Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Organiziranost tekme VP- M48
A lahko definiraš "naših" in kje? :)
Odgovori
Blush
forumašev na finalu M48
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
(12-05-2018, 17:04)WARobert Napisal: http://www.slovenskavojska.si/odnosi-z-j...cju-vzhod/

Je keri od forumašov na slikah?

Ha ha. Kaj se vse najde. ;)
Na sliki je vojak, ki so ga dodelili meni v ekipo, ker sva bila samo dva. 
Bil sem prijavljen kot posameznik na licu mesta so me nekam dali.
Prvic v zivljenju streljal s pusko m48 iz leta ‘43.
Kar se mene tice je bilo korektno organizirano. Upam da bo v 2019 podobno.
Odgovori
kot kaže bo namesto M48 letos M59/66
Odgovori
Zmanjkalo municije za M-48? :D
Odgovori
(21-02-2019, 16:46)micko Napisal: kot kaže bo namesto M48 letos M59/66

Po cem to sklepas?
Odgovori
(21-02-2019, 23:43)MarkB Napisal:
(21-02-2019, 16:46)micko Napisal: kot kaže bo namesto M48 letos M59/66

Po cem to sklepas?
REPUBLIKA SLOVENIJA
MINISTRSTVO ZA OBRAMBO
SLOVENSKA VOJSKA
POVELJSTVO SIL
J-9/Oddelek za civilno vojaško sodelovanje
Raskovec 50, 1360 Vrhnika T: 01 759 41 34
F: 01 759 44 05
E: glavna.pisarna.gssv@mors.si
www.slovenskavojska.si
Identifikacijska št. za DDV: (SI) 47978457, MŠ: 2399199000, TRR: 01100-6370191114
Naslovnikom
Številka: 8012-12/2019-255
Datum: 19. 02. 2019
Zadeva: Seznanitev o spremembi orožja domoljubnim organizacijam o
tekmovanju s puško M- 48 / M 59-66.
Zveza: Razpis Tekmovanje v streljanju z vojaško puško M-48 7,9 mm na e-
portalu www.slovenskavojska.si
Letos bomo zaradi tehnično logističnih težav strelsko tekmovanje s puško M-48 kalibra 7,9 mm
zamenjali s puško PAP M 59-66A1 kalibra 7,62 mm.
Vsa ostala pravila, kriteriji in omejitve ostajajo enaka.
Spremembo orožja bomo objavili na e-portalu. V primeru nejasnosti smo vam dosegljivi, vprap
Bojan Hočevar (01) 759 4401 ali bojan.hocevar@mors.si
S spoštovanjem.
Pripravil:
Vprap. Bojan Hočevar
Višji podčastnik za sodelovanje s CO
Podpolkovnik
Franci Gostiša
načelnik oddelka
Poslano:
– ZSČ, MORiS, VSO, SEVER, GZS, Strelska zveza Slovenije, ZVVS.
– GŠSV.

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk
Odgovori
To je na novo. Nisem vedel. 
Pa verjetno zaradi starostne omejitve ni dosti prijavljenih. 
Hvala.
Odgovori
Ja, ta starostna omejitev je pa ena večjih neumnosti, kar sem jih kdaj prebral v kakšnem razpisu za tekmovanje. :(
Odgovori
... organizator tekme lahko postavi pogoje, pod katerimi se zainteresirani prijavljajo ...

... če ti paše, se prijaviš, če ti pa ne paše, se pa ne prijaviš ...

... če te pa poleg tega še zelo motijo razpisani pogoji, pa naslednjič ti pripraviš/organiziraš tekmo ter razpišeš pogoje, ki ti pašejo ...

... kako je življenje preprosto, če si ga sam ne zakompliciraš ...

lp upor500
Odgovori
kaj si nor da nekdo na strelskem forumu pokomentira razpisne pogoje tekme... nezaslišano...
Odgovori
Zmanjkalo municije za M-48?

Lani sem sodeloval pri nastreljevanju pušk za ljubljansko območje in smo komaj skompletirali po eno puško za vsako strelsko mesto in en par rezernih, tako da je po mojem mnenju bolj problem v pomankanju pušk, ki so v deloujočem stanju in ki primerno grupirajo. Osebno se mi zdi škoda, da se bo tekmovanje, ki se je lepo prijelo, spremenilo zaradi predpisane sestave ekipe in zaradi zamenjave legendarne puške, ampak organizator je pač gospodar situacije kot bi rekel Švejk.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
Ze prej so bili pogoji tekme rahlo butasti, letos pa z uvedbo pogoja o tretjem clanu letnik 1992 zmagajo na celi crti. Mislim da ne poznam nobene ekipe ki bo sla na tekmo, ker preprosto nimajo primernega clana.
Pri tem je izbira orozja manj relevantna ker itak vsi streljajo z istimi jajcami....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
Pogoj, imeti v ekipi enga "mladiča", glede razvoja strelskega športa, zame ni sporen...
Mislim povsem resno in to lahko pojasnim, če imam komu!
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(22-02-2019, 16:30)Kristian Napisal: Ze prej so bili pogoji tekme rahlo butasti, letos pa z uvedbo pogoja o tretjem clanu letnik 1992 zmagajo na celi crti. Mislim da ne poznam nobene ekipe ki bo sla na tekmo, ker preprosto nimajo primernega clana.
Pri tem je izbira orozja manj relevantna ker itak vsi streljajo z istimi jajcami....

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  A to mora bit točno letnik 92  Question  Si pač osebno sposodiš od nekoga a ne  :))
Odgovori
(22-02-2019, 16:57)357 Napisal: Pogoj, imeti v ekipi enga "mladiča", glede razvoja strelskega športa, zame ni sporen...
Mislim povsem resno in to lahko pojasnim, če imam komu!

Smiselno je, da bi spodbujali na drugačen način, morebiti z ekstra kategorijo za mlade strelce. Da pa ostalim na tak način onemogočiš udeležbo pa je mirno rečeno butasto. Ampak kot so že v stari jugi dejali - "zakaj je na vhodu v kasarno rampa? Da se logiki prepreči vstop..."
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
Naša ekipa je šla na dva dela,z lahkoto sem našel dva ustrezne starosti,tako da nas bo več. :-D Pa še mulci nas bodo domov peljali,pivo bo pasalo.:))
Odgovori
@ ssecnik
Ti razumeš, nekateri pa očitno (še) ne... Clap0
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(22-02-2019, 18:29)357 Napisal: @ ssecnik
Ti razumeš, nekateri pa očitno (še) ne... Clap0

Lazje je najt 3 iz SD drustva, ki so zainteresirani kot enega od 18 do 27 let na ostala 2.
Se je nekaj casa...
Odgovori
(22-02-2019, 16:57)357 Napisal:  lahko pojasnim, če imam komu!

morda tistim ki so pristali na pogoje in šli tekmovat.
aja, ni jih?  Doh
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)