Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup nove pištole
#1
Prodal sem prve tri pištole. Za vsako sem govoril, da te pa že ne bom prodal. Za prvo sem rabil več kot pet let. Tanfoglio Stock II, moja prva tekmovalna pištola. V teh nekaj letih sva dala vse čez, od različnih platnic, do vseh možnih extreme delov, celo 10% težje vodilo vzmeti sem dokupil. Vse za namišljeno tisočinko in eno alfo več. Na neki tekmi v tujini sem jo dal še Grauffelu in Sebastianu v roke. Skupaj z 200€. Skratka, ni ji bilo težko v življenju. Čez sva dala kakšnih 30, mogoče 40.000 strelov. Kdo bi štel, ko se imamo fino. Potem pa sva se nekoliko odtujila; sam sem se ogrel za čehinjo, italijanka pa si je zaželela več medijske pozornosti. In sva šla narazen. Ona je sedaj uspešna manekenka in kdaj pa kdaj jo še pogledam na spletu.

Drugi dve sta šli hitreje od hiše. Skupaj, v paru, že skoraj grosistično. Sem se počutil kot kakšen dilerček; Kaj rabiš? 9mm? 22lr? 7,62? 

Ena je bila tetejka, druga pa ta mala beretka (brez skrbi, ta velika bereta ostaja doma…). Ta malo sem imel v 22lr; kupil sem jo, ker sem imel v mislih, da bo to ženina prva. Ravno prav majhna za njene posvečene ročice, nežen 22lr ob katerem bo vse ostalo zgledalo ogromno; skratka idealna ženska pištolica. Končno bi imela skupen hobi in skupaj bomo hodili v gozd in po tekmah. Samo kaj ko žena poleti ni hotela z mano na strelišče. Prevroče, pa komarji, pa na morje gremo. Pozimi pa tudi ne bi šla v tisti smrad in prah. Ko je videla še slike taktikul bratovščine z neke golaž tekme, je bila usoda zapečatena. Brez enega samega strela je ugotovila, da streljanje ni zanjo. Beretka je morala od hiše.

Tetejka? Kupljena za 199€, nova, magacinska, lepa kot hudič. Nabavljena v kompletu z M70AB2 takoj po tistem, ko se je v  EU začela gonja proti grdim zlobnim kalašom. Iz kljubovanja in ne zato ker bi to res potreboval. Ker je v dvoje lepše, sem seveda kupil oboje naenkrat. Oboje enako (ne)uporabno in neuporabljeno. Za tetejko mi je že malo žal, moram priznati, da ima nek čar. Spominja me na neko bujno damo v uniformi. Jugo grb s plemenicami, ki so kot razpuščeni dolgi kodri. Formalen ročaj s SFRJ napisom kot neka klasična uniforma. Potem pa še tisti usnjen tok, kostanjeve barve, zloščen do sijaja; jp, usnje ima nek čar! Vse skupaj pa popolnoma brez varovalk, samo čakaš, kdaj te bo počila. Pa še ta pregovorna prebojnost streliva… Hm, mogoče jih ima pa Rebec še vedno na zalogi?

A je kdo gledal Ring? Ko Samara zleze iz TV? No tako zdaj zgleda moja omara. Črna, prazna, samo čakam, kdaj bo kaj zlezlo iz tiste črnine.

[Image: samara-omara.jpg]

In vsakič, ko grem tam mimo, slišim tihi klic; holoob, holoob… Brrr, me kar zmrazi. 

Čas za novo pištolo?
Odgovori
#2
ti maš resne težave :)
Odgovori
#3
Ne reči, že par dni ne spim...
Odgovori
#4
Bledica neprespanosti na tvojih upadlih licih je več kot opazna :-)) Da o manjku apetita sploh ne govorimo ..
Odgovori
#5
[Image: slider-1.jpg]

Rolleyes
Odgovori
#6
(13-02-2020, 10:44)Krgolob Napisal: Ne reči, že par dni ne spim...

Bos malo shujsal... slabo ne more bit. Bos se kaksno tisocinko hitrejsi ;)
Odgovori
#7
Si bil med enajsto in tretjo uro izpostavljen močnemu soncu?
Odgovori
#8
Krgolob Napisal:Prodal sem prve tri pištole. Za vsako sem govoril, da te pa že ne bom prodal. Za prvo sem rabil več kot pet let. Tanfoglio Stock II, moja prva tekmovalna pištola. V teh nekaj letih sva dala vse čez, od različnih platnic, do vseh možnih extreme delov, celo 10% težje vodilo vzmeti sem dokupil. Vse za namišljeno tisočinko in eno alfo več. Na neki tekmi v tujini sem jo dal še Grauffelu in Sebastianu v roke. Skupaj z 200€. Skratka, ni ji bilo težko v življenju. Čez sva dala kakšnih 30, mogoče 40.000 strelov. Kdo bi štel, ko se imamo fino. Potem pa sva se nekoliko odtujila; sam sem se ogrel za čehinjo, italijanka pa si je zaželela več medijske pozornosti. In sva šla narazen. Ona je sedaj uspešna manekenka in kdaj pa kdaj jo še pogledam na spletu.

Drugi dve sta šli hitreje od hiše. Skupaj, v paru, že skoraj grosistično. Sem se počutil kot kakšen dilerček; Kaj rabiš? 9mm? 22lr? 7,62? 

Ena je bila tetejka, druga pa ta mala beretka (brez skrbi, ta velika bereta ostaja doma…). Ta malo sem imel v 22lr; kupil sem jo, ker sem imel v mislih, da bo to ženina prva. Ravno prav majhna za njene posvečene ročice, nežen 22lr ob katerem bo vse ostalo zgledalo ogromno; skratka idealna ženska pištolica. Končno bi imela skupen hobi in skupaj bomo hodili v gozd in po tekmah. Samo kaj ko žena poleti ni hotela z mano na strelišče. Prevroče, pa komarji, pa na morje gremo. Pozimi pa tudi ne bi šla v tisti smrad in prah. Ko je videla še slike taktikul bratovščine z neke golaž tekme, je bila usoda zapečatena. Brez enega samega strela je ugotovila, da streljanje ni zanjo. Beretka je morala od hiše.

Tetejka? Kupljena za 199€, nova, magacinska, lepa kot hudič. Nabavljena v kompletu z M70AB2 takoj po tistem, ko se je v  EU začela gonja proti grdim zlobnim kalašom. Iz kljubovanja in ne zato ker bi to res potreboval. Ker je v dvoje lepše, sem seveda kupil oboje naenkrat. Oboje enako (ne)uporabno in neuporabljeno. Za tetejko mi je že malo žal, moram priznati, da ima nek čar. Spominja me na neko bujno damo v uniformi. Jugo grb s plemenicami, ki so kot razpuščeni dolgi kodri. Formalen ročaj s SFRJ napisom kot neka klasična uniforma. Potem pa še tisti usnjen tok, kostanjeve barve, zloščen do sijaja; jp, usnje ima nek čar! Vse skupaj pa popolnoma brez varovalk, samo čakaš, kdaj te bo počila. Pa še ta pregovorna prebojnost streliva… Hm, mogoče jih ima pa Rebec še vedno na zalogi?

A je kdo gledal Ring? Ko Samara zleze iz TV? No tako zdaj zgleda moja omara. Črna, prazna, samo čakam, kdaj bo kaj zlezlo iz tiste črnine.

[Image: samara-omara.jpg]

In vsakič, ko grem tam mimo, slišim tihi klic; holoob, holoob… Brrr, me kar zmrazi. 

Čas za novo pištolo?
Ja lepo te prosim, kdaj pa ni čas za novo pištolo:-)
Odgovori
#9
Takrat ko je cas za nov revolver ;)
Odgovori
#10
(13-02-2020, 16:23)gg Napisal: Takrat ko je cas za nov revolver ;)

Tako je.
In Rebec ima tistega pravega.
Vsaj za bobija ;)

Odgovori
#11
No, končno en normalen in duhovit post. Sicer pa vsi vemo kako je s tem..."tale bo pa zadnja!", hehehehe!
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#12
Danes je informativni dan za mojega mulca. Kot resen in odgovoren starš sem si vzel dopust za njegov pomemben dan. Že cel teden me na stolu čakajo strgane leviske in metalika majica, še olstarke dam gor in sem pripravljen za ponoven prihod v šolo. Bom delal sramoto mulcu in lajal za učiteljicami :D Me prav zanima kako se leta poznajo moji bivši učiteljici za biologijo. Taktično sem se odločil za popoldanski termin, mogoče bom srečal še koga od bivših sošolcev, bomo šli potem na sok. Kot v dobrih starih časih! Mulc pa dobi denar za bus, naj gre sam domov. Tudi to je del informativnih dnevov.

Glede na to, da imam prosto dopoldne, se lahko posvetim bolj pomembnim stvarem. Da malo strnem misli. Da, čas za pištolo je namreč ravno pravi. Katero pištolo torej »nujno« rabim? 

Katere pištole so pustile največji pečat v teh 125 letih? Browning FN1900 s prvim drsnim zaklepom, Luger P08 s svojo devetko, HiPower z dvorednim nabojnikom, P38 s svojim DA/SA, jasno 1911, CZ75 in še bi lahko naštevali. 

In seveda Glock. Prva komercialno uspešna plastika. Sinonim za taktikul. Vedno sem občudoval te bradate operaterje; njihove jopiče z nekakšnimi hozentregerji, tokove spuščene čisto na kolena ter nežne bombažne šemage okoli vratu. In seveda njihovo taktično pištolo. Majhna lučka, rdeča pika, kakšen laserček, pištola lepo s štrikcom privezana, nabojniki v žepkih tik pod košato brado... To! To nujno rabim. Plastika naj bo!

Katero plastiko pa? 

Na trgu jih je namreč polno, skoraj ni proizvajalca, ki ne bi imel v ponudbi pištole iz polimerov. Še posebej sedaj, ko se je Glocku iztekel patent za Gen3. Plastične DA z zunanjim kladivcem sem takoj črtal. Za to imam dovolj železnih pištol. Prava polimer pištola mora biti »strajker« pištola! Obvezna oprema pa taktični rail in rdeča pika, opcijsko še navoj. Za kompenzator, se razume, dušilci so (še) prepovedani. 

Se mi zdi, da so danes vse pištole bolj ali manj povsem enake. Vse delujejo na isti princip, imajo podobno postavljene komande, pri veliki večini naredi bum, ko pritisneš, tako da z uporabnega vidika skoraj ne vidim razlike. Nasvet, ki sem ga dobil, je; kupi tisto, kar ti je všeč. Pa raje daj kakšen evro več že v startu, ker boš kasneje itak še enkrat toliko navesil na pištolo. Tole je moj ožji izbor plastik, ne nujno v tem vrstnem redu.

Beretta APX – krasna ergonomija, všečen italijanski dizajn, soliden sprožilec, eden mojih favoritov. Detajli so lepo zaključeni, zanimivo, da tudi internet nima nekih drastičnih zamer proti njej. Zastopnika imam čez cesto, med malico večkrat skočim tja, tako da imam občutek, kot da je že moja. Slabost je nekoliko nerodna in visoka postavitev rdeče pike, še najbolj me motijo težko dobavljivi deli za nadgradnje. Najbrž bo še potrebno po naročilu izdelati poseben tok. 
[Image: APX-combat_zoom002.jpg]


Sig P320 – po možnosti v M18 izvedbi. Nov izbor ameriške vojske v kompaktni različici. Se pravi tisti za poveljnike :) Ima vse kar hočeš; modularno zasnovo, ploščico za rdečo piko, železne merke, precej solidno proženje, definitivno ena bolj zanimivih pištol. Pa še ta velika prednost z zamenljivimi ročaji.  Samo kaj ko je tako prekleto visoko nasajena cev; se mi zdi, da moram roke prav spustiti, da vidim preko merkov. Tudi cena je približno enako visoka. Me pa nekoliko spominja na tetejko; tudi prve P320 so bile brez zavor in so se pri padcu rade sprožile.
[Image: sig-sauer-p320-m18-9mm-pistol-1500x1000.jpg]
Bi jo šel pogledat, pa se k Meliti ne upam več. Me bo spet tako po žensko pogledala in bom vse pokupil. Od zadnjega obiska pred letom dni imam doma še vedno nekaj originalno zapakiranih hlač. Isti model, v vseh možnih barvah. Ko me je vprašala po številki hlač, sem ji zajecljal precej manjšo številko. Ker športam in mi ni vseeno za moje telo, sem ji razložil. Eh…

CZ P10C -  Preverjena CZ pragmatičnost, super ergonomija, zanesljiva, dobro proženje, solidni merki. Precej dodatne opreme je na voljo tudi v Evropi, pri Čehih dobiš skoraj vse. Racionalen nakup, ki odkljuka prav vse zahteve. Kot Škoda. Samo ne poznam prav veliko ljudi, ki bi si za Insta-story izbrali Octavio. 
[Image: cz_p-10-c_optic_ready_9mm_luger_3.jpg]

Canik TP9 Elite Combat – tole je prijetno presenečenje. Madona kaj pa tu dobiš za teh 709€. Cev z navojem, izrez za red dot, magwell, zelo solidno izdelavo. In najbolj dodelan taktikul izgled. Uf!

[Image: canik_elite_combat_left_1.jpg]
Bo treba tole v roke vzet. Na hitro sem se spomnil nek nujen službeni sestanek in kar naenkrat sem se »povsem slučajno« znašel v Postojni. 

A je kdo kdaj opazoval izkušene kupce, t.i. poznavalce, kako si ti v trgovini ogledujejo pištolo? No, to je za pogledat. Sam sem to večkrat gledal pri drugih, zdaj je čas, da pokažem kaj sem se naučil.  Najprej trgovcu rečeš, »mi daš malo kanika.«. S samozavestjo, jasno in glasno, da slučajno ne bi bilo dvoma, da si resen poznavalec. S piko namesto vprašaja in seveda ga tikaš. Mi, strelci legende, se tikamo. Če si mlahav, potem trgovec lahko posumi, da iz te prezentacije ne bo prodaje. In boš gledal samo čez šipo. Sam sem že na »advanced« stopnji; trgovec mi sicer da pištolo v roke, samo prej zaklene vrata. Tokrat mi je uspelo brez zaklepanja in stanja za hrbtom.

Kot izkušen strelec najprej preverim ali je pištola prazna. Za čuda so mi zaupali tudi nabojnike, tako da nabojnik ven in prvo repetiranje. Nakažeš temeljit pregled okolice; z glavo in mrkim pogledom preveriš najprej 90° levo in potem še 90° desno. Počasi, zbrano. Izbereš varno smer, izpod obrvi preveriš, če te kdo gleda. Trebuh noter, z obema rokama objameš pištolo, visoko dvigneš komolce, glavo spustiš, se malenkost razkoračiš v sumo položaj, sledi smrtonosni oprijem pištole in stisneš. Klik. Poznavalsko pokimaš, mogoče kaj zabrundaš. Tu pazi; nikar ne poglej trgovca, ne pokaži, da si kot majhen otrok z novo igračko! Sedaj si osredotočen na pištolo, pokaži zrelost, bodi dec! Pogled levo, pogled desno. Varno. 

Sledi ponovno repetiranje. Tokrat preverjaš merke. Pravi strelci delajo to z obema odprtima očesoma. Pogled levo, pogled desno, trebuh noter, komolci gor, glava dol, klik. Merkov se ne spomnim. Tole z obema očesoma ni zame. Pogled levo, pogled desno. Varno. 

Tretje repetiranje. Zdaj je na vrsti proženje. Samo proženje za nas poznavalce sicer ni tako pomembno, bolj je pomemben sam »reset«. Ker sem okolico že večkrat prečesal, sedaj operiram nad pultom. Tudi zaradi potnih rok in strahu, da mi ne bi pištola padla po tleh. Skratka reset. Sprožim, držim sprožilec in s hitrim potegom repetiram. Potem poznavalsko spuščam prožilec. Počasi. Nič. Kar lepo počasi, ga moraš začutiti. Podzavestno spustim glavo bliže pištoli, saj je tudi jasen zvočni signal reseta sila pomemben. Se mi zdi, da je cela trgovina utihnila v pričakovanju... KLIK. Oba s trgovcem olajšano zadihava; tu je, krasen je. Poznavalsko ocenim; »thja triger je zanič, tole bo treba menjat«. Ne smeš biti že v prvo zadovoljen. 

Potem na hitro pokažem še moje znanje menjave. Nabojnik noter, pogled levo, pogled desno, bojni položaj, nabojnik ven, z njim v roki na hitro pobožam pas – namišljen poteg svežega nabojnika -  ter nabojnik nazaj noter. Poznavalsko, s pištolo tik ob nosu, s cevjo obrnjeno v zrak in kazalcem usmerjenim v tisto luknjo. Črni potolčeni nohti nemo pričajo o uspešnosti mojih preteklih menjav. Ko začnem z nabojnikom praskati po novi pištoli, me trgovec že precej živčno gleda. 

Pravi poznavalec se na to ne zmeni, pravi poznavalec konča, ko on to hoče. 

[Image: img20200109110821.jpg]

Tele plastike sem uspel pogledati, preden so ravno ta dan predčasno zaprli trgovino. Ko sem se par minut kasneje peljal mimo, je bila trgovina začuda spet odprta, samo se mi ni dalo več nazaj.

Od vseh teh pištol mi je bila najbolj všeč Sphinx SDP Compact. Taka luštna, kompaktna. Nikoli ne bi rekel, da je isti cenovni razred. Na žalost pa ni ne plastična, ne strajker, tako da je nisem vzel. Cilj je namreč jasen; taktikul, polimer, striker. 

Kakšen nasvet? Glede nove pištole, ne mojega mentalnega zdravja.
Odgovori
#13
Krgolob, si kdaj razmišljal o tem, da bi začel pisati blog?
Odgovori
#14
Glede na to da sem Canika imel v rokah se definitivno ne strinjam glede reseta oz proženja. Proženje je fenomenalna v primejavi z glockom, hs,...
Odgovori
#15
Res je Kristjan me je Sherman prehitel :o)
Odlično čtivo
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#16
Sorry, blog odpade. Žena mi je dala zeleno luč za nabavo samo ob pogoju, da je to moja zadnja pištola.

Kar pa se tiče Canika; PPQ (Canik) ima resnično najboljše proženje.

Zdaj moram pa iti, šola kliče :D Wuf, wuf!
Odgovori
#17
Poglej še za Heckler Koch SFP9, nekajkrat sem streljal z omenjeno pištolo in mi je pustila lep vtis, tudi nad proženjem sem bil pozitivno presenečen.
Odgovori
#18
Sig Sauer P320 X-FIVE LEGION... sicer ga nimam, bi ga pa imel.. :)
Odgovori
#19
Žal nimam več plusa danes na voljo... naslednje dni ti dam vsaj 3 za ta zapis!
(Če želiš preizkusiti G45 in HKSPF9 pa povej.)

In - ja, nadaljuj s pisanjem, ker imam enak virus. Zgleda, da vedno v času bilanc zaokroži.
Imam pa hujšo dilemo od tebe: začel šlatati G43X, opazil najnovejši Tanfoglio Limited Custom Xtrem (saj veš, pomembna je kompatibilnost nabojnikov) in zadnjič videl 6-colskega Bika z optiko... pol se pa odloč, če se lahk.
Odgovori
#20
(14-02-2020, 16:03)JRC Napisal: Žal nimam več plusa danes na voljo... naslednje dni ti dam vsaj 3 za ta zapis!
(Če želiš preizkusiti G45 in HKSPF9 pa povej.)

In - ja, nadaljuj s pisanjem, ker imam enak virus. Zgleda, da vedno v času bilanc zaokroži.
Imam pa hujšo dilemo od tebe: začel šlatati G43X, opazil najnovejši Tanfoglio Limited Custom Xtrem (saj veš, pomembna je kompatibilnost nabojnikov) in zadnjič videl 6-colskega Bika z optiko... pol se pa odloč, če se lahk.

JRC:
a je bil tale Bull ki si ga gledal Bull 1911 Target 6" ??
*** Fight or Flight ***
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)