Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipotetično… Prazna cev ali polna cev?
Mene bolj skrbi, ko se zvečer sprehajam, da me zbije kakšen kolesar ali pijan voznik kakšnega motornega vozila.
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
MAUS --- Lepo bi te prosil, da ne smetiš teme… Tvoj »reply« nima veze s to temo.
(28-02-2020, 12:26)Martin1 Napisal: Kratkocevno orožje zelo lahko prikriješ, ampak traja, da se navadiš(seveda tudi vpliva postava, oblačila,..)… 9x19 najboljša izbira(poceni orožje, strelivo,…)

In pri »appendix carry« cev nikoli ne gleda v spolni organ… Ne vem, kako vi to nosite(MAUS, ga »malo« serje) J

Prednosti pri dolgocevnemu, kot varnostnem, vidim samo pri obrambi doma, posestva,… In seveda to se vse dogaja na razdalji 15-20m, ne pa 300m. J

357 --- https://www.youtube.com/watch?v=N_AUn87uP00... Predvsem proti koncu… Modifikacije »carry« orožja, te pokopljejo na sodišču.

FRITZ --- Sve več in več je kriminala v Slo. In EU… V nekaterih mestih v Slo. Ljudje ne upajo iti iz stanovanja, ko pade noč… Malo se zamisli.

Varnostno orožje se pri nas ne nosi drugače kot prikrito. Kako bo kdo to naredil, je njegova stvar. Pripomočkov za to je na trgu celo morje. Po mojih izkušnjah so bolj enostavne rešitve bolj učinkovite, recimo tanek tok na notranji strani hlač. Pri visokih temperaturah se pištola po potrebi preseli s pasu v torbico. Oprijete majce, srajce ipd. lahko pri varnostnem orožju kar pozabiš, če nimaš preko teh oblačil oblečeno kaj drugega, npr. suknjič.

Če govorimo o hipotetičnih primerih je potrebno navesti okoliščine primera, ki ga nekdo komentira. Če je nekdo res ogrožen v tej meri, da ga lahko vsak trenutek napadejo in poškodujejo ali ubijejo, potem je popolnoma razumljivo, če bo imel pri sebi orožje pripravljeno za strel. Je pa to odločitev vsakega posameznika in tega ti nihče ne more preprečiti tudi, če imaš OL za šport ali le komplet kuharskih nožev.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
(28-02-2020, 13:11)Martin1 Napisal: MAUS --- Lepo bi te prosil, da ne smetiš teme… Tvoj »reply« nima veze s to temo.

Se opravičujem .. bila je navezava na 
FRITZ --- Sve več in več je kriminala v Slo. In EU… V nekaterih mestih v Slo. Ljudje ne upajo iti iz stanovanja, ko pade noč… Malo se zamisli.

Saj pravim in tako kot pravi Fritz, da z izjemo nekoga, ki je izredno ogrožen in ima tudi dovoljenje za nošenje orožja (seveda prikrito) res ni razlogov prepovedi nošenja takega orožja, pa četudi pripravljenega na strel.

Da bi pa kar vsi nosili orožje, ker je vse več kriminala in se "kao" ljudje ne upajo ponoči iz svojega stanovanja ko pade noč .. je pa malo histerično ... to je moj osebni pogled in moje mnenje, do katerega imam na javnem forumu, pravico.

Povedal sem samo, kaj mene bolj skrbi ponoči 

ne bom več "smetil", ker imam očitno drugačno mnenje od tvojega ... seveda vse govorimo hipotetično, kajne 
lp
maus
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
To, da ljudje obmejnih vasi izjavijo, da se bojijo,… To, da se v Kočevje zbere preko 1.000 ljudi na shodu proti nasilju, zato ker se bojijo,… Zaskrbljenost ljudi v NM, zato ker se strelja z avtomati,… Vlomi, grožnje,…  -------- To je vse »fuknjeno in prizadeto« v glavo, po mnenju Maus-a.

Če se kriminal ne dogaja v tvojem kraju, še ne pomeni, da se ne dogaja, nekje drugje.

PS: Se odmikamo od teme… Zadnji post, glede tega.
(28-02-2020, 14:29)Martin1 Napisal: To je vse »fuknjeno in prizadeto« v glavo, po mnenju Maus-a.

Kje sem to napisal in si ne izmišljevat, ne laži in ne interpretiraj mojega mnenja.

Če si ti odprl temo v debati se pač debatira in ne tebi kima....

če sem proti temu, da se vse povprek nosi orožje za pasom še ne pomeni, da sem slaboumen.

pa obnaši se ... a je prav !!!!

lp

maus
(28-02-2020, 10:47)lamer Napisal: Ales, primerjava civila, ki bi nosil dolgocevno varnostno orozje pri vsakdanjih opravilih in pripadnika drzavne varnostne sluzbe, ki varuje nekega drzacnika, ni na mestu.

Se strinjam s 357 glede varnostnega orozja.. Torej neka manjsa oblika (compact, subcomoact) pistolja, po moznosti maloi vecjega kalibra oz klasika 9x19. In to je to. Dolgocevnega civil ne rabi, ker na 300m metrov oddaljenega "napadalca" se ne bo branil, kot je ze nekdo pred mano napisal.
Moja poanta je, da dolgocevca (ok, uzi je ene 64 centi) še zlasti s preklopnim kopitom, ni ravno težko nositi okrog, srednje velik kovček, pa je. :)komot gre v dokaj majhen nahrbtnik, itd.
lamer Napisal:Ta o desetih letis in praznih groznjah je neumestna... Glede kratkocevnega in dolgocevnega orozja se pa strinjam s tabo. Niti ne vem, kako bi civil lahko prikrito nosil dolgocevno orozje.

Seveda pa ne smemo pozabiti, da se dolgocevno varnostno orozje lahko dodeli pravnim osebam... Npr varnostni sluzbi... Tudi iz kategorije A.
Umestna ali ne tako mi je bila zadeva predstavljena: Za varnost imamo policijo in varnostnike. Za varnost lahko začneš skrbet sam šele takrat, ko si ogrožen na tak način, da ti nihče od zgoraj naštetih ne more pomagat- gre za za grožnje na neznanem kraju od neznanih oseb v neznanem času;-) In če ti uspe preživet deset let, se smatra da so grožnje premajhne, ali so prenehale, je grozitelj že pokojni, je ogroženec že tako v letih, da ga ni več toliko škoda in podobno.
V glavnem- pol se pa pejd.
‘pumpa’ v avtu... ni boljs mini gun?
Ko je sila ga skozi sibedah potisnes in akcija.
(28-02-2020, 16:50)mm38 Napisal:
lamer Napisal:Ta o desetih letis in praznih groznjah je neumestna... Glede kratkocevnega in dolgocevnega orozja se pa strinjam s tabo. Niti ne vem, kako bi civil lahko prikrito nosil dolgocevno orozje.

Seveda pa ne smemo pozabiti, da se dolgocevno varnostno orozje lahko dodeli pravnim osebam... Npr varnostni sluzbi... Tudi iz kategorije A.
Umestna ali ne tako mi je bila zadeva predstavljena: Za varnost imamo policijo in varnostnike. Za varnost lahko začneš skrbet sam šele takrat, ko si ogrožen na tak način, da ti nihče od zgoraj naštetih ne more pomagat- gre za za grožnje na neznanem kraju od neznanih oseb v neznanem času;-) In če ti uspe preživet deset let, se smatra da so grožnje premajhne, ali so prenehale, je grozitelj že pokojni, je ogroženec že tako v letih, da ga ni več toliko škoda in podobno.
V glavnem- pol se pa pejd.
Da si ogrožen si itak moral dokazati da sploh dobiš OL za varnost. Mislim po moje da so spremenili v posestni list samo tistim ki so tako malomarni da sami niso prišli po nov orožni list in ker UE mora imet to porihtano so enostavno izdali posestni list. Saj ne piše da se OL izdaja za 10 let ampak da je veljaven 10 let potem pa ga moraš podaljšati.
Ne vem zakaj bi moral zopet vse dokazovati itd... Sem mel enkrat dovolj cirkusov z njimi

Poslano z mojega SM-J730F z uporabo Tapatalk
Hahahahahhahah za varnost imamo policijo in varnostnike hahahah ok pol lol
Glock 30 je pištola, ki ustreza temu, kar je napisal 357.
To z dokazovanjem ogroženosti, je neumnost na kvadrat… Da pa nekateri posamezniki to podpirajo po neumnost na kubik.

Tisti, kateri ti želi zlo, ti ne bo 6 mesecev grozil po FB, Insta,… te ob polnoči klical,… Preveč filmov ste gledali(on bo čakal 6 mesecev, da si pridobite OL. Odpade)… Ampak se bo brez opozorila pojavil na vratih in… Konec.

Če ti je življenje neposredno in v tistem trenutku ogroženo, dobiš policijsko zaščito.

Ko štejejo sekunde, je policija minute stran(tudi ure).
Martin1 Napisal:To z dokazovanjem ogroženosti, je neumnost na kvadrat… Da pa nekateri posamezniki to podpirajo po neumnost na kubik.

Tisti, kateri ti želi zlo, ti ne bo 6 mesecev grozil po FB, Insta,… te ob polnoči klical,… Preveč filmov ste gledali(on bo čakal 6 mesecev, da si pridobite OL. Odpade)… Ampak se bo brez opozorila pojavil na vratih in… Konec.

Če ti je življenje neposredno in v tistem trenutku ogroženo, dobiš policijsko zaščito.

Ni treba bit  agresiven. Meni je bila zadeva predstavljena tako kot sem napisal. Tako so razlagali tisti, ki dajo štemplje, ali pa tudi ne, kakor jim paše. Kakšno mnenje imam o vsem skupaj je pa lahko čisto drugačno, ali pa tudi ne, je pa čisto moja stvar. V glavnem, umirite konje. Vsak ima svoje mnenje, ki je za ostalo lahko popolnoma nepomembno.
Sploh pa je sama tema bolj zanimiva, kot tole pajkljanje, ki sodi na MON k histeričnim babnicam.

Torej krogla v roru ali ne- A nista dokazovala mitbusterja, da se nekako poklapa čas , ki ga porabiš za potegnit pištolo, repitirat in ustrelit z časom, ki ga porabi napadalec, ki preteče šest metrov in te zabode? Če zraven računaš še čas, ki ga potrebuješ, da registriraš kaj se dogaja, se sploh da ubranit, brez da imaš že pištolo v rokah?
(28-02-2020, 18:59)Martin1 Napisal: To z dokazovanjem ogroženosti, je neumnost na kvadrat… Da pa nekateri posamezniki to podpirajo po neumnost na kubik.

Mi se verjetno več al manj vsi strinjamo da je to neumnost in še marsikaj je neumnost recimo diskrecijska pravica uradnice na UE da te zavrne kljub temu da izpolnjuješ vse pogoje in na koncu ima tista uradnica pravico da odloča o tvoji varnosti in te zavrne kljub temu da policija uradno potrdi ogroženost in da ti oni ne morejo zagotavljati varnosti. In na koncu oddaš papirje in čakaš in še čakaš in tik pred iztekom roka te pokliče na zaslišanje in je zopet podaljšala za 3mesece pa spet tako v upanju da boš sam odnehal in na koncu po 9 mesecih končno dobiš negativno odločbo na katero se imaš končno pravico pritožit na njeno delo in vse skupaj na MNZ kjer pa v 1 mesecu ugotovijo da so bile celo kršene tvoje ustavne pravice in ti zadevo takoj odobrijo približno taka je moja zgodba in verjetno je še veliko takih. Istočasno pa ta ista upravnica izdaja OL raznim čečenom sijuksom itd.. ker se jim ne upa odklonit da je ne bodo zunaj počakali

Seveda takšne, situacije moraš trenirati in če se znajdeš v takšni, tudi sreča odigra zelo veliko vlogo.

https://www.youtube.com/watch?v=2fjMpn7JCJ0
https://www.youtube.com/watch?v=js0haocH4-o

Tiger10 --- Žalostno, da se to dogaja.
(28-02-2020, 19:13)mm38 Napisal:
Martin1 Napisal:To z dokazovanjem ogroženosti, je neumnost na kvadrat… Da pa nekateri posamezniki to podpirajo po neumnost na kubik.

Ni treba bit  agresiven. Meni je bila zadeva predstavljena tako kot sem napisal. Tako so razlagali tisti, ki dajo štemplje, ali pa tudi ne, kakor jim paše. Kakšno mnenje imam o vsem skupaj je pa lahko čisto drugačno, ali pa tudi ne, je pa čisto moja stvar. V glavnem, umirite konje. Vsak ima svoje mnenje, ki je za ostalo lahko popolnoma nepomembno.
Sploh pa je sama tema bolj zanimiva, kot tole pajkljanje, ki sodi na MON k histeričnim babnicam.

Torej krogla v roru ali ne- A nista dokazovala mitbusterja, da se nekako poklapa čas , ki ga porabiš za potegnit pištolo, repitirat in ustrelit z časom, ki ga porabi napadalec, ki preteče šest metrov in te zabode? Če zraven računaš še čas, ki ga potrebuješ, da registriraš kaj se dogaja, se sploh da ubranit, brez da imaš že pištolo v rokah?
Težko, zato pa obstajajo recimo bandogi...
(28-02-2020, 20:01)Martin1 Napisal: Seveda takšne, situacije moraš trenirati in če se znajdeš v takšni, tudi sreča odigra zelo veliko vlogo.

https://www.youtube.com/watch?v=2fjMpn7JCJ0
https://www.youtube.com/watch?v=js0haocH4-o

Tiger10 --- Žalostno, da se to dogaja.
Inštruktor ZERO je zakon redno gledam njegove video posnetke na youtubu. Se lahko marsikaj naučiš če upoštevaš njegove inštrukcije. Drugače pa bi po moje namesto zajeb... na UE raje uvedli obvezen kak takle tečaj vsaj na vsake 5 let za tiste ki imajo varnostno orožje in to ne leti samo na privat osebe ampak tudi na varnostnike saj tisto kar imajo varnostniki za obvezno streljanje ni podobno ničemur pa so glih tako nosilci varnostnega orožja sam da ga oni ne rabijo skrivat. Sam bi se ga z veseljem udeležil če bi bila to kaka zadeva na nivoju.

Res je, zakonodaja za imetnike ol za varnost ne predvideva nobenih usposabljanj, preizkusov znanja itd... Sem mnenja, da vsak ki ima ol za varnost bi moral redno trenirati in biti nadvse vesc rokovanja z orozjem. Nenazadnje ga lahko nosi kjerkoli (kjer to ni prepovedano) in kadarkoli, s kroglo v cevi, ce zeli...

In je grozno pomisliti na to, da nekdo, ki mu je orozje spanska vas in nima pojma o rokovanju z njim, lahko nosi orozje ves cas pri sebi.

Drugace pa tiger..ko pravis, da bi se udelezeval kaksnih usposabljanj glede tega.... Pojdi na kaksno idpa ali iasc tekmo in bOs tam naredil dober trening... Drugace ima pa lynxpro primerna usposabljanja zate.. Tudi sam razmisljam, da bi se ga udelezil..
Kje piše, da varnostnikom ni potrebno prikrito nositi orožja?

Poslano z mojega Armor_2 z uporabo Tapatalk

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)