Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[split] strelski pokol - Nova Zelandija
(20-03-2019, 23:08)ales1a Napisal: https://youtu.be/s3y51Vd4kJ4

Navodila UK policije...

Bluzijo, tako kot vedno.

V zaprtem prostoru se bos skril... v predal, za stol? Bezal bos pa iz enega kota v drugi kot zmedena muha?
https://stari.rtvslo.si/svet/azija-z-oce...udi/483224 

Bye, bye, AR  Shootme
Meni nekaj stvari ni jasno, pa mogoče kod od vas to ve:
1. rečeno je, da bo prepovedano vso polavtomatsko orožje, kot je bilo uporabljeno v napadu.
   (moje vprašanje je ... katero orožje je bilo uporabljeno? .. primer ... tovornjake določenih znamk, ki so bili uporabljeni za napad na civiliste niso prepovedal)
2.rečeno je tudi, da bodo prepovedane polavtomatske puške, ki se predelajo v avtomatske, prepovedane bodo polavtomatske puške vojaškega stila (kakšn stil je to ?) in nabojniki velike kapacitete (kolk je to ... 50 ?)

To nameravajo tudi pri nas naresti, kot berem spakedranko od osnutka zakona.
To je vse samo za nabiranje politicnih tock. Na koncu pa tak narod najebe v vsakem primeru.
Pri nas je identicno.
Vsi polavtomati gredo pri njih zdaj v plavž 

Citat:"On 15 March, our history changed forever. Now, our laws will too," said Ardern. "We are announcing action today on behalf of all New Zealanders to strengthen our gun laws and make our country a safer place."
"The effect of this will mean that no one will be able to buy these weapons without a permit to procure from the police. I can assure people that there is no point in applying for such a permit," she said, adding "In short, every semi-automatic weapon used in the terrorist attack on Friday will be banned in this country."  

The ban will apply to all firearms currently defined as "Military Style" or "Semi-Automatic" (MSSA), defined as a semi-automatic firearm - including shotguns - capable of being used with a detachable magazine that holds more than five rounds. 
[img=500x0]https://zh-prod-1cc738ca-7d3b-4a72-b792-20bd8d8fa069.storage.googleapis.com/s3fs-public/inline-images/1533370684913_0.jpg[/img]National Rifle Association of New Zealand president Malcolm Dodson holding a bolt-action rifle not subject to the new ban. (ROBERT KITCHIN/STUFF)
Guns which are not affected by the ban include semi-automatic .22 caliber rimfire firearms with a magazine holding no more than 10 rounds, as well as semi-automatic and pump-action shotguns with a non-detachable tubular magazine holding no more than five rounds

Ardern also announced a gun buyback scheme that will cost between NZ$100 million and $200 million (between US$69 million and $139 million), depending on the number of weapons received.
Anyone who keeps their guns after an amnesty period which has yet to be announced will face fines of up to $4,000 and three years in jail - which is less jail time than a New Zealand resident could receive for downloading or sharing a video of the Christchurch attacks.
As far as "Tranche two," Ardern said "There is more to be done and tranche two will look at issues around licensing, issues around registration, issues around storage. There are a range of other amendments that we believe do need to be made and that will be the second tranche of reforms yet to come."
Currently in New Zealand: 
· There are 245,000 firearms licences
· Of these, 7,500 are E-Category licences; and 485 are dealer licenses
· There are 13,500 firearms which require the owner to have an E-Cat licence, this is effectively the known number of MSSAs before today’s changes
· The total number of firearms in New Zealand is estimated to be 1.2-1.5 million
That said, Ardern told reporters that she has no idea how many assault rifles are in New Zealand. The police minister followed up, saying: "It’s part of the problem. The prime minister gave a figure for the buyback [$100m - $200m], the reason there’s such a large gap is we have no idea."
[Image: D2JnbwYXcAMOip3.jpg:large]
Folk je res bolan , zdaj nosijo rute kot znak solidarnosti z muslimani. V muslimanskih državah ženke to dojemajo kot prisilo in veliko če bi smele nebi nosl teh pokrival.........tu pa idiotizem brez meja  Wall Rofl

[Image: image-1408694-galleryV9-bopn-1408694.jpg]
[Image: image-1408692-galleryV9-vddn-1408692.jpg]
Wall

Organisers of tomorrow's Headscarf for Harmony day say there are no rules around what sort of headscarf to wear or how to wear it, rather it's simply a way for Kiwis to show their support for Muslim women in New Zealand.

https://www.nzherald.co.nz/nz/news/artic...d=12214920
(21-03-2019, 13:08)mr.T Napisal: Folk je res bolan , zdaj nosijo rute kot znak solidarnosti z muslimani. V muslimanskih državah ženke to dojemajo kot prisilo in veliko če bi smele nebi nosl teh pokrival.........tu pa idiotizem brez meja  Wall Rofl

[Image: image-1408694-galleryV9-bopn-1408694.jpg]
[Image: image-1408692-galleryV9-vddn-1408692.jpg]

Ampak res, tole gre pa že na bruhanje. Matr, a če bi bil masakr nad Inuiti, Eskimi, bi se pol vsi v tjulne oblačil?
Svašta...
hmmm ... s katerim zakonom bodo pa veter prepovedali 
https://www.24ur.com/novice/svet/ciklon-trevor.html
To je pač nekako tako kot so po masakru v Parizu vse muslimanke vzele rute z glav v znak solidarnosti... Ane? Aja, a da niso? Res sem šokiran...
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Ceneno nabiranje političnih točk tole z ruto premierke.. fuj in fej.
Treba je razumeti, da novozelandsko prebivalstvo sestavljajo priseljenci z vsega sveta. So zelo odprta družba, ki sprejema raznolikost in so solidarni med sabo. Od tu tudi to izkazovanje spostovanja, solidarnosti in socustvovanja (tudi z rutami). So povezani in so kot eno, neglede na verska, politicna in druga stalisca. S tem so to dokazali. S tem tudi kazejo, da so vsi enaki in da ne delajo razlik med posameznimi skupinami, taksnimi in drugacnimi. Verjamem pa, da je to povprečnemu zaplankanemu in homofobnemu slovencu povsem nerazumljivo...jaz osebno bi si pa prav zelel ziveti v taksni strpni in odprti druzbi...
(21-03-2019, 13:08)mr.T Napisal: Folk je res bolan , zdaj nosijo rute kot znak solidarnosti z muslimani. V muslimanskih državah ženke to dojemajo kot prisilo in veliko če bi smele nebi nosl teh pokrival.........tu pa idiotizem brez meja  Wall Rofl

ni ti znak solidarnosti z muslimani temveč:
Headscarf for Harmony about 'showing solidarity' with Muslim women in NZ (očitno so med streljačino nastradale samo ženske)

Muslimani še vedno močno ločijo ženske in moške.

Glede prepovedi PA orožja .... polavtomatsko orožje ni prepovedano!
Tastara (premierka) bo šele dala predlog glede tega (pač nakup glasov).
Se bojim kaj bo, če se v NZ zgodi kakšno posilstvo..... moške pred zid in adijo lulčki ;-)
Novozelandci so se samoukinili. Kateri naivneži bodo naslednji? Vem kdo, ne bo. Madžari.

https://cdn.reliks.com/products/2882/750x280/1.jpg
Če me imaš za zaplankanega in homofobnega, Lamer, spakiraj kufre, še prej pa vrni denar, ki sem ga zaplankanež vplačal za tvoje šolanje. Srečno pot.
lp Melly
(21-03-2019, 21:37)Melly Napisal: Če me imaš za zaplankanega in homofobnega, Lamer, spakiraj kufre, še prej pa vrni denar, ki sem ga zaplankanež vplačal za tvoje šolanje. Srečno pot.

V svojem postu nisem nikogar ekplicitno omenjal, če si se pa sam prepoznal v tem, je pa to tvoja stvar! Si pa s tem postom res dokazal ravno to, o čemer sem pisal...nestrpnost itd..

Pa da te pomirim. Svoj izredni dodiplomski in podiplomski študij  sem si finančno pokril sam, tako da je bojazen, da si mi karkoli plačeval ti, povsem odveč.

Lep in miren dan še naprej.
(21-03-2019, 19:58)lamer Napisal: jaz osebno bi si pa prav zelel ziveti v taksni strpni in odprti druzbi...

Ta strpna in odprta družba se bo zdajle masovno posrala po kar veliki skupini svojih državljanov in jim odvzela pravico do hobija, ki ga ljubijo, čeprav niso naredili prav nič narobe.
Če ne drugo smo ti plačali del vrtca, osnovno in srednjo šolo... če slučajno misliš, da je to zastonj, ni.

Sem Slovenec in noben me ne bo žalil s "slovencelj", homofob, zaplankanec, niti ti.

Veš zaradi meni si zaveži tudi ti ruto, ni moj problem kaj imaš na ali v glavi, ampak druge ne žali, če se že sam zavzemaš za strpnost.

Mogoče pa si strpen samo do tebi podobnim, lepa načela ni kaj.
lp Melly
(21-03-2019, 20:17)nejc_rx Napisal:

ni ti znak solidarnosti z muslimani temveč:
Headscarf for Harmony about 'showing solidarity' with Muslim women in NZ (očitno so med streljačino nastradale samo ženske)

Muslimani še vedno močno ločijo ženske in moške.

Glede prepovedi PA orožja .... polavtomatsko orožje ni prepovedano!
Tastara (premierka) bo šele dala predlog glede tega (pač nakup glasov).
Se bojim kaj bo, če se v NZ zgodi kakšno posilstvo..... moške pred zid in adijo lulčki ;-)

To ,da nosijo rute izražajo solidarnost z Muslimansko moško populacijo in kleriki ,ki ženske sili v te ninja outfite , brez te prisile ženske teh pokrival ne bi nosile to je čisto dejstvo . V muslimanskem svetu se vse kar ni zadekano načeloma če ma res srečo ssamo pretepe drugače pa ob prvi priliki posili.   

Naj bodo solidarne , kure neumne ,do konca pa se dajo še takole malce za šport prebičat.

Pol avtomatsko orožje ni prepovedano to nihče ne trdi a bo in to brez zadržkov saj so vse stranke naznanile podporo ,tako d ačim bo predlog bo tudi spejet.

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)