Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noveske Rifleworks
#21
S kolegom sva ga kupila ze pred leti (jaz sem svojega vmes prodal, on ga se vedno ima). Dolzina cevi 17", menjan rocaj in kopito (nic fancy) ter optika in to je to. Kupljen pri rebcu, cena dobrega jurja za pusko ter pol se optika.

Trenutno nimam polavtomata.
Odgovori
#22
Admiov SDM je 20'' cev, long gas system, ki dela z nižjimi tlaki kot kratki zato lepše cikla in manj buta. Baje je enkrat eden rekel, da je videl admina, ki bi naj imel zastoj ampak so ga vsi razglasili za lažnivca, kot da bi rekel "videl sem Jetija" ...

Po moje bi se slovenskim trgovcem debelo splačalo, da bi dali na kup in adminu dali čisto zastonj do-jaja-nabrit-najhujši-ever-after AR, da bi bil že enkrat tiho, saj vsakič ko gre debata o high end AR, privleče na dan svojega kitajca in ubije diskusijo v fundamentu :)

Glede mojih izkušenj, delovni AR je Nordic, letos postrelil okoli 4k šusov, ga spucal enkrat med sezono in zdaj med prazniki, pa je stvoj delal brez enega samega zastoja. Grupa s povprečno municijo pa okoli 3cm na 100m, z vrhunsko pa še malo manj. Po domače, čist zadost za to kar je namenjena...
Odgovori
#23
Ocitno kitajci znajo ? me zanina kakse goupe dela kitajc ko ze izrelis ene 15 nabojev enga za drugim
Moons out, goons out!
Odgovori
#24
(31-12-2019, 18:06)deadbeef Napisal: Ocitno kitajci znajo ? me zanina kakse goupe dela kitajc ko ze izrelis ene 15 nabojev enga za drugim
Pripelji kateregakoli ar zraven, pa poskusimo. Kateregakoli.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#25
(31-12-2019, 18:10)admin Napisal:
(31-12-2019, 18:06)deadbeef Napisal: Ocitno kitajci znajo ? me zanina kakse goupe dela kitajc ko ze izrelis ene 15 nabojev enga za drugim
Pripelji kateregakoli ar zraven, pa poskusimo. Kateregakoli.


Previdno ... LOL

(a si prpravljen dat kej gnarjev k svojim besedam, al bojo še naprej prazne? ;)
Odgovori
#26
Kaj ne bom... ;)
Pa ni treba samo 15 šusov prej, dajmo 50. Gajba na mizo pa probajmo. :D
administrator / Strelec.si
Odgovori
#27
opa to bo zanimivo :)

a mora konkurencni AR zdrzat vseh 50 susov brez sraufanja pa pucanja? ;)
Odgovori
#28
(31-12-2019, 18:50)admin Napisal: Kaj ne bom... ;)

to je sicer bolj letelo na crknjenoguvedno, ampak ja, sem malo nejasno napisal :)
Odgovori
#29
(31-12-2019, 18:06)deadbeef Napisal: Ocitno kitajci znajo ? me zanina kakse goupe dela kitajc ko ze izrelis ene 15 nabojev enga za drugim

Humorist...15 nabojev en za drugim Pray 50 je najmanjša možna številka...
Odgovori
#30
(31-12-2019, 14:34)gg Napisal: Tile SDMji so dobesedno rokavica v obraz zvenecim znamkam. Delajo bp, streljajo super, zraven pa so dosti cenejsi od vseh teh zvenecih jajc, kjer je vedno neki narobe.
Tile SDMji se tresejo ko kurac ko ga otreseš. Verjamem, da stvar dela, ampak primerjat to in en kvaliteten primerek je malo smešno.
Odgovori
#31
verjemi kar hoces...
Odgovori
#32
Jah pol bomo pa od zdej naprej kitajce kupovali ?
Moons out, goons out!
Odgovori
#33
Saj nas je že kar nekaj s kitajkami odkar Rebec uvaža to robo pa še nisem slišal koga, da bi zelo jamral nad uporabnostjo. Sam imam Norincovo kopijo M4 oz. CQ-A in je bil edini zastoj do sedaj posledica moje napake pri čiščenju in mazanju puške. Ostalo podobno kot pravijo drugi, s povprečnim strelivom skupine do 5 cm na 100m (14,5" cev), puška je lahka in priročna tudi za lov. V bistvu sem jo kupil, ker jo je že pred leti nekaj ljudi na forumu imelo možnost preizkusiti in nihče ni imel negativnega mnenja tako, da bi ti malce dela z iskalnikom dalo precej informacij o AR-15 platformah, ki jih lahko kupiš pri nas. Če bi danes kupoval pa bi verjetno vzel Nordica, ki ga je omenil Kristian, saj cena ni toliko višja od kitajk, prožilec pa bi naj bil precej boljši. Vsekakor pa bi gledal puško, ki je uvožena kot B4 in ne kot B7 (morda ne bo pomagalo, škodovat pa ne more).

Noveskega sicer ne poznam in verjamem, da je v ZDA pri AR-15 platformah huda konkurenca vendar sem vedno izhajal iz tega, da dober izdelek ne potrebuje pretiravanja z marketingom.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#34
Sej Noveske so dejansko kvalitetne AR-15... niso tudi prav poceni v rangu $2k... ampak imajo pač dober smisel za humor in marketing :)
Moons out, goons out!
Odgovori
#35
v ZDA ga moraš imeti, če hočeš preživeti na tako nasičenem trgu, kot je AR15 svet... drugače pa malo ljudi pozna Uronen Precision, (Hannu Uronenn je finski puškar), ki dela high end kose. Clede na to da so Finci svetovni prvaki v ipsc puški, so kosi precej na visokem nivoju.
Odgovori
#36
(02-01-2020, 08:34)Kristian Napisal: v ZDA ga moraš imeti, če hočeš preživeti na tako nasičenem trgu, kot je AR15 svet... drugače pa malo ljudi pozna Uronen Precision, (Hannu Uronenn je finski puškar), ki dela high end kose. Clede na to da so Finci svetovni prvaki v ipsc puški, so kosi precej na visokem nivoju.
Toda svetovni prvak strelja pa z Nordic components puško......
Odgovori
#37
ha, res je. Nisem vedel in sem šel pogledat. Open je zmagal Nordic, Standard pa ADC.
Odgovori
#38
Ja, ker oba dajeta zadeve zastonj UP pa ne več. ?
Odgovori
#39
Kdo zamaguje za katero firmo je stvar sponzorskih poslov ne pa a je kos kvaliteten ali ne. Če ga kitajci plačajo bo pa z SDM ,največja patetika pa so pleh pi*ke ki padajo na tako plačano reklamo.
Odgovori
#40
(04-01-2020, 01:58)mr.T Napisal: Kdo zamaguje za katero firmo je stvar sponzorskih poslov ne pa a je kos kvaliteten ali ne. Če ga kitajci plačajo bo pa z SDM ,največja patetika pa so pleh pi*ke ki padajo na tako plačano reklamo.
 
Misterašu vidim občasno uspe tudi popolnoma pravilen odgovor oziroma pogled na AR sceno  Clap za razliko večine ostalih.

Ko bi še ADC spljuval bi mu koj dal + Dumb
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)