Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktivni glušniki
#1
Katere aktivne glušnike priporočate?
Odgovori
#2
(07-02-2019, 18:25)Falumo-tt Napisal: Katere aktivne glušnike priporočate?

3M PELTOR Pro-Tac II
Odgovori
#3
SORDIN MSA Supreme Pro-X
Odgovori
#4
Sordin so udobni in sploh super, ampak za streljanje noter so na meji. Jaz imam še čepke zraven, ker mi sicer ne duši dovolj.
Odgovori
#5
3M Peltor Sport. lahki in tanki, dobro dušijo. 

https://www.ebay.com/itm/3M-Peltor-Sport...ctupt=true



Odvetujem pa Howard Leight, ki so celo za zunanjo uporabo premalo dušili in sem skoraj vsak pok občutil in ne samo slišal...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#6
3M Peltor tanki sigurno ne dušijo dobro. No odvisno kaj je za koga dobro...
Odgovori
#7
... aktivne nobene ...

... za kratkocevno raje nabavi dobre pasivne glušnike z vsaj -34dB dušenja (ko streljaš se običajno ne pogovarjaš), za dolgocevno (lahko pa tudi za kratkocevno) pa dobre ušesne čepke (glušniki na glavi motijo prijem in merjenje z puško) ...

lp upor500
Odgovori
#8
Veliko ceneje kot prej omenjeni pa ista tovarna jih dela samo, da ponoči ;)

https://www.365-plus.com/ear-muffs

LP
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#9
Je kdo poskusil dobre aktivne slusalke ze poslusanje glasbe? 
Danes sem streljal z takimi(bose) za test in moram rect da se dobro obnesejo vkljopljene ko dusijo zvok iz okolice, ce si nastavis glasbo potem ne slisis vec skoraj nic.
Odgovori
#10
(07-02-2019, 21:38)RS45 Napisal: 3M Peltor tanki sigurno ne dušijo dobro. No odvisno kaj je za koga dobro...

Najprej probaj, preden pametuješ.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#11
(07-02-2019, 22:56)zan89 Napisal: Je kdo poskusil dobre aktivne slusalke ze poslusanje glasbe? 
Danes sem streljal z takimi(bose) za test in moram rect da se dobro obnesejo vkljopljene ko dusijo zvok iz okolice, ce si nastavis glasbo potem ne slisis vec skoraj nic.

A si koncno Sabatija peljal na sprehod? Ker ce si streljal z 22LR ne steje, tam niti ne rabis slusalk ??
Odgovori
#12
Streljal sem z 22lr, sabatti se caka optiko, je pa poleg mene 2m stran streljal z 308 in je bilo ok, je pa bolj oglušujoče ce nekdo strelja poleg tebe z mazl brejkom kot pa ce si za puško.
Odgovori
#13
Uporabljam Peltor SportTac - ozke - in na odprtih streliščih popolnoma zadostujejo. Z zaprtimi strelišči nimam izkušenj in ne vem ali so dovolj.
Odgovori
#14
(08-02-2019, 09:45)Barbapapa Napisal:
(07-02-2019, 21:38)RS45 Napisal: 3M Peltor tanki sigurno ne dušijo dobro. No odvisno kaj je za koga dobro...

Najprej probaj, preden pametuješ.

Seveda sem jih poskusil. Me ne poznaš tako da prosim ostre komentarje zadrži zase.
Kot rečeno kakor za koga. Zame za v dvorano so bili preslabi. Imam pa rad čim boljše dušenje. Za starejšega kolega so pa OK, je tudi navajen pokanja cele dneve iz vojske in nenazadnje tudi sliši slabše kot jaz.
Odgovori
#15
RS45: Lej, napisal si precej posplošeno in takih pavšalih ocen brez razlage pač ne maram. Preizkusil pa sem precej (aktivnih in pasivnih) glušnikov in vem kaj pišem. Mogoče imaš res precej tanjši sluh kot jaz... :)
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#16
Potem si naredi 2pluxx čepe pri nas brez vrvice cena 60eur in čez to dej še aktivne glušnike. Govorim za notranje prostore, ko boš streljal zunaj pa daš čepe ven. Pa čepi so še dobri če je baba preveč glasna, si jih daš notri ;)
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#17
V praksi delujejo vse v zgornjih postih napisane variante,odvisno je le za kaj jih boš rabil in koliko občutljiva ušesa imaš..

1) Pasivne telebajskaste opeke: ponavadi najbolje dušijo vse in so cenovno ugodni... So pa cigle na glavi in za streljanje s puško preveč glomazni,tako da so najboljši za pištolerose in osebje na letališčih ter gradbiščih :P...PS: Za nosit so čisto udobni,problem je le velikost,težko je  s puško streljat ako imaš na ušesih dve piksni Laškega :P

2) Aktivni tanjši glušniki (Howard Leight-cheap,so-so izdelava in dušenje ,MSA Sordin-dragi,dobro izdelani,udobni itn.)...Manj štorasti, lahko jih komot uporabljaš za pokanje z dolgo cevjo,saj lahko kopito zaradi tanjših  dimenzij brez panike nasloniš na obraz..Pomanjklivost? Ne denfajo tako dobro kot pa pasivci,saj so pol tanjši..Zato je priporočljivo, da imaš pod njimi še par čepkov ,ker drugače hitro zna priti do migrene in zvonjenja v glavi,še posebej v zaprtih prostorih..Ni luštno..

Lahko si daš narest čepke po merah svojega slušnega kanala tudi seveda...Čeprav so tudi štoflci za 2 EUR popolnoma okej, le več vrst jih sprobaj, ker niso vsi enakih oblik in velikosti,ušesa pa imamo vsak malce drugačna :)...Glej da dobro sedejo v uho in tam tudi ostanejo,saj drugače nisi dosti naredil...My 2 cents..:)
Odgovori
#18
MSA Sordin mi čisto zadosti zadušijo (morda bi kakšen Db še prav prišel). Pri mojem izboru je prevladalo ogrodje slušalk (vse kovinsko), saj sem pred tem ene zlomil.

https://us.msasafety.com/Hearing-Protect...7600001028
Odgovori
#19
a ma kdo aktivne cepe? malo studiram v tej smeri
Odgovori
#20
(07-02-2019, 22:56)zan89 Napisal: Je kdo poskusil dobre aktivne slusalke ze poslusanje glasbe? 
Danes sem streljal z takimi(bose) za test in moram rect da se dobro obnesejo vkljopljene ko dusijo zvok iz okolice, ce si nastavis glasbo potem ne slisis vec skoraj nic.

Jaz uporabljam te in sem precej zadovoljen. Uporabljam jih tako pri tako pri streljanju kot pri hrupnem delu.

https://www.amazon.com/Walkers-Razor-Ele...B06W576CHT
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)