Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Refleksni merek za PCC
#1
Zdravo, po nakupu AR karabinke 9x19, se mi zastavlja vprašanje, kakšen refleksni merek kupiti.
Ne toliko katere znamke, bolj v smislu:
- Velikosti pike
- Zarisa (pika ali pika s križem)
- Barve zarisa
- Višine montaže
- Oblike naprave (tuba, okno...)
...
Zahvaljujem se za nasvet.

LPLB
Odgovori
#2
A ti malo kuriš ?
Jaz imam 2x 5MOA  HAWKE 
Montaža na picantini z 1cm poviškom
Stransko na 45° za rezervo ?
HAWKE ni nevem kak huda firma ma meni služi odlično 
P. S. Obvezno ročno nastavljiva pika  ne avto!!

LP
Janez
Odgovori
#3
Ne, priznam pa, da sem spremenil mnenje. V dvorani ne vidim več merkov in bom te tekme izkoristil za PCC.

Pika rdeča, zelena ali rumena? Fibra na pištoli mi sicer najbolj odgovarja zelena...

Thx za informacije!
Odgovori
#4
C More, Holosun 510 in navzgor do Leica Tempus in navzdol do Hawke Match. Ponudbe je ogromno in vsak svojega konja (piko) hvali...
Odgovori
#5
Ja vsak svoje hvali..jaz bom vzel Sig Sauer romeo 5.
Odgovori
#6
(10-06-2019, 14:40)Ljutica Bogdan Napisal: Zdravo, po nakupu AR karabinke 9x19, se mi zastavlja vprašanje, kakšen refleksni merek kupiti.
Ne toliko katere znamke, bolj v smislu:
- Velikosti pike
- Zarisa (pika ali pika s križem)
- Barve zarisa
- Višine montaže
- Oblike naprave (tuba, okno...)
...
Zahvaljujem se za nasvet.

LPLB

Aha ne dolgo nazaj si nas tuki prepričeval da boš z ronijem konkurenčen :)) kaj si pa kupu če ni skrivnost  Hand
Odgovori
#7
(10-06-2019, 22:28)jabolko Napisal:
(10-06-2019, 14:40)Ljutica Bogdan Napisal: Zdravo, po nakupu AR karabinke 9x19, se mi zastavlja vprašanje, kakšen refleksni merek kupiti.
Ne toliko katere znamke, bolj v smislu:
- Velikosti pike
- Zarisa (pika ali pika s križem)
- Barve zarisa
- Višine montaže
- Oblike naprave (tuba, okno...)
...
Zahvaljujem se za nasvet.

LPLB

Aha ne dolgo nazaj si nas tuki prepričeval da boš z ronijem konkurenčen :)) kaj si pa kupu če ni skrivnost  Hand
Res je, priznam, mimo tarče sem pokal  Mrgreen .  Sig Mpx Pcc.
Odgovori
#8
(10-06-2019, 22:43)Ljutica Bogdan Napisal:
(10-06-2019, 22:28)jabolko Napisal:
(10-06-2019, 14:40)Ljutica Bogdan Napisal: Zdravo, po nakupu AR karabinke 9x19, se mi zastavlja vprašanje, kakšen refleksni merek kupiti.
Ne toliko katere znamke, bolj v smislu:
- Velikosti pike
- Zarisa (pika ali pika s križem)
- Barve zarisa
- Višine montaže
- Oblike naprave (tuba, okno...)
...
Zahvaljujem se za nasvet.

LPLB

Aha ne dolgo nazaj si nas tuki prepričeval da boš z ronijem konkurenčen :)) kaj si pa kupu če ni skrivnost  Hand
Res je, priznam, mimo tarče sem pokal  Mrgreen .  Sig Mpx Pcc.

U to je vrhunsko... delovanje z zaklepanjem na pline bi moglo tud držat brez lomov ne tako kot naši Troji in podobni AR sistemi. 
Sam na puški uporabljam Holosuna 510 ki ga je omenu Kristjan in izpolnuje večino teh tvojih zahtev. Kupi neki kar ima garancijo te optike se kvarijo.
Odgovori
#9
(10-06-2019, 23:18)jabolko Napisal:
(10-06-2019, 22:43)Ljutica Bogdan Napisal:
(10-06-2019, 22:28)jabolko Napisal:
(10-06-2019, 14:40)Ljutica Bogdan Napisal: Zdravo, po nakupu AR karabinke 9x19, se mi zastavlja vprašanje, kakšen refleksni merek kupiti.
Ne toliko katere znamke, bolj v smislu:
- Velikosti pike
- Zarisa (pika ali pika s križem)
- Barve zarisa
- Višine montaže
- Oblike naprave (tuba, okno...)
...
Zahvaljujem se za nasvet.

LPLB

Aha ne dolgo nazaj si nas tuki prepričeval da boš z ronijem konkurenčen :)) kaj si pa kupu če ni skrivnost  Hand
Res je, priznam, mimo tarče sem pokal  Mrgreen .  Sig Mpx Pcc.

U to je vrhunsko... delovanje z zaklepanjem na pline bi moglo tud držat brez lomov ne tako kot naši Troji in podobni AR sistemi. 
Sam na puški uporabljam Holosuna 510 ki ga je omenu Kristjan in izpolnuje večino teh tvojih zahtev. Kupi neki kar ima garancijo te optike se kvarijo.
Hvala!
Odgovori
#10
Idealna pika je tista, ki je vidna na tarči, ne da bi ovirala pogled do tarče.

Toliko na kratko, tole pa na dolgo...

Oblika zarisa
Samo pika.

Meni nikakor ne odgovarjajo križi, večji krogi in podoben kič. Ko pomerim na tarčo moram v tisti sekundi imeti na njej samo eno piko, vse ostalo je samo motnja. 

Primer na spodnji sliki; najprej oko fokusira na celoten krog, potem opazi nek križ in znotraj njega še piko. Precej informacij za sprocesirat, sam težko ohranim fokus samo na eni točki, saj ne vem katera je prava (krog, križ, pika). Na koncu oko avtomatsko fokusira na piko, tako da je najbolje, da se ti vmesni koraki preskočijo, tako da imam samo piko. Gledaš tarčo, ko se po njej zapelje pika, stisneš in bum. Enostavno je ponavadi še najbolj hitro...

[Image: best-holographic-sights-real-views-eotec...sun-22.jpg]

Velikost pike

Načeloma vse od 4 pa do 8 MOA. Več kot 8 MOA zna prekriti (presvetliti) platko, 2 MOA pa lahko vleče sled in ima probleme na soncu.

[Image: diode_main_2017.jpg]

Bolj kot velikost pike je vsaj meni pomembna svetilnost pike. Da se v žgočem soncu vidi na beli platki. Če je pika dovolj svetleča, lahko 2MOA "nažgeš" do konca in zgleda precej večja, kot je v resnici. 
Cmore 4 MOA je eno veliko sr... na soncu, medtem ko Holosun 510 z 2 MOA izvrstno opravlja svojo nalogo, Docter 3,5 MOA je enako viden kot recimo Cmore 6 MOA, tako da ni univerzalnega recepta. Najbolje je pred nakupom preizkusiti pike na soncu.

Barva pike; popolnoma vseeno.

Oblika naprave

Ker slika pove več kot 100 besed:

[Image: maxresdefault.jpg]
[Image: maxresdefault.jpg]

Za športno streljanje na tarče je idealna odprta refleksna pika. Vsa ostala navlaka zatira pogled na tarče, tako da rabimo preveč časa, da tarčo najdemo. Zaprte pike v tubi imajo ponavadi ob strani baterije, gumbe in so zato manj uporabne za športno streljanje. 
Kvalitetne pike imajo skoraj povsem prosojno stekelce brez vidnih popačenj, kar jih loči od slabših pik. 

Višina montaže
Absolute co-witness.
[Image: Co-Witness-graphic.jpg]
Se pravi pika mora biti tam, kjer so ponavadi železni merki. Teh za športno streljanje v kombinaciji s piko ne uporabljamo, tako da ne motijo. Prednost te višine je, da imaš lahko na vsaki AR platformi enako pozicijo glave za vse merke (pika, železni merki, daljnogled...). Pika je tudi bližje cevi in s tem bližje točki zadetka.

Umeritev pike
Sam imam piko nastreljeno na 25m. Raje še kakšen meter več. Na bližnje tarče sem navajen pomeriti malenkost višje, ker je to precej lažje, kot kalkulirati kam pomeriti pri platki na 25m. Tako zahtevnejše oddaljene tarče merim pika-zadetek, bližnje pa nekoliko kompenziram (merim zgornjo polovico tarče). Tako imam vse od 0-30m znotraj 10 cm.

Stranska montaža
Če se pri .223 stranska montaža uporablja za bližnje tarče, se pri PCC stranska montaža uporablja za težje pozicije izza barikade. Sam se namesto prestavitve puške v levo ramo praviloma nagnem ven za več kot 45°, tako da mi je 45° naklon montaže premajhen. Že na dveh tekmah sem zadel barikado, saj je bila cev tudi s stransko montažo preveč desno in ne točno pod piko. Tako da bi bila zame idelana stranska montaža pod kotom 60-75°. Mogoče kdo ve, kje se jo da dobiti?
Stranska montaža mora biti v enaki krožnici kot primarna pika (krožnica ima središče v cevi).



V USPSA sta najbolj uporabljeni refleksni piki C-More Railway (najbrž 6 MOA) ter Holosun 510c, ki predstavljata skoraj polovico vseh PCC pik. Obe sta že s picatiniy montažo prave višine in staneta sprejemljivih 300-350€.  
Če denar ni ovira, bi sam gledal za Trijicon SRO, Leica Tempus, Romeo3 Max ali XL, RTS2, pa še kaj v tem razredu. Se pravi kvalitetna in zelo svetleča pika, ki ima 30mm okence s čim manj roba okoli stekla. 

En dan se moram res odpeljati do Optic Trade in si pogledat vse te pike. Samo me je strah, da me bo ta izlet drago stal :S
Odgovori
#11
(11-06-2019, 11:00)Krgolob Napisal: Idealna pika je tista, ki je vidna na tarči, ne da bi ovirala pogled do tarče.

Toliko na kratko, tole pa na dolgo...

Oblika zarisa
Samo pika.

Meni nikakor ne odgovarjajo križi, večji krogi in podoben kič. Ko pomerim na tarčo moram v tisti sekundi imeti na njej samo eno piko, vse ostalo je samo motnja. 

Primer na spodnji sliki; najprej oko fokusira na celoten krog, potem opazi nek križ in znotraj njega še piko. Precej informacij za sprocesirat, sam težko ohranim fokus samo na eni točki, saj ne vem katera je prava (krog, križ, pika). Na koncu oko avtomatsko fokusira na piko, tako da je najbolje, da se ti vmesni koraki preskočijo, tako da imam samo piko. Gledaš tarčo, ko se po njej zapelje pika, stisneš in bum. Enostavno je ponavadi še najbolj hitro...



Velikost pike

Načeloma vse od 4 pa do 8 MOA. Več kot 8 MOA zna prekriti (presvetliti) platko, 2 MOA pa lahko vleče sled in ima probleme na soncu.



Bolj kot velikost pike je vsaj meni pomembna svetilnost pike. Da se v žgočem soncu vidi na beli platki. Če je pika dovolj svetleča, lahko 2MOA "nažgeš" do konca in zgleda precej večja, kot je v resnici. 
Cmore 4 MOA je eno veliko sr... na soncu, medtem ko Holosun 510 z 2 MOA izvrstno opravlja svojo nalogo, Docter 3,5 MOA je enako viden kot recimo Cmore 6 MOA, tako da ni univerzalnega recepta. Najbolje je pred nakupom preizkusiti pike na soncu.

Barva pike; popolnoma vseeno.

Oblika naprave

Ker slika pove več kot 100 besed:



Za športno streljanje na tarče je idealna odprta refleksna pika. Vsa ostala navlaka zatira pogled na tarče, tako da rabimo preveč časa, da tarčo najdemo. Zaprte pike v tubi imajo ponavadi ob strani baterije, gumbe in so zato manj uporabne za športno streljanje. 
Kvalitetne pike imajo skoraj povsem prosojno stekelce brez vidnih popačenj, kar jih loči od slabših pik. 

Višina montaže
Absolute co-witness

Se pravi pika mora biti tam, kjer so ponavadi železni merki. Teh za športno streljanje v kombinaciji s piko ne uporabljamo, tako da ne motijo. Prednost te višine je, da imaš lahko na vsaki AR platformi enako pozicijo glave za vse merke (pika, železni merki, daljnogled...). Pika je tudi bližje cevi in s tem bližje točki zadetka.

Umeritev pike
Sam imam piko nastreljeno na 25m. Raje še kakšen meter več. Na bližnje tarče sem navajen pomeriti malenkost višje, ker je to precej lažje, kot kalkulirati kam pomeriti pri platki na 25m. Tako zahtevnejše oddaljene tarče merim pika-zadetek, bližnje pa nekoliko kompenziram (merim zgornjo polovico tarče). Tako imam vse od 0-30m znotraj 10 cm.

Stranska montaža
Če se pri .223 stranska montaža uporablja za bližnje tarče, se pri PCC stranska montaža uporablja za težje pozicije izza barikade. Sam se namesto prestavitve puške v levo ramo praviloma nagnem ven za več kot 45°, tako da mi je 45° naklon montaže premajhen. Že na dveh tekmah sem zadel barikado, saj je bila cev tudi s stransko montažo preveč desno in ne točno pod piko. Tako da bi bila zame idelana stranska montaža pod kotom 60-75°. Mogoče kdo ve, kje se jo da dobiti?
Stranska montaža mora biti v enaki krožnici kot primarna pika (krožnica ima središče v cevi).


V USPSA sta najbolj uporabljeni refleksni piki C-More Railway (najbrž 6 MOA) ter Holosun 510c, ki predstavljata skoraj polovico vseh PCC pik. Obe sta že s picatiniy montažo prave višine in staneta sprejemljivih 300-350€.  
Če denar ni ovira, bi sam gledal za Trijicon SRO, Leica Tempus, Romeo3 Max ali XL, RTS2, pa še kaj v tem razredu. Se pravi kvalitetna in zelo svetleča pika, ki ima 30mm okence s čim manj roba okoli stekla. 

En dan se moram res odpeljati do Optic Trade in si pogledat vse te pike. Samo me je strah, da me bo ta izlet drago stal :S

Super, hvala za izčrpna pojasnila in koristne napotke!
Odgovori
#12
Sem dobil vprašanje zakaj umeritev na 25m. 

Nekateri nastrelijo piko na 15m. S tem ne rešijo razmaka pika-zadetek na (naj)bližje tarče, pri 2m oddaljeni tarči je še vedno cca 5 cm razlike. To pomeni, da morajo na najbližje tarče še vedno meriti višje, pri tarčah, delno pokritih z no-shooti, to praviloma pomeni merjenje nad tarčo. Še večji problem pa predstavlja platka na 25-30m. Tam morajo meriti pod tarčo, saj gredo zadetki tudi 10 cm nad piko. V praksi, ko imaš na progi bližnje in oddaljene tarče, moraš prav razmišljat katero tarčo meriš nad in katero pod. Preveč zame.

Tudi rešitev, da je na 15m enaka razdalja pika-zadetek kot pri 0m ni dobra. Tukaj teoretično pika nikoli ne bo enaka zadetku (ni nule), saj krogla začne padati in nikoli ne preseka pike. Pri 30m je pa zadetek že kakšnih 10, 15cm pod piko.

Če pa imam nastreljeno na 25m, pomeni, da vse do 25m streljam v zgornjo tretjino. Na blizu se ta zgornja tretjina jasno vidi, na daljše tarče je pa ta zgornja tretjina hitro sredina, zato je še toliko bolj pomebno, da je na te tarče pika=zadetek.
Pri IPSC tarči tako vedno merim malo nad rameni tarče, ne glede na razdaljo, platko pa vse kar pomerim v sredino, pade. En miselni proces manj, bolj kot je enostavno, hitreje bo :D
Odgovori
#13
Zato ker ne streljajo puške ampak so na pištolah v glavi :)...
Odgovori
#14
Bravo Kristjan, enostavno in jedrnato napisano. Točno tako je, preizkušeno v praksi. ;)
administrator / Strelec.si
Odgovori
#15
(11-06-2019, 12:12)Krgolob Napisal: Sem dobil vprašanje zakaj umeritev na 25m. 

Nekateri nastrelijo piko na 15m. S tem ne rešijo razmaka pika-zadetek na (naj)bližje tarče, pri 2m oddaljeni tarči je še vedno cca 5 cm razlike. To pomeni, da morajo na najbližje tarče še vedno meriti višje, pri tarčah, delno pokritih z no-shooti, to praviloma pomeni merjenje nad tarčo. Še večji problem pa predstavlja platka na 25-30m. Tam morajo meriti pod tarčo, saj gredo zadetki tudi 10 cm nad piko. V praksi, ko imaš na progi bližnje in oddaljene tarče, moraš prav razmišljat katero tarčo meriš nad in katero pod. Preveč zame.

Tudi rešitev, da je na 15m enaka razdalja pika-zadetek kot pri 0m ni dobra. Tukaj teoretično pika nikoli ne bo enaka zadetku (ni nule), saj krogla začne padati in nikoli ne preseka pike. Pri 30m je pa zadetek že kakšnih 10, 15cm pod piko.

Če pa imam nastreljeno na 25m, pomeni, da vse do 25m streljam v zgornjo tretjino. Na blizu se ta zgornja tretjina jasno vidi, na daljše tarče je pa ta zgornja tretjina hitro sredina, zato je še toliko bolj pomebno, da je na te tarče pika=zadetek.
Pri IPSC tarči tako vedno merim malo nad rameni tarče, ne glede na razdaljo, platko pa vse kar pomerim v sredino, pade. En miselni proces manj, bolj kot je enostavno, hitreje bo :D

Eni pa na natanko 11 metrov in pol to dosežemo z testiranji in uporabo različnih tež in polnitev Losovih krogel, da puška zadeva od enega do 25 metrov tja kamor pomeriš z minimalnim sprejemljivim odstopanjem...večina se pri pcc vse dogaja na desetih metrih ali manj, torejThink
Odgovori
#16
Photo 
No, pa smo se trije odpravili še v Slov. Bistrico k Optics trade. Sem bil pozitivno presenečen; to je precej veliko in resno podjetje z veliko ter mlado ekipo polno znanja!

Mene so zanimale predvsem odprte refleksne pike za PCC. Še dobro, da Holosun 510c že poznam, saj jim ga je v tistem trenutku zmanjkalo. Očitno je povpraševanje po njem res veliko! Sem si pa zato pogledal par drugih pik. Vse pike so sicer super, vendar šele ko jih primerjaš direktno eno z drugo, vidiš razlike. Je pa res, da vsako oko vidi drugače in tole je moj oseben pogled. Nekd drug bi jih ocenil drugače, zato je smiselno, da si jih prej pogledate.

Delta 6 MOA; pika identična C-more RTS2. Sam imam že Delta optics daljnogled in nimam pripomb nad kvaliteto. Všeč mi je okroglo okno in lepa pika. Ima malenkost popačeno sliko. Od vseh preizkušenih pik je tale po moje med boljšimi nakupi: dobra cena, vključena picatinny montaža.
Kahles; mogoče sem pričakoval preveč, saj me ni prepričal. Se mi zdi da je imel najbolj popačeno sliko.
Cmore RTS2; zelo priljubljena pika. Če bi jo kupoval, bi potem raje kupil Delto, ki je enaka.
Leica Tempus; od vseh teh daleč najboljša. Slika praktično brez popačenja, 3.5MOA izredno svetla tudi na soncu in na beli tarči. Zanimiva je postavitev okna, ki je pokončno in ne ležeče, kot pri ostalih pikah (glej sliko spodaj). Okno je sicer podobnih mer (21x25mm), vendar je ravno zaradi pokončnosti občutek večjega okna. Super pika, na žalost je tudi cena odraz kvalitete. Poleg tega je potrebno še dokupiti montažo.
Sig Romeo3; nekonvencionalne barve in oblike, v paketu je še picatinny nastavek in nek podstavek. Zanimivo, kako je Sig praktično iz nič postal nekdo v svetu optike. Siva barva pomaga skriti že tako tenak okvir okna, pika je lepa, popačenje slike je minimalno. Picatinny nastavek je filigransko izdelan, moram priznati da sem bil pozitivno presenečen.
MAKdot; v ničemer ni prav izstopal, tako da pravzaprav ne vem, kaj si o njem mislim.

[Image: img20190613134314resized.jpg]

Pa še dva pogleda za primerjavo.

Tale slika je sposojena (ST;)). Primarna pika je Leica Tempus, stranska pa se mi zdi da RTS2. Tu se lepo vidi ogromen Leica ekran. [Image: 618746171021649748978247.jpg]

In pa moja favorita. Cmore railway, tule v ALU izvedbi, ki ima debelejši okvir. Priporočal bi tistega iz polimera. Cmore ima od vseh pik največje okence (29mm, ostala so praviloma 21x25mm). Okno je celo okroglo, tarčo podzavestno postavljaš v sredino kroga, kar pomaga pri hitrejšem merjenju. Slabost pa je zastarela elektronika (nima auto off), 4MOA pika pa je pogojno uporabna na soncu. Poraba baterije je zaradi tega precej velika (vedno na max).
[Image: img20190613134732resized.jpg]

Ter Romeo3, moj zmagovalec tega mini testa. Meni zelo všečna oblika merka in montaže ter izvrstna kvaliteta izdelave. Mi je zgledal vsaj 100€ dražji kot je v resnici. Okroglo okno, parallax "skoraj-free", lepa, svetleča pika ter veliko dodatne opreme že v osnovnem paketu. Top! 

Kot rečeno je to moj pogled, razlike so relativno majhne, tako da karkoli izbereš, bo dober nakup. Več se pridobi z dobrim treningom :D
Odgovori
#17
Kako pa, da npr. Vortex Venom ni bil vključen v skupino za testiranje?
Odgovori
#18
Načeloma sem iskal čim večji zaslon, tako da nisem gledal miniaturnih, pištolskih pik (Noblex, Shield...). Na puško lahko daš precej večjo namerilno napravo kot na pištolo, večje okno pa je vsekakor prednost, saj piko vidiš v širšem kotu.

Okno Venoma je pol manjše od Holosuna, ter precej manjše od Cmora ali Leice. Nekdo, ki je dobro natreniran bo tudi z majhnim oknom takoj dobil piko na tarčo. Sam sem pa bolj počasen in se mi zdi, da mi večje okno dopušča več napak pri pozicioniranju glave k puški in posledično pri iskanju pike. In ko se enkrat navadiš na širši pogled...
Odgovori
#19
(17-06-2019, 22:22)Krgolob Napisal: Načeloma sem iskal čim večji zaslon, tako da nisem gledal miniaturnih, pištolskih pik (Noblex, Shield...). Na puško lahko daš precej večjo namerilno napravo kot na pištolo, večje okno pa je vsekakor prednost, saj piko vidiš v širšem kotu.

Okno Venoma je pol manjše od Holosuna, ter precej manjše od Cmora ali Leice. Nekdo, ki je dobro natreniran bo tudi z majhnim oknom takoj dobil piko na tarčo. Sam sem pa bolj počasen in se mi zdi, da mi večje okno dopušča več napak pri pozicioniranju glave k puški in posledično pri iskanju pike. In ko se enkrat navadiš na širši pogled...

Največji zaslon ima Holosun 510 in obenem krasno sliko in piko ki je vidna povsod, avtomatski in ročni režim delovanja, samodejno ugasnitev ko miruje 10 min ali več, imaš tri možnosti nastavitve tega časa, kot tudi tri oblike slike, takojšen vklop pike ob najmanšem premiku optike, optika je tudi primerne višine za AR puško, ima sončne celice, baterija naj bi trajala toliko časa da vmes naredijo nov model baterije,  :)) okno oziroma steklo lahko brišeš brez bojazni da ga spraskaš, skratka ni da ni tu ne zgrešiš nič, sploh ker imaš tudi desetletno garancijo na elektroniko in doživljensko na ohišje, vsaj tako pravijo na optik trade, kjer tudi pravijo da mi bodo poslali natančen prevod navodil delovanja optike, pa se to kljub obljubi ni zgodilo...še Snooty

Holosun 510 velikost okna 28 x 32,5 mm
Venom 16,5 x 26,4
C more rts 2. 22,1 x 25,7
Leica tempus 21 x 25 
Romeo 3. 25mm
Romeo 1. 18 x 28,3 

iz izkušen ali iz prakse saj sem te male optike oporabljal [ Docter ] na pištoli že takrat ko se je streljala sedaj ukinjena kategorija modifaj, lahko trdim da je večje okno prednost predvsem na pištoli, kjer imajo eni kar težave ki se jih reši tako da imaš roke malo pokrčene in ne popolnoma iztegnjene, na puški pa ni bistveno oziroma je tako zanemarljivo, da ni omembe vredno...uporabljam na mojem HK MP 5 Holosuna HS 407 C z oknom velikosti 16,5 x 23,2 mm in nisem zaznal nobenih težav z iskanjem pike, to pa zato ker ima puška kopito ki ga prisloniš ob lice in pika je tam... bolj pomembno je da pika ne moti pogleda na tarčo z raznimi dodatki, črnega polja okrog okenca naj bo čim manj to si itak že sam ugotovil...

Vortex Venom je zelo priljubljena optika med našimi strelci uporabljam tudi sam na pištoli in z svojo širino okna ne le zadošča celo preseneča na razmerju cena uporabnost garancija...

Moja favorita sta  Holosun 510 ter med kompaktnejšimi pikami apsolutno romeo 1 z svojim ogromnin oknom, noro svetilnostjo ter samo ročnim načinom delovanja.

PS. Krgolob kaj jemleš kake tablete za počasnost, kajti praksa je pokazala ravno obratno :)) je pa res da te je Grizli na zadnjem IPSC ju nehote naredu še malo hitrejšega  Doh [TABLICE PROSIM]
Odgovori
#20
(18-06-2019, 01:10)jabolko Napisal: PS. Krgolob kaj jemleš kake tablete za počasnost, kajti praksa je pokazala ravno obratno :)) je pa res da te je Grizli na zadnjem IPSC ju nehote naredu še malo hitrejšega  Doh [TABLICE PROSIM]

Jabolko, meni je dohtar predpisal neke tablete, kot se spodobijo za seniorja, pa sedaj razmišljam, da nisem zaradi teh tablet med ne-ta-najbolj-hitrimi Question Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)