Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Menjava cevi AR15 IZ 11.5 NA 14+
#1
Pozdravljeni. 

Zaradi razlogov ki jih nebi rad navajal ( posledicno vsutje taksnih in drugacnih komentarjev ) bi rad zamenjal omenjeno cev trenutne dolzine 11.5inch na 14inch.

Zanimajo me predvsem vase izkusnje ( izkusnje tistih ki ste dejansko to ze poceli oziroma je to za vas naredil puskar). 

Vprasanje:

- Slabosti ki jih lahko prinese menjava cevi (pred casom mi je trgovec le to odsvetoval in mi priporocil nov celoten upper. To pac ne pride v upostev) 

- ali obstaja moznost, da bi sama mehanska menjava cevi vplivala na zanesljivost in tehnicno delovanje orozja (vsekakor da, ce je zadeva narejena slampasto. Ce pa stvar naredijo tako kot je to potrebno pa verjetno ne. Ali pac?) 

- skrbi me, da bi bila nova cev kotno zamaknjena izven vzdolzne osi. Ali pri menjavi lahko pride do omenjenga, ali je zamaknjenost lahko zgolj posledica nalezne povrsine kjer se cev stika z upperjem? Vem, da 100% tocnosti ni moc doseci, za to obstajajo neke razumljive tolerance. 

- vsekakor nebi rad, da je prednji merek "skantan" oziroma zamaknjen (vecina starejsih AK-jev). Ali je to odvisno samo od montaze/menjave ali tudi kvalitete izdelave cevi? 

Ce ima kdo (verjamem da) vec znanja o tem me zanima tudi kater proizvajalec bi bil najbolj optimalen v primerjavi cena/kvaliteta ter puskar, ki bi po vasem mnenju zadevo izpeljal BP. 

Sam nimam ne znanja niti izkusenj kar se tice omenje ega, zato bom to (menjavo) v celoti prepustil za to kompetentni in izkuseni osebi. 

Hvala.
Odgovori
#2
(18-06-2019, 09:23)JAPI Napisal: Pozdravljeni. 

Zaradi razlogov ki jih nebi rad navajal ( posledicno vsutje taksnih in drugacnih komentarjev ) bi rad zamenjal omenjeno cev trenutne dolzine 11.5inch na 14inch.

Zanimajo me predvsem vase izkusnje ( izkusnje tistih ki ste dejansko to ze poceli oziroma je to za vas naredil puskar). 

Vprasanje:

- Slabosti ki jih lahko prinese menjava cevi (pred casom mi je trgovec le to odsvetoval in mi priporocil nov celoten upper. To pac ne pride v upostev) 

- ali obstaja moznost, da bi sama mehanska menjava cevi vplivala na zanesljivost in tehnicno delovanje orozja (vsekakor da, ce je zadeva narejena slampasto. Ce pa stvar naredijo tako kot je to potrebno pa verjetno ne. Ali pac?) 

- skrbi me, da bi bila nova cev kotno zamaknjena izven vzdolzne osi. Ali pri menjavi lahko pride do omenjenga, ali je zamaknjenost lahko zgolj posledica nalezne povrsine kjer se cev stika z upperjem? Vem, da 100% tocnosti ni moc doseci, za to obstajajo neke razumljive tolerance. 

- vsekakor nebi rad, da je prednji merek "skantan" oziroma zamaknjen (vecina starejsih AK-jev). Ali je to odvisno samo od montaze/menjave ali tudi kvalitete izdelave cevi? 

Ce ima kdo (verjamem da) vec znanja o tem me zanima tudi kater proizvajalec bi bil najbolj optimalen v primerjavi cena/kvaliteta ter puskar, ki bi po vasem mnenju zadevo izpeljal BP. 

Sam nimam ne znanja niti izkusenj kar se tice omenje ega, zato bom to (menjavo) v celoti prepustil za to kompetentni in izkuseni osebi. 

Hvala.

Menjava cevi na AR ni nič posebnega sploh če kupiš že pripravljeno narejeno cev, [lotar valter] zato se mi zdi da so tvoji dvomi čist odveč pol te pa še trgovec straši seveda z namenom da bi ti prodal nov kos še raje pa celo novo puško...ne kompliciraj imaš polno filmčkov pa za začetek poglej kako to gre pol pa prepusti nekomu ki ima malo smisla , ni nujno da je puškar lahko ni nič pa ti bo naredu odlično. Hand
Odgovori
#3
(18-06-2019, 10:14)jabolko Napisal:
(18-06-2019, 09:23)JAPI Napisal: Pozdravljeni. 

Zaradi razlogov ki jih nebi rad navajal ( posledicno vsutje taksnih in drugacnih komentarjev ) bi rad zamenjal omenjeno cev trenutne dolzine 11.5inch na 14inch.

Zanimajo me predvsem vase izkusnje ( izkusnje tistih ki ste dejansko to ze poceli oziroma je to za vas naredil puskar). 

Vprasanje:

- Slabosti ki jih lahko prinese menjava cevi (pred casom mi je trgovec le to odsvetoval in mi priporocil nov celoten upper. To pac ne pride v upostev) 

- ali obstaja moznost, da bi sama mehanska menjava cevi vplivala na zanesljivost in tehnicno delovanje orozja (vsekakor da, ce je zadeva narejena slampasto. Ce pa stvar naredijo tako kot je to potrebno pa verjetno ne. Ali pac?) 

- skrbi me, da bi bila nova cev kotno zamaknjena izven vzdolzne osi. Ali pri menjavi lahko pride do omenjenga, ali je zamaknjenost lahko zgolj posledica nalezne povrsine kjer se cev stika z upperjem? Vem, da 100% tocnosti ni moc doseci, za to obstajajo neke razumljive tolerance. 

- vsekakor nebi rad, da je prednji merek "skantan" oziroma zamaknjen (vecina starejsih AK-jev). Ali je to odvisno samo od montaze/menjave ali tudi kvalitete izdelave cevi? 

Ce ima kdo (verjamem da) vec znanja o tem me zanima tudi kater proizvajalec bi bil najbolj optimalen v primerjavi cena/kvaliteta ter puskar, ki bi po vasem mnenju zadevo izpeljal BP. 

Sam nimam ne znanja niti izkusenj kar se tice omenje ega, zato bom to (menjavo) v celoti prepustil za to kompetentni in izkuseni osebi. 

Hvala.

Menjava cevi na AR ni nič posebnega sploh če kupiš že pripravljeno narejeno cev, [lotar valter] zato se mi zdi da so tvoji dvomi čist odveč pol te pa še trgovec straši seveda z namenom da bi ti prodal nov kos še raje pa celo novo puško...ne kompliciraj imaš polno filmčkov pa za začetek poglej kako to gre pol pa prepusti nekomu ki ima malo smisla , ni nujno da je puškar lahko ni nič pa ti bo naredu odlično. Hand

Hvala za korekten in konkreten odgovor. 

Moje izhodisce je bilo enako: marketinski trik na katerega pac nisem nasedel. Ker nisem Bog ve kaksen happy triger in ne postreljam prav dosti sem se pac tudi sam odlocil samo za menjavo cevi. Imel sem v mislih tocno Waltherja in ce bo cas, se danes narocim. 

Sem si pogledal nekaj posnetkov ze pred objavo in izgleda dokaj preprosto. Obstajajo pa triki in orodje, ki ga ne mislim ne kupovat niti si izposojat. 

Nabava cevi ne bo problem, pa bom stisnil se tistih nekaj desetakov ali gajbo piva za menjavo na nivoju in bo problem resen. 

Lp

JP
Odgovori
#4
Pri menjavi dolžine cevi je mislim da potrebno zamenjati še cevko za povrat smodniških plinov in handguard. Razmisli tudi o nabavi vsaj 16 inčne cevi, ker so krajši sistemi pogosto izbirčni glede streliva in posledično nezanesljivi.

https://www.at3tactical.com/blogs/news/9...as-systems
Odgovori
#5
(18-06-2019, 11:08)bob78 Napisal: Pri menjavi dolžine cevi je mislim da potrebno zamenjati še cevko za povrat smodniških plinov in handguard. Razmisli tudi o nabavi vsaj 16 inčne cevi, ker so krajši sistemi pogosto izbirčni glede streliva in posledično nezanesljivi.

https://www.at3tactical.com/blogs/news/9...as-systems

Uf. Na handguard sem pa pozabil, vse ostalo sem uposteval. Hvala za opozorilo. Bom preveril se to.

Odlocil sem se za 14inch cev. Trenutna cev ima skozi cca 2.000 strelov, vec vrst streliva ( na pamet jih ne bom nasteval ker ne poznam vseh) sem pa vecino streljal barnaul, tista zelena skatlica. Nekaj sem postreljal tudi hollow point, v vseh strelih niti enega zastoja RAZEN dveh, ki pa sta bila problem ustja nabojnika in je strelivo kar skakalo iz nabojnika. Po menjavi le-tega, je zadeva igrala v nulo, prav tako sem bil zadovoljen tudi z natancnostjo/grupiranjem puske. Na 100m sem naprimer v najboljsem dnevu naredil tudi 5-7cm grupo brez povecave oziroma z odprtimi merki ali rdeco piko. 

Cev je neposkodovana, skratka se vedno v vrhunskem stanju, no... Menjal bom predvsem zaradi izgleda puske sploh pa zato, da poleg trenutnega red dota montiram se kaksno povecavo in naredim orozje efektivno natancno tudi na razdalje npr 200-300m.
Odgovori
#6
LW ne prodaja koncanih cevi koncnemu kupcu ampak samo puskarjem.
Ko ima cev lezisce naboja postane del orozja zato prosta prodaja ni vec mogoca...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Odgovori
#7
(18-06-2019, 16:23)Kristian Napisal: LW ne prodaja koncanih cevi koncnemu kupcu ampak samo puskarjem.
Ko ima cev lezisce naboja postane del orozja zato prosta prodaja ni vec mogoca...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Drzi. Narocilo bom opravil kar reko puskarja oz. imajo kar na zalogi, sem se ze pozanimal. Moja 15ka gre torej za nekaj dni v toplice, vmes pa upam da ne bom prevec gledal za drugimi... :)
Odgovori
#8
Pozdrav,

se lahko naroči cev na https://www.brownells-deutschland.de/Waf...Langwaffen ?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)