Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izbira puške za cca 2500€
#1
Imam namen kupiti nekaj, kar bo v sefu delalo družbo moji prastari cz550 varmint v kalibru 308win. Trenutno izbiram med dvema proizvodoma in znotraj vsakega proizvoda med dvema kalibroma;

1. Tikka T3 Tac A1 med kalibroma 260rem in 6.5 creedmoor
2. Savage Arms 110BA Stealth med kalibroma 300win mag in 338LM

Zavedam se, da so življenske dobe cevi pri magnum nabojih polovične ali celo tretjinske, vem tudi, da je naboj 300win mag bistveno dražji od 260rem ali 6.5 creedmoor, da ne govorim o 338LM,.......

Zanimajo me vaši komentarji, izkušnje, nasveti, priporočila, mnenja,....a je bolje vzeti Tikko ali mogoče bolje vzeti Savage,.... a je boljši 260rem ali 6.5 creedmore,.... ali pa tehtanje med 300win mag in 338LM,... polega vsega pa še upoštevati ceno, vložek in kaj ven dobiš.

Že v naprej hvala za vse komentarje, nasvete,....

Seveda, to sem še pozabil napisat, želja in cilje je, čim ceneje čim dlje čim bolj natančno zadeti tarčo in to večkrat.
Odgovori
#2
Matjaž, če ne hodiš ravno na kakšne hardcore long range tekme v tujino, v dobro svojemu proračunu pozabi na opcijo 2. Škoda razmišljanja.
Pri opciji 1. pa je realno vseeno katerega od teh dveh kalibrov izbereš. Jaz sem se odločil za 260 ker imam pač en kup tulcev 308, ki se za ceno ene matrice spremenijo v 260. ;)
Ampak, sto ljudi, sto čudi...
administrator / Strelec.si
Odgovori
#3
Pozabi vse Magnume popolno zapravljanje denarja za Slovenska strelišča. 

6-6,5mm kalibri so pri nas idealni , 90% je pod 500m , 1000m imaš mogoče 2-3 letno  

Za preciznjaka je 6Br edina racionalna izbira .

Za taktikal 6.5mm Creedmoor ali 260Rem a tu je treba bit pošten , pokanje izključno leže iz podmetača na znane razdalje ni taktikal-praktikal in razem vidiza, ki pri tactical kosih del rajca bo taka puška vedno podrejena preciznjakarski puški ,večstrelno zaklepišče ,200evrski magazini , kilski sprožilec ,lažja cev se redko enakovredno meri z enostrelko, match cev, lahak prožilec. pa še cenejša je enostrelka.

Opažam da pojmov nimajo ražčisčenih tudi sami proizvajalci Sabatti naprimer v taktikal kosih uporablja čisto neuporabno težke cevi oz obratno Sabatti razume ,da folk kupi puško zaradi izgleda ne pa zaradi namena rabe.


Tak Sabatti TLD v kakem 6.5x47 košta okoli 1400-1900Eur odvisno od hendlerja

https://www.frankonia.de/p/sabatti/repet...ryId=62274
Odgovori
#4
v čem je fora da bi folk imel 338 lapua kaliber? na ELR ga nima nobeden...
Odgovori
#5
.338 Lapua Magnum je vrjetno najbolj unverzalen kaliber za velike razdalje. A pri nas ga nimaš kaj rabit .sploh če ne podiraš žive sile na nevem kake razdalje in imaš kak vir streliva pod šifro 'ugodno'. tudi za tekme po tujini z izjemo Finske je to bolj smoren , naši finski kolegi so po več letih neuspešnega maltretiranja z .338 prešaltal na manjše kalibre za rabo po evropskih tekmah.

.338LM je nastal kot mnogo drugega v razvoju za 'meriško vojsko' ki pa je znana po tem, da kup stvari začne in bore malo konča (imajo zelo korumpiran nabavno razvojni sistem , kot kaka vukojebina 3jega sveta). Tudi pri .338 LM je bilo tako . Potem ko so 'merikanci' opustil projekt , je lapua ostala ne pol poti z novim kalibrim in sama do konca razvila zadevo . Ko se je to sparilo z novimi taktičnimi puškami Sako TRG42 in AI AW je zadeve dobila full pospešek saj so jo začele kupovati vojske po vsem svetu. Za uspeh kalibra je bilo pomebno ,da se ga da uporabit v relativno standard long action sistemih in tako puška ne rabi tehtati bistveno več kot  klasicna taktična v .308win.

ELR scena cilja trenutno na razdalje preko 2000m tja do  3200m in več .kar je za .338 LM pre več , tudi vse ostalo kar pokajo je daleč pred ciljem že podzvočno. Trnutno kraljuje .375 Cheytac , a zelo kmalu se lahko zgodi da bodo prevladali kalibri na .50BMG čavri .416Barrett in 460Steyr vsi ti kalibi zahtevajo bistveno večje močnejše zaklepe kot .338LM in niso zelo praktični za prenosno orožje.

.338LM ima še precej potenciala z solid kroglami a jih težko izkoristi ,dokler ima trenutne omejitve dolžine naboja vezano na dolžino magazina.A doseg se stalno povečuje zaradi vedno boljše opreme optike , balistčnih računal in daljinomerov v parih letih je pričakovat laserske merilce vetra ,ki bodo zelo povečali zanesljivosst zadetkov.
Odgovori
#6
v čem je fora? Because we can...
v resnici pa je to namenjeno velikim razdaljam, saj naj bi 338 deloval na cca 1500m. Zato je ob ceni reloada 1,6€ in ceni fabriškega patrona 6€+ res treba dobro razmislit zakaj bi to imel. Ker enako brutalno kot raztrga tarčo, trga tudi žep :)
Odgovori
#7
Ce gledamo iz finacne plati je .338lm kaliber eden izmed najcenejsih na SLO trgu v razmerju "cena streliva : kolk in kje lahko streljas" 
Surova cena za polnjenje je tko kot je Kristjan rekel, 1.6e ce v racun uzames tudi cavro ki jo bos 10x uporabil. Seveda je ta kaliber cisti ego booster, ker tarco ne premakne na 1000m ampak jo odfuka :) in tko ni problem ali si zadel ali ne.. ni dvoma. Kar je pri manjsih kalibrih slabost ker se ne vidi tolk. To je edina prednost tega kalibra na taktikul tekmah.. seveda je vpliv vetra manjsi pri 300grn kroglah. Stelath ima prekratko cev za .338 ker dobim ven  770m/s z 300 in 865m/s z 250grn scenarjem. Ja sej padec ni problem na znani razdalji tarce, ce pa ji znana se pa vsak meter pozna ki si ga narobe ocenil na 500m+. V primerjavi.. moj Stealth ima na 1000m 105klikov za visino, od Septa 260rem pa mislim da 84. Stealth bos moral zamenjat kopito in kompenzator predelat.
Odgovori
#8
(04-11-2018, 08:30)Kristian Napisal: v čem je fora? Because we can...
v resnici pa je to namenjeno velikim razdaljam, saj naj bi 338 deloval na cca 1500m. Zato je ob ceni reloada 1,6€ in ceni fabriškega patrona 6€+ res treba dobro razmislit zakaj bi to imel. Ker enako brutalno kot raztrga tarčo, trga tudi žep :)

Fore ni pač neki berejo in bi to imeli...

Ne vejo pa da ga ta desni na sliki premaga... pa ni edini :))


Priponke Male slike
   
Odgovori
#9
Pozdravljen 
..veliko je napisanega že zgoraj,jaz bi samo še dodal svoje mnenje... jaz osebno bi izbral 6,5 creedmoor to je izboljšana verzija 260 rem,če seveda ni veliko tulcev v 308 win ki čakajo na preobrazbo   :clay:
Faberški 6,5 Creed  dobiš za dober 1,20 Euro  seveda će ji bo ustrezal za Match pa seveda "hand load"

https://www.sellier-bellot.cz/en/product...etail/560/ 

Razdalje z tem kalibrom so za  potrebe več kot odlične....

https://www.youtube.com/watch?v=rF7WO2s1QiY&t=1176s

LpT
Odgovori
#10
Jaz imam tikko v 6.5 CRM in ce bi kupil se enkrat bi naredil isto. Pa ne mislim nic slabega o ostalih kalibrih/znamkah (imam premalo izkusenj). Izjemno dober prozilec, zaklep, izgled, natancnost - in izredno majhen odsun... Moje mnenje pac :)
338LM - vse kar so fantje napisali drzi. Eni kupujejo orozje racionalno, nekateri pa za duso. Nic ni narobe s katerimkoli razlogom, vazno da si sam zadovoljen. Tudi jaz cakam RPA v 338 pa ceprav se zavedam vsega zgoraj napisanega ;)
Ce bi zelel, lahko Tikko tudi sprobas preden se odlocis za nakup.
Odgovori
#11
Se zahvaljujem za mnenja in komentarje. Že prej sem mal kolebal glede magnumov, zdej sem docela prepričan, da jih ne bom kupoval. Šlo bi bolj za prestiž kot pa realno in stroškovno znosno rabo. V igri mi torej ostajata 260rem ali pa 6.5 CRM in pa nikakor BR, ker ne streljam samo leže iz šraufštoka ampak bi se zadeva uporabljala tudi za jago, kot se zdej 308win.
Odgovori
#12
Poklič...
Odgovori
#13
tubb že eksperimentira na polno: http://www.davidtubb.com/tubb-accuracy-r...uct_id=180
Odgovori
#14
(14-11-2018, 11:17)Marks Napisal: tubb že eksperimentira na polno: http://www.davidtubb.com/tubb-accuracy-r...uct_id=180

samo ti experimenti so za ELR ne za pušek za 2500Eur
Odgovori
#15
Pomojem, da to marks mal meša japke pa hruške
Odgovori
#16
Malce zdrajsan 6ppc

Citat:Sell Rifle Carbine Rifle 6 PPC-Action Stolé-Kelbly Panda, Scope Weaver T36 included in the price
Weapon in good condition sold with 3 Barrels (a 1400 shots mounted, one in reserve of 2000 shots and a unknown one in good condition)
White Color Pearl-some traces of use-visible in Fréjus (var)
Cannon dismantling tools
Price 2500 euros the lot
Contact: Jc.Roelants@Orange.Fr
       
Odgovori
#17
(14-11-2018, 14:37)matjaz43 Napisal: Pomojem, da to marks mal meša japke pa hruške

navezuje se na 2. točko tvojega vprašanja
Odgovori
#18
(14-11-2018, 19:38)Marks Napisal:
(14-11-2018, 14:37)matjaz43 Napisal: Pomojem, da to marks mal meša japke pa hruške

navezuje se na 2. točko tvojega vprašanja

In zakaj se navezuješ oz. kaj želiš povedat?
Odgovori
#19
Sem lastnik Tikke.... sicer v kalibru .308. Odloči se za Tikko.
Odgovori
#20
(14-11-2018, 21:11)bostjanmeh Napisal: Sem lastnik Tikke.... sicer v kalibru .308. Odloči se za Tikko.

Sem preprican da se je ze :)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)