Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
... o športnih oblekah
#1
(22-05-2019, 11:23)Blade-Z Napisal: ... so bile na koncu take komplikacije, da je punca, katera je zame naročila 7 nabojnikov dobila kriminaliste na dom...

Kako pa so kriminalisti upravičili svoj prihod? Na podlagi česa? Nabojniki so vendar v prosti prodaji.
Odgovori
#2
Evo, če koga zanima še ta zgodba:
On Mon, Feb 5, 2018 at 7:17 PM, Blade - Z <luka.zupet@gmail.com> wrote:

Hello!
I'm the guy who ordered 4 MAGPUL GEN 3 AR magazines and an AK MAGPUL MOE+ grip.
So, the thing goes like this. In our country rifle magazines are not considered as actual gun parts and are free to buy or sell for anyone, even to people who don't own firearms. As I know it's the same in Britain, correct me if I'm mistaken.
So I legally own 13 firearms and I'm a sport shooter from 15.10.2010.
I bought the AR rifle this autumn. In Slovenia I could have bought magazines for my rifle, but I didn't want the basic STANAG magazines or black MAGPUL magazines, since the add ons are all in brown. So I searched and searched where I could find these. First I found them on brownells Germany, but the delivery time was 22 days, so I looked them up on brownells UK and asked around if somebody knows someone who lives there, to send them to me, since they don't send out of UK.
The other part was a grip for a saiga rifle (semi auto AK-101 for civilians).
I'm sending you all of the documents of the two rifles,their numbers and pictures of the stuff that I bought.
I hope we didn't break any laws or something.
Regards, Luka Zupet.

Odgovor:
Good morning Luka
                Thank you for getting in touch with me, first of all you are correct in what you are saying that you have not committed any crime within the UK.
The reasons why we as the Cheshire Police are interested in what you have bought is because we are informed by various agencies of certain items that are brought over our Borders. This includes weapons part such as the ones that you have bought.
As you may be aware the UK have very stringent firearms / weapons laws resulting in us Cheshire Police being informed of the parts that you ordered and have brought in to the UK. As you know we have not stopped you receiving them because they are not component parts of a firearm and are legal to possess.
 
If we receive this type of information we complete various checks on our systems and on open source systems. These checks are to ensure that the person living in the UK are in possession of these items legally and do not have possession of illegal firearms whilst in the UK.
 
Having completed checks I found an open source Facebook profile form putting your email address in to a search engine this produced an open Facebook profile in the name of Luka ZUPET. Within this profile were a number of photographs containing what looks like real live firearms and also showed a male carrying firearms and wearing fatigues and a ballistic vest  with the name of L ZUPET on the front.  
[Image: 0?ui=2&ik=2046667b7e&attid=0.1&permmsgid...g&disp=emb]
As you would no doubt understand this made myself look twice at who this person is and made ourselves wonder is this person in the UK and does this person possess these weapons legally.
This is an open profile and clearly shows multiple weapons and which are definitely illegal in the UK. It was soon understood that this profile is not within the UK but was believed to be in Slovenia.
Because of what was being delivered and with the added details from the above Facebook profile the decision was made to visit Teodora and ask her a few question in relation to the weapons parts and who they were for and hence why we are speaking today.
Can you confirm that the above photograph is you and that the Facebook Profile is yours. If so, can I give you a little advise and state that it would be a good idea to securing the Facebook profile down to ensure that the details within it (Especially the Photographs) are locked down and not viewable by the general public, who may be alarmed and inform the authorities.
 
I am guessing that you are with a Gun club in Slovenia?
What type of gun club are you in?
I am guessing that all the weapons you own are legal within Slovenia?
You mentioned that you bought a AR rifle this autumn can you tell me what an AR Rifle is please?   
Sorry for all the question but I am a Police officer and always asking questions.
 
If you have any further questions please do not hesitate to contact me on the below Telephone numbers or return Email.
 
Regards
Steve Holliwell
Odgovori
#3
...no ja, verjetno je res zanimivo vprašanje kaj imajo skupnega balistični jopič, kamuflažne cote in športno strelstvo.
Odgovori
#4
Zakaj že? kakšna bedarija je pa to? Ogromno ljudi nosi kamuflažna oblačila za v gozd, na treninge, v centru Ljubljane, to je že del neke mode, zakaj jih ne bi imel še na strelišču, če nekomu to paše? In jopič? Na IASC-u jih nekateri nosijo, pa še marsikje, nič narobe s tem. Lahko bi si strelci sami sebi nehali pljuvat v skledo s tem da se sprašujemo kaj kdo dela narobe samo zato ker sami to ne počnemu, pa čeprav ni nelegalno ali nerazumno. Kdaj boste nekateri nehali športno ali ljubiteljsko strelstvo reducirati samo na vašo percepcijo in idejo tega? Ker s tem povzročate splošno škodo vse strelcem....


P.S. se opravičujem za off topic, samo tole je zaslužilo repliko...

Lp, B
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#5
+1!

Da ne omenjam tudi dejstva da so camo oblačila ultra dostopna, še bolj pa prijazna kar se tiče uporabe na terenu (ponavadi gre za ripstop materiale, manj opazno se umažejo,...)

Tudi glede jopičev se strinjam! Če ne drugega, imajo tiste super priročne žepe kamor lahko ekstra nabojnike za ar-15 ali AK spraviš. Vsekakor je to MNOGO boljša opcija kot tlačenje v žep taktične trenirke.
Pew pew!
Odgovori
#6
Ljutica Bogdan, a mormo res še napisat zakon o pravilnemu oblačenju na strelišču? Pa nadani lovsko opravo, ali pa tiste podložene jaknice za tekmovanja z mk.
Pa še najdi mi kamuflažne cote na sliki, jaz jih ne vidim...
Nikjer ni zakona, ki bi mi zapovedoval biti na strelišču na privat parceli, kako sem oblečen, realno sem lahko nag z glušniki in balističnimi očali.
Zdaj pa v roke svojo leseno enostrelno flinto, klobuk na glavo, usnjeno podloženo jaknico gor in nam pokaži kako se to dela.
Odgovori
#7
Uffff, kakšen izbruh funkcionalne nepismenosti....

Ljutica Bogdan je komentiral vsebino maila iz posta prej, vi pa kar gasaaaa na njega...

Evo, če koga zanima še ta zgodba:
On Mon, Feb 5, 2018 at 7:17 PM, Blade - Z <luka.zupet@gmail.com> wrote:

Hello!
I'm the guy who ordered 4 MAGPUL GEN 3 AR magazines and an AK MAGPUL MOE+ grip.
So, the thing goes like this. In our country rifle magazines are not considered as actual gun parts and are free to buy or sell for anyone, even to people who don't own firearms. As I know it's the same in Britain, correct me if I'm mistaken.
So I legally own 13 firearms and I'm a sport shooter from 15.10.2010.
I bought the AR rifle this autumn. In Slovenia I could have bought magazines for my rifle, but I didn't want the basic STANAG magazines or black MAGPUL magazines, since the add ons are all in brown. So I searched and searched where I could find these. First I found them on brownells Germany, but the delivery time was 22 days, so I looked them up on brownells UK and asked around if somebody knows someone who lives there, to send them to me, since they don't send out of UK.
The other part was a grip for a saiga rifle (semi auto AK-101 for civilians).
I'm sending you all of the documents of the two rifles,their numbers and pictures of the stuff that I bought.
I hope we didn't break any laws or something.
Regards, Luka Zupet.

Odgovor:
Good morning Luka
                Thank you for getting in touch with me, first of all you are correct in what you are saying that you have not committed any crime within the UK.
The reasons why we as the Cheshire Police are interested in what you have bought is because we are informed by various agencies of certain items that are brought over our Borders. This includes weapons part such as the ones that you have bought.
As you may be aware the UK have very stringent firearms / weapons laws resulting in us Cheshire Police being informed of the parts that you ordered and have brought in to the UK. As you know we have not stopped you receiving them because they are not component parts of a firearm and are legal to possess.
 
If we receive this type of information we complete various checks on our systems and on open source systems. These checks are to ensure that the person living in the UK are in possession of these items legally and do not have possession of illegal firearms whilst in the UK.
 
Having completed checks I found an open source Facebook profile form putting your email address in to a search engine this produced an open Facebook profile in the name of Luka ZUPET. Within this profile were a number of photographs containing what looks like real live firearms and also showed a male carrying firearms and wearing fatigues and a ballistic vest  with the name of L ZUPET on the front.  
[Image: https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&ik...g&disp=emb]
As you would no doubt understand this made myself look twice at who this person is and made ourselves wonder is this person in the UK and does this person possess these weapons legally.
This is an open profile and clearly shows multiple weapons and which are definitely illegal in the UK. It was soon understood that this profile is not within the UK but was believed to be in Slovenia.
Because of what was being delivered and with the added details from the above Facebook profile the decision was made to visit Teodora and ask her a few question in relation to the weapons parts and who they were for and hence why we are speaking today.
Can you confirm that the above photograph is you and that the Facebook Profile is yours. If so, can I give you a little advise and state that it would be a good idea to securing the Facebook profile down to ensure that the details within it (Especially the Photographs) are locked down and not viewable by the general public, who may be alarmed and inform the authorities.
 
I am guessing that you are with a Gun club in Slovenia?
What type of gun club are you in?
I am guessing that all the weapons you own are legal within Slovenia?
You mentioned that you bought a AR rifle this autumn can you tell me what an AR Rifle is please?   
Sorry for all the question but I am a Police officer and always asking questions.
 
If you have any further questions please do not hesitate to contact me on the below Telephone numbers or return Email.
 
Regards
Steve Holliwell
Odgovori
#8
Res je, in morda ga je kdo, vključno z mano narobe razumel, point je pa vseeno na mestu. Zakaj je zanimivo vprašanje kaj ima to skupnega? Zakaj to ne bi imelo kaj skupnega? To ni vprašanje, ki ga je postavil policist, on je samo navajal kaj je videl na fotki. Športnega strelstva ni niti omenjal, ali pa psotavljal vprašanja kaj ima njegova obleka veze z njim. Vprašanje je postavil oziroma je bilo zanimivo Bogadnu, če sem prav razumel njegov stavek ('verjetno je res zanimivo...') mene pa je zanimalo zakaj? Oziroma zakaj bi se strelci ukvarjali s tem kaj počno drugi strelci, dokler je to seveda varno in legalno? Ker se nekomu to ne zdi, ker tega sam ne počne, kar je že itak trend tega foruma, da se vsakega, ki ni točno v moji izbrani disciplini označi za 'tacticool' in podobne negativne izraze. Se ti ne zdi, da to nekako pač ni na mestu za forum, kjer bi morali držati skupaj, glede na to, da nas že tako preganjajo in omejujemo, ne pa da se v to spravljamo še sami?
Niti ga nisem nič napadel ali karkoli, samo vprašal zakaj to ne bi šlo skupaj, in zakaj večno izvajamo negativizme in delitve napram drugim strelcem. Meni se to zdi (bolj) smiselno vprašanje. Je pa tudi smiselno,d a opustimo to debato, ker ne paše v to temo.

Lp, B
365+

Mobile: +386 51 327 248
Email – info@365-plus.com
Web – www.365-plus.com
365 Plus d.o.o. 
Odgovori
#9
(22-05-2019, 15:44)365 Plus Tactical Napisal:  kaj ima njegova obleka veze z njim. 
V času ko je splošna gonja proti lastnikom orožja in seveda so na udaru tudi športni strelci je seveda hudo pomembno kako si oblečen. Da se razumemo, mene to niti pod razno ne moti. Bodi nag ali pa obleci 3 jopiče, tvoja stvar.
Gre pa tukaj za podobo športnega strelca, ki jo vidi laična javnost in ko ti vidijo maskirne obleke, (ne)prebojne jopiče ... (skratka boljšo opremo kot jo imajo naši policaji) vidijo problem.
Če citiram g. Danijela Juga iz GPU (njegova izjava na enem od sestankov MDS): vidi potencialne teroriste oz. inštruktorje le-teh. Pustimo to, da izjava bolj butasta ne more biti ampak to je imidž, ki ga daje povprečni slovenski športni strelec. 
Pa preden vsi skočite v luft pomislite, kaj ima urjenje vojaške taktike skupnega s športnim strelstvom (tudi besede g. Juga).
Odgovori
#10
Teroristi ne nosijo maskirnih oblačil in vojaške opreme, ker je zelo pomembno, da ne izstopajo iz množice. Ko pogledate recimo posnetke nadzornih kamer ob terorističnih napadih je “uniforma” kavbojke, športna jakna, nahrbtnik ipd. Ponavadi so tudi obriti in urejeni. Funkcionarji oboroženi s polznanjem so pogosto itak že v naprej prepričani, da strelci predstavljamo nekakšno grožnjo in jih ne bi pomirilo niti to, če bi okrog hodili v Hello Kitty jaknah s puhastimi cofki na kopitih pušk. Ne vem pa zakaj gospod iz GPU v strelcih z maskirnimi hlačami ne vidi potencialnih rezervistov v primeru potrebe po obrambi domovine? Meni se to zdi veliko bolj verjeten scenarij in poznam kar nekaj strelcev.
Odgovori
#11
js sm že v obleki in kravati strelu ... in so me mau tut čudn gledal :/
Odgovori
#12
Kot pravi Primoz, repliciral sem post britanskega policista oziroma njegova dodatna vprašanja. Brez kakšne posebne namere, zdelo se mi je pač zanimivo.

Ampak ja, reakcije so še bolj zanimive.
Odgovori
#13
No, če se kdo vpraša kako pride človek na razne sezname policij in tajnih služb kot potencialni terorist...je to eden od možnih načinov, saj se Angležem očitno prižgejo alarmi že ob nakupu dveh okvirjev.

Luka nam lahko sporoči, če bo v bližnji prihodnosti deležen kakšnih težav na letališčih.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#14
Doh

... tema o problemu dobave naročenega materiala s strani tujega trgovca, sposobni ste pa iz nje razviti "fashion" debato o ustreznosti oblačil ...

lp upor
Odgovori
#15
(22-05-2019, 18:13)Bobo Napisal:
(22-05-2019, 15:44)365 Plus Tactical Napisal:  kaj ima njegova obleka veze z njim. 
V času ko je splošna gonja proti lastnikom orožja in seveda so na udaru tudi športni strelci je seveda hudo pomembno kako si oblečen. Da se razumemo, mene to niti pod razno ne moti. Bodi nag ali pa obleci 3 jopiče, tvoja stvar.
Gre pa tukaj za podobo športnega strelca, ki jo vidi laična javnost in ko ti vidijo maskirne obleke, (ne)prebojne jopiče ... (skratka boljšo opremo kot jo imajo naši policaji) vidijo problem.
Če citiram g. Danijela Juga iz GPU (njegova izjava na enem od sestankov MDS): vidi potencialne teroriste oz. inštruktorje le-teh. Pustimo to, da izjava bolj butasta ne more biti ampak to je imidž, ki ga daje povprečni slovenski športni strelec. 
Pa preden vsi skočite v luft pomislite, kaj ima urjenje vojaške taktike skupnega s športnim strelstvom (tudi besede g. Juga).

Bobo,

tole je zelo nevaren pogled na strelstvo. Kao, če je šport je OK, če ni šport, pa #vsepobrat... Seveda se na tej točki nihče ne vpraša kdo se odloča kaj je športno strelstvo in kaj ne. Če sami uporabljamo argument "športnosti" potem smo na zelo tankem ledu, ker bomo zelo hitro slišali da ni nobene potrebe za AR15 s 30 strelnim magacinom, če hočemo trenirat športno strelstvo. Saj je MK ali še bolje, zračno orožje dovolj dobro.
IPSC se gre zelo nevarno igro s temd a vzpodbuja Action Air kategorijo. NEvarno pa zato ker se bo zelo hitro zgodilo da bo politika to uprabila z argumentov, saj če ste športni strelci pač trenirajte z zračnim orožje.

Pustimo da je kategorija OL šport bedarija. Streljamo zato ker nam je to všeč in ker pač ni druge realno možne kategorije, to tlačimo pod "športno strelstvo" kar pa to seveda ni. To je preprosto samo "strelstvo". Eno z enostrelkami, drugo long range, tretje s polavtomati s 30+ nabojniki itd. Tisti ki se bojijo lastne sence in pa tisti, ki vedo zakaj ni dobro daje populacija oborožena in izurjena pa bodo seveda izkoristili vsak detajl za promocijo svojih agend.
Odgovori
#16
No se bolj butasti so “kralji strelstva” v pisanih “sponzorskih” majckah (kjer de facto je sponzorstvo 0 samo kopirajo tujce da se bolje pocutijo) in bier bauhi ki se jih niti kak zavaljen pater ne bi sramoval. In ti pol prepovejo maskirke da ne bo
njihov kao sport izpadel “kmecko lokalno prvenstvo wannabe rambotov” s tem da se vsi med sabo
jebejo zarad oslovske sence al
pa tega a bo djunijor
placu tisto startnino al pa ne...

In short bolje bi blo ko bi vas ene par mal mozgan uporabil preden pametujete prevec o “izgledu” in kaj je al pa ni sport. Zlo hitr namrec lahko IPSC rata lasersoft ker naceloma ce se greste hitrost in osnovne vescine na 10m je cist vseen kurc ce to pocnete z laserskim markerjem in zvocnikom ki dela bum bum tako ali tako vam gre odsun na kurac...
Odgovori
#17
(22-05-2019, 23:56)Mato Napisal: No se bolj butasti so “kralji strelstva” v pisanih “sponzorskih” majckah (kjer de facto je sponzorstvo 0 samo kopirajo tujce da se bolje pocutijo) in bier bauhi ki se jih niti kak zavaljen pater ne bi sramoval. In ti pol prepovejo maskirke da ne bo
njihov kao sport izpadel “kmecko lokalno prvenstvo wannabe rambotov” s tem da se vsi med sabo
jebejo zarad oslovske sence al
pa tega a bo djunijor
placu tisto startnino al pa ne...

In short bolje bi blo ko bi vas ene par mal mozgan uporabil preden pametujete prevec o “izgledu” in kaj je al pa ni sport. Zlo hitr namrec lahko IPSC rata lasersoft ker naceloma ce se greste hitrost in osnovne vescine na 10m je cist vseen kurc ce to pocnete z laserskim markerjem in zvocnikom ki dela bum bum tako ali tako vam gre odsun na kurac...

Zelo dobro si to napisal pa saj navsezadnje tako dejansko je...sej glih vsi niso taki, eni so hujši, neki njih pa uporablja pripomoček [glej sliko] teh se boj. Živijo v svojem svetu in poznajo eno in edino IPSC pravilo ki pride vedno in povsod prav...nešportno vedenje. Naš aktualni predsednik SZPS je za IASC zvezo izumu naziv...Slovenska izmišljotina z intergalaktičnim prvenstvom  Clap


Priponke Male slike
   
Odgovori
#18
(22-05-2019, 19:27)maus Napisal: js sm že v obleki in kravati strelu ... in so me mau tut čudn gledal :/

Si bil na ohceti? :-D ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#19
(22-05-2019, 20:43)Kristian Napisal: Bobo,

tole je zelo nevaren pogled na strelstvo. Kao, če je šport je OK, če ni šport, pa #vsepobrat... Seveda se na tej točki nihče ne vpraša kdo se odloča kaj je športno strelstvo in kaj ne. Če sami uporabljamo argument "športnosti" potem smo na zelo tankem ledu, ker bomo zelo hitro slišali da ni nobene potrebe za AR15 s 30 strelnim magacinom, če hočemo trenirat športno strelstvo. Saj je MK ali še bolje, zračno orožje dovolj dobro.
IPSC se gre zelo nevarno igro s temd a vzpodbuja Action Air kategorijo. NEvarno pa zato ker se bo zelo hitro zgodilo da bo politika to uprabila z argumentov, saj če ste športni strelci pač trenirajte z zračnim orožje.

Pustimo da je kategorija OL šport bedarija. Streljamo zato ker nam je to všeč in ker pač ni druge realno možne kategorije, to tlačimo pod "športno strelstvo" kar pa to seveda ni. To je preprosto samo "strelstvo". Eno z enostrelkami, drugo long range, tretje s polavtomati s 30+ nabojniki itd. Tisti ki se bojijo lastne sence in pa tisti, ki vedo zakaj ni dobro daje populacija oborožena in izurjena pa bodo seveda izkoristili vsak detajl za promocijo svojih agend.

Kristian dobro veš, da to ni moj pogled na to zadevo. Kot rečeno meni je vseeno kaj kdo strelja in kako je oblečen. Samo da nas je čim več, ker več nas bo težje nas bodo zjebal. Sem pač predstavil pogled visokega policijskega funkcionarja. Zdaj si pa predstavljaj vse tiste gospe (ki so sedele tebi nasproti) ko to slišijo. Na žalost so to ljudje, ki odločajo o naši usodi.

Zato me sploh ne čudi, da so nekomu na dom prišli kriminalisti zaradi dveh okvirjev.
Odgovori
#20
(22-05-2019, 23:56)Mato Napisal: No se bolj butasti so “kralji strelstva” v pisanih “sponzorskih” majckah (kjer de facto je sponzorstvo 0 samo kopirajo tujce da se bolje pocutijo) in bier bauhi ki se jih niti kak zavaljen pater ne bi sramoval. In ti pol prepovejo maskirke da ne bo njihov kao sport izpadel “kmecko lokalno prvenstvo wannabe rambotov” s tem da se vsi med sabo jebejo zarad oslovske sence al pa tega a bo djunijor placu tisto startnino al pa ne...

In short bolje bi blo ko bi vas ene par mal mozgan uporabil preden pametujete prevec o “izgledu” in kaj je al pa ni sport. Zlo hitr namrec lahko IPSC rata lasersoft ker naceloma ce se greste hitrost in osnovne vescine na 10m je cist vseen kurc ce to pocnete z laserskim markerjem in zvocnikom ki dela bum bum tako ali tako vam gre odsun na kurac...

Hja ta laser šit nas pa verjetno vse prej ali slej čaka. In to seveda brez zvočnikov saj to je moteče za sosede!

Kar se pa tiče "kralja strelstva" je to dejstvo. Na žalost je v SLO že nekaj let to bolj "častni" (ali pa nečastni če želiš) naziv brez neke veljave.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)