Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vstavljanje netilk
#1
Pozdravljeni, kako vstavljate netilke v tulce? Uporabljate kaksen pripomocek kot npr. ( ERGO-PRIME , NEW AUTO-PRIME , AUTO BENCH PRIME ,...) Ali mogoce kaksno drugo alternativo?
Razmisljam o nakupu enega izmed teh treh LEE-jevih pripomockov (za 9mm in .38/357). Je kaksna bistvena razlika v delovanju, zanesljivosti in varnosti med njimi (razen to da sta dva rocna eden pa fiksni)?
Imajo kaksno zascito da se netilka ne more vzgat ce premocno stisnes? Hvala.
Odgovori
#2
Jaz jih kar na preši (Loadmaster)
Odgovori
#3
Netilka na počasno stiskanje ni občutljiva.  Lahko jo daš v šraufštok in počasi stisneš do konca.  Če pa to zelo hitro narediš (s kladivom) ali z zelo hitrim potegom vzvoda na preši ko netilkaš, pa bo vžgala. Mojemu kolegu je vžgala SP netilka na Dillon 650, ko je poskušal izboljšat osebni rekord napolnjenih 9x19 v eni uri   ;)
Za netilkanje sem nabavil RCBS Universal  Hand Priming Tool in sem z njim zelo zadovoljen. Ne rabiš menjavat shell holderja za vsak kaliber posebej, ker ima že vgrajen prilagodljiv shell holder. Nekaj malega dela je, ko prešaltaš iz Large na Small netilke, ampak ko to 3x narediš (počasi po navodilih), tudi to ni več tak problem, gre hitro in samoumevno.  Vsekakor mi ni žal, da sem dal par deset € več za to orodje.  

http://rcbs.com/Products/Priming/Tools/U...-Tool.aspx


Priponke Male slike
   
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#4
Za precizne patrone nafilane na enopostajni preši uporabljam staro verzijo Lee hand primerja. Razlog? Zelo dobro čutiš kdaj tulec začenja it k vragu, ker so se raztegnili žepki netilke. TEga na preši ne čutiš, ker imaš preveliko ročico.
Odgovori
#5
Ja, res je. Tudi na RCBS Hand Priming-u se občuti, kdaj je žepek netilke raztegnjen.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#6
jst sem na preši vedno dobro čutil kdaj gre SR netilka težko noter in kdaj ne, kdaj skoraj sama skoči noter ko je žepek že velik, kdaj imam drugo vrsto netilk ki gredo težje noter...
Odgovori
#7
Jaz uporabljam Lee Auto Bench Prime #90700. Se hitro dela, vendar je potrebno za vsako netilko preveriti, če je pravilno obrnjena.
Odgovori
#8
(12-03-2019, 12:02)Kristian Napisal: Za precizne patrone nafilane na enopostajni preši uporabljam staro verzijo Lee hand primerja. Razlog? Zelo dobro čutiš kdaj tulec začenja it k vragu, ker so se raztegnili žepki netilke. TEga na preši ne čutiš, ker imaš preveliko ročico.

Čutiš čutiš,samo ne smeš Dilona uporabljat :))
Odgovori
#9
(12-03-2019, 13:16)jabolko Napisal:
(12-03-2019, 12:02)Kristian Napisal: Za precizne patrone nafilane na enopostajni preši uporabljam staro verzijo Lee hand primerja. Razlog? Zelo dobro čutiš kdaj tulec začenja it k vragu, ker so se raztegnili žepki netilke. TEga na preši ne čutiš, ker imaš preveliko ročico.

Čutiš čutiš,samo ne smeš Dilona uporabljat :))

V resnici je to letelo na enopostajno Lee prešo...

Ni vsega Dillon kriv :)
Odgovori
#10
Še en glas za RCBS Universal  Hand Priming Tool. Zelo dober občutek pri vstavljanju; če gre prelahko je ležišče v dnu tulca razširjeno. S tem orodjem je mogoče brez težav in brez predelav vstavljati tudi 5,55 milimetrske in 6,55 milimetrske Berdan netilke v raznetilkane vojaške tulce (jaz polnim 8x57IS, 7.62x39 in 7.62x54R).

Pred tem sem netilke (seveda samo Boxer) vstavljal z Lee podajalnikom na Lee Turret preši, a je netilkanje z RCBS Universal  Hand Priming Toolom veliko hitrejše, bolj elegantno (sočasno lahko mirno gledaš film na TV), predvsem pa zelo dobro čutiš, kaj se dogaja. In seveda ni treba menjavati shellholderjev. Menjava potisnega bata in plastke za prehod s pištolskih na puškovne netilke pa mi vzame največ minuto, vljučno z iskanjem škatle z deli, ki jih je treba zamenjat.

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#11
   
Dela 100%
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Ok, hvala vsem. Bom se malo pogledal razlike med RCBS in LEE hand prime pa se bom potem odlocil.
Odgovori
#13
Raje kot hand prime vzemi auto bench prime, ga zmontiraš na eno leseno klado pod kotom 10-15 stopinj in dela brez problemov. 150 kos netilk - 10 minut.
lp Melly
Odgovori
#14
(13-03-2019, 13:37)Melly Napisal: Raje kot hand prime vzemi auto bench prime, ga zmontiraš na eno leseno klado pod kotom 10-15 stopinj in dela brez problemov. 150 kos netilk - 10 minut.

avto bench prime...150 kos = 10 min
hand prime...150 kos = 5 min

avto = 0
hand =1

:)) Hand
Odgovori
#15
Ja samo po 1500 netilkah na auto me zapestje ne boli, na hand pa je kar konkretno...

p.s. 10 minut čisto lepo počasi, pri 1500 netilkah ni izmeta.
lp Melly
Odgovori
#16
(13-03-2019, 20:21)Melly Napisal: Ja samo po 1500 netilkah na auto me zapestje ne boli, na hand pa je kar konkretno...

p.s. 10 minut čisto lepo počasi, pri 1500 netilkah ni izmeta.

 Ja lej...vežbaj :))
Odgovori
#17
Hahaha.
lp Melly
Odgovori
#18
Sem malo bral o Ergo-prime in Auto-prime in se ljudje zelo pritozujejo nad kvaliteto, ker je vecji del iz plastike. Tak da sem potem zacel razmisljat o RCBS in ali je res Univerzalni toliko boljsi kot navadni hand priming tool s shell holderji.
Ve mogoce kdo, ce grejo v navadni hand priming tool od RCBS LEE-jevi shell holderji?
Odgovori
#19
stari ergo-prime (crni enodelni stirikotni pladnji) so ok... drzijo in opravljajo svoje delo

Tile novi, prozorni s trikotnimi pladnji so pa zanic. Sem kupil iz radovednosti upgrade kit za ergo prime (nastavka in trikotni pladenj) in ni zdrzal niti 200 netilk. Odletu del plastike, ki drzi fedro.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)