Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
barjanske straže in Dačije
#1
Citat:Na Igu patruljirala lovska vaška straža ..

https://novice.svet24.si/.../na-igu-patr...ska-straza

Ah dejte no nehat to so sam stereotipi.... Naši pa že ne...

Me zanima kako bi se tile stari smradi obnašal če ne bi ustavli "mlad par" ampak enga k bi jih mal po nosu za svojo pobalinskost na stara leta....
Odgovori
#2
Tile so imeli velik srece da jih ni en razmetal po travniku... In potem izjave LZS... Kako naj kdo potem njih resno jemlje?
Odgovori
#3
Sam da mi ne bojo Dusterja zdej v A kategorijo dal. Rofl
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#4
Tactical Duster - A kat. - za operatorje in krivolovce:

   

http://www.daciaforum.co.uk/forum/topic/...y-edition/
Odgovori
#5
Čeprav iskreno mislim da so ustavili nekaj takega Dumb

https://www.youtube.com/watch?v=IDCtYFmVfSA
Odgovori
#6
tale barjanski konec je kar aktiven v iskanju "krivolovcev". Pred cajtom sva z mr.T na barju postavila kup tarč in se potem šla trening merjenja razdalj z križcem v optiki. Po moje ni minilo 5 min ko je postava v zelenem že skočila izza bližnjega grma "kajpavidvatukaj"... zdaj pa samo ne vem ali sva imela tako srečo da sva se postavila ravno pred njegov grm, ali pa imajo lokalci tako mrežo dežurstev in lokalnih obveščevalcev, da te zvohajo preden sploh prideš na lokacijo. Glede na članek bi skor upal reči da slednje
Odgovori
#7
Kristian Napisal:tale barjanski konec je kar aktiven v iskanju "krivolovcev". Pred cajtom sva z mr.T na barju postavila kup tarč in se potem šla trening merjenja razdalj z križcem v optiki. Po moje ni minilo 5 min ko je postava v zelenem že skočila izza bližnjega grma "kajpavidvatukaj"... zdaj pa samo ne vem ali sva imela tako srečo da sva se postavila ravno pred njegov grm, ali pa imajo lokalci tako mrežo dežurstev in lokalnih obveščevalcev, da te zvohajo preden sploh prideš na lokacijo. Glede na članek bi skor upal reči da slednje
Če bi mu prinesel dovolilnico, bi bila pa bestiča. Prodajajo jih na parno število v gajbah, ali paletah:-)) In, kako se je končalo?
Odgovori
#8
brez drame. Ko je videl da imava optiko na "dummy"kopitih, brez železja je bil še kar prijazen...
Odgovori
#9
Kristian a je kaj bolelo, ko vaju je vprasal kaj delata?
Odgovori
#10
(08-11-2019, 05:09)Kristian Napisal: tale barjanski konec je kar aktiven v iskanju "krivolovcev". Pred cajtom sva z mr.T na barju postavila kup tarč in se potem šla trening merjenja razdalj z križcem v optiki. Po moje ni minilo 5 min ko je postava v zelenem že skočila izza bližnjega grma "kajpavidvatukaj"... zdaj pa samo ne vem ali sva imela tako srečo da sva se postavila ravno pred njegov grm, ali pa imajo lokalci tako mrežo dežurstev in lokalnih obveščevalcev, da te zvohajo preden sploh prideš na lokacijo. Glede na članek bi skor upal reči da slednje

Krivolovca oz krivomerilca ;)
Odgovori
#11
Mi je žežal, da sem bral:
////
...Lovski čuvaji smejo prav tako nositi lovsko orožje in ga uporabiti v samoobrambi v skladu s predpisi.
V primeru, ko zaradi potekanja postopka obveščanja pristojnega organa nastane nevarnost za zdravje in življenja ljudi, je lovski čuvaj pooblaščen ukrepati po lastnem preudarku. »V takem primeru pa prevzame tudi odgovornost za umestnost storjenih ukrepov,« še določa zakonodaja.
///
WTF?!?!?
Ce pa ti kot posameznik pihnes lopova na svoji zemlji si pa najbolj nevaren osebek, zrel za odstrel ali kot tarca za jagre.
Res smo ena cudna drzava. Naj se lovci klicejo policijo tako kot vsi ostali.
Odgovori
#12
Ko je nevarnost za zdravje in zivljenje ljudi lahko tudi ukrepas po lastnem predsodku... In potem isto nosis odgovornost za umestnost storjenih ukrepov...

*tudi ti oziroma kdorkoli
Odgovori
#13
Rajši vidim da me na cesti "napadejo",kot pa, kot sem jim enkrat prišel na jago po gozdu in grmovju po bregu navzgor  direktno pred rore.Imam srečo da naši ne pokajo ko se grmovje zatrese.
Odgovori
#14
(07-11-2019, 20:53)ivann@ Napisal: Na Igu patruljirala lovska vaška straža ..

https://novice.svet24.si/.../na-igu-patruljirala-lovska-vaska-straza

opa. poglej 3. odstavek:

Citat:...in kontaktirali z M. T.,

Dumb

so mislili napisati mr.T?
Odgovori
#15
Ker je lovcev čez 20.000 se med njimi najdejo tudi bedaki.

Se mi pa zdi, da tudi strelci daleč premalo poznajo lovstvo v Sloveniji in potem komentirajo v stilu tistih, ki vidijo AR-15 in športnega strelca takoj označijo za wannabe morilca. Predsodki, neumnosti ipd.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#16
pri takšnih prepotentnih jagrih je potrebno samo poklicati policijo.
ker takšne psihopate ne želimo v svojih vrstah.
Odgovori
#17
(08-11-2019, 11:10)Marks Napisal: pri takšnih prepotentnih jagrih je potrebno samo poklicati policijo.
ker takšne psihopate ne želimo v svojih vrstah.

Drži in tudi sam bi to naredil. Pa sem tudi lovec. Nima pa to nobene zveze s tem kako je nekdo, nekoč, nekje baje zašel na področje stojišč lovskega pogona. Kristian je vsaj podal podoben primer in svojo izkušnjo. S pravim pristopom se da marsikaj, drugače pa ima pooblastila samo lovski čuvaj in še ta relativno omejena, v primerjavi s policijo.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#18
(08-11-2019, 10:45)fritz Napisal: Ker je lovcev čez 20.000 se med njimi najdejo tudi bedaki.

Se mi pa zdi, da tudi strelci daleč premalo poznajo lovstvo v Sloveniji in potem komentirajo v stilu tistih, ki vidijo AR-15 in športnega strelca takoj označijo za wannabe morilca. Predsodki, neumnosti ipd.

(08-11-2019, 11:33)fritz Napisal:
(08-11-2019, 11:10)Marks Napisal: pri takšnih prepotentnih jagrih je potrebno samo poklicati policijo.
ker takšne psihopate ne želimo v svojih vrstah.

Drži in tudi sam bi to naredil. Pa sem tudi lovec. Nima pa to nobene zveze s tem kako je nekdo, nekoč, nekje baje zašel na področje stojišč lovskega pogona. Kristian je vsaj podal podoben primer in svojo izkušnjo. S pravim pristopom se da marsikaj, drugače pa ima pooblastila samo lovski čuvaj in še ta relativno omejena, v primerjavi s policijo.
Odgovori
#19
[quote pid='170461' dateline='1573209393']
[quote pid='170459' dateline='1573205634']
Drži in tudi sam bi to naredil. Pa sem tudi lovec. Nima pa to nobene zveze s tem kako je nekdo, nekoč, nekje baje zašel na področje stojišč lovskega pogona. Kristian je vsaj podal podoben primer in svojo izkušnjo.
[/quote]

[/quote]
Če bi bila jaga ustrezno označena do tega ne bi prišlo, (Res off topic),Pri dotičnih jagrih,ki ustavljajo vozila, pa je še prisotna jagerska vzvišenost iz skupne juge,ko so se imeli za male bogove.Sicer ne vsi ,velika večina pa.
Odgovori
#20
Po eni strani podpiram te lovce.... Od tiste medijske "hajke" o volkovih in kako bo "kmetje vzeli v svoje roke" je nekdo že ilegalno ustrelil 2 volka.... To je samo moje mnenje... Brez napadanja.... PS: Ne podpiram pa mangupiranja in zlorabe pooblastil, ker tako ne bomo nikamor prišli. Dance
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)