Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spet o slovenski NRA
(11-10-2019, 10:02)maus Napisal: Marsikatera država EU se prav dosti ne ozira na nekatere direktive in usmeritve ...

Vse države v EU morajo upoštevati direktive. V nasprotnem primeru ima Evropska komisija precejšen nabor ukrepov od nadležnih, preko zoprnih do takih, ki državo precej omejijo v svojem delovanju.
Čehi ne bodo prav dosti naredili saj so preveč vezani na nemško industrijo in tako posledično zelo dovzetni za raznorazne pritiske.
Odgovori
(11-10-2019, 10:36)Kristian Napisal:
(11-10-2019, 10:02)maus Napisal: Marsikatera država EU se prav dosti ne ozira na nekatere direktive in usmeritve ...

Vse države v EU morajo upoštevati direktive. V nasprotnem primeru ima Evropska komisija precejšen nabor ukrepov od nadležnih, preko zoprnih do takih, ki državo precej omejijo v svojem delovanju.
Čehi ne bodo prav dosti naredili saj so preveč vezani na nemško industrijo in tako posledično zelo dovzetni za raznorazne pritiske.

Verjetno mi ni potrebno posebej navajati, da vsi vedo, da je direktiva samo smernica ... če bi hoteli, da se nekaj v celoti vnese v pravni red, bi napisali uredbo ... pa jo niso in točno vedo zakaj
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
Verjetno mi ni potrebno posebej navajati, da vsi vedo, da je direktiva samo smernica ... če bi hoteli, da se nekaj v celoti vnese v pravni red, bi napisali uredbo ... pa jo niso in točno vedo zakaj

Pred pisanjem na pamet bi kazalo malo prebrskati internet in se poučiti o tem, kaj je evropska direktiva in zakaj jo je treba prenseti v nacionalno zakonodajo in kaj vse se zgodi, če je ne preneseš ali jo po mnenju evrospkih organov ne preneseš ustrezno. V 30 sekunadah sem na internetu našel naslednjo povezavo, kjer je sicer v angleščini vse lepo razloženo.
https://www.eumonitor.eu/9353000/1/j9vvi...7bhovywnh7

Drugače jaz forum razumem kot zbirko prispevkov, ki imajo neko dodano vrednost. Sproščanje frustracij na pamet ne sodi v to kategorijo.

Pa brez zamere, lep pozdrav, Marko
Odgovori
(11-10-2019, 10:02)maus Napisal: Marsikatera država EU se prav dosti ne ozira na nekatere direktive in usmeritve ...

Male bogaboječe države pa kimajo in se uklanjajo ...

Čehi bodo že znali zaobiti to direktivo, saj so zelo močan orožar in gredo, predvsem Nemcem in Avstrijcem, malo v nos

Tudi čehom orožje ne predstavlja nečesa okoli česar bi se vrtelo njihovo življenje ali gospodarstvo ,z to tožbo na socišče EU se bo končalo  ,zakonodajo pa bodo implementiral  v skladu z dirketivo .

Malce včasih dramatizirate , saj ni ničesar bistvenega kar bi ta direktiva omejila da bi zdaj zaradi tega čehi imeli kak ljudski punt,pištol in njihovih lastnikov se in posredno glavnega biznisa CZ se sploh ne tika. Pri polavtomatskih puškah bodo pač pisali A7 za športnike ,ki pri njih ne bodo rabil bit iz zvez ki so pod olimpijskim komitejem (to je slovenska avtohtona domislica) , evo vse rešeno ostane samo nekaj luftarejv ,ki orožja itak ne uporabljajo ti bodo pa tako kot pri nas šli na 10 strelne nabojnike.
Odgovori
(11-10-2019, 11:08)Rombon Napisal: Verjetno mi ni potrebno posebej navajati, da vsi vedo, da je direktiva samo smernica ... če bi hoteli, da se nekaj v celoti vnese v pravni red, bi napisali uredbo ... pa jo niso in točno vedo zakaj

Pred pisanjem na pamet bi kazalo malo prebrskati internet in se poučiti o tem, kaj je evropska direktiva in zakaj jo je treba prenseti v nacionalno zakonodajo in kaj vse se zgodi, če je ne preneseš ali jo po mnenju evrospkih organov ne preneseš ustrezno. V 30 sekunadah sem na internetu našel naslednjo povezavo, kjer je sicer v angleščini vse lepo razloženo.
https://www.eumonitor.eu/9353000/1/j9vvi...7bhovywnh7

Drugače jaz forum razumem kot zbirko prispevkov, ki imajo neko dodano vrednost. Sproščanje frustracij na pamet ne sodi v to kategorijo.

Pa brez zamere, lep pozdrav, Marko

sploh ni zamere ... sem v 15 sekundah našel ... v slovenskem jeziku

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/...sum:l14527

(11-10-2019, 11:30)mr.T Napisal:
(11-10-2019, 10:02)maus Napisal: Marsikatera država EU se prav dosti ne ozira na nekatere direktive in usmeritve ...

Male bogaboječe države pa kimajo in se uklanjajo ...

Čehi bodo že znali zaobiti to direktivo, saj so zelo močan orožar in gredo, predvsem Nemcem in Avstrijcem, malo v nos

Tudi čehom orožje ne predstavlja nečesa okoli česar bi se vrtelo njihovo življenje ali gospodarstvo ,z to tožbo na socišče EU se bo končalo  ,zakonodajo pa bodo implementiral  v skladu z dirketivo .

Malce včasih dramatizirate , saj ni ničesar bistvenega kar bi ta direktiva omejila da bi zdaj zaradi tega čehi imeli kak ljudski punt,pištol in njihovih lastnikov se in posredno glavnega biznisa CZ se sploh ne tika. Pri polavtomatskih puškah bodo pač pisali A7 za športnike ,ki pri njih ne bodo rabil bit iz zvez ki so pod olimpijskim komitejem (to je slovenska avtohtona domislica) , evo vse rešeno ostane samo nekaj luftarejv ,ki orožja itak ne uporabljajo ti bodo pa tako kot pri nas šli na 10 strelne nabojnike.

Jaz se bolj sekiram za A8  Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
Nehejmo krivit EU, naš zakonopredlagatelj se hoče znebit orožja. In to zdej pakirajo v vse sorte floskul "EU je tko rekla, mi ne mormo nč". To je tako, kot župani pred volitvami za vse tegobe v občini krivijo Ljubljano, resne introspektive pa zares niso sposobni.

Glede na to kolk se menjajo vlade, pa kljub temu glede orožja ni nekih blaznih sprememb (verjetno še glede česa drugega). Kdo je tores ta pravi "gospodar", ki počasi a vztrajno spreminja zakonodajo v določeni smeri?
Odgovori
Pa ne zdej spet na UDBO kazat...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
(11-10-2019, 12:26)romunov Napisal: Nehejmo krivit EU, naš zakonopredlagatelj se hoče znebit orožja. In to zdej pakirajo v vse sorte floskul "EU je tko rekla, mi ne mormo nč". To je tako, kot župani pred volitvami za vse tegobe v občini krivijo Ljubljano, resne introspektive pa zares niso sposobni.

Glede na to kolk se menjajo vlade, pa kljub temu glede orožja ni nekih blaznih sprememb (verjetno še glede česa drugega). Kdo je tores ta pravi "gospodar", ki počasi a vztrajno spreminja zakonodajo v določeni smeri?

Če bi me kdo malo bolj razumel, sem ravno to govoril za direktivo ... ne rečem, če bi bila uredba ...samo cilj direktive je potrebno zasledovati ... mi pa vse skupaj zakompliciramo ... in se poponoma strinjam s teboj.

To počnemo tudi z drugimi direktivami s katerimi se tudi sam službeno srečujem in ne govorim na pamet ... dovolj bi bila minimalna uskladitev, ampak pri nas je pač tako.

Tudi link sem dal ... https://eur-lex.europa.eu/legal-content/...sum:l14527


To, da se za vse krivi Ljubljano je tudi malo smešno .. med poslanci je izredno malo Ljubljančanov Whistle
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
(11-10-2019, 11:08)Rombon Napisal: Verjetno mi ni potrebno posebej navajati, da vsi vedo, da je direktiva samo smernica ... če bi hoteli, da se nekaj v celoti vnese v pravni red, bi napisali uredbo ... pa jo niso in točno vedo zakaj

Pred pisanjem na pamet bi kazalo malo prebrskati internet in se poučiti o tem, kaj je evropska direktiva in zakaj jo je treba prenseti v nacionalno zakonodajo in kaj vse se zgodi, če je ne preneseš ali jo po mnenju evrospkih organov ne preneseš ustrezno.

Pred tvojim pisanjem bi kazalo povprašati v praksi koga, ki te direktive srečuje, ter srečuje države, ki te direktive upoštevajo. Recimo mene.

Direktive so, za razliko od nacionalnih zakonov, bolj grobe smernice. Da morajo države v nulo zakone modificirati, to je samo slovenska domislica. Nekateri belgijski zakoni so že od leta 1978 enaki, pa se je smernic izdalo nebroj. Belgijci te uredbe razumejo kot informativne, če njihov zakon ne ureja specifike, potegnejo smernico in se ravnajo po smernici.

Nizozemci so še bolj praktični. Oni zakonov ne popravljajo dosti, če pa že, pa zaradi lokalnih problemov. Če jih kdo kaj vpraša, pa evidentno nimajo zakona, ki točno ureja specifiko, oni gladko rečejo, da se ravnajo po uredbi. Če jih z EU Komisije kdo kaj pobara, oni gladko rečejo, da upoštevajo 'aim' smernice (torej namen).

Ne da se mi brskati po arhivih EU sodišča, a Nizozemske še niso zvlekli na sodišče zaradi nespoštovanja direktiv. Za ostale se mi tudi ne da brskati, ampak tipično se na sodišču znajdejo periferne države - zelo redno tudi Slovenija.

Temu bi se dalo, z malo vložene energije, povsem izogniti.

Med smernicami lepo piše, da vsaka država izbere način implementacije.
Belgijci recimo, svojega zakona o orožju - vsaj zaenkrat- še niso spremenili. Pa niti ne kaže, da ga bodo.

Je pa tudi nekaj drugega res, ko so smernice v 'delu', je tipično, da o njih razpravljajo ravno te države, Nizozemci, Belgijci, Danci, občasno Nemci.

Kar sem jaz osebno izkusil - slovenskih predstavnikov na posvetovanja o eni specifični problematiki - ni bilo. Niti jih tisto leto ni bilo. Niti prejšnje leto. To ni tako za vse, ampak kar sem delal na tistem Generalnem direktoratu - tam o Slovencih ni bilo ne duha ne sluha. Kar je malo sitno, ker se recimo na sestankih redno pojavljajo Hrvati in tudi povejo kaj, bolj ali manj relevantnega. Odloča se s konsenzom, samo če te ni tam - se odločajo drugi.

To je realnost teh uredb.

Generalno prenavljati zakon (o orožju) je pa nebuloza huda.
Odgovori
Torej so pri nas glavni problem birokratki z lakajskim udinjanjem Bruselčku?
Odgovori
(13-10-2019, 11:00)Ales Napisal: Torej so pri nas glavni problem birokratki z lakajskim udinjanjem Bruselčku?

Problem so birokratki, ki ne hodijo na sestanke, ko je treba, eni niti angleško ne znajo. Ali francosko, ker sestanki so mešanica obeh jezikov (teren je spolzek, ni kaj).

Ko se pa uredba sprejme, potem pa to razumejo, da plačajo raznim inštitutom v Ljubljani, ki jim spravijo skup zakon (ki vzdrži presojo ustavnega sodišča) aja, pa še v skladu z uredbo, da ne pozabimo.

In zakon popravijo pol teksta in naredijo nenormalno stroškov. Cvetober pravnikov in privat inštitutov pa se napajajo iz tega korita in talajo dnar za storitve (ki so v glavnem nepotrebne).

Po moje bi zraven vsakega zakona moralopisati, kdo ga je spacal in za koliko denarja. Številke bi bile grozljive.
Odgovori
Haj, potem je tukaj podobna zgodba kot RTV...gromozanski kolektiv, skoraj vse pa naredijo honorarci...
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
@bbbbbb2011

Imaš precej podobne probleme kot jaz, no mi, ker sodelujem v neki določeni EU iniciativi. Mi naboru teh držav, ki je sicer malenkostno drugačne DE, DK, NL, IE, pravimo usual suspects. Tem se potem občasno pridružijo Skandinavci, ES ter IT, potem pa je počasi sodelujočega veselja konec. Imamo sicer program vključevanja ostalih držav, samo ni kakšnega pretiranega odziva. Je pa to tudi povezano s tem, da imajo te države pravo podporo in ključno, imajo implementirano strategijo ter program dela. Jezik je tukaj seveda zelo pomemben, ni pa najpomembnejši, bolj pomembna je pogajalska sposobnost in predvsem sposobnost povezovanja zadev, torej celotni in dober pregled nad strokovnim področjem. To pa terja celotno osebo in ne občasno pol-amatersko ukvarjanje. Predvsem je potrebno postaviti prave ljudi na prava mesta in jim omogočiti podporo. S slednjim ciljam na to, da imajo zadaj ljudi, ki pokrivajo določena področja in omogočajo, da se predstavniki ukvarjajo zgolj z high level zadevami. Torej ustrezno brifiranje podprto s prej omenjeno strategijo in programom dela, ki se veže na interese države. Slednjih pa mi, sploh pod Šarčevo vlado, tako rekoč nimamo. In ta negativni trend se žal poglablja z vsako novo vlado.
Odgovori
(13-10-2019, 11:00)Ales Napisal: Torej so pri nas glavni problem birokratki z lakajskim udinjanjem Bruselčku?
Tako kot vedno pri nas :(
Odgovori
(13-10-2019, 21:48)frumn Napisal:
(13-10-2019, 11:00)Ales Napisal: Torej so pri nas glavni problem birokratki z lakajskim udinjanjem Bruselčku?
Tako kot vedno pri nas :(

Vi si ta Bruselj pa res napak predstavljate. Mislite, da Bruselj dirigira, v Sloveniji pa to ubogajo.

Ta predstava je povsem, povsem napačna.

Bruselj je ena sama tržnica, kjer se mešetari, malo pod mizo, malo nad mizo. Malo z lepo besedo, malo s komolci. Predvsem vsak vleče korist iz tržnice, imenovane EU. Če si spreten, krojiš pravila v svojo korist, če ne... Ti pravila krojijo drugi.
Tudi pričakovanje, da bo pa zdaj Slovenija nekaj dosegla, bo tožila Hrvaško, blah blah.... Na Teranu se je to lepo pokazalo. To sem jaz že v naprej vedel, samo oni lolek Židan, ki niti angleško ne ve, kaj šele francosko, on je mislil, kaj da se bo zgodilo.
Kot rečeno, tržnica pač.
Bučke, da zdaj pa Bruselj "hoče" nekaj, Slovenija pa to mora narediti. Mislim... To niti pravljica ni, da bi človek v miru zaspal. Žokanje zakonov je čisto slovenska domislica, to pač žoka ta domača pravno - profesorska - inštitutna - svetovalna mafija. Bruselj pa res nima nič s tem. Zdaj ali se trenutni predsednik vlade tega zaveda ali mu to servirajo, ne vem.
Tako da ta zakon o orožju je povsem nepotreben, malobi predrugačili pravilnik ali pa še to ne, direkto vzeli direktivo in se po njej ravnali... Tako bodo ziher naredili Belgijci, Nizozemci.
Odgovori
Temu se rece mantra ce nic ne delas nimas kaj zajebat... Verjetno se strinjamo, da sposoben kader ni tako nor da bi rinil v politiko se pravi vemo kdo ostane... Treba se je zavedati, da Eu slovenec, ko pride na polozaj caka da dobi navodila kaj delati od tistih ki so ga na polozaj postavili. Jeba je samo ker niti postavljalci nimajo pojma kaj delati in kako... Je pac treba nek polozaj zapolnit boljse da je nas kot njihov... Vsakrsnja samoiniciativa in samoudejstvovanje birokrateka beri razmisljanje je zelo nezazeleno, ker lahko pri tistih, ki so ga nastavili vzbudi kak sum oziroma se slabse morajo ga bolj spremljat kar pa je nezazelebo saj to pomeni dodatno delo! Zato iz te filozofije izhaja da nihce ni tak nor da se bo izpostavljal za karkoli, ker se bodo se cez 30 let kregali kdo je bil za rumene vrecke namesto rdece npr... Delo se lepo prepusti razlicnim zunanjim sodelavcem, ki najamejo se 3 dodatne pisarne sodelavcev in na koncu nimas na koga pokazat ko se ugotovi da se spet tepe oslovo senco... Problem nastane ko imas potem doma na manj pomembnih polozajih ljudi katerih IQ jim omogoca napredovanja celo tja kjer pamet ni pomembna in potem ob takih predlogih imajo ti nizji uradnicki field day veselico ali po njihovo ne bote vi zdaj mene jebali in se grejo showe egotripa... In ko na koncu pride ven predlog je pol stvari noter, ker je Franc probo zajebat Lujza ki je 1998 na gasilski veselici njegovo babo 2x pogledo... Sam si je kriv zdaj pac ne bo vec polavtomata okol nosu....
Odgovori
Pejmo nazaj na temo slovenska NRA prosim :)
Moons out, goons out!
Odgovori
Ja pejmo kdaj bo ustanovitev kdaj planirate?
Odgovori
(12-10-2019, 21:18)bbbbbb2011 Napisal:
(11-10-2019, 11:08)Rombon Napisal: Verjetno mi ni potrebno posebej navajati, da vsi vedo, da je direktiva samo smernica ... če bi hoteli, da se nekaj v celoti vnese v pravni red, bi napisali uredbo ... pa jo niso in točno vedo zakaj

Pred pisanjem na pamet bi kazalo malo prebrskati internet in se poučiti o tem, kaj je evropska direktiva in zakaj jo je treba prenseti v nacionalno zakonodajo in kaj vse se zgodi, če je ne preneseš ali jo po mnenju evrospkih organov ne preneseš ustrezno.


Med smernicami lepo piše, da vsaka država izbere način implementacije.

Generalno prenavljati zakon (o orožju) je pa nebuloza huda.

se popolnima strinjam s tvojim mišljenjem .. ko sem jaz nekaj podobnega napisal sem bil označen da sproščam frustracije na pamet in niti ne ve s čim se jaz ukvarjam  Dumb
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
Se ena potrditev, da tega ni treba v zakon tiscat sploh pa ne zaostrovat.
Kar slabo ti je, ko si kje zraven in ves kako se pri nas dela ali ne dela. Manj ves, bolje je - pri nas se kako drzi, zal.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)