Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CZ P07 kadet conversion kit
#1
Pozdravljeni, 
zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje glede tega conversion kit-a (https://www.czub.cz/en/cz-p-07-kadet.html), oziroma na sploh z pištolo CZ P07 (zanimam se za nakup)?
Se da to dobiti kje pri nas?
Kako je z vpisom v orožni list? 
Imaš vpisano kategorijo B1 (9mm) in pri nakupu tega kita vpišeš še .22lr (torej se smatra da imaš 2 kosa orožja, če prav imaš v bistvu enega)?
Podobna zadeva me zanima tudi pri conversion iz .223 v .22lr.

Za vse informacije bom hvaležen  :-D
Odgovori
#2
Enaka zgodba je z babami. Če iščeš dobro na precej različnih področjih, ti pa jih bi rad pokril z eno, pač ne gre...potem je edina izbira, da jih imaš več.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#3
Res koristna informacija, to sm rabu.
Odgovori
#4
Malo heca res ne škodi v tej vročini, ne bit tako zategnjen. Še vedno pa menim, da so razni "conversion" variante iskanje nepotrebnega kompromisa. Pri vpisu pa ponavadi vpišeš menjalno cev, strošek pa je praktično enak (naj me kdo popravi), kot vpis novega orožja...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#5
:) Vem, da so te conversion kiti bolj tako/tako, ampak po forumih sodeč (https://czfirearms.us/index.php?topic=89248.0) je baje pri tem modelu zadeva zelo dobro urejena.
Se mi zdi bolj praktično trenirati na eni pištoli, 2 različna kalibra, kot pa kupovati še eno .22lr plinkerico (recimo GSG Firefly, Walter P22QD, itd..), ki so baje zelo zahtevne glede streliva in dražja kot ta kit.
Zanimajo me še mnenja kakšnega domačega uporabnika (tako za samo pištolo P-07, kot za conversion kit), ter glede samega vpisa v orožno listino.
Ter seveda, kje bi se ta zadeva dobila pri nas.

Glede vročine imaš pa prav, mal heca ni še nbnga ubilo. Oziroma kot pravijo pri nas: "Hec mora bit, je reku štajerc, pa je babo ubu." :)
Odgovori
#6
Predlagam da namesto konverzije kupiš prešo in ti ne bo potrebno plinkat z 22lr ;)
Odgovori
#7
(01-07-2019, 15:39)Lakyluk Napisal: Predlagam da namesto konverzije kupiš prešo in ti ne bo potrebno plinkat z 22lr ;)
 
Ta odgovor pa zasluži nagrado  Clap Clap Clap
Odgovori
#8
Tudi sam sem takega mnenja. Poleg tega pa (če si vsaj malo resen glede treninga) - treniraš s tistim kalibrom (orožjem) s katerim tudi tekmuješ. Seveda pa imajo vsake oči svojga malarja.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#9
Hvala za vse konstruktivne odgovore.
Bom ponovno razčlenil za tiste, ki jim gre bolj počasi:
- ali ima kdo pištolo CZ P-07 in kakšne so izkušnje z njo?
- ali ima kdo omenjeni conversion kit in kakšne so izkušnje z njim?
- kje bi se ta zadeva dala dobiti pri nas?
- kako je z vpisom v OL?

Glede plinkanja pa, .22lr poka občutno manj in glede na to da imam "domače" strelišče mi pride ta zadeva prav.
P.S.: Kako pa vi spravite ceno 9mm na 0,08€/metku, je pa beyond my comprehension.
P.S.S.: Obrnil sem se na vas na tem forumu, ker sem smatral, da ste neki izkušeni strelci in poznavalci tega področja, žal pa dobim več koristnih informacij od 16-letnih redneckov na Redditu.
Odgovori
#10
(02-07-2019, 08:16)pacman87 Napisal: ....Bom ponovno razčlenil za tiste, ki jim gre bolj počasi:....
Rofl Rofl
Nekomu sem v enem postu napisal, da moraš imeti precej debelo kožo za sodelovanje na tem forumu. V mislih sem imel predvsem humor na svoj račun.
Upam, da si marsikomu ( tudi počasnim ;)  )  polepšal dan.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#11
(02-07-2019, 08:16)pacman87 Napisal: Hvala za vse konstruktivne odgovore.
Bom ponovno razčlenil za tiste, ki jim gre bolj počasi:
- ali ima kdo pištolo CZ P-07 in kakšne so izkušnje z njo?
- ali ima kdo omenjeni conversion kit in kakšne so izkušnje z njim?
- kje bi se ta zadeva dala dobiti pri nas?
- kako je z vpisom v OL?

Glede plinkanja pa, .22lr poka občutno manj in glede na to da imam "domače" strelišče mi pride ta zadeva prav.
P.S.: Kako pa vi spravite ceno 9mm na 0,08€/metku, je pa beyond my comprehension.
P.S.S.: Obrnil sem se na vas na tem forumu, ker sem smatral, da ste neki izkušeni strelci in poznavalci tega področja, žal pa dobim več koristnih informacij od 16-letnih redneckov na Redditu.

Na CESARJA se obrni če že moraš imeti, sicer boš pol kmalu ugotovu da je brez veze in smo ti pravilno svetovali, cena metka 8 centov je normalna je pa res da moraš mal potrpljenja imet in prave ljudi spoznat...16 letni rednecki na reditu to apsolutno niso...mimogrede se mi ne sanja kaj to pomeni vem pa marsikaj drugega kar ti ne :)) Hand
Odgovori
#12
Imel sem menjalni sistem za ČZ -75 in 75 compakt,Poceni je za afnanje,saj nabijaš celo popoldne za nekaj evrov.
 
Ostali so mi okvirji za pištolo compakt,ki so krajši kot za navadno 75,če jih boš rabil.
Odgovori
#13
Na Sport II imam .22 konverzijo, ki je v pogonu več, kot sem si ob nabavi predstavljal. Koristna je za poceni treninge proženja, kondicijske priprave, plinkanje za zabavo, ... Glede streliva sem moral malo eksperimentirat (Federala ni marala), a ni bilo treba veliko iskat, saj s Top Shot dela odlično.
Pa na strelišču kar pogosto dobivam vprašanja, če bi zadevo prodal. :)
Odgovori
#14
@Luger in@nalim, hvala za korekten odgovor. No saj ravno v tej smeri sem razmišljal, pač, da plinkaš celo popoldne za ceno ene gajbe pira, lahko pa v minuti zamenjaš zadevo nazaj na 9ko in nažigaš "bolj" resen kaliber. Kako pa spraviš ceno 9ke na 0,08€ mi je pa še zmeraj misterij, razen če je smodnik "padel" iz kamiona, kugle pa praskaš ven iz smrekov debel. :)
Odgovori
#15
(04-07-2019, 08:57)pacman87 Napisal: @Luger in@nalim, hvala za korekten odgovor. No saj ravno v tej smeri sem razmišljal, pač, da plinkaš celo popoldne za ceno ene gajbe pira, lahko pa v minuti zamenjaš zadevo nazaj na 9ko in nažigaš "bolj" resen kaliber. Kako pa spraviš ceno 9ke na 0,08€ mi je pa še zmeraj misterij, razen če je smodnik "padel" iz kamiona, kugle pa praskaš ven iz smrekov debel. :)

No tulce se da tudi pobrati tu in tam če vprašaš in dovolijo, nikakor pa ne prideš pobirat oziroma krast ob petih zjutraj kot je bil primir sedaj pri Banani...ostalo kupiš nič ne praskaš, obstajajo poceni krogle, netilke in smodniki, ki so popolnoma enakovredni vihtavoriju če ti dam za primerjavo najdražjega...ampak kot sem reku počasi se daleč pride, na cesti in v strelstvu Hand


Priponke Male slike
   
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)