškodovati še vodila, da bo lažje uveljaviti garancijski zahtevek...

Idea

Odgovori
(16-09-2018, 22:33)mojster Napisal: Po posegu na sprožilcu bo potrebno poškodovati še vodila, da bo lažje uveljaviti garancijski zahtevek...
Bravo!

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
...  SIG SAUER P210 ST   ...  SIG SAUER P226 X-SIX   ...   ZB ZKR 551   ...   S&W 629-2 44MAG   ...  HÄMMERLI P240   ...  HÄMMERLI 215   ...  STEYR FP MATCH   ...  CZ ZKM 452 LUX    ...
Odgovori
Thumbs Up 

Clap
Odgovori

A bo v redu tako, da bo poškodba vodil daljša od dolžine gibanja zaklepa?
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)